2019-09-08 festyn w Otrębusach

8 września w Zespole Pałacowo-Parkowym Toeplitzówka w Otrębusach odbył się coroczny sołecki festyn z cyklu "U Nas OK" im. Tadeusza Stachowicza. Nie zabrakło atrakcji, choć deszcz z pewnością wystraszył mieszkańców.


Tegoroczny piknik nowa Pani sołtys wraz z radą sołecką zorganizowała pod hasłem "Nauka nie idzie w las, tylko w nas". Była to z pewnością nowa, inna formuła imprezy. Festyn podzielony był na trzy różne strefy: naukową, społeczno-obywatelską i kreatywną. W pierwszej odbywały się pokazy naukowe i działania rozwijające naturalną potrzebę poznawania i uczenia się dorosłych i dzieci. W tej sekcji znalazł się Pan Wiktor Niedzicki, znany popularyzator nauki.  Strefa społeczno-obywatelska miała charakter hapenningu informacyjno-qizowego.  W strefie związanej z kreatywnością było miejsce na doświadczanie wszystkimi zmysłami otaczającego świata, kolorów, zapachów i dźwięków. Odbyły się tu warsztaty z Justyną Wiśniowską i Anną Szary pt. „Zielony jak czekolada, głośny jak kamień”.

 

Swoje miejsce znalazła także pracownia Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie, WKD i Straż Miejska. Zaprezentowali się również nasi seniorzy z Klubu Aktywnego Emeryta.  Lokalny ośrodek zdrowia NZOZ Vita-Med, zapewnił bezpłatne badania: oznaczenia poziomu cukru, przesiewowego badania wzroku.

Dania serwował mobilny bar meksykański oraz grill z Karczmy Mazowsze.

 

Na koniec dnia oprawę muzyczną zapewniły zespoły SOUVLAKI oraz NO I DOBRZE.

 

W tym roku nie zobaczyliśmy przyjezdnych kramikarzy, nie było także tradycyjnego już tańca wokół jeziorka - poloneza z wodzirejami z Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, orkiestry dętej, dmuchańców, teatrzyku czy występów dzieci z przedszkoli, hejnału Otrębus lub kolejnej wybijanej monety Otrębuskiej. Nie zobaczyliśmy także portalu Otrębusy.pl i tortu na jego kolejne urodziny. Herb Otrębus oraz logo festynu zamieniono na herb Gminny i znak OKej. Tegoroczną imprezę popsuła z pewnością pogoda, choć wydarzenie jakby się skurczyło i straciło dawny blask.

 

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów.

 

Partnerami byli: Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie filia w Otrębusach, Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o., Straż Miejska w Brwinowie, Gabinet Równowaga, REbuild, Storyteller Museum – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Piekarnia Cukiernia AK Otrębusy dofinansowała także imprezę jako sponsor, dzięki czemu mamy profesjonalną scenę.

 

Wydarzenie sfinansowane z budżetu Gminy Brwinów w ramach funduszu sołeckiego oraz ze środków Powiatu Pruszkowskiego.

2019-09-08 festyn w Otrębusach

Powrót

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót