Muzeum Motoryzacji

Adres:
Otrębusy ul.Warszawska 21
Tel./fax.: ( 022) 758-50-67
Kom.502-257-021 lub 504-150-816 lub 504-150-817
strona internetowa: http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl/

Właściciele:
Państwo Joanna i Zbigniew MIKICIUK

Czynne:
codziennie od 10.00 do 17.oo
Zwiedzanie muzeum jest płatne.

Historia:
Muzeum istnieje w Otrębusach od lat 70-tych. Jest to muzeum prywatne, obejmujące ponad 300 zabytkowych pojazdów udostępnianych na potrzeby filmów, rozmaitych imprez a także wynajmowanych osobom prywatnym. Najstarszym pojazdem jest traktor TITAN produkcji USA z 1895r. Najstarszy pojazd ciężarowy: Mercedes z 1913r. A osobowy FIAT z 1919r. Wśród eksponatów są samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, samoloty , wózki dziecięce, rowery , motocykle, a także sprawne czołgi. W obecnej chwili w trakcie rekonstrukcji jest kilkadziesiąt pojazdów w tym słynny Polski czołg 7TP i czołg zwiadowczy TKS. Prawdziwym rarytasem jest ZIS kabriolet J. Stalina, Mercedes 170V Lody Halamy, również kabriolet i wiele innych aut jakimi jeździli Elvis Presley, Marilyn Monroe czy Jan Kiepura.


Pojazdy w muzeum przeżywają swą drugą młodość. Wszystkie są odrestaurowywane zgodnie z zasadami obowiązującymi w okresie ich powstania.

Muzeum Motoryzacji jest organizatorem wielu imprez kulturalnych takich jak: "Stulecie Motoryzacji w Polsce", "Kabriolety XX wieku pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Aleksandra Kwaśniewskiego. Organizuje wiele wystaw w Polsce między innymi: "Ostatnia niedziela na Głównym" czy coroczny "Auto-Tour". Muzeum odwiedza wiele gości z kraju i zagranicy. W Stanach Zjednoczonych, Francji i Anglii ukazują się artykuły prasowe oraz programy telewizyjne o muzeum. Obecnie jest to największa placówka tego typu w kraju i jedna z największych w Europie. Niewątpliwie wizytówka gminy Brwinów. Muzeum ratuje dobra kultury narodowej za co uzyskało dyplom-dowód uznania "Za szczególny wkład pracy dla dobra Rzeczypospolitej" od Prezesa Rady Ministrów.

Więcej informacji:

 

na stronie: http://motoskansen.pl


Galeria: