Aktualności
Wiadomości kościelne

Szanowni Państwo, w poniedziałek 02.04.2018 odszedł do Domu Pana Pan Profesor Kazimierz Gierżod. Pianista, pedagog muzyczny, w latach 1987 - 1993 rektor Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a następnie profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Mieszkaniec Otrębus, bardzo ceniony, lubiany, do końca oddany naszej lokalnej społeczności. Twórca i dyrygent Chóru Parafialnego przy kościele N.M.P. w Otrębusach.

Żonie Pana Profesora i Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.


Sołtys i Rada Sołecka Otrębus


Uroczyste pożegnanie Ś.P. Profesora Kazimierza Gierżoda odbędzie się w Kościele w Otrębusach w poniedziałek dn. 9.04.2018 r. o godz. 11.00.

Kreska
Wiadomości kościelne

MSZA KORONACYJNA (KV 317) W. A. Mozarta w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry PZLPiT "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego zostanie zaprezentowana 7 maja o godz. 19:00 w Kościele pw. NMP Matki Kościoła w Otrębusach.

Kreska
Wiadomości kościelne

Do Brwinowa na Dni Diecezjalne przyjeżdżają pielgrzymi z Meksyku i Brazylii. Młodzi ludzie będą gościć u rodzin w dniach 19-25 lipca.

Kreska
Wiadomości kościelne

Dzisiaj w nocy (14 lipca 2015r.) zmarła Joanna Jabłońska. Dyrektorka i założycielka szkoły podstawowej w Otrębusach, nauczyciel w Podkowiańskim Liceum przy ul. Wiewiórek, konsultant programów przyrodniczych. Czynna działaczka w "CARITAS", działaczka opozycyjna zaangażowana w podziemny ruch wydawniczy i Grup Oporu "Solidarni", wspaniały pedagog, wspaniały człowiek.

Msza odbędzie się we czwartek 16 lipca o godz. 10.00 w kościele w Otrębusach po którym nastąpi odprowadzenie na cmentarz w Zarębach Kościelnych.

Rodzinie i znajomym redakcja portalu pragnie złożyć szczere kondolencje.

 

Redakcja Portalu

Kreska
Wiadomości kościelne

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 stycznia 2015 roku opatrzony Świętymi Sakramentami zmarł przeżywszy lat 85 Stanisław Michalski. Msza Święta Żałobna odprawiona została 16 stycznia 2015r. w Otrębusach.

Stanisław Michalski od momentu pojawienia się ideii założenia parafii N.M.P. Matki Kościoła w Otrębusach (1980) przez wiele lat prowadził kronikę parafialną.

Kreska
Wiadomości kościelne

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry "Mazowsza", który odbędzie się 4 stycznia 2015 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Otrębusach.

Kreska
Wiadomości kościelne

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 6 września 2014 r. odszedł Tadeusz Stachowicz, artysta malarz, red.nacz miesięcznika "U nas OK",  społecznik, człowiek życzliwy i pełen pogody ducha. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 22 września 2014 r. o godz. 13.00 w kościele w. N.M.P. Matki Kościoła w Otrębusach, po czym nastąpi wyprowadzenie prochów na cmentarz w Brwinowie.

Kreska
Wiadomości kościelne

Dnia 1 września 2014 roku w Domu Rekolekcyjnym im. Św. Jana Pawła II w Kaniach przy ul. Nadarzyńskiej 21, po ciężkiej chorobie i wielkim cierpieniu, opatrzona świętymi sakramentami, zmarła Halina Aldona Cecylia Orzechowska (lat 89).

Kreska
Wiadomości kościelne
2014.07.30  [*] Marcin Szponder

Chcielibyśmy poinformować, że Nabożeństwo Żałobne za Marcina Szpondra odbędzie się w piątek (1 sierpnia 2014r.) o godz. 12:30 w Kościele NMP Matki Kościoła w Otrębusach (ul. Sadowa 14).

Kreska
Wiadomości kościelne

Kanonizacja Papieża Polaka to wielkie wydarzenie. Brwinowianie świętować ją będą w niedzielę 27 kwietnia na placu Świętego Jana Pawła II w centrum miasta. W poniedziałek uczniowie szkół wezmą udział w Koncercie Talentów, a zespół „Mazowsze” wystąpi w Rzymie.

Kreska
Strona 1 z 3  > >>