Doktor Dobrze - masażysta Tomasz Jakobielski


Biblioteka

Położenie:

przy ul.Wiejskiej 1, w zabytkowym Pałacyku Toeplitza (na piętrze).
Telefon: (22) 758 50 79, 790 023 380 (InfoCentrum)
Mail: bibliotekaotrebusy@poczta.onet.pl
Strona internetowa: www.biblioteka.brwinow.pl
Gadu – gadu: 10576710

Godziny otwarcia:
Poniedziałek   -  12:00-20:00
Wtorek           -     9:00-16:00
Środa             -     9:00-16:00
Czwartek       -    12:00-20:00
Piątek            -     10:00-18:00

Dyrektor Biblioteki:
Danuta Barabasz

Kawiarenka internetowa

Każdy mieszkaniec naszej gminy może „poserfować” w Internecie, znaleźć przydatne informacje. Dla najmłodszych przygotowane są multimedialne kursy. Jeśli ktoś nie potrafi sprawnie operować komputerem, może polegać na pomocy wykfalifikowanego studenta. Na terenie InfoCentrum znajduję się również HotSpot czyli darmowy dostęp do bezprzewodowego Internetu. Kawiarenka organizuje również kursy osbługi Internetu i komputera dla osób starszych oraz turnieje w gry komputerowe dla młodzieży.

Godziny otwarcia InfoCentrum

Poniedziałek   -  12:00-20:00
Wtorek           -     9:00-16:00
Środa             -     9:00-16:00
Czwartek       -    12:00-20:00
Piątek            -     10:00-18:00

Dyżury BP w soboty będą realizowane w Bibliotece Publicznej przy ul. Grodziskiej 12 oraz w Oddziale dla Dzieci przy ul. Kościuszki 1E w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. 9:00-17:00.


Historia biblioteki:
Biblioteka mieści się w tzw. Toeplitzówce od 1962 roku. Początkowo znajdowała się na parterze pałacyku, później została przeniesiona na piętro, gdzie uprzednio zamieszkiwali członkowie zespołu „Mazowsze”.

Obecnie mieści się w trzech pomieszczeniach na piętrze, a planowane jest dalsze jej rozszerzenie. W maju 2009 r. została uruchomiona kawiarenka internetowa w ramach jej działania.

Zbiory biblioteczne:
Aktualnie biblioteka liczy ok.800 czytelników (ponad 30 odwiedzin dziennie!) i ponad 14 tysięcy woluminów księgozbioru. Jest on podzielony na literatury poszczególnych krajów, dział lektur szkolnych ( do szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum) oraz bogaty księgozbiór podreczny. W planach jest także stworzenie czytelni dla dzieci i młodzieży po odpowiedniej adaptacji pomieszczeń bibliotecznych.

Działalność biblioteki:
Biblioteka prowadzi szeroko zakrojoną działalność, która nie ogranicza się tylko do wypożyczania książek. W pomieszczeniach biblioteki organizowane są regularnie wystawy artystów plastyków, fotografików, malarzy i poetów. Pani dyrektor biblioteki - Grażyna Nowocień stara się promować lokalnych twórców umożliwiając im eksponowanie ich prac w galerii "Na górce", która znajduje się w placówce. Obecnie w bibliotece można zobaczyć biżuterię artystyczną Anny i Piotra Łukasiewiczów oraz Małgosi Budeckiej-Nehring, obrazy pana Marka Wróblewskiego jak również kolekcję haftów pani Elżbiety Jóźwik.

Biblioteka współpracuje także ze szkołą, przedszkolem, Muzeum Etnograficznym prof. Pokropka, LZPiT "Mazowsze" oraz ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Kań i LGD "Zielone sąsiedztwo". Współpracuje również ze szkołą podstawową w Żółwinie organizując lekcje biblioteczne, przekazuje książki biedniejszym szkołom podstawowym, Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Brwinowie i niektórym placówkom szpitalnym ( Centrum Onkologii).Corocznie organizuje imprezę rodzinną "Otwarte Ogrody".

 

Katalog online:

 

Dla czytelników dostępny jest katalog online http://otrebusy.biblioteka-brwinow.az.pl, w którym można sprawdzić, czy interesująca nas pozycja znajduje się w katalogu Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera filia w Otrębusach.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tego katalogu.

 

Galeria:

 

Pn. 8:30-16
Wt. Nieczynne
Śr. 8:30-16
Czw. 12-19:30
Pt. 10-18