Aktualności
Ogólne

Komisja Europejska ogłosiła listę 1780 gmin z 30 krajów, które otrzymają bony na budowę hot spotów wi-fi. Jest wśród nich Brwinów.

Kreska
Ogólne
2019.11.08  Sadzimy krokusy

Jeszcze nie nadeszła zima, a gmina Brwinów myśli już o wiośnie i zachęca do udziału w akcji wspólnego sadzenia krokusów.

Kreska
Ogólne

Pracujesz w organizacji pozarządowej lub izbie gospodarczej? Chcesz uzupełnić swoją wiedzę z zakresu:  konsultacji publicznych, pakietu ustaw „Konstytucja Biznesu”, ustawy RODO, prawa gospodarczego, ekonomii, prawa pracy,  analizy finansowej? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu!  25-27 listopada 2019 r.  Centrum Konferencyjne Mazowsze, ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy.

Kreska
Ogólne

W czwartek, 31 października, o godz. 18. zapraszamy do Muzeum Dulag 121  na kolejne spotkanie z cyklu Karty Historii. W 80. rocznicę napaści Niemiec na Polskę chcielibyśmy zaprezentować Państwu film dokumentalny „II wojna światowa. Kampania wrześniowa 1939 r. w Polsce.”, na który składają się unikalne materiały nakręcone przez niemieckich i polskich operatorów we wrześniu 1939 roku. Komentarz do filmu oraz prelekcję na temat zbrodni Wehrmachtu na polskich obywatelach podczas kampanii wrześniowej wygłosi dr Paweł Kosiński (IPN).

Kreska
Ogólne

Ruszyła ogólnopolska akcja badań trychologicznych, mająca na celu zbadanie skóry głowy i włosów u Polaków. Na jej trasie znajdują się również Otrębusy, gdzie już 22 października 2019 r. będzie można wykonać bezpłatne badanie trychologiczne.

Kreska
Ogólne

„Foto Brwinów 1939” to tytuł gry trwającej do 15 października 2019 r., na którą zaprasza Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Spacer śladami historii każdy może zaplanować indywidualnie. Obowiązkowe jest zabranie ze sobą aparatu fotograficznego.

Kreska
Ogólne

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasłem „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. W Brwinowie będzie wiele atrakcji - konkursy, Nocna Masa Krytyczna, piknik na temat bezpieczeństwa i bezpłatne przejazdy brwinowską komunikacją.

Kreska
Ogólne
2019.09.17  Trwają prace w tunelu

Kolejne etapy prac realizowanych w tunelu wymagają dalszego wyłączenia z ruchu jednego pasa jezdni. Obecnie trwa naprawa gzymsu.

Kreska
Ogólne

Brwinów – 18 października 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Grodziska 12 - bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Kreska
Ogólne

Od środy 4 września 2019 r. w związku z budową ronda zostanie zamknięty odcinek ul. Biskupickiej w Brwinowie.

Kreska
Strona 1 z 63  > >>