Aktualności
Ogólne

Gmina Brwinów zachęca mieszkańców do korzystania z aplikacji mobilnej infoSUEZ, którą można pobrać bezpłatnie przez AppStore oraz GooglePlay. Możliwość ustawienia powiadomień o terminach odbioru odpadów to tylko jedna z jej zalet.

Kreska
Ogólne

Jeden z mieszkańców udostępnił nam film z lotu dronem. Zadziwiające jak szybko zmieniają się Otrębusy ... https://photos.app.goo.gl/UaFThwcfNKDZEeqX2

Kreska
Ogólne

W piątek 18 maja 2018 r. rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Granicznej.


Kreska
Ogólne
2018.05.14  Nowe miejsca pracy

Przedszkole w Otrębusach ul Wiejska 1a 05-805 Otrębusy ogłasza nabór pracowników do nowej siedziby przedszkola w budynku przy ul Piaseckiego  w Otrębusach.

Kreska
Ogólne
2018.05.11  Propozycje na sobotę

W sobotę 12 maja 2018 r. strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Brwinowa i Moszny zapraszają na dzień otwarty. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto też się wybrać na zawody konne oraz do Zagrody na wernisaż.

Kreska
Ogólne
2018.05.11  Awantura na Wesołej

Przejmowanie gruntów w drogach przez Gminę (celem wykonania instalacji wodnej czy ściekowej lub utwardzenia drogi) często wiąże sie ze sporymi trudnościami. Czasem mieszkańcy nie są skłonni do odstąpienia ich własności, Gmina zaś nie zawsze ma satysfakcjonującą obie strony propozycję. W przypadku ulicy Wesołej po kilku latach przepychanek z Gminą  oraz wygranej sprawie sądowej, Państwo Janczakowie postanowili wygrodzić ich zdaniem swoją własność, będącą  praktycznie połową drogi dojazdowej do innych posesji. "Pracownicy gminy w asyście policji i straży miejskiej weszli na moją posesję i ukradli mi ogrodzenie" – bulwersuje się mieszkaniec ul. Wesołej. Gmina przekonuje, że działała zgodnie z prawem.

Kreska
Ogólne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Kreska
Ogólne
2018.04.05  Procent dla Kubusia

Kochani! Tradycyjnie już zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na leczenie naszego synka. Kubuś nie jest już taki malutki, w tym roku skończy 14 lat. Cały czas rośnie, pierwszy wąsik się sypie... Robi ogromne postępy (świetnie sie komunikuje, coraz więcej mówi, czyta i liczy, zna symbole narodowe i jest otwarty na nowe wiadomości). Zaskakuje nas każdego dnia! A wszystko to dzięki naszej pracy, nauczycieli, terapeutów i oczywiście wszystkich osób wspierających nas przez przekazanie 1%, darowizny i zakupy na allegro.

Kreska
Ogólne
2018.03.12  Przekaż 1% podatku

Mądre dzieci, lepsza przyszłość każdego z nas! STOWARZYSZENIE RODZICÓW „Nasze Dzieci” OTRĘBUSY zbiera w tym roku na pracownię rozwoju osobistego dla wszystkich dzieci w szkole.

Kreska
Strona 1 z 58  > >>