Aktualności

Ogłoszenia

2017-11-21 od godzny 10:00 w Kaniach na ulicach:  Warszawskiej od nr 16 do Piłsudskiego, Biedronki, Polnej,  Baś›niowej  oraz  Marszałka Józefa Pił‚sudskiego zostanie wyłączony prąd.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

23 listopada, godz. 20:00 w Sali Kameralnej przy Pałacu w Karolinie, Otrębusy, ul. Świerkowa 2 zabrzmi Kwartet smyczkowy Atutti Masovia. "Jesienny Nokturn" - wieczór muzyczno-poetycki to kolejna propozycja z cyklu MUZYKA W PARKU.

Kreska
Wiadomości gminne

Kilkanaście prac wpłynęło na konkurs na najciekawsze zdjęcie drzewa lub krótki wierszyk o drzewach, który gmina Brwinów ogłosiła z okazji utworzenia w 1927 r. Letniska Brwinów.

Kreska
Wiadomości gminne

Niecodzienną nagrodę otrzymali zwycięzcy tegorocznego konkursu – 175 kg rzepaku. Rekordowo duży pomidor malinowy wyrósł w Żółwinie. Wśród wyróżnionych plonów są też dorodne winogrono, malina, dynia oraz jagoda kamczacka.

Kreska
Ogólne

Szkoła podstawowa z Otrębus bierze udział w programie edukacyjnym Fundacji Orange #SuperKoderzy, którego kluczowym elementem jest nauka programowania.

Kreska
Ogólne

W piątek 10 listopada 2017 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński wręczył czternastu parom z terenu gminy Brwinów medale przyznane przez Prezydenta RP za ponad 50 lat małżeństwa.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka w Otrębusach oraz Galeria Pomysłów Pasja zapraszają 20.11.2017 o godz. 19 do Teoplitzówki na ul. Wiejską 1 gdzie odbędą się "Działania artystyczne rozwój człowieka i edukacja - DARCIE PIERZA pt." Dyniowa Misa". W programie warsztaty plastyczne, Wystawa książek "Dary jesieni, czyli pięknie, zdrowo i kolorowo" oraz degustacja pysznej zupy. Wstę wolny - zapraszamy.

Kreska
Wiadomości gminne

Zmieniająca się aura nie zniechęciła mieszkańców Brwinowa do uczestnictwa w Narodowym Święcie Niepodległości. Do pozostania na rynku po uroczystej mszy zachęcili mieszkańców harcerze, którzy przygotowali miasteczko harcerskie z licznymi atrakcjami i rozgrzewającym poczęstunkiem.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę 18 listopada 2017 o godzinie 15:00 w Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie z cyklu Pruskoviana poświęcone Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i jej roli w rozwoju Pruszkowa. W programie spotkania wykład Huberta Bojarskiego – historyka, muzealnika i znawcy dziejów kolejnictwa oraz dyskusja z udziałem publiczności. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Kreska
Wiadomości gminne

W sobotę 11 listopada odbędą się uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kreska
Sport

W Święto Niepodległości, 11 listopada odbędzie się szósta, finałowa impreza z cyklu ‘Soboty z koszykówką’. Tym razem dzieci będą bawić się w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie.

Kreska
Wiadomości gminne

Oddana w tym roku do użytku hala sportowa wybudowana w technologii pasywnej otrzymała tytuł Sportowy Obiekt Roku. Nagrodę dla gminy Brwinów podczas uroczystej gali Sportowa Polska 25 października 2017 r. odebrał Sławomir Walendowski, Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów.

Kreska
Wiadomości gminne

Burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński zaprasza mieszkańców sołectwa Kanie na spotkanie dotyczące budowy w ich miejscowości świetlicy wiejskiej. Poruszony będzie też temat skrzyżowania DW nr 719 z ulicami Piłsudskiego i Kolejową oraz kwestia przebudowy ul. Leśnej. Spotkanie odbędzie się 6 listopada br. o godz. 18 w świetlicy GOK w Otrębusach.

Kreska
Sport

W tegorocznej edycji Programu „Sportowa Polska” tytuł „Pasjonata Sportowej Polski” otrzymał Arkadiusz Janiszek, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kobra”, od wielu lat propagujący w Brwinowie sporty wrotkarskie.

Kreska
Wiadomości gminne
2017.11.02  Lider z powołania

Kapituła programu „Lider z powołania” wysoko oceniła działalność burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego jako lidera rozwoju lokalnego. Wyróżnienia zostały wręczone podczas konferencji „Od pasji do prawdziwego sukcesu”, która odbyła się w Warszawie 24 października 2017 r.

Kreska
Ogólne

Przedszkole przy ul. Piłsudskiego bierze udział w akcji społecznej #WarszawaOddycha. Zostało wyposażone w miernik zanieczyszczenia powietrza oraz oczyszczacz powietrza.

Kreska
Ogólne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na warsztaty śpiewu kolęd tradycyjnych, skoncentrowanych na różnorodnych tradycjach śpiewania tychże bożonarodzeniowych utworów. Są to zajęcia towarzyszące koncertowi kolęd w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos.  Warsztaty poprowadzi Borys Somerschaf. Zajęcia odbędą się w niedzielę, 10 grudnia, w godz. 12:00 – 14:30. Termin zgłoszeń upływa 24 listopada – liczba miejsc ograniczona. Koszt: 50 zł.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 4 listopada o godz. 19.00 w sali widowiskowej zespołu Mazowsze wystąpi wspaniały Narodowy Balet Ukrainy „VIRSKI”.

Kreska
Ogólne

20 października 2017 r. w Pałacyku Otrębusy odbyła się uroczystość wręczenia uchwał i medali potwierdzających honorowe obywatelstwo gminy Brwinów trzem zasłużonym osobom.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów ma szansę na otrzymanie dofinansowania na budowę dwóch torów rowerowych typu pumptrack.

Kreska
Strona 1 z 102  > >>