Aktualności
Wiadomości kościelne

MSZA KORONACYJNA (KV 317) W. A. Mozarta w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry PZLPiT "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego zostanie zaprezentowana 7 maja o godz. 19:00 w Kościele pw. NMP Matki Kościoła w Otrębusach.

Kreska
Wiadomości kościelne

Do Brwinowa na Dni Diecezjalne przyjeżdżają pielgrzymi z Meksyku i Brazylii. Młodzi ludzie będą gościć u rodzin w dniach 19-25 lipca.

Kreska
Wiadomości kościelne

Dzisiaj w nocy (14 lipca 2015r.) zmarła Joanna Jabłońska. Dyrektorka i założycielka szkoły podstawowej w Otrębusach, nauczyciel w Podkowiańskim Liceum przy ul. Wiewiórek, konsultant programów przyrodniczych. Czynna działaczka w "CARITAS", działaczka opozycyjna zaangażowana w podziemny ruch wydawniczy i Grup Oporu "Solidarni", wspaniały pedagog, wspaniały człowiek.

Msza odbędzie się we czwartek 16 lipca o godz. 10.00 w kościele w Otrębusach po którym nastąpi odprowadzenie na cmentarz w Zarębach Kościelnych.

Rodzinie i znajomym redakcja portalu pragnie złożyć szczere kondolencje.

 

Redakcja Portalu

Kreska
Wiadomości kościelne

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 stycznia 2015 roku opatrzony Świętymi Sakramentami zmarł przeżywszy lat 85 Stanisław Michalski. Msza Święta Żałobna odprawiona została 16 stycznia 2015r. w Otrębusach.

Stanisław Michalski od momentu pojawienia się ideii założenia parafii N.M.P. Matki Kościoła w Otrębusach (1980) przez wiele lat prowadził kronikę parafialną.

Kreska
Wiadomości kościelne

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry "Mazowsza", który odbędzie się 4 stycznia 2015 r. o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Otrębusach.

Kreska
Wiadomości kościelne

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 6 września 2014 r. odszedł Tadeusz Stachowicz, artysta malarz, red.nacz miesięcznika "U nas OK",  społecznik, człowiek życzliwy i pełen pogody ducha. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 22 września 2014 r. o godz. 13.00 w kościele w. N.M.P. Matki Kościoła w Otrębusach, po czym nastąpi wyprowadzenie prochów na cmentarz w Brwinowie.

Kreska
Wiadomości kościelne

Dnia 1 września 2014 roku w Domu Rekolekcyjnym im. Św. Jana Pawła II w Kaniach przy ul. Nadarzyńskiej 21, po ciężkiej chorobie i wielkim cierpieniu, opatrzona świętymi sakramentami, zmarła Halina Aldona Cecylia Orzechowska (lat 89).

Kreska
Wiadomości kościelne
2014.07.30  [*] Marcin Szponder

Chcielibyśmy poinformować, że Nabożeństwo Żałobne za Marcina Szpondra odbędzie się w piątek (1 sierpnia 2014r.) o godz. 12:30 w Kościele NMP Matki Kościoła w Otrębusach (ul. Sadowa 14).

Kreska
Wiadomości kościelne

Kanonizacja Papieża Polaka to wielkie wydarzenie. Brwinowianie świętować ją będą w niedzielę 27 kwietnia na placu Świętego Jana Pawła II w centrum miasta. W poniedziałek uczniowie szkół wezmą udział w Koncercie Talentów, a zespół „Mazowsze” wystąpi w Rzymie.

Kreska
Wiadomości kościelne
2014.02.07  Kronika parafialna

Redakcja portalu udostępniła uzupęłnienie trzeciego już tomu kroniki parafialnej autorstwa Pana Stanisława Michalskiego na łamach portalu tak aby każdy miał możliwość prześledzenia historii naszej parafii. Po wielu godzinach skanowania i obróbki mamy przyjemność zaprezentować kolejny tom kroniki z lat 2010 - 2013.

Kreska
Strona 1 z 3  > >>