Aktualności

Ogólne

Zwracamy się do Czytelników filii biblioteki w Otrębusach, mieszkańców Otrębus, Kań oraz innych osób, które są w posiadaniu archiwalnych zdjęć z życia i różnych wydarzeń związanych z "toeplitzówką" o przyniesienie ich do filii. Jak wcześniej wspominaliśmy jesteśmy w trakcie remontu klatki schodowej prowadzącej do biblioteki na I piętro. Wybrane zdjęcia wykorzystamy do fototapety, która ozdobi ściany tej klatki. Mamy już przyznany fundusz z otrębuskiego sołectwa na ten cel.
Prosimy o przyniesienie zdjęć do filii biblioteki w godzinach jej otwarcia do 15 sierpnia 2017 r. Fotografie będą zeskanowane, a oryginały natychmiast oddane właścicielowi. Prosimy o szybką decyzję, gdyż czas nas nagli. Z góry serdecznie dziękujemy."

Kreska
Ogólne

Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach prof. Mariana Pokropka serdecznie zaprasza do obejrzenia nowej ekspozycji o tematyce sakralnej, historycznej i obrzędowej. Prezentowane są zbiory sztuki ludowej nieprofesjonalnej w tym obrazy, obrazy  na szkle, grafika, rzeźby i płaskorzeźby, ceramika, tkaniny, wycinanki itp.  z Polski i innych krajów. Wystawę można obejrzeć do września 2017 roku po uprzednim umówieniu się z kustoszem. www.muzeumsztukiludowej.otrebusy.pl

Kreska
Ogólne

Toeplitzówka w Otrębusach pięknie wygląda z zewnątrz - bardzo zmieniła się po remoncie przeprowadzonym w 2013 r. Krok po kroku zmienia się też jej wnętrze. Trwające obecnie prace w pomieszczeniach Biblioteki poprawią wygląd m.in. pomieszczenia "na górce", korytarza i sali komputerowej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza na pierwszy w tym roku pruszkowski spacer historyczny, który poprowadzi Agata Gołąb – znawca dziejów Pruszkowa. Spacer odbędzie się 2 lipca, w najbliższą niedzielę o godz. 16. Zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Lipowej i Cegielnianej. Przewidywany czas trwania spaceru to 2,5 godziny. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.06.26  Kino Letnie startuje!

Tego żaden miłośnik dobrych filmów nie może przegapić. Już w najbliższą sobotę, 1 lipca wystartuje szósta edycja Pruszkowskiego Kina Letniego. Repertuar przedstawia się niezwykle ciekawie. Zapraszamy!

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów przymierza się do modernizacji targowiska. Oprócz spotkania
i tradycyjnych konsultacji zostaną przy okazji wypróbowane możliwości internetowej platformy „W dialogu”. Ten pilotażowy projekt prowadzi w Brwinowie Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Kreska
Sport

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” zaprasza 1 i 2 lipca 2017 r. na rajd rowerowy im. dh Ignacego Kozielewskiego. Trasa wiedzie przez tereny związane z życiorysem tego działacza harcerskiego i ostatniego prezesa przedwojennego Sokoła w Brwinowie.

Kreska
Sport

Aż siedem tygodni będzie trwać ‘Lato z koszykówką’, czyli sportowe półkolonie organizowane przez MKS Pruszków. Na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie dzieci będą się bawić i ćwiczyć pod opieka trenerów klubu.

Kreska
Ogólne

Po raz trzeci w Pruszkowie odbywać się będą warsztaty teatralne w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Lato w Teatrze". Projekt zatytułowany "Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań" rusza już w lipcu. Do udziału zaproszona jest młodzież w wieku 13-19 lat.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.06.15  Wspaniały koncert

OTWARTE OGRODY w OTRĘBUSACH już za nami, ale cały czas wybrzmiewa w Nas muzyka Chopina. Dziękujemy Panu Prof. Kazimierzowi Gierżodowi za piękny koncert w Karolinie.

Kreska
Ogłoszenia

Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Brwinów zachęca mieszkańców gminy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu na największy owoc i warzywo.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.06.14  Smaki barbarzyńskie

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie wraz ze Stowarzyszeniem Archeologii Eksperymentalnej „Harjis” zaprasza na Rodzinne Spotkanie Weekendowe pt.: „Smaki barbarzyńskie”, 17 czerwca w godz.: 11:00-15:00. Każdy z poniższych bloków tematycznych przybliży Państwu historię i smaki kuchni barbarzyńskiej:

Kreska
Wydarzenia kulturalne

24 czerwca o godzinie 17. w ramach cyklu „Pruskoviana” Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z Marianem Skwarą – dziennikarzem, publicystą i autorem książki „Historia Pruszkowa do roku 1945”. W programie spotkania wykład „Od endeków do komunistów. Polityka w międzywojennym Pruszkowie”.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów sukcesywnie poprawia stan dróg gminnych. W najbliższym czasie zostanie wyremontowanych kolejnych szesnaście ulic w Brwinowie, Falęcinie, Kaniach, Milęcinie i Otrębusach.

Kreska
Wiadomości gminne
2017.06.13  Perły Samorządu 2017

Gmina Brwinów zdobyła 8. miejsce w kategorii gmina miejsko-wiejska w rankingu przygotowanym przez Gazetę Prawną „Perły Samorządu 2017”.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów została Laureatem XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska”. Przyznane Godło potwierdza, że gmina jest jedną z najlepszych w Polsce pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Kreska
Ogłoszenia

Burmistrz Gminy Brwinów zaprasza do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie drzewa lub krótki wierszyk o drzewach. Nagrodami będą sadzonki drzew o wysokości ok. 1,2-1,5 m, które mieszkańcy będą mogli zasadzić na swoich działkach.

Kreska
Wiadomości gminne

Wakacje to dobry czas na wykonanie remontów w szkołach. Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na remonty w ZS w Otrębusach, ZS nr 1 w Brwinowie oraz ZS w Żółwinie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pierwszy raz w historii zespołu organizujemy dwudniową imprezę plenerową adresowaną do rodzin (wstęp wolny). W naszej siedzibie, w zabytkowym parku w Karolinie czekać będzie moc niezapomnianych atrakcji.W programie m.in. koncerty, warsztaty artystyczne, zajęcia edukacyjne, niespodzianki dla dzieci i dorosłych, przejażdżki kucykami, jarmark produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, pokaz musztry paradnej, degustacja potraw, specjalna strefa dziecka.

Kreska
Ogólne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat na X Edycję Warsztatów Historyczno-Artystycznych pt.: „Czas Żelaza”. Termin warsztatów: 26.-30.06.2017 r.

Kreska
Strona 1 z 98  > >>