SZUKAJ W PORTALU

Wpisz frazę do wyszukania:


wykup subdomenę w domenie otrebusy.pl
www.kuba.skrzecz.pl

Jeśli uważasz ten portal za pożyteczny i chcesz aby się rozwijał


Kapliczka Matki Bożej Niepokalanej

Kapliczka Matki Bożej znajdująca się przy ulicy Anny Marii w Otrębusach została poświęcona w dniu 7 września 2003 roku. Uroczystego poświęcenia oryginalnej kapliczki dokonał ks. prałat Zdzisław Peszkowski wraz z ówczesnym proboszczem kościoła w Otrębusach ks. Tadeuszem Aleksandrowiczem.

Głównymi fundatorami figury N.M.P. są dr Jacek Zawadzki i dr Marek Dunin.

Na tablicy informacyjnej widnieje napis "Prosimy o dar miłości,  poświęcono AD 7.IX.2003 w ofierze Ojcu Świętemu J.Z. M.D."

Forma kapliczki jest bardzo nowatorska i niespotykana w naszym kraju. Matka Boska Niepokalana umiejscowiona jest nad konstrukcją symbolizującą kulę ziemską. W środku konstrukcji znajduje się dysk przedstawiający układ słoneczny oraz wirujące wokół niego planety. Na trzech najszerszych pierścieniach konstrukcji umieszczone zostały symbole znaków zodiaku, stron świata oraz numery (? parzyste - proszę o kontakt jak ktoś rozumie ich znaczenie przyp. red.). Maria ma rozłożone ręce w geście błogosławieństwa. Nad głową Matki Bożej artysta skomponował aureolę w formie gwiazd dwunastu, w której w środku znajduje się gołębica symbolizująca Ducha Świętego.  Maryja rozgniata nogą głowę węża - symbol zwycięstwa nad złem.


Galeria:

Kapliczka Matki Bożej Niepokalanej

Powrót

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót