Aktualności
Ogólne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Kreska
Ogólne
2018.04.05  Procent dla Kubusia

Kochani! Tradycyjnie już zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na leczenie naszego synka. Kubuś nie jest już taki malutki, w tym roku skończy 14 lat. Cały czas rośnie, pierwszy wąsik się sypie... Robi ogromne postępy (świetnie sie komunikuje, coraz więcej mówi, czyta i liczy, zna symbole narodowe i jest otwarty na nowe wiadomości). Zaskakuje nas każdego dnia! A wszystko to dzięki naszej pracy, nauczycieli, terapeutów i oczywiście wszystkich osób wspierających nas przez przekazanie 1%, darowizny i zakupy na allegro.

Kreska
Ogólne
2018.03.12  Przekaż 1% podatku

Mądre dzieci, lepsza przyszłość każdego z nas! STOWARZYSZENIE RODZICÓW „Nasze Dzieci” OTRĘBUSY zbiera w tym roku na pracownię rozwoju osobistego dla wszystkich dzieci w szkole.

Kreska
Ogólne

Szukasz domu lub mieszkania? Nie możesz zdecydować się czy zamieszkać pod Warszawą? Przyjdź na targi w Pruszkowie i znajdź swoje wymarzone cztery kąty! Swoją ofertę przedstawi blisko 40 wystawców. W jednym miejscu i czasie porównasz wszystkie lokalizacje i ceny. Impreza odbędzie się 17 i 18 marca na Hali Znicz w Pruszkowie! Wstęp bezpłatny. Więcej na www.wpr24.pl

Kreska
Ogólne

W związku z pracami przy modernizacji linii kolejowej od poniedziałku 26 lutego 2018 r. od godz. 10.00 wprowadzono w Brwinowie ruch wahadłowy pod wiaduktem kolejowym. Na odcinku od Rynku do ronda Kowalskiego działa sygnalizacja świetlna, a kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Kreska
Ogólne

Sylwia Żółkiewska (autorka pierwszego w Polsce przewodnika po świecie aplikacji mobilnych "APPetyt na APPlikacje", kuratorka FAM - Forum Aplikacji i Gier Mobilnych, mentorka w Pracowni Otwierania Kultury Centrum Cyfrowego) podpowie, jak prowadzić warsztaty z wykorzystaniem tabletów i smartfonów, jak przygotować sprzęt, na co zwrócić uwagę oraz gdzie znaleźć bezpłatne i wartościowe aplikacje mobilne. Rejestracja: http://bit.ly/AMdK-webinar2-zajecia-z-tabletem

Kreska
Ogólne

Spotkanie organizacyjne ws. festynu odbędzie się 08.02. (czwartek) o godz. 18.00 w bibliotece na ul.Wiejskiej (Teoplitzówka). Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysły i możliwości, jak te pomysły zrealizować? Szukamy także sponsorów.

Kreska
Ogólne

Wśród laureatów konkursu „Edukator na Mazowszu” znalazła się Szkoła Podstawowa w Otrębusach oraz dwoje jej nauczycieli – zdobywca głównej nagrody „Kreatywny nauczyciel na Mazowszu” Arkadiusz Młyński oraz wyróżniona nauczycielka świetlicy Wioletta Łęgowska.

Kreska
Ogólne

Gmina Brwinów pozyskała dotację w wysokości 14 tys. zł na zakup tablic interaktywnych wraz z projektorami w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.

Kreska
Ogólne
2018.01.30  Ponad 50 lat razem

W piątek 19 stycznia 2018 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński wręczył jedenastu parom z terenu gminy Brwinów medale przyznane przez Prezydenta RP za ponad 50 lat małżeństwa.

Kreska
Strona 1 z 58  > >>