Etno Jazz Fest 2017

9 grudnia 2017 roku Etno Jazz Fest w Otrębusach po raz kolejny zachwyciło. Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Już od rana odbyły się WARSZTATY WOKALNO-PERKUSYJNE prowadzone przez Mamadou Diouf, lidera zespołu Mamadou & Sama Yoon. Następnie od 17.00 elektryzujące koncerty Mamadou & Sama Yoon oraz  Macieja Tubisa i jego zespołu Tubis Trio a także grupy taneczno-muzyczne „Roztańczeni z Mazowszem”. W przerwie były 9 urodziny portalu Otrebusy.pl i tradycyjny tort.

 

Senegalczyk Mamadou Diouf wraz ze swoim zespołem Mamadou & Sama Yoon wraz z grupą kilkudziesięciu śmiałków przygotowali na warsztatach jazzowych wspólnie dwa utwory. Dzieci z rodzicami stworzyły muzyczną grupę wsparcia, która śpiewem oraz grą na różnych instrumentach perkusyjnych uatrakcyjniły wieczorny koncert na scenie. Mamadou śpiewa w senegalskim języku wolof. W przerwach warsztatów opowiadał o życiu i zwyczajach panujących w Afryce i jego rodzinnym plemieniu.

 

Szczególnym wydarzeniem wieczornego koncertu był występ Macieja Tubisa i jego zespołu Tubis Trio. Muzycy zaprezentowali utwory z najnowszej płyty ‘The Truth’. Koncert w „Mateczniku” był uwieńczeniem światowej premiery tej płyty.

 

Dodatkową atrakcją wieczoru były występy czterech grup taneczno-muzycznych „Roztańczeni z Mazowszem”.

W przerwie koncertu odbył  się poczęstunek na 9 urodziny portalu Otrebusy.pl. Tradycyjny tort ufundowała jak co roku nasza Piekarnia-Cukiernia AK Otrębusy.

XI. Edycja Etno Jazz Fest objęta była patronatem Starosty Powiatu Pruszkowskiego, patronatem honorowym Burmistrza Gminy Brwinów, Burmistrza Miasta Podkowy Leśnej, Burmistrza Miasta Milanówka.

Współorganizacja wydarzenia:
Starostwo Powiatowe Pruszków, Sołectwo Otrębusy, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

 

2017-12-09 Etno Jazz Fest

Powrót

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót