Aktualności
Ogólne
2019.06.16  Chipowanie zwierząt

Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt Sp. z o.o., we współpracy z Urzędem Gminy Brwinów, prowadzi program zapobiegania bezdomności zwierząt dla właścicieli psów zamieszkujących na terenie Gminy Brwinów poprzez bezpłatne znakowanie psów mikroczipem.
W dniach 22.06-23.06.2019 na terenie sołectw gminy Brwinów prowadzona będzie objazdowa akcja bezpłatnego znakowania (czipowania) i rejestracji psów.

Kreska
Ogólne

W poniedziałek 17.06. o godz. 11.00, odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej Joannie Jabłońskiej na Skwerze przy stacji WKD jej imienia. Na uroczystości będzie także mąż Pani Joanny, Pan dr Bolesław Jabłoński.

Kreska
Ogólne

26 maja w niedzielę przy kościele w Otrębusach odbył się jubileuszowy festyn rodzinny organizowany przez przedszkole sióstr. Była to także celebracja 50 lat obecności Sióstr Służebniczek n.m.p. w Otrębusach a także 40 lat istnienia prowadzonego przez nie przedszkola. Jak co roku wydarzenie skupiło wielu uczestników zapewniając mnogość atrakcji. Relacja i zdjęcia: ochronka-otrebusy.pl

Kreska
Ogólne

Stowarzyszenie Jeździeckie „Szarża” rozpoczyna od 4 maja cykl bezpłatnych zajęć hipoterapii skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Kreska
Ogólne

Drodzy Mieszkańcy Otrębus i Kań, w dniu dzisiejszym byli radni sołeccy i były sołtys Otrębus posadzili symboliczne dzewko na Skwerze im. Joanny Jabłońskiej, wypełniając tym samym swoje wcześniejsze zobowiązania sołeckie.

Kreska
Ogólne

W czwartek 28 marca 2019 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie unijne na zakup 7 samoobsługowych stacji napraw rowerów.

Kreska
Ogólne

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie bierze udział w konkursie „Modernizacja roku” w kategorii „elewacje i termorenowacje”. Trwa już głosowanie internautów – każdy głos się liczy!

Kreska
Ogólne

W ogrodzie przy dworku Zagroda w Brwinowie zostały umieszczone domki dla pszczół murarek ogrodowych. Jakub Jaroński, opiekun projektu edukacyjnego „Pszczoły w ogrodzie przy Zagrodzie”, już zasiedlił je kokonami.

Kreska
Ogólne

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Brwinowa. Od kwietnia stawki za odbiór śmieci w gminie Brwinów ulegną zmianie. Będzie drożej.

Kreska
Ogólne

Brwinowska Straż Miejska pod koniec 2018 r. zakupiła alkomat a także posiada urządzenie do uruchamiania samochodów w razie problemów z ich odpaleniem, co jest pomocne zwłaszcza w sezonie zimowym.

Kreska
Strona 1 z 62  > >>