Doktor Dobrze - masażysta Tomasz Jakobielski


Aktualności

Wiadomości sołeckie

Zapraszamy do sprzątania wszystkich, którzy nie mogą spokojnie patrzeć na nasze niezbyt czyste, ciągle zaśmiecane ulice i las.

22.09.(sobota) godz.10.00 - mieszkańcy Otrębus spotykają się na Skwerze im. Joanny Jabłońskiej (przy WKD) celem wyznaczenia obszarów szprzątnia i pobrania worków na śmieci. Miszkańcy Kań spotykają się na rogu ulic Górnej i Leśnej.

Na naszą prośbę Urząd Gminy Brwinów zapewnia worki na śmieci, rękawice oraz samochód ciężarowy dla niezwłocznego wywozu zebranych śmieci.

Po ciężkiej pracy ok. godziny 12.30 dla wszystkich uczestników sprzątania ognisko w Patataju w Kaniach.

Jeśli będzie nas więcej, lepiej posprzątamy i będziemy mogli lepiej poznać się, ponieważ akcja ta, to również integracja społeczności lokalnej i możliwość spotkania naszych miłych sąsiadów.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Dnia 21.09.2018r. o godz.19.00. (piątek), odbędzie się  spotkanie z Mieszkańcami Otrębus w Świetlicy przy ulicy Krótkiej 10.

Kreska
Sport
2018.09.07  Siłownia w Kaniach

Niedawno w Kaniach mamy nowe miejsce do aktywności fizycznej https://www.facebook.com/formlinekanie/

Kreska
Ogólne

Na dobry początek nowego roku szkolnego dzieci z klas 1-3 brwinowskich szkół podstawowych otrzymały reprint przedwojennej książki pt. „Szarusia”.

Kreska
Wiadomości gminne
2018.08.24  Dożynki gminne

Już w najbliższy weekend 25 i 26 sierpnia w Brwinowie odbędą się dożynki gminne. W programie m.in. zawody siłaczy, własnoręczne ubijanie masła i mydła, koncerty, a także msza święta.

Kreska
Wiadomości gminne

25 września (wtorek) o godz. 19:00 spotkanie Burmistrza A. Kosińskiego z mieszkańcami Kań w Patataju, ul. Krótka 9.

10 października (środa) godz. 19:00 spotkanie mieszkańców Otrębus w  nowym przedszkolu na ul. Piaseckiego (na tyłach szkoły, za budynkiem Gimnazjum).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę, 1 września, o godz. 17., zapraszamy na spotkanie poświęcone martyrologii mieszkańców polskich wsi podczas II wojny światowej. Naszym gościem będzie dr Katarzyna Jedynak z Muzeum Wsi Kieleckiej – autorka wystawy „817. Poznaj tę historię”.

Kreska
Wiadomości gminne

Trwające wakacje to dobry czas na przeprowadzenie remontów w gminnych placówkach oświatowych.

Kreska
Ogólne

w Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Puchaiskiego odbędzie się dnia 3 września 2018 r. w godzinach:
Oddziały przedszkolne; klasy l-IV Szkoły Podstawowej o godz. 9.00
Klasy V-VIII; III Gimnazjum o godz. 10.30
Uroczystość odbędzie się w dużej sali gimnastycznej w budynku szkoły.
Serdecznie zapraszamy.

Kreska
Ogólne

Mieszkańcy, którzy płacą podatki PIT, wskazując jako miejsce zamieszkania gminę Brwinów, dokładają prawie 38% tej kwoty do wspólnego budżetu. Na co idą te pieniądze? Choć internetowa prezentacja nie unika pewnych uproszczeń, to sporo można się z niej dowiedzieć.  zobacz>>

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Fotoplastykon to nowa atrakcja na mapie, która na stałe zagości na brwinowskim Rynku.

Kreska
Wiadomości gminne

Mieszkańcy gminy Brwinów uczcili 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W programie tegorocznych obchodów były oficjalne uroczystości przed Pomnikiem Niepodległości, otwarcie fotoplastykonu, koncert w dworku Zagroda, a także pokonkursowa wystawa projektów muralu, jaki ma powstać na budynku OSP w Brwinowie.

Kreska
Wiadomości gminne

We wtorek 7 sierpnia 2018 r. została podpisana umowa na dofinansowanie budowy parkingu Parkuj i Jedź w Otrębusach. Gmina Brwinów pozyskała ponad 720 tys. zł.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

18 sierpnia o godz. 14. zapraszamy na kolejny spacer z cyklu Pruskoviana poświęcony historii Warsztatów Kolejowych na Żbikowie. Tym razem po terenie dawnego ZNTK oprowadzą nas dr hab. Zbigniew Tucholski oraz mgr inż. Stefan Fuglewicz. Spotykamy się przy Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wiadomości gminne

Na sesji Rady Miejskiej 18 czerwca 2018 r. radni uchwalili zasady sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych oraz maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu w gminie Brwinów. Jest to związane z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W 74. rocznicę Powstania Warszawskiego zapraszamy na spacer historyczny po wojskowych Powązkach szlakiem powstańczej Warszawy. Spotykamy się w niedzielę, 19 sierpnia o godz. 15. przy głównej bramie Cmentarza Wojskowego od strony ulicy Powązkowskiej. Spacer poprowadzi przewodnik Karol Karasiewicz.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 gdzie od 1 sierpnia do 4 września 2018 r. będzie prezentowana wystawa „817. Poznaj tę historię” przygotowana z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej przez Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Kielcach. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Muzeum.

Kreska
Wiadomości gminne

1 sierpnia 2018 r. punktualnie o godzinie 17.00 w Brwinowie rozbrzmiał dźwięk syren alarmowych. Zgromadzeni na placu im. Jana Pawła II mieszkańcy i goście uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Kreska
Wiadomości kościelne

Konrad – tancerz solista w locie…
W wieku 55 lat odszedł nasz przyjaciel Konrad Goljanek – członek Stowarzyszenia Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego – ale przede wszystkim tancerz-solista Zespołu „Mazowsze”. Wielu z nas zapamięta go jako tancerza-lotnika, bo w ostatnim okresie życia, kiedy odebrano mu tak wiele, z tego co stanowiło całe jego życie, żyjąc na uboczu jako wizytówki w środkach społecznościowych używał zdjęcia z próby w „Mazowszu” – kiedy jest w locie w tańcu góralskim. To była kwintesencja jego talentu i jego przygotowania zawodowego (szkoła baletowa i studio cyrkowe w Julinku), tego, co ofiarował scenie.

Kreska
Wiadomości gminne

Komisja konkursowa powołana do oceny projektów muralu na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej wybrała pracę Piotra Topczyłko.

Kreska
Strona 1 z 107  > >>