Aktualności
Wiadomości gminne
2018.02.06  Co z tymi śmieciami?

Po ostatnich kontrowersjach dotyczących wywozu odpadów oraz spotkaniu z Burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim zamieszczamy aktualne informacje w zakładce Segregacja śmieci 2018 r.

Kreska
Wiadomości gminne

Radni województwa mazowieckiego podjęli uchwałę o przekazaniu 1,13 mln zł na przebudowę drogi prowadzącej do siedziby zespołu „Mazowsze” w Otrębusach.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów otrzymała ponad 20 tys. zł na wyposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich w sprzęt i aparaturę medyczną.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów zachęca mieszkańców do usuwania wyrobów azbestowych ze swoich nieruchomości. Dzięki dotacjom z budżetu gminy w 2017 roku udało się zlikwidować ponad 80 ton niebezpiecznych materiałów. Trwa nabór wniosków na 2018 rok.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów otrzyma dofinansowanie w wysokości 999.862,00 zł na modernizację targowiska miejskiego. Zadanie „Przebudowa targowiska "Mój Rynek" w Brwinowie (etap I+II)” otrzyma dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kreska
Wiadomości gminne

Gmina Brwinów zajęła 9. miejsce w Ogólnopolskim Ranking Powiatów i Gmin w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Kreska
Wiadomości gminne

W budżecie gminy Brwinów na 2018 r. zostały zaplanowane wydatki w łącznej kwocie ponad 148 mln złotych.  Gmina Brwinów na inwestycje wyda prawie 39 mln zł, co stanowi niemal 22% planowanych wydatków.

Kreska
Wiadomości gminne

Kilkanaście prac wpłynęło na konkurs na najciekawsze zdjęcie drzewa lub krótki wierszyk o drzewach, który gmina Brwinów ogłosiła z okazji utworzenia w 1927 r. Letniska Brwinów.

Kreska
Wiadomości gminne

Niecodzienną nagrodę otrzymali zwycięzcy tegorocznego konkursu – 175 kg rzepaku. Rekordowo duży pomidor malinowy wyrósł w Żółwinie. Wśród wyróżnionych plonów są też dorodne winogrono, malina, dynia oraz jagoda kamczacka.

Kreska
Wiadomości gminne

Zmieniająca się aura nie zniechęciła mieszkańców Brwinowa do uczestnictwa w Narodowym Święcie Niepodległości. Do pozostania na rynku po uroczystej mszy zachęcili mieszkańców harcerze, którzy przygotowali miasteczko harcerskie z licznymi atrakcjami i rozgrzewającym poczęstunkiem.

Kreska
Strona 1 z 43  > >>