Wywiady

Wywiady

Wywiad z Kazimierzem Gierżodem

Kawka na ławę czyli, wywiad z Panem Profesorem Kazimierzem Gierżodem - pianistą, pedagogiem, dziekanem, rektorem, społecznikiem. Wywiad przeprowadzony przez ucznia z Zespołu Szkół w Otrębusach.

Kreska

Wywiad z Grażyną Nowocień - dyrektorką biblioteki

Biblioteka w Otrębusach powstała w 1957 roku. Pierwsze zbiory otrzymała ze szpitala w Turczynku, a było to około 300 książek. Wywiad z Panią Grażyną Nowocień, która od 8 maja 1989 roku pracuje w naszej bibliotece, natomiast od ponad 4 lat (od 25 czerwca 2009 roku) jest dyrektorką Otrębuskiej biblioteki publicznej. Od 24 czerwca 2010 roku Pani Grażyna prowadzi także Galerię „Na Górce”, w której co miesiąc organizowane są wystawy malarstwa okolicznych artystów, wernisaże, spotkania towarzyskie miłośników sztuki czy zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. W 2009 roku w bibliotece otwarto także InfoCentrum tj. darmową kafejkę internetową. Jest również organizatorką corocznego pikniku Otrębuskiego z loteriami, wystawami okolicznych artystów, koncertami itp.

Kreska

Wywiad z Arkadiuszem Kosińskim - Burmistrzem Gminy Brwinów

Arkadiusz Kosiński – Burmistrz Gminy Brwinów (od 2010/2011 roku). Urodzony 15 kwietnia 1972 r., żona, troje dzieci. Pochodzi z okolic Brwinowa, a w samym Brwinowie mieszka od 2003 roku. Wykształcenie: wyższe techniczne (mgr inż.)

Kreska

Wywiad z Panią Grażyną Nowocień - nową dyrektor biblioteki

W ostatnim czasie (25.06.2009 r.) dyrektorami biblioteki oraz ośrodka kultury zostali: (odpowiednio) Pani Grażyna Nowocień oraz Pan Wojciech Kwiatek. Prezentujemy Państwu wywiad z nową Panią dyrektor bibliotek w naszej gmienie w tym Biblioteki w Otrębusach.

Kreska

Głos, dusza i serca - Rozmowa z Bernardem Ładyszem

...Potem przyszła wojna i partyzantka w wileńskim zgrupowaniu AK. Zostałem zesłały na Syberię i przez dwa lata wyrąbywałem lasy w Kałudze. Niektórzy koledzy tego nie przeżyli. W 1946 roku wróciłem do Warszawy i spotkałem wielu cudownych ludzi, przede wszystkim profesora Antoniego Karnaszewskiego. Były koncertmistrz Filharmonii Warszawskiej, a wówczas organista w kościele Zbawiciela dał mi dach nad głową, żywił i uczył ...

Kreska

„Jestem optymistką”- wywiad z panią Ireną Tokarewicz-Romanowską

Przedszkole istnieje od 1970 roku, wkrótce będzie obchodzić swoje 40 urodziny, może już w nowym budynku? Oto wywiad z panią Ireną Tokarewicz-Romanowską, dyrektorem przedszkola przeprowadzony przez Annę Grzegorowską.

Kreska

Wywiad ze Śp. Hanną Szczypińską

Wywiad archiwalny, przeprowadzony przez Grzegorza Szczepańskiego w 2000 r.  Hanna Szczypińska odeszła do Pana w dniu 27.01.2007 r.

Kreska

O Muzeum Polskiej Sztuki Ludowej opowiada prof. Marian Pokropek

Profesor Marian Pokropek od ponad 40 lat gromadzi zabytki sztuki ludowej. Wśród nich znajdują się rzeźby, obrazy, drewniane gwizdawki, palemki, kolorowe wielkanocne pisanki, wiklinowe koszyki, wycinanki i wyroby ze słomy...

Kreska