Aktualności
Ogólne

Gmina Brwinów zachęca do udziału w kolejnej edycji konkursu na największy owoc i warzywo. Kto pobije rekord wyhodowania ponad kilogramowego pomidora, 13 kilowego arbuza czy dyni o obwodzie 77 cm? Uprawa atrakcyjnego okazu na własnej działce, to nie tylko okazja do pochwalenia się znajomym, ale także możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 października 2019 r.

Kreska
Ogólne

Posiadanie telefonu z funkcją robienia zdjęć i nagrywania filmów to dla młodych ludzi żadna nowość, ale warsztaty, podczas których mogli poznać podstawy filmowego rzemiosła i wcielić się w role scenarzystów, operatorów kamery i montażystów, mogą stać się dla nich inspiracją do dalszego rozwijania zainteresowań w tym kierunku.

Kreska
Ogólne
2019.06.18  Darmowe porady prawne

Od niedawna działa w Brwinowie przy ul. Turystycznej 4 nieodpłatny punkt porad prawnych i obywatelskich. Z bezpłatnych porad prawnych i porad obywatelskich może korzystać każdy kto złoży oświadczenie, że nie stać go na odpłatną usługę prawną. Punkt został uruchomiony przez powiat pruszkowski dzięki uprzejmości Pana Burmistrza, który udostępnił lokal na ten cel. Serdecznie zapraszamy do korzystania z porad prawnych i podnoszenia własnej wiedzy w zakresie prawa. Punkt będzie prowadził dodatkowo usługi edukacji prawnej a od przyszłego roku planowane jest świadczenie nieodpłatnych mediacji. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 22 738-14-63 lub mailowo pod adresem: npp@powiat.pruszkow.pl.

Kreska
Ogólne
2019.06.16  Chipowanie zwierząt

Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt Sp. z o.o., we współpracy z Urzędem Gminy Brwinów, prowadzi program zapobiegania bezdomności zwierząt dla właścicieli psów zamieszkujących na terenie Gminy Brwinów poprzez bezpłatne znakowanie psów mikroczipem.
W dniach 22.06-23.06.2019 na terenie sołectw gminy Brwinów prowadzona będzie objazdowa akcja bezpłatnego znakowania (czipowania) i rejestracji psów.

Kreska
Ogólne

W poniedziałek 17.06. o godz. 11.00, odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej Joannie Jabłońskiej na Skwerze przy stacji WKD jej imienia. Na uroczystości będzie także mąż Pani Joanny, Pan dr Bolesław Jabłoński.

Kreska
Ogólne

26 maja w niedzielę przy kościele w Otrębusach odbył się jubileuszowy festyn rodzinny organizowany przez przedszkole sióstr. Była to także celebracja 50 lat obecności Sióstr Służebniczek n.m.p. w Otrębusach a także 40 lat istnienia prowadzonego przez nie przedszkola. Jak co roku wydarzenie skupiło wielu uczestników zapewniając mnogość atrakcji. Relacja i zdjęcia: ochronka-otrebusy.pl

Kreska
Ogólne

Stowarzyszenie Jeździeckie „Szarża” rozpoczyna od 4 maja cykl bezpłatnych zajęć hipoterapii skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Kreska
Ogólne

Drodzy Mieszkańcy Otrębus i Kań, w dniu dzisiejszym byli radni sołeccy i były sołtys Otrębus posadzili symboliczne dzewko na Skwerze im. Joanny Jabłońskiej, wypełniając tym samym swoje wcześniejsze zobowiązania sołeckie.

Kreska
Ogólne

W czwartek 28 marca 2019 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie unijne na zakup 7 samoobsługowych stacji napraw rowerów.

Kreska
Ogólne

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie bierze udział w konkursie „Modernizacja roku” w kategorii „elewacje i termorenowacje”. Trwa już głosowanie internautów – każdy głos się liczy!

Kreska
Strona 1 z 62  > >>