Punkt Przedszkolny Klub Malucha Raz Dwa Trzy

Położenie:
ul. Słoneczna 19a, Kanie
05-805 Otrębusy
tel. 508 154 867
www.przedszkole123.net.pl
punktrazdwatrzy@gmail.com

Osoba prowadząca:
Ewa Mirosz

Punkt Przedszkolny i Klub Malucha Raz Dwa Trzy zaprasza dzieci w wieku od 1 do 5 lat.
Nasza placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 7 - 18. Mieści się w pobliżu stacji WKD Kanie Helenowskie, przy zacisznej, prywatnej uliczce. Do dyspozycji dzieci jest oddany parter nowo wybudowanego domu, a także ogród z placem zabaw. Niewielka grupa dzieci, profesjonalna opieka pedagogów i komfortowe warunki sprawiają, że panuje tu atmosfera zbliżona do tej, jaką dzieci znają z rodzinnego domu.

Nasz Punkt Przedszkolny jest placówką oświatową, realizujemy program przedszkolny zgodny z wymaganiami MEN, szczególnie zaś korzystamy z metody prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, która rozwija logiczne rozumowanie i kształtuje umiejętności matematyczne dzieci. Jest to doskonała pomoc w przygotowaniu dzieci do dalszej nauki w szkole. Obecnie da się zauważyć liczne problemy uczniów z matematyką i strach przed tą dziedziną nauki. Uważamy, że do matematyki, która jest nieodłącznym elementem naszego życia, trzeba przyzwyczajać już najmłodsze dzieci. W naszym punkcie przedszkolnym chcemy stworzyć przestrzeń zabawy i przyjaźni z matematyką. Jednakże nie produkcja „małych geniuszy" jest celem naszej placówki, ale przyjazna edukacja bez odbierania dzieciom dzieciństwa.

Punkt przedszkolny i klub malucha Raz Dwa Trzy przygotowany jest z myślą, aby skutecznie pomóc rodzicom w dobrym przygotowaniu dzieci do szkoły. W naszej placówce zapewniamy odpowiednie warunki do rozwoju dziecka w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i kreatywności. Wspieramy dzieci w budowaniu własnej wartości i zgodnych relacji z innymi, w realizacji swoich potrzeb, zainteresowań, a także w dążeniu do samodzielności i niezależności.

W Punkcie Przedszkolnym realizujemy:

  • zajęcia edukacyjne zgodnie z programem wychowania przedszkolnego
  • zajęcia z języka angielskiego - 2 razy w tygodniu
  • zajęcia z rytmiki - 2 razy w tygodniu
  • zajęcia plastyczne
  • gimnastykę
  • zajęcia z dramy - raz w miesiącu
  • cykl "Obieżyświat - poznaj innych ludzi i kultury" - raz w miesiącu
  • imprezy okolicznościowe: bal przebierańców, dzień mamy, dzień dziecka itp.
  • wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, np. lekarzem, policjantem


Galeria: