SZUKAJ W PORTALU

Wpisz frazę do wyszukania:


wykup subdomenę w domenie otrebusy.pl
www.kuba.skrzecz.pl

Jeśli uważasz ten portal za pożyteczny i chcesz aby się rozwijał


Kapliczka z figurą Pana Jezusa Miłosiernego

Kapliczka przy plebanii od ul. Dunina w Otrębusach została poświęcona 14 czerwca 2007roku przez ks. Proboszcza Tadeusza Aleksandrowicza w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego kapliczki przy udziale parafian dokonał ks. Proboszcz - 1 czerwca 2007roku.

Gipsowa figurka Chrystusa obecna w marmurowej kapliczce była wystawiona przy wejściu do starej kaplicy od momentu powstania parafii tj. 1980r. Po zburzeniu kaplicy figura została umieszczona w dolnym kościele. Następnie z inicjatywy ks. Proboszcza mieszkaniec Otrębus - Marek Dunin, wykonał projekt oraz poszczególne elementy kapliczki przy wsparciu żony Elżbiety. Praca trwała prawie rok.

W betonie, którym wypełniony jest postument kapliczki, został zatopiony kamień, przywieziony z ziemi świętej, z wybrzeża Jeziora Genezaret, przez jednego z parafian. Znajduje się tam też kamyk z Jasnej Góry, a także fragmenty skalne pochodzące z Irlandii i Argentyny, kawałek lawy wulkanicznej z Etiopii, okruch galeny z olkuskiej kopalni cynku i ołowiu. Jest tam też swoisty dar dla Pana Jezusa – mineralna osobowość obszarów pustynnych znana, jako „róża pustyni”, pochodząca z Sahary, przywieziona została przez zmarłą już mieszkankę Otrębus.

Galeria:

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót