Aktualności

Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na kolejny zlot fanów Electric Light Orchestra, który odbędzie się 05-07 lipca 2019 r. w świetlicy w Otrębusach ul. Krótka 10.

Kreska
Ogólne
2019.06.18  Darmowe porady prawne

Od niedawna działa w Brwinowie przy ul. Turystycznej 4 nieodpłatny punkt porad prawnych i obywatelskich. Z bezpłatnych porad prawnych i porad obywatelskich może korzystać każdy kto złoży oświadczenie, że nie stać go na odpłatną usługę prawną. Punkt został uruchomiony przez powiat pruszkowski dzięki uprzejmości Pana Burmistrza, który udostępnił lokal na ten cel. Serdecznie zapraszamy do korzystania z porad prawnych i podnoszenia własnej wiedzy w zakresie prawa. Punkt będzie prowadził dodatkowo usługi edukacji prawnej a od przyszłego roku planowane jest świadczenie nieodpłatnych mediacji. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 22 738-14-63 lub mailowo pod adresem: npp@powiat.pruszkow.pl.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów zakończyła już realizację dwóch inwestycji w Brwinowie i Kaniach, które były zadaniami rozpoczętymi w 2018 r.

Kreska
Ogólne
2019.06.16  Chipowanie zwierząt

Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt Sp. z o.o., we współpracy z Urzędem Gminy Brwinów, prowadzi program zapobiegania bezdomności zwierząt dla właścicieli psów zamieszkujących na terenie Gminy Brwinów poprzez bezpłatne znakowanie psów mikroczipem.
W dniach 22.06-23.06.2019 na terenie sołectw gminy Brwinów prowadzona będzie objazdowa akcja bezpłatnego znakowania (czipowania) i rejestracji psów.

Kreska
Ogólne

W poniedziałek 17.06. o godz. 11.00, odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej Joannie Jabłońskiej na Skwerze przy stacji WKD jej imienia. Na uroczystości będzie także mąż Pani Joanny, Pan dr Bolesław Jabłoński.

Kreska
Ogólne

26 maja w niedzielę przy kościele w Otrębusach odbył się jubileuszowy festyn rodzinny organizowany przez przedszkole sióstr. Była to także celebracja 50 lat obecności Sióstr Służebniczek n.m.p. w Otrębusach a także 40 lat istnienia prowadzonego przez nie przedszkola. Jak co roku wydarzenie skupiło wielu uczestników zapewniając mnogość atrakcji. Relacja i zdjęcia: ochronka-otrebusy.pl

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę, 2 czerwca, o godz. 15. gościem Muzeum Dulag 121 będzie prof. Piotr Szlanta z Uniwersytetu Warszawskiego, który wygłosi wykład poświęcony historii Powstania Wielkopolskiego oraz postaci gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu Akademia Niepodległości organizowane wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

8 czerwca o godz. 17. serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na spotkanie poświęcone postaci Józefa Falkowskiego, który w czasach okupacji był zaangażowany w działalność konspiracyjną na terenie Pruszkowa oraz pomagał więźniom obozu Dulag 121. O swoim dziadku opowiadać będzie Robert Falkowski. Spotkanie jest częścią uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablic pamiątkowych AK organizowanych przez ŚZŻAK Koło nr 6 w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Celtycka Noc Muzeów, Dni Pruszkowa i Warsztaty Ziołowe to wydarzenia, których w najbliższym czasie warto uczestniczyć.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2019.05.06  Noc Muzeów 2019

18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Na ten jeden dzień przestrzeń Muzeum Dulag 121 zamieni się w „Jednodniowe Muzeum Żbikowa”, a placyk przed naszą siedzibą w kawiarnię historyczno-literacką „Warsztatowa”.

Kreska
Wiadomości gminne
2019.05.06  3 Maja w Brwinowie

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadziły na brwinowskim Rynku wielu gości i mieszkańców.

Kreska
Sport

Gmina Brwinów wybrała wykonawcę pumptracków, które mają w tym roku powstać w ramach strefy rekreacji w okolicy ul. Sochaczewskiej.

Kreska
Ogólne

Stowarzyszenie Jeździeckie „Szarża” rozpoczyna od 4 maja cykl bezpłatnych zajęć hipoterapii skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na spotkanie z Panem Henrykiem Troszczyńskim – jednym z ostatnich żyjących świadków odkrycia zbiorowych mogił w katyńskich lasach. Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Czaszka z Katynia” oraz prelekcja dr. Dariusza Gałaszewskiego. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 15. w Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Kreska
Ogólne

Drodzy Mieszkańcy Otrębus i Kań, w dniu dzisiejszym byli radni sołeccy i były sołtys Otrębus posadzili symboliczne dzewko na Skwerze im. Joanny Jabłońskiej, wypełniając tym samym swoje wcześniejsze zobowiązania sołeckie.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2019.04.14  I mamy nowego Sołtysa

W czwartek 11 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 w świetlicy w Otrębusach mieszkańcy wybrali nowego Sołtysa oraz skład Rady Sołeckiej. Jedynym kandydatem na Sołtysa była Pani Katarzyna Jacniacka. Kandydatyra została przyjęta przez głosowanie mieszkańców.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna w Brwinowie uczestniczy w akcji „Z książką na start”. W Oddziale dla Dzieci w Brwinowie oraz w filii biblioteki w Otrębusach dzieci w wieku do 6 lat otrzymują paszporty małych czytelników oraz jako prezent – dostosowaną do swojego wieku książkę na dobry start.

Kreska
Wiadomości gminne

W poniedziałek 1 kwietnia 2019 r. została podpisana umowa na przebudowę drogi dojazdowej do kompleksu obiektów PZLPiT „Mazowsze” w Otrębusach.

Kreska
Ogólne

W czwartek 28 marca 2019 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie unijne na zakup 7 samoobsługowych stacji napraw rowerów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru w Muzeum Literatury w Warszawie odbyła się premiera filmu „Stefan Kiedrzyński – artysta zapomniany”. Ten ceniony w okresie dwudziestolecia międzywojennego pisarz i autor sztuk teatralnych był mieszkańcem Brwinowa.

 

Kreska
Strona 1 z 111  > >>