Aktualności

Ogólne
2018.05.14  Nowe miejsca pracy

Przedszkole w Otrębusach ul Wiejska 1a 05-805 Otrębusy ogłasza nabór pracowników do nowej siedziby przedszkola w budynku przy ul Piaseckiego  w Otrębusach.

Kreska
Sport

Od końca roku szkolnego do początku sierpnia trwać będzie ‘Lato z koszykówką’ – sportowe półkolonie organizowane przez MKS Pruszków. Na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie dzieci będą się bawić i ćwiczyć pod opieka trenerów klubu.

Kreska
Ogólne
2018.05.11  Propozycje na sobotę

W sobotę 12 maja 2018 r. strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Brwinowa i Moszny zapraszają na dzień otwarty. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto też się wybrać na zawody konne oraz do Zagrody na wernisaż.

Kreska
Ogólne
2018.05.11  Awantura na Wesołej

Przejmowanie gruntów w drogach przez Gminę (celem wykonania instalacji wodnej czy ściekowej lub utwardzenia drogi) często wiąże sie ze sporymi trudnościami. Czasem mieszkańcy nie są skłonni do odstąpienia ich własności, Gmina zaś nie zawsze ma satysfakcjonującą obie strony propozycję. W przypadku ulicy Wesołej po kilku latach przepychanek z Gminą  oraz wygranej sprawie sądowej, Państwo Janczakowie postanowili wygrodzić ich zdaniem swoją własność, będącą  praktycznie połową drogi dojazdowej do innych posesji. "Pracownicy gminy w asyście policji i straży miejskiej weszli na moją posesję i ukradli mi ogrodzenie" – bulwersuje się mieszkaniec ul. Wesołej. Gmina przekonuje, że działała zgodnie z prawem.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od maja do listopada w parku miejskim w Brwinowie można oglądać wystawę „Ojcowie Niepodległości”. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przypominamy historię Polski.

Kreska
Wiadomości gminne

Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się uroczystości w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Pamięć Kresów organizowane wspólnie z Pruszkowskim Stowarzyszeniem Patriotycznym. Janusz Czarniawski i Edward Radziejewski z PSP opowiedzą o walce z Ukrainą o południowo-wschodnie granice Polski w latach 1918-1919. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 maja 2018 r. o godz. 15 w siedzibie Muzeum.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na coroczną Noc Muzeów, która odbędzie się już 19 maja.  Z tej okazji Muzeum będzie czynne od 16:00 do 1:00 w nocy. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji!

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów zgodnie z obowiązkiem ustawowym finansuje dowożenie uczniów niepełnosprawnych do ośrodków szkolno-wychowawczych oraz do szkół specjalnych. Tylko w 2018 r. w budżecie zostało zarezerwowane na ten cel blisko pół miliona zł.

Kreska
Wiadomości gminne

Park – zielone serce miasta zmienia się na lepsze z każdą nową inwestycją, a kolejna dotacja w wysokości ponad 2,1 mln zł sfinansuje prace, które będą realizowane w latach 2018-2021.

Kreska
Wiadomości gminne

Trwa budowa ścieżek rowerowych w ramach projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów”.

Kreska
Sport

Sportowe półkolonie w Pruszkowie dla dzieci w wieku 6 -13 lat:
- 6 turnusów,
- opieka w godz. 9-17,
- pełne wyżywienie,
- wyjazdy do kina i na basen,
- 350,- PLN za tydzień.

więcej na https://www.facebook.com/

Kreska
Ogólne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Opowie ona o Sue Ryder – Lady of Warsaw, znanej na całym świecie działaczce charytatywnej, zasłużonej również dla Polski i Polaków. W 1953 r. Sue Ryder założyła Fundację swojego imienia z siedzibą w Anglii. Fundacja miała się stać żywym pomnikiem ofiar wojny i często bezimiennych jej bohaterów, w tym przyjaciół Sue Ryder – cichociemnych. Fundacja zajęła się wznoszeniem tzw. Domów Sue Ryder, szpitali, hospicjów i domów opieki, które powstały na całym świecie, w tym 30 w Polsce. Podczas spotkania odbędzie się pokaz filmu o Sue Ryder, a także zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona jej życiu i działalności.

Kreska
Wiadomości gminne

Bardzo dobra wiadomość dla kierowców, którzy mieli problemy z parkowaniem w centrum Brwinowa, po południowej stronie torów – wkrótce z parkingu „Parkuj i Jedź” będą mogli bezpłatnie korzystać wszyscy chętni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

13 kwietnia g. 18. „Archiwum Ringelbluma – twórca i jego dziedzictwo” – wykład dr. Bartosza Borysa (ŻIH) w ramach cyklu „Karty Historii”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

7 kwietnia 2018 g. 15. „Zbrodnia Katyńska 1940” – wykład dr. Dariusza Gałaszewskiego (IPN) i pokaz filmu dokumentalnego w ramach cyklu „Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121.”

Kreska
Ogólne
2018.04.05  Procent dla Kubusia

Kochani! Tradycyjnie już zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na leczenie naszego synka. Kubuś nie jest już taki malutki, w tym roku skończy 14 lat. Cały czas rośnie, pierwszy wąsik się sypie... Robi ogromne postępy (świetnie sie komunikuje, coraz więcej mówi, czyta i liczy, zna symbole narodowe i jest otwarty na nowe wiadomości). Zaskakuje nas każdego dnia! A wszystko to dzięki naszej pracy, nauczycieli, terapeutów i oczywiście wszystkich osób wspierających nas przez przekazanie 1%, darowizny i zakupy na allegro.

Kreska
Wiadomości kościelne

Szanowni Państwo, w poniedziałek 02.04.2018 odszedł do Domu Pana Pan Profesor Kazimierz Gierżod. Pianista, pedagog muzyczny, w latach 1987 - 1993 rektor Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a następnie profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Mieszkaniec Otrębus, bardzo ceniony, lubiany, do końca oddany naszej lokalnej społeczności. Twórca i dyrygent Chóru Parafialnego przy kościele N.M.P. w Otrębusach.

Żonie Pana Profesora i Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.


Sołtys i Rada Sołecka Otrębus


Uroczyste pożegnanie Ś.P. Profesora Kazimierza Gierżoda odbędzie się w Kościele w Otrębusach w poniedziałek dn. 9.04.2018 r. o godz. 11.00.

Kreska
Strona 1 z 105  > >>