Aktualności

Ogłoszenia Redakcji Portalu

Osoba, która jako pierwsza przybędzie do redakcji portalu Otrębusy.pl otrzyma 2 bilety na jutrzejszy koncert - wtorek 30.05.godz. 19.00, Matecznik Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

4 czerwca Siostry Służebniczki NMP i Rodzice dzieci z przedszkola prowadzonego przez Siostry serdecznie zapraszają wszystkich do spędzenia niedzielnego popołudnia na Festynie Rodzinnym. Zaczynamy o godz. 13:30 obok kościoła NMP w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W tym roku zapraszamy w 27 maja do pałacu Teoplitzów na ul. Wiejską 1, W programie moc atrakcji dla małych i dużych. Początek pikniku o godz. 12.00. Impreza zakończy się potańcówką o godz. 22.00.

Kreska
Ogólne

Gmina Brwinów uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację dwóch programów zdrowotnych: programu profilaktyki szczepień dla seniorów oraz profilaktyki zakażeń HPV.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

30.05.2017 r. (wtorek) godz. 19.00, Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2. W programie koncertu usłyszymy wylansowane przez Artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Piosenki napisane specjalnie dla Artystki przez Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego czy Ernesta Brylla. W programie nie braknie także muzycznych niespodzianek i okazji do wspólnego śpiewu.

Kreska
Ogólne

Do dużej inwestycji, która przysłuży się mieszkańcom, szykuje się znana nie tylko w naszym regionie piekarnia AK Otrębusy. Na terenie jej siedziby przy ul. Wiejskiej ma powstać przyjazna infrastruktura sportowa i rekreacyjna. Warunkiem jest pomyślna walka o przyznanie dotacji.

Kreska
Ogólne

15 maja wystartuje ostatnia tura rejestracji do II edycji Wielkiego Castingu MiniMini+. W tym roku Rybka MiniMini szuka 76 roztańczonych i rozśpiewanych dzieci w wieku 5-10 lat, które marzą, by zostać gwiazdą telewizji. Impreza odbędzie się w weekend 20-21 maja w Warszawie, w godzinach 10-20. Fashion House Piaseczno ul. Puławska 42e Rybka MiniMini czeka na wszystkie dzieci, które uwielbiają świetną zabawę!

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na Noc Muzeów 2017 w Muzeum Dulag 121, Ul. 3 Maja 8A Pruszków, 20 / 21 maja 2017 w godzinach 16:00 – 1:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie pragnie przekazać Państwu wiadomość z ostatniej chwili. Z dalekich mórz kierują się w naszą stronę wikingowie. Zapewniają jednak, że mimo swojej specyficznej historii mają całkowicie pokojowe zamiary. Zapowiedzieli się oni na 20 maja, na godzinę 17:00 w siedzibie Muzeum. Warto pokonać strach przed tymi groźnymi wojownikami i przybyć do naszej siedziby. Gdy wybije północ, wikingowie muszą wyruszyć w dalszą podróż.

Kreska
Wiadomości gminne

8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz zastępca Jerzy Wysocki spotkali się z pracownicami i nowym dyrektorem Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na "Kalejdoskop barw Polski" 12 maja, o godzinie 19.00 do Matecznika ul. Świerkowa 2 w Otrębusach. Wystąpi powszechnie znany i lubiany Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Kreska
Wiadomości kościelne

MSZA KORONACYJNA (KV 317) W. A. Mozarta w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry PZLPiT "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego zostanie zaprezentowana 7 maja o godz. 19:00 w Kościele pw. NMP Matki Kościoła w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na spektakl teatralny dla najmłodszych pt. "Księżycowe Opowieści" - 06.05 w OKeju w Brwinowie  ul. Wilsona 2 o godz 11.00 oraz w Owczarni  ul. Cyprysowa 4 o godz 15.00. W Otrębusach spektakl będzie można zobaczyć 07.05 o godz. 11 - świetlica na ul. Krótkiej 10.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wykład  Anny Czeremchy  14 maja o godz 12.00 do OKeja w Brwinowie - ul. Wilsona 2

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ramach cyklu Nasze Korzenie 13 maja o godz. 17. w Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Piotrem Lesieckim zatytułowane „Z Kresów przez Mandżurię do Wolnej Polski”. Podczas spotkania usłyszymy opowieść o dziejach rodu Lesieckich herbu Nałęcz od XV do XIX wieku. Poznamy losy rodziny Lesieckich na Lubelszczyźnie i Wołyniu oraz na Dalekim Wschodzie, gdzie Lesieccy uczestniczyli w budowie Wschodniochińskiej Linii Kolejowej w Mandżurii w latach 1898-1903. Zapraszamy serdecznie na spotkanie - wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z okazji 640-lecia Kanie zapraszają na festyn 13 maja. Bawimy się od godz. 15.00 do 21.30 na terenie Szkoły Jazdy Konnej Pa-ta-taj, Kanie, ul. Krótka 9. W programie mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, młodych i młodych od dawna.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

07-05-2017 godz. 11.00 - koncert z cyklu WSZYSTKO GRA - sala widowiskowa przy Świerkowej 1 w Podkowie Leśnej. Serdecznie zapraszamy na kolejny interaktywny, rozśpiewany, gordonowski koncert dla niemowląt i małych dzieci do 6 roku życia oraz Ich rodzin.
Gordonowski bo zgodny z założeniami teorii prof. E. E. Gordona, która tłumaczy jak człowiek uczy się muzyki, interaktywny bo zapraszamy do aktywnego w nim uczestnictwa - śpiewania, kołysania, rytmizowania.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy 3 maja na Plac Jana Pawła II w Pruszkowie, w godz. 12:00-17:30. W urokliwym miesiącu maju zapraszamy w podróż do przeszłości w ramach Rodzinnego Pikniku Historycznego z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Piknik rozpoczniemy Recitalem Chopinowskim. Na następnym przystanku naszej wyprawy będziemy witać Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i uczestniczyć w Obradach Sejmu Wielkiego.

 

Kreska
Ogólne
2017.05.01  Fiacik z Brwinowa

Fiat 126 p, którego właścicielem jest Urząd Gminy Brwinów, zostanie zlicytowany, a pieniądze będą przekazane na szczytny cel. Tematem zainteresowały się ogólnopolskie media. Burmistrz w „maluchu” pojawił w Teleexpresie i TVP Info.

Kreska
Strona 1 z 97  > >>