Aktualności

Wiadomości gminne

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasłem „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. W Brwinowie będzie wiele atrakcji - konkursy, Nocna Masa Krytyczna, piknik na temat bezpieczeństwa i bezpłatne przejazdy brwinowską komunikacją.

Kreska
Ogólne
2019.09.17  Trwają prace w tunelu

Kolejne etapy prac realizowanych w tunelu wymagają dalszego wyłączenia z ruchu jednego pasa jezdni. Obecnie trwa naprawa gzymsu.

Kreska
Ogólne

Brwinów – 18 października 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Grodziska 12 - bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza 28 września 2019, sobota od godz. 13.00 – 15.30. Uroczystości odbywają się w Pruszkowie pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa” na terenie Millennium Logistic Park, wjazd przez bramę 3 Maja 8, wejście 3 Maja 8 A.

Kreska
Ogłoszenia

UWAGA mieszkańcy Kań! W dniu 17.09.2019 roku /wtorek/ o godz. 19.00 odbędzie się zebranie wiejskie wsi Kanie w sprawie uchwalenia funduszu sołeckiego na rok 2020. Drugi termin zebrania 17.09.2019 roku /wtorek/ o godz. 19.15.

24.09.2019 r. /wtorek/ o godz. 19.00 zogdnie z ogłoszeniem Gminy odbędzie się coroczne spotkanie z Burmistrzem Brwinowa Arkadiuszem Kosińskim.

Zebrania odbędą się u Sołtysa w  Kaniach na ul. Krótkiej 9  /SJK PATATAJ/.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Narodowe Czytanie, zawody STRONGMAN, koncerty, liczne atrakcje dodatkowe oraz rekonstrukcja historyczna bitwy pod Brwinowem.  Przez całą sobotę 14 września mnóstwo atrakcji, a na finał koncert zespołu PERFECT. W niedzielę15-go uważajcie na nadlatujące samoloty!

Kreska
Sport
2019.09.06  Wszyscy na pumptrack

Testowanie jazdy na pumptracku i przejazdy w wykonaniu profesjonalistów – to główne punkty imprezy, która odbyła się w sobotę 31 sierpnia.

Kreska
Ogólne

Od środy 4 września 2019 r. w związku z budową ronda zostanie zamknięty odcinek ul. Biskupickiej w Brwinowie.

Kreska
Wiadomości sołeckie

„Nauka nie idzie w las, tylko w nas” - pod takim hasłem już 8 września odbędzie się coroczny sołecki festyn z cyklu U NAS OK. Serdecznie zapraszamy.

Kreska
Ogólne

Trwające wakacje to dobry czas na przeprowadzenie remontów w gminnych placówkach oświatowych. Na terenie szkół oprócz drobnych remontów i napraw prowadzone są większe inwestycje modernizacyjne. W budżecie gminy Brwinów zaplanowano na ten cel 700 tys. zł.

Kreska
Wiadomości gminne

W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. obędą się w Brwinowie dożynki gminne. Poza mszą św. i uroczystościami oficjalnymi będzie moc atrakcji i występy zaproszonych artystów.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2019.08.23  Spotkanie wiejskie

Pani Sołtys Otrębus zaprasza na zebranie wiejskie 28 sierpnia 2019 o godz :19:00 w świetlicy przy ul. Krótkiej 10.

Kreska
Wiadomości gminne

Mieszkańcy gminy Brwinów i zaproszeni goście uczcili 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę, 8 września 2019 roku, Muzeum Dulag 121 zaprasza serdecznie na spacer z cyklu „Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy” trasą walk batalionów: „Zaremba – Piorun”, „Golski” oraz „Ruczaj”. Rozpocznie się on o godz. 16.00 i potrwa około 2 godzin. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem prosimy o przybycie pod budynek Cepelii przy ul. Marszałkowskiej (róg Nowogrodzkiej), skąd wyruszymy na wspólne zwiedzanie.

Kreska
Ogólne

Będą służyć rowerzystom, gdy trzeba podpompować rower, wymienić przebitą oponę lub usunąć drobne usterki – w Brwinowie, Kaniach, Otrębusach, Parzniewie i Żółwinie pojawiły się kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów.

Kreska
Wiadomości gminne

Rozpoczęły się prace związane z remontem chodnika w tunelu od ronda Wacława Kowalskiego do ulicy Rynek - od 26 sierpnia przez co najmniej 2 tygodnie będą utrudnienia.

Kreska
Wiadomości gminne

Spółka Vera Artis z Lublina, która obecnie prowadzi rewaloryzację pałacu w brwinowskim parku, zobowiązała się do zakończenia prac do końca czerwca 2020 r. Prace postępują.

Kreska
Wiadomości gminne

1 sierpnia 2019 r. o godzinie 17 zawyły syreny w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy gminy Brwinów i zaproszeni goście uczcili pamięć poległych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na spacer historyczny z cyklu „Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy” po wojskowych Powązkach. Spotykamy się 11 sierpnia 2019 o godz. 16.00 przy głównej bramie Cmentarza Wojskowego od strony ulicy Powązkowskiej. Spacer poprowadzi przewodnik Karol Karasiewicz.

Kreska
Wiadomości gminne

Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na brwinowskim rynku odbędą się uroczystości oraz wspólne śpiewanie pieśni powstańczych. Wieczorem w parku miejskim zostanie wyświetlony film pt. „Powstanie i medycyna. Chcieliśmy żyć”.

Kreska
Strona 1 z 112  > >>