Aktualności
Listy
2013.09.03  MILIMOI

List nadesłany do Redakcji:"...Za 60 dni nie będzie już MILIMOI na Modrzewiowej 33..."

Kreska
Listy

Osoby, które prowadzą sprzedaż w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zadają mi często pytanie: Czy wolno sprzedać taniej towar niż go kupiłem? O ile taniej? Co na to Urząd Skarbowy? Odpowiadam: Tak, wolno. Obojętnie jak tanio. Urząd Skarbowy na to… nic, o ile tylko odpowiednio się do transakcji przygotujemy.

Kreska
Listy

Biura podróży padają jak muchy. Co chwila słychać o nowym upadłym. Jedni klienci mają przerwany urlop i są sprowadzani do kraju, inni w ogóle na wakacje nie wyjadą, choć zapłacili. I jednym i drugim obiecywany jest zwrot pieniędzy. I jedni i drudzy myślą o tym, żeby za utracone wakacje otrzymać od upadłego biura podróży jakieś odszkodowanie. Oczywiście, jest na to szansa.

Kreska
Listy

Odpowiedź jest jasna i klarowna. Oczywiście, że nie wolno! Ale… No i właśnie w tym „ale” tkwi sedno problemu. Bo OBCHODZIĆ przepisów nie wolno, ale je OPTYMALIZOWAĆ możemy już bez obaw.

Kreska
Listy

Wiadomo, że niektóre małżeństwa dobrze się kończą. Inne mogą trwać całe życie. 
A w każdym jego momencie może nadejść taka chwila, gdy nagle, z zaskoczenia, raptem, nieoczekiwanie i jak grom z jasnego nieba pojawi się jakiś gość, który będzie chciał jedno z nas obciążyć długiem zaciągniętym przez współmałżonka. Czy może tak być? Może. A czy musi? Nie, nie musi!

Kreska
Listy
2008.12.27  Punkt przedszkolny

Klub przedszkolaka U SMOKA POMPONA rozszerza swoją działalność stając się od Nowego Roku placówką oświatową zarejestrowaną w oświatowej ewidencji gminy Brwinów, a także w kuratorium Oświaty w Warszawie jako: U SMOKA POMPONA Punkt Przedszkolny w Otrębusach.

Kreska
Listy

Drogowcy po raz kolejny zmienili organizację ruchu przy skrzyżowaniu ulic Natalińskiej, Sadowej i Polnej. Kto ma pierwszeństwo wiedzą chyba tylko drogowcy :)

Kreska