Aktualności
Ogólne

W sobotę 23 września na terenie gminy Brwinów zostanie przeprowadzona mobilna zbiórka elektroodpadów. W zamian za zużyty sprzęt będzie można otrzymać sadzonki roślin. Wyznaczono cztery punkty odbioru elektroodpadów: w Brwinowie, Otrębusach, Mosznie i Żółwinie.

Kreska
Ogólne

1 października 2017 r. ulicami Warszawy i Pruszkowa przejdzie „Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących im Pomoc”. Serdecznie zachęcamy mieszkańców Pruszkowa i wszystkich, którzy pragną czynnie pielęgnować pamięć o wypędzenie ludności cywilnej, do aktywnego udziału w marszu w charakterze rekonstruktora oraz w jego przygotowaniu. Wszystkich chętnych zapraszamy na warsztaty przygotowawcze, które przeprowadzi doświadczona rekonstruktorka Małgorzata Retkowska.

Kreska
Ogólne

1 września br. została otwarta pasywna hala sportowa przy ul. Moczydłowskiego 2 w Brwinowie. Budynek na miarę XXI w. będzie służyć uczniom w ramach lekcji wychowania fizycznego, a po zajęciach szkolnych stanie się miejscem sportowej aktywności mieszkańców.

Kreska
Ogólne

Kolejne numery  miesięcznika LINIA są już dostępne TUTAJ>>

Kreska
Ogólne

Już od nowego sezonu w ofercie Ośrodka Kultury OKej pojawi się Ognisko Muzyczne, a w nim pracownie fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, perkusji i saksofonu oraz zajęcia wokalne, aktorskie i warsztaty muzyki tradycyjnej.

Kreska
Ogólne

W sobotę 12 sierpnia zapraszamy na ulicę spacerową 13 w Otrębusach na wyprzedaż garażową, połączoną ze sprzedażą obrazów i rysunków Tadeusza Stachowicza.

Kreska
Ogólne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na „Czytanki w ogrodzie” – niezwykłe spotkania dla dzieci, podczas których każda opowieść stanie się prawdziwą przygodą. W trakcie zajęć zaplanowana jest również część animacyjna. Muzeum będzie czekać na małych i większych słuchaczy w każdy czwartek lata, od godz.: 11:00. Została również utworzona plenerowa biblioteczka, która umili Państwu czas podczas pobytu w muzealnym ogrodzie. Wstęp wolny.

Kreska
Ogólne

Zwracamy się do Czytelników filii biblioteki w Otrębusach, mieszkańców Otrębus, Kań oraz innych osób, które są w posiadaniu archiwalnych zdjęć z życia i różnych wydarzeń związanych z "toeplitzówką" o przyniesienie ich do filii. Jak wcześniej wspominaliśmy jesteśmy w trakcie remontu klatki schodowej prowadzącej do biblioteki na I piętro. Wybrane zdjęcia wykorzystamy do fototapety, która ozdobi ściany tej klatki. Mamy już przyznany fundusz z otrębuskiego sołectwa na ten cel.
Prosimy o przyniesienie zdjęć do filii biblioteki w godzinach jej otwarcia do 15 sierpnia 2017 r. Fotografie będą zeskanowane, a oryginały natychmiast oddane właścicielowi. Prosimy o szybką decyzję, gdyż czas nas nagli. Z góry serdecznie dziękujemy."

Kreska
Ogólne

Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach prof. Mariana Pokropka serdecznie zaprasza do obejrzenia nowej ekspozycji o tematyce sakralnej, historycznej i obrzędowej. Prezentowane są zbiory sztuki ludowej nieprofesjonalnej w tym obrazy, obrazy  na szkle, grafika, rzeźby i płaskorzeźby, ceramika, tkaniny, wycinanki itp.  z Polski i innych krajów. Wystawę można obejrzeć do września 2017 roku po uprzednim umówieniu się z kustoszem. www.muzeumsztukiludowej.otrebusy.pl

Kreska
Ogólne

Toeplitzówka w Otrębusach pięknie wygląda z zewnątrz - bardzo zmieniła się po remoncie przeprowadzonym w 2013 r. Krok po kroku zmienia się też jej wnętrze. Trwające obecnie prace w pomieszczeniach Biblioteki poprawią wygląd m.in. pomieszczenia "na górce", korytarza i sali komputerowej.

Kreska
Strona 1 z 56  > >>