Aktualności
Ogólne

Zwracamy się do Czytelników filii biblioteki w Otrębusach, mieszkańców Otrębus, Kań oraz innych osób, które są w posiadaniu archiwalnych zdjęć z życia i różnych wydarzeń związanych z "toeplitzówką" o przyniesienie ich do filii. Jak wcześniej wspominaliśmy jesteśmy w trakcie remontu klatki schodowej prowadzącej do biblioteki na I piętro. Wybrane zdjęcia wykorzystamy do fototapety, która ozdobi ściany tej klatki. Mamy już przyznany fundusz z otrębuskiego sołectwa na ten cel.
Prosimy o przyniesienie zdjęć do filii biblioteki w godzinach jej otwarcia do 15 sierpnia 2017 r. Fotografie będą zeskanowane, a oryginały natychmiast oddane właścicielowi. Prosimy o szybką decyzję, gdyż czas nas nagli. Z góry serdecznie dziękujemy."

Kreska
Ogólne

Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach prof. Mariana Pokropka serdecznie zaprasza do obejrzenia nowej ekspozycji o tematyce sakralnej, historycznej i obrzędowej. Prezentowane są zbiory sztuki ludowej nieprofesjonalnej w tym obrazy, obrazy  na szkle, grafika, rzeźby i płaskorzeźby, ceramika, tkaniny, wycinanki itp.  z Polski i innych krajów. Wystawę można obejrzeć do września 2017 roku po uprzednim umówieniu się z kustoszem. www.muzeumsztukiludowej.otrebusy.pl

Kreska
Ogólne

Toeplitzówka w Otrębusach pięknie wygląda z zewnątrz - bardzo zmieniła się po remoncie przeprowadzonym w 2013 r. Krok po kroku zmienia się też jej wnętrze. Trwające obecnie prace w pomieszczeniach Biblioteki poprawią wygląd m.in. pomieszczenia "na górce", korytarza i sali komputerowej.

Kreska
Ogólne

Po raz trzeci w Pruszkowie odbywać się będą warsztaty teatralne w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Lato w Teatrze". Projekt zatytułowany "Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań" rusza już w lipcu. Do udziału zaproszona jest młodzież w wieku 13-19 lat.

Kreska
Ogólne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat na X Edycję Warsztatów Historyczno-Artystycznych pt.: „Czas Żelaza”. Termin warsztatów: 26.-30.06.2017 r.

Kreska
Ogólne

W poniedziałek 29 maja 2017 r. gimnazjaliści z powiatu pruszkowskiego wzięli udział w konkursie historycznym. Gospodarzem w tym roku był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

Kreska
Ogólne

W czerwcu i lipcu 2017 r. przy Urzędzie Gminy Brwinów będą wykonywane badania mammograficzne. Mammobus zaparkuje przy ul. Moniuszki.

Kreska
Ogólne

Gmina Brwinów uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację dwóch programów zdrowotnych: programu profilaktyki szczepień dla seniorów oraz profilaktyki zakażeń HPV.

Kreska
Ogólne

Do dużej inwestycji, która przysłuży się mieszkańcom, szykuje się znana nie tylko w naszym regionie piekarnia AK Otrębusy. Na terenie jej siedziby przy ul. Wiejskiej ma powstać przyjazna infrastruktura sportowa i rekreacyjna. Warunkiem jest pomyślna walka o przyznanie dotacji.

Kreska
Ogólne

15 maja wystartuje ostatnia tura rejestracji do II edycji Wielkiego Castingu MiniMini+. W tym roku Rybka MiniMini szuka 76 roztańczonych i rozśpiewanych dzieci w wieku 5-10 lat, które marzą, by zostać gwiazdą telewizji. Impreza odbędzie się w weekend 20-21 maja w Warszawie, w godzinach 10-20. Fashion House Piaseczno ul. Puławska 42e Rybka MiniMini czeka na wszystkie dzieci, które uwielbiają świetną zabawę!

 

Kreska
Strona 1 z 55  > >>