Aktualności
Wiadomości gminne

8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz zastępca Jerzy Wysocki spotkali się z pracownicami i nowym dyrektorem Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera.

Kreska
Wiadomości gminne
2017.04.30  3 Maja w Brwinowie

W środę 3 maja przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji w Brwinowie odbędą się uroczystości przy Rynku oraz majówka w dworku Zagroda.

Kreska
Wiadomości gminne

We wtorek 25 kwietnia marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński podpisali umowy o dofinansowanie UE dla gminy Brwinów o łącznej wysokości ok. 8,3 mln zł (4,8 mln zł na budowę dróg rowerowych i 3,5 mln zł na rewaloryzację pałacu w brwinowskim parku).

Kreska
Wiadomości gminne

21 kwietnia 2017 r. w Mateczniku Mazowsze odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów – poprawa spójności obszaru Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów poprzez współpracę w zakresie polityki społecznej, kształtowania przestrzeni publicznej, gospodarki wodnej i komunikacji”.

Kreska
Wiadomości gminne

W związku z modernizacją podmiejskiej linii kolejowej Koleje Mazowieckie planują uruchomienie od września komunikacji zastępczej. Gmina Brwinów chce zweryfikować dane dotyczące liczby osób korzystających z przystanku PKP Brwinów, dlatego pracownicy Urzędu Gminy przeprowadzą w dniach 3-6 kwietnia 2017 r. liczenie pasażerów.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów znalazła się wśród wyróżnionych w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w 2016 roku.

 

Kreska
Wiadomości gminne

Wszelkie inicjatywy włączające dzieci i seniorów są wartością dodatnią w każdej społeczności. Nasz roślinny projekt "Ele Mele Dudki Ogródek Malutki" jest o budowaniu więzi dzieciaków z seniorami z gminy Brwinów, poprzez prace ogrodowe i uczestniczenie w warsztatach na temat roślin. Nasze działania przyczynią się do kształtowania postaw proekologicznych, rozwoju wrażliwości i odpowiedzialności wśród uczestników oraz kształtowania pozytywnych więzi w oparciu o uwagę, empatię i wzajemną pomoc. Głosować można do 4 kwietnia, a każdy projekt, który uzyska odpowiednią liczbę głosów otrzyma 5 tysięcy złotych na realizację swojego projektu. Zachęcamy do głosowania.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/program-decydujesz-pomagamy,227118.html

Kreska
Wiadomości gminne

Prowadzony od 2016 r. program „Kompostowniki dla mieszkańców” umożliwia ekologiczne zagospodarowanie odpadów zielonych. Mieszkańcy gminy Brwinów, którzy chcą otrzymać bezpłatnie kompostownik, mogą składać wnioski.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów współpracuje z policją w celu poprawy bezpieczeństwa m.in. poprzez współfinansowanie zakupu samochodów, które służą brwinowskim policjantom, oraz wspólne patrole Straży Miejskiej i policji.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów przystępuje do kolejnej dużej inwestycji oświatowej. Został ogłoszony przetarg na budowę przedszkola w Otrębusach. Termin składania ofert upłynie 22 lutego 2017 r. o godz. 13.00.

Kreska
Strona 1 z 40  > >>