Aktualności

Wiadomości gminne

Gmina Brwinów otrzymała dotację w wysokości 4 524 350,17 zł. W planach jest budowa ponad 6,5 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Kreska
Ogólne
2019.11.08  Sadzimy krokusy

Jeszcze nie nadeszła zima, a gmina Brwinów myśli już o wiośnie i zachęca do udziału w akcji wspólnego sadzenia krokusów.

Kreska
Wiadomości gminne

Listopad jest miesiącem poświęconym profilaktyce chorób dotykających mężczyzn. Wczesne wykrycie raka jąder oraz raka prostaty daje szansę na skuteczne leczenie. Burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz jego zastępcy Sławomir Walendowski i Jerzy Wysocki zachęcają panów do badań profilaktycznych… i zapuszczają wąsy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Pruskoviana”. Spotkanie „Pruszków 1919 roku w protokołach Rady Miejskiej i relacjach prasowych”, które poprowadzą wspólnie Marian Skwara i Maciej Boenisch, odbędzie się 9 listopada o godzinie 15:00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A. Serdecznie zapraszamy!

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę, 16 listopada, o godzinie 15. zapraszamy na spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej Akademii Niepodległości. Naszym gościem będzie dr. hab. Piotr Szlanta, który wygłosi wykład „Wyprawa wileńska 1919 roku”.

Kreska
Ogólne

Pracujesz w organizacji pozarządowej lub izbie gospodarczej? Chcesz uzupełnić swoją wiedzę z zakresu:  konsultacji publicznych, pakietu ustaw „Konstytucja Biznesu”, ustawy RODO, prawa gospodarczego, ekonomii, prawa pracy,  analizy finansowej? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu!  25-27 listopada 2019 r.  Centrum Konferencyjne Mazowsze, ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Wystawa „Dialog o Losie i Duszy. Stanisław Vincenz 1888-1971” gości w dworku Zagroda do 20 listopada 2019 r. Oprowadzanie po wystawie wraz z projekcją filmu oraz wieczór opowieści to dwa towarzyszące jej wydarzenia, zaplanowane na 9 i 17 listopada.

Kreska
Wiadomości gminne

Dzięki współpracy gminy Brwinów i miasta Milanówka udało się wyremontować nawierzchnię ulicy Mieszka I w Owczarni i Owczarskiej w Milanówku. Droga ta znajduje się na granicy obu gmin.

Kreska
Ogólne

W czwartek, 31 października, o godz. 18. zapraszamy do Muzeum Dulag 121  na kolejne spotkanie z cyklu Karty Historii. W 80. rocznicę napaści Niemiec na Polskę chcielibyśmy zaprezentować Państwu film dokumentalny „II wojna światowa. Kampania wrześniowa 1939 r. w Polsce.”, na który składają się unikalne materiały nakręcone przez niemieckich i polskich operatorów we wrześniu 1939 roku. Komentarz do filmu oraz prelekcję na temat zbrodni Wehrmachtu na polskich obywatelach podczas kampanii wrześniowej wygłosi dr Paweł Kosiński (IPN).

Kreska
Ogólne

Ruszyła ogólnopolska akcja badań trychologicznych, mająca na celu zbadanie skóry głowy i włosów u Polaków. Na jej trasie znajdują się również Otrębusy, gdzie już 22 października 2019 r. będzie można wykonać bezpłatne badanie trychologiczne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Newsletter od Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego na październik.

Kreska
Wiadomości gminne

Rozpoczęły się prace związane z budową odwodnienia skrzyżowania  ul. Parkowej z ul. Partyzantów oraz na odcinku ul. Turystycznej (w rejonie ul. Parkowej) w Kaniach.

Kreska
Wiadomości gminne

Dziennik „Rzeczpospolita” prowadzi swój ranking samorządów od 15 lat. W tym roku Brwinów uplasował się na 57. miejscu wśród 864 gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Kreska
Ogólne

„Foto Brwinów 1939” to tytuł gry trwającej do 15 października 2019 r., na którą zaprasza Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Spacer śladami historii każdy może zaplanować indywidualnie. Obowiązkowe jest zabranie ze sobą aparatu fotograficznego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zespół „Mazowsze" zaprasza wszystkie uzdolnione wokalnie osoby do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. W konkursie mogą wziąć udział zarówno dzieci (powyżej 9 roku życia), jak i młodzież oraz dorośli. Co do górnej granicy wieku Organizator nie wyznaczył żadnych ograniczeń. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe: 9-14, 15-19, 20-25 oraz 26+. Zgłoszenia można wysyłać aż do 9 października 2019 roku.

Kreska
Wiadomości gminne

W Szkole Podstawowej w Otrębusach zakończyły prace modernizacyjne ciągu komunikacyjnego, polegające na remoncie wiatrołapu wraz z utworzeniem recepcji. Zadanie zostało dofinansowane ze środków własnych budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”.

Kreska
Wiadomości gminne
2019.10.02  15-lecie Mazovii

We wtorek 24 września w Miejskiej Hali Sportowej w Brwinowie odbył się jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

Kreska
Wiadomości gminne

Rozpoczęły się prace związane z budową ul. Wolności w Parzniewie.

Kreska
Wiadomości gminne
2019.09.29  Awanse nauczycieli

19 września 2019 r. odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Otrzymało je sześć nauczycielek z gminnych placówek oświatowych.

Kreska
Ogólne

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasłem „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. W Brwinowie będzie wiele atrakcji - konkursy, Nocna Masa Krytyczna, piknik na temat bezpieczeństwa i bezpłatne przejazdy brwinowską komunikacją.

Kreska
Strona 1 z 113  > >>