Wydarzenia kulturalne

Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Pruskoviana”. Spotkanie „Pruszków 1919 roku w protokołach Rady Miejskiej i relacjach prasowych”, które poprowadzą wspólnie Marian Skwara i Maciej Boenisch, odbędzie się 9 listopada o godzinie 15:00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A. Serdecznie zapraszamy!

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę, 16 listopada, o godzinie 15. zapraszamy na spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej Akademii Niepodległości. Naszym gościem będzie dr. hab. Piotr Szlanta, który wygłosi wykład „Wyprawa wileńska 1919 roku”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Wystawa „Dialog o Losie i Duszy. Stanisław Vincenz 1888-1971” gości w dworku Zagroda do 20 listopada 2019 r. Oprowadzanie po wystawie wraz z projekcją filmu oraz wieczór opowieści to dwa towarzyszące jej wydarzenia, zaplanowane na 9 i 17 listopada.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Newsletter od Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego na październik.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zespół „Mazowsze" zaprasza wszystkie uzdolnione wokalnie osoby do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. W konkursie mogą wziąć udział zarówno dzieci (powyżej 9 roku życia), jak i młodzież oraz dorośli. Co do górnej granicy wieku Organizator nie wyznaczył żadnych ograniczeń. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe: 9-14, 15-19, 20-25 oraz 26+. Zgłoszenia można wysyłać aż do 9 października 2019 roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza 28 września 2019, sobota od godz. 13.00 – 15.30. Uroczystości odbywają się w Pruszkowie pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa” na terenie Millennium Logistic Park, wjazd przez bramę 3 Maja 8, wejście 3 Maja 8 A.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Narodowe Czytanie, zawody STRONGMAN, koncerty, liczne atrakcje dodatkowe oraz rekonstrukcja historyczna bitwy pod Brwinowem.  Przez całą sobotę 14 września mnóstwo atrakcji, a na finał koncert zespołu PERFECT. W niedzielę15-go uważajcie na nadlatujące samoloty!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę, 8 września 2019 roku, Muzeum Dulag 121 zaprasza serdecznie na spacer z cyklu „Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy” trasą walk batalionów: „Zaremba – Piorun”, „Golski” oraz „Ruczaj”. Rozpocznie się on o godz. 16.00 i potrwa około 2 godzin. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem prosimy o przybycie pod budynek Cepelii przy ul. Marszałkowskiej (róg Nowogrodzkiej), skąd wyruszymy na wspólne zwiedzanie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na spacer historyczny z cyklu „Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy” po wojskowych Powązkach. Spotykamy się 11 sierpnia 2019 o godz. 16.00 przy głównej bramie Cmentarza Wojskowego od strony ulicy Powązkowskiej. Spacer poprowadzi przewodnik Karol Karasiewicz.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniu 3 sierpnia 2019 o godzinie 15.00 w Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie z cyklu Karty Historii „Ludność cywilna w Powstaniu Warszawskim”. Podczas wydarzenia zostaną omówione przemiany, jakie przechodziła ludność Warszawy w trakcie trwającej 63 dni bitwy, uwzględniając to, że sytuacja cywilów w poszczególnych rejonach Warszawy była od siebie diametralnie różna i ulegała ciągłym zmianom.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na kolejny zlot fanów Electric Light Orchestra, który odbędzie się 05-07 lipca 2019 r. w świetlicy w Otrębusach ul. Krótka 10.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę, 2 czerwca, o godz. 15. gościem Muzeum Dulag 121 będzie prof. Piotr Szlanta z Uniwersytetu Warszawskiego, który wygłosi wykład poświęcony historii Powstania Wielkopolskiego oraz postaci gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu Akademia Niepodległości organizowane wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

8 czerwca o godz. 17. serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na spotkanie poświęcone postaci Józefa Falkowskiego, który w czasach okupacji był zaangażowany w działalność konspiracyjną na terenie Pruszkowa oraz pomagał więźniom obozu Dulag 121. O swoim dziadku opowiadać będzie Robert Falkowski. Spotkanie jest częścią uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablic pamiątkowych AK organizowanych przez ŚZŻAK Koło nr 6 w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Celtycka Noc Muzeów, Dni Pruszkowa i Warsztaty Ziołowe to wydarzenia, których w najbliższym czasie warto uczestniczyć.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2019.05.06  Noc Muzeów 2019

18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Na ten jeden dzień przestrzeń Muzeum Dulag 121 zamieni się w „Jednodniowe Muzeum Żbikowa”, a placyk przed naszą siedzibą w kawiarnię historyczno-literacką „Warsztatowa”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na spotkanie z Panem Henrykiem Troszczyńskim – jednym z ostatnich żyjących świadków odkrycia zbiorowych mogił w katyńskich lasach. Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Czaszka z Katynia” oraz prelekcja dr. Dariusza Gałaszewskiego. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 15. w Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna w Brwinowie uczestniczy w akcji „Z książką na start”. W Oddziale dla Dzieci w Brwinowie oraz w filii biblioteki w Otrębusach dzieci w wieku do 6 lat otrzymują paszporty małych czytelników oraz jako prezent – dostosowaną do swojego wieku książkę na dobry start.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru w Muzeum Literatury w Warszawie odbyła się premiera filmu „Stefan Kiedrzyński – artysta zapomniany”. Ten ceniony w okresie dwudziestolecia międzywojennego pisarz i autor sztuk teatralnych był mieszkańcem Brwinowa.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2019.03.11  Nowele Bartkiewicza

Biblioteka Publiczna w Brwinowie debiutuje w roli wydawcy. Pierwszą publikacją jest wybór nowel Zygmunta Bartkiewicza, brwinowskiego artysty, pisarza, właściciela dworku Zagroda.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów, zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na pokaz filmu „Paszporty Paragwaju” opowiadającego historię „grupy berneńskiej”. Film w reżyserii Roberta Kaczmarka przedstawia mało znaną historię współpracy polsko-żydowskiej, której celem nadrzędnym było życie drugiego człowieka. Projekcja odbędzie sie 23.03 o godz. 15.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

16 marca o godz. 15.00 gościem Muzeum Dulag 121 będzie prof. Piotr Szlanta, który wygłosi kolejny wykład z cyklu Akademia Niepodległości. Tym razem prof. Szlanta opowie o wojnie polsko-ukraińskiej 1918-1919 oraz o ochotniczych oddziałach "Orląt Lwowskich".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

3 marca o godz. 15, serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na wykład prof. dr. hab. Wiesława Jana Wysokiego poświęcony postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, powstał koncert, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów.10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich. Unikalny projekt, kryjący się pod hasłem "10 TENORÓW", to nie tylko most wokalny między dwoma krajami - to także nowe słowo (a raczej - nuta) w historii muzyki popularnej. Po ogromnych sukcesach odniesionych podczas trasy koncertowej w roku 2018 Tenorzy ruszają na tournee po całej Polsce. Koncert 10 Tenorów to uczta duchowa na najwyższym poziomie! - 21.03.2019 r. godz. 18.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

27 stycznia o 11:00 serdecznie zapraszamy do Ckio Podkowa Leśnana na kolejny interaktywny, rozśpiewany, gordonowski koncert dla niemowląt i małych dzieci do 5 roku życia oraz ich rodzin.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pod koniec stycznia obchodzić będziemy 78. rocznicę wywózki pruszkowskich Żydów do warszawskiego getta. Serdecznie zachęcamy do włączenia we wspólne upamiętnienie tragicznych losów pruszkowskiej gminy żydowskiej. Spotykamy się w sobotę 26 stycznia o godz. 17 na placu przy ulicy Bolesława Prusa, gdzie mieściła się pruszkowska bożnica i mykwa – wejście bramą przy numerze 38/40. Wydarzenie organizują wspólnie: Marian Skwara, Książnica Pruszkowska i Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jak powstają miasta? Ferie z historią w Muzeum Dulag 121

29.01 – 1.02 w godz. 10.00 – 14.00


Teatralnie w Muzeum

4 – 8.02 w godz. 10.00 – 13.00

Kreska
Wydarzenia kulturalne

12 stycznia o godz. 15. zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w Muzeum Dulag 121. Gościem Muzeum będzie dr hab. Lech Nijakowski – autor książki „Ludobójstwo. Historia i socjologia ludzkiej destrukcyjności”. Wykład dr. Nijakowskiego wprowadzi nas do studiów nad ludobójstwem, które są dynamicznie rozwijającym się polem badawczym.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po dwóch latach pracy redakcyjnej 1.tom jubileuszowego kalendarium "Mazowsza" (za lata 1948-1973) zatytułowany "Czas narodzin i rozkwitu" - wreszcie jest dostępny. Wydawcy: Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego oraz miesięcznik kulturalno-społeczny "Linia" polecają tę publikację.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jak co roku w ostatnią sobotę grudnia Muzeum Dulag 121 zaprasza na wyjątkowe bożonarodzeniowe warsztaty dla całej rodziny. W tym roku Kolędowanie Nadziei odbędzie się 29 grudnia 2018 r. o godz. 16. w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury „Pałacyk” w Pruszkowie. Zgłoszenia do 23 grudnia. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona!)

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W  ten magiczny, świąteczny czas pragniemy Państwa zaprosić na niezwykły koncert zespołu SoundCool organizowany w Muzeum Dulag 121 28 grudnia (piątek) o godz. 18:30. Oprócz znanych nam wszystkim popularnych kolęd i pastorałek Zespół zaprezentuje także kolędy z powstałe w przełomowych dla Polaków momentach dziejowych oraz w ważnych, historycznych wydarzeń w kraju.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach zaprasza na otwarcie wystaw dla upamiętnienia stuletniej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 1918-2018.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

17-18.11.2018 Kościół NMP Matki Kościoła w Otrębusach, ul. Sadowa 14.

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert Antoniny Krzysztoń. Organizatorzy wydarzenia pragną zaprezentować polską pieśniarkę, kompozytorkę, znaną od lat 80., cenioną za swój artystyczny dorobek.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wystawę pt. „Ojcowie Niepodległości” przedstawiającą sylwetki sześciu Polaków, którzy zaangażowani byli w odzyskanie przez Polskę suwerenności oraz tworzenie II Rzeczypospolitej. Wystawa będzie dostępna do 27 listopada przy Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z okazji Dnia Pamięci o Ludności Cywilnej Powstańczej Warszawy, który obchodzony jest dnia 2 października, serdecznie zapraszamy na coroczne Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc. 30 września rozpoczniemy Obchody Marszem Pamięci „Tędy przeszła Warszawa”, na który złożą się warszawski X Marsz Niepokonanych i pruszkowski III Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na spektakl teatralny do Matecznika Mazowsze 11.10.2018 roku.

Obsada: Katarzyna Żak, Katarzyna Pakosińska, Olga Bończyk, Władysław Grzywna

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Ponad 100 osób wzięło udział w grze miejskiej zorganizowanej 16 września 2018 r. przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Podczas spaceru po mieście można było poznać wiele ciekawostek z historii Brwinowa oraz sylwetki osób, które swoim postępowaniem zasłużyły na miano „ludzi wolności”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę, 1 września, o godz. 17., zapraszamy na spotkanie poświęcone martyrologii mieszkańców polskich wsi podczas II wojny światowej. Naszym gościem będzie dr Katarzyna Jedynak z Muzeum Wsi Kieleckiej – autorka wystawy „817. Poznaj tę historię”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Fotoplastykon to nowa atrakcja na mapie, która na stałe zagości na brwinowskim Rynku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

18 sierpnia o godz. 14. zapraszamy na kolejny spacer z cyklu Pruskoviana poświęcony historii Warsztatów Kolejowych na Żbikowie. Tym razem po terenie dawnego ZNTK oprowadzą nas dr hab. Zbigniew Tucholski oraz mgr inż. Stefan Fuglewicz. Spotykamy się przy Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W 74. rocznicę Powstania Warszawskiego zapraszamy na spacer historyczny po wojskowych Powązkach szlakiem powstańczej Warszawy. Spotykamy się w niedzielę, 19 sierpnia o godz. 15. przy głównej bramie Cmentarza Wojskowego od strony ulicy Powązkowskiej. Spacer poprowadzi przewodnik Karol Karasiewicz.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 gdzie od 1 sierpnia do 4 września 2018 r. będzie prezentowana wystawa „817. Poznaj tę historię” przygotowana z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej przez Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Kielcach. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Muzeum.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przy rondzie Wacława Kowalskiego na tarasie Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie można oglądać plenerową wystawę dotyczącą Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego – jednego z głównych ośrodków metalurgii żelaza w starożytnej środkowej Europie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z profesor Hanną Ulatowską – byłym więźniem obozów Dulag 121 i Auschwitz, specjalistą od neurolingwistyki i badaczem przeżyć osób, które jako dzieci bądź dorośli przeszli przez obóz koncentracyjny Auschwitz. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8 A w sobotę 21 lipca o g. 17.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na lipcowe zajęcia gordonowskie dla najmłodszych, rozśpiewane, radosne warsztaty w Podkowie Leśnej. Miejsca jeszcze są więc zachęcamy do zakupu biletów. Do wyboru jest 16 grup - prowadzonych solo lub w duecie (takich zajęć jeszcze nie było w naszych okolicach). Nie zabraknie gitary, akordeonu, fletu i ukochanego przez dzieci fortepianu. Szczegóły na www.ewejściówki.pl

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jeszcze do 10.07.2018 r. zapraszamy wszystkich chętnych do niezwykłej podróży w czasie do Milanówka sprzed ponad 100 lat -  na wystawę w fotoplastykonie.

Dzięki unikatowym zdjęciom stereoskopowym autorstwa Rufina Morozowicza – pierwszego mieszkańca willi "Waleria”, przeniesiemy się do przedwojennego Letniska Milanówek oraz "Walerii" za czasów świetności.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2018.06.08  Otwarte Ogrody 2018

Przedstawiamy harmonogram otwartych ogrodów w naszej Gminie. pełny opis imprezy znajdą Państwo w tej ulotce >> Zapraszamy

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jeszcze do poniedziałku 04.06.2018 w przychodni zdrowia Vitamed w Otrębusach - ul. Wiejska 2, będze można zobaczyć wystawę obrazów, intarsji oraz wierszy  Sebastiana Szczepańskiego. Serdecznie zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie przechowuje pamięć o szkole rolniczej w Pszczelinie. 11 maja przy budynku CDR przy ul. Pszczelińskiej 99 został odsłonięty obelisk upamiętniający Tadeusza Kościuszkę, który został ufundowany przez Pszczeliniaków ponad 100 lat temu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od maja do listopada w parku miejskim w Brwinowie można oglądać wystawę „Ojcowie Niepodległości”. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przypominamy historię Polski.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Pamięć Kresów organizowane wspólnie z Pruszkowskim Stowarzyszeniem Patriotycznym. Janusz Czarniawski i Edward Radziejewski z PSP opowiedzą o walce z Ukrainą o południowo-wschodnie granice Polski w latach 1918-1919. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 maja 2018 r. o godz. 15 w siedzibie Muzeum.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na coroczną Noc Muzeów, która odbędzie się już 19 maja.  Z tej okazji Muzeum będzie czynne od 16:00 do 1:00 w nocy. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Opowie ona o Sue Ryder – Lady of Warsaw, znanej na całym świecie działaczce charytatywnej, zasłużonej również dla Polski i Polaków. W 1953 r. Sue Ryder założyła Fundację swojego imienia z siedzibą w Anglii. Fundacja miała się stać żywym pomnikiem ofiar wojny i często bezimiennych jej bohaterów, w tym przyjaciół Sue Ryder – cichociemnych. Fundacja zajęła się wznoszeniem tzw. Domów Sue Ryder, szpitali, hospicjów i domów opieki, które powstały na całym świecie, w tym 30 w Polsce. Podczas spotkania odbędzie się pokaz filmu o Sue Ryder, a także zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona jej życiu i działalności.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

13 kwietnia g. 18. „Archiwum Ringelbluma – twórca i jego dziedzictwo” – wykład dr. Bartosza Borysa (ŻIH) w ramach cyklu „Karty Historii”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

7 kwietnia 2018 g. 15. „Zbrodnia Katyńska 1940” – wykład dr. Dariusza Gałaszewskiego (IPN) i pokaz filmu dokumentalnego w ramach cyklu „Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121.”

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 i Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na kolejne spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej Akademii Niepodległości, które odbędzie się 23 marca (piątek) o godz. 18. Dr hab. Piotr Szlanta z Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi wykład „Józef Piłsudski. Przygotowania do I wojny światowej. Drużyniacy i strzelcy”, podczas którego zajmie się on działaniami Piłsudskiego tuż przed I wojną światową, kiedy to zakończył on „socjalistyczny” etap swojej działalności, a zaczął przygotowania do walki zbrojnej o niepodległość Polski.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Kolejny już raz w Otrębusach odbędzie się WEEKEND NA LUDOWO. Z całego kraju zjadą się wytwórcy produktów ludowych. W szególności można będzie zakupić ozdoby Wielkanocne. W programie także dwa wyjątkowe koncerty MAZOWSZA.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W 50. rocznicę marcowych wydarzeń 1968 roku serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121”, które odbędzie się 13 marca o godz. 17:30. Gościem spotkania będzie prof. Jerzy Eisler – dyrektor Oddziału IPN w Warszawie, który wygłosi wykład „Marzec ’68 po pięćdziesięciu latach. Oceny, interpretacje, manipulacje”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2018.03.11  Gawędy o Mazowszu

18 marca o godz. 15. zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na spotkanie z Lechosławem Herzem – aktorem, wybitnym krajoznawcą, projektantem niemal 2 tys. km szlaków turystycznych m.in. na Mazowszu i Suwalszczyźnie oraz autorem przewodników turystycznych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

28 lutego 2018 r. o godzinie 18., w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na spotkanie z dr. Tomaszem Łabuszewskim zatytułowane „»Wolność i Niezawisłość« – historia żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 i Książnica Pruszkowska zapraszają na spotkanie z Janem Eljaszewiczem – pruszkowianinem, byłym więźniem obozu Dulag 121 i autorem książki „Moje Wczoraj”. Spotkanie odbędzie się 24 lutego o godz. 15. w Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

24 lutego (sobota) g. 15:00 „Moje wczoraj” - spotkanie autorskie z panem Janem Eljaszewiczem – pruszkowianinem i byłym więźniem obozu Dulag 121

28 lutego (środa)  g. 12:00 „Żołnierze wyklęci” – historia żołnierzy podziemia niepodległościowego 1944-1956 oraz g. 18:00 „Wolność i Niezawisłość” – historia żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

16 stycznia przestał istnieć obóz Dulag 121, przez który przeszło około 650 tysięcy wypędzonych warszawiaków i ludności miejscowości podwarszawskich. W rocznicę tej daty zapraszamy na wykład dotyczący cywilnej ludności powstańczej Warszawy, który odbędzie się 4 lutego o godzinie 15 w Muzeum Dulag 121. Gościem Muzeum Dulag 121 będzie prof. Kazimierz Przybysz, autor książki „Krajobrazy poniewierki. Zachowania społeczeństwa polskiego wobec exodusu ludności Warszawy 1944”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na pełen niespodzianek cykl sześciu warsztatów tematycznych „Budujemy nasze muzeum!”. Podczas nich  tajemnicze życie muzeum poznamy „od podszewki”. Prosimy o zapisywanie dzieci do 10 stycznia 2018 - telefonicznie bądź mejlowo: 758-86-63 lub 696-591-295, dulag@dulag121.pl. Szczegółowy plan dostępny na: www.dulag121.pl.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na pełen niespodzianek cykl sześciu warsztatów tematycznych „Budujemy nasze muzeum!”. Podczas nich  tajemnicze życie muzeum poznamy „od podszewki”. Prosimy o zapisywanie dzieci do 10 stycznia 2018 - telefonicznie bądź mejlowo: 758-86-63 lub 696-591-295, dulag@dulag121.pl. Szczegółowy plan dostępny na: www.dulag121.pl.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 razem z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści i Restauracją „Ucieranie Treści”  zaprasza na coroczne rodzinne warsztaty, które odbywają się w niezwykłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia -„Kolędowanie Nadziei 2017”. Połączą one elementy kolędniczych opowieści z kreatywnymi warsztatami i zabawą dla całej rodziny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zespół „POLSKI ŁAN” ma w swoim repertuarze brawurowo wykonane polskie tańce narodowe: krakowiaka, mazura, oberka, poloneza i kujawiaka, a także tańce i pieśni ludowe z różnych regionów kraju. Oryginalne i piękne stroje oraz tradycyjne instrumenty ludowe kapeli podkreślają charakter wykonywanych pieśni i tańców. Tym razem zaproszą nas do wspólnego kolędowania, które zapowiada się radośnie, pięknie i kolorowo. W ten wyjątkowy świąteczny czas  bądźmy razem, kolędujmy  i łączmy się w radości, wzajemnej życzliwości i nadziei na pomyślny nowy 2018 rok.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

16 -17 grudnia w godz. 12:00 - 19:00 NA JARMARK WSTĘP WOLNY. W tych dniach takżeodbędą się koncerty:  16 grudnia, godz. 17:00 - MAGICZNY CZAS - koncert Andrzeja Rybińskiego oraz  7 grudnia, godz. 17:00 - OPOWIEŚĆ WIGILIJNA - musical familijny Teatru Muzycznego Tintilo. Zapraszamy,

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od 5 grudnia 2017 do 11 stycznia 2018 r.  na parkanie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 60 oraz w budynku Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej można oglądać wystawę  Domu Spotkań z Historią "1947 Barwy ruin. Warszawa i Polska w odbudowie na zdjęciach Henry'ego N. Cobba". Ekspozycja  to kolorowe fotografie wykonane w 1947 roku podczas wizyty amerykańskich architektów wizytujących Polskę, w celu obejrzenia postępów w odbudowie kraju zniszczonego wojną.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Muzeum Dulag 121 zaprasza serdecznie na dwa wydarzenia organizowane 16 i 17 grudnia w siedzibie Muzeum przy ul. 3 maja 8A w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniu 02.12 OKej w Brwinowie (ul. Wilsona 2) zaprasza na spektakl muzyczny Teatru Politechniki Warszawskiej pt. "Jaś i Małgosia". Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie Związek Podkowian i Nieformalna Grupa Teatralna MIĘDZY SŁOWAMI zapraszają Państwa 9 grudnia, w sobotę, do CKiIO przy ul Świerkowej 1 na spotkanie z twórczością Wojciecha Młynarskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 i Instytut Pamięci Narodowej  w Warszawie zapraszają na wykład z cyklu „Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121” „KL Warschau – fakty i mity”, który wygłosi Hubert Kuberski - historyk, dziennikarz i filmowiec. Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godz. 18 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W 36. rocznicę wybuchu stanu wojennego Muzeum Dulag 121 i Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na spotkanie „Emil Barchański – najmłodsza ofiara stanu wojennego” organizowane w ramach comiesięcznego cyklu „Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121”. W programie spotkania pokaz filmu „Sprawa Emila B.” oraz komentarz historyczny Marcina Łaszczyńskiego – edukatora w Oddziałowym Biurze Edukacji Narodowej IPN w Warszawie . Spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godzinie 18. w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

23 listopada, godz. 20:00 w Sali Kameralnej przy Pałacu w Karolinie, Otrębusy, ul. Świerkowa 2 zabrzmi Kwartet smyczkowy Atutti Masovia. "Jesienny Nokturn" - wieczór muzyczno-poetycki to kolejna propozycja z cyklu MUZYKA W PARKU.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka w Otrębusach oraz Galeria Pomysłów Pasja zapraszają 20.11.2017 o godz. 19 do Teoplitzówki na ul. Wiejską 1 gdzie odbędą się "Działania artystyczne rozwój człowieka i edukacja - DARCIE PIERZA pt." Dyniowa Misa". W programie warsztaty plastyczne, Wystawa książek "Dary jesieni, czyli pięknie, zdrowo i kolorowo" oraz degustacja pysznej zupy. Wstę wolny - zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę 18 listopada 2017 o godzinie 15:00 w Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie z cyklu Pruskoviana poświęcone Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i jej roli w rozwoju Pruszkowa. W programie spotkania wykład Huberta Bojarskiego – historyka, muzealnika i znawcy dziejów kolejnictwa oraz dyskusja z udziałem publiczności. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 4 listopada o godz. 19.00 w sali widowiskowej zespołu Mazowsze wystąpi wspaniały Narodowy Balet Ukrainy „VIRSKI”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do Matecznika Mazowsze na spektakl familijny "Księżniczka Sara" 29 października 2017 godz. 17:00

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 oraz MDK „Pałacyk” zapraszają na  warsztaty międzypokoleniowe organizowane w ramach Pruszkowskiego Tygodnia z Niepodległą. Pierwsze zajęcie odbędą się już 28 października 10:00 - 13:00 "Mamo! Tato! Co to jest niepodległość ?" - międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-historyczne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza na organizowany w związku z 99. rocznicą odzyskania niepodległości Pruszkowski Tydzień z Niepodległą – cykl wydarzeń prezentujących pruszkowskie dążenia niepodległościowe, który odbędzie się w dniach 4-12 listopada. W programie m.in. warsztaty, spacery historyczne, wykłady, spotkania, wystawy, gra miejska oraz koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już od godziny 12.00 odbędą się  WARSZTATY WOKALNO-PERKUSYJNE prowadzone przez Mamadou Diouf, lidera zespołu Mamadou & Sama Yoon. Następnie od 17.00 koncerty Mamadou & Sama Yoon oraz  Macieja Tubisa i jego zespołu Tubis Trio a także grupy taneczno-muzyczne „Roztańczeni z Mazowszem”. W przerwie 9 urodziny portalu Otrebusy.pl i tradycyjny tort.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wykład prof. Jerzego Eislera „Okupacja niemiecka w filmie polskim” inaugurujący organizowany razem z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie cykl wykładów, pokazów filmowych, warsztatów i lekcji zatytułowany Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 16 października o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W najbliższym koncercie z cyklu MUZYKA W PARKU rozbrzmiewać będzie muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta.  Uwertura "Don Giovanni" KV 527 Symfonia koncertująca Es-dur KV 297b.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Październikowe wiadomości obfitują w wiele propozycji programowych, ale również w sukcesy naszej placówki. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy podzielić się z Państwem naszą radością! Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi nowinkami z życia Muzeum oraz do aktywnego uczestnictwa w naszych przedsięwzięciach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Sołectwo Kanie kontynuuje tradycję organizowania koncertów w Patataju. W sobotę 30 września 2017 r. zagra zespół Mechanicy Szanty.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W związku z obchodzonym 2 października Dniem Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy w niedzielę 1 października 2017 r. ulicami Warszawy oraz Pruszkowa przejdzie „Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W najbliższy weekend 9-10 września odbędą się Dni Brwinowa. W tegorocznym programie znalazły się m.in. koncerty zespołów T.Love i Dezerter, atrakcje dla dzieci, zawody siłaczy, a także możliwość zwiedzenia nowej hali sportowej oraz nocny spektakl przy pałacu w parku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przedstawiamy nadchodzące wydarzenia organizowane przez Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na zbliżające się spacery w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa organizowane przez Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy Państwa na XXI Festiwal Nauki 2017, którego hasłem przewodnim są następujące słowa: „Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 10 września 2017 roku, o godzinie 17:00 koncertem „Kalejdoskop barw Polski” rozpoczynamy nowy sezon w Sali Widowiskowej Zespołu „Mazowsze”

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.09.07  PIEŚŃ o ROLANDZIE

Trzy lokalne zespoły amatorskie – podkowiańska  Nieformalna Grupa Teatralna MIĘDZY SŁOWAMI, milanowskie Stowarzyszenie T-Art i  Drużyna Najemna Utlagar Hirde we współpracy z  Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej i  Milanowskim Centrum Kultury przygotowują widowisko plenerowe na podstawie średniowiecznego eposu rycerskiego PIEŚŃ o ROLANDZIE.
Widowisko zaprezentowane będzie  w czasie tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 16 i 17 września w Milanówku i w Podkowie Leśnej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zachęca do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa, największego w Europie wydarzenia promującego dziedzictwo kulturowe. Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 25. edycji EDD w Polsce brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Poprzez tak sformułowany temat organizatorzy pragną pokazać krajobraz, jako zapis działalności pokoleń naszych przodków.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jesteś znudzony tradycyjnym spędzaniem wolnego czasu przed komputerem czy telewizorem?! Brakuje Ci pomysłu na ciekawe zajęcie?! Kolejna odsłona Podkowiańskiego Festiwalu Gier Historycznych wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski i Muzeum Dulag 121 zapraszają na wystawę plenerową „Sąd Boży 1920. Wojna polsko–bolszewicka”, z którą będzie można się zapoznać przy żbikowskim kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie od 15 sierpnia 2017 r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza na pierwszy spacer historyczny z tegorocznego cyklu „Niedzielne wyprawy po powstańczej Warszawie” prowadzonych przez Karola Karasiewicza poświęcony pierwszym dniom Powstania Warszawskiego na Woli.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Sierpniowy newsletter Muzeum Dulag 121, dzięki któremu będą mogli Państwo zapoznać się z wydarzeniami, które będą organizowane. Na wszystkie z nich bardzo serdecznie zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już od 05-07-2017 r. przez całe lato,  w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki można oglądać wystawę Stalowych Figur. Ten unikalny na światową skalę projekt to galeria kilkudziesięciu dzieł sztuki, które powstały ze stalowego złomu. Efekt kilkuletniej pracy blisko pięćdziesięciu artystów-rzeźbiarzy z całego globu jest oszałamiający.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.07.25  Letni Ogród Animacji

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zachęca do udziału w cyklu warsztatów pt.: „Letni Ogród Animacji” składającego się z 5 spotkań. Najbliższe spotkanie już 29 lipca.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na koncert „Chopin Nokturny”. Specjalnie dla Państwa utwory Fryderyka Chopina wykona Marcin Masecki - jeden z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia. Koncert odbędzie się 26 sierpnia (w sobotę), o godz. 20:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W 74. rocznicę zbrodni wołyńskiej Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski i Muzeum Dulag 121 zapraszają do zapoznania się z wystawą „Wołyń 1943. Wołając z grobów, których nie ma” poświęconą ludobójstwu na Kresach II Rzeczypospolitej. Eksponowana będzie od 26 lipca do 15 sierpnia 2017 r. przy Kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie (w tygodniu i w soboty do g. 18:30, a w niedziele do g. 20.).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już niebawem bo 18-20.08.2017 r. w Świetlicy w Otrębusach na ul. Krótkiej 10 odbędzie się 3 dniowy zlot sympatyków zespołu ELO. W programie wiele atrakcji, zwiedzanie Warszawy londyńskim autobusem, liczne koncerty, konkursy i wystawy, ognisko czy dyskoteka do rana ... Impreza rusza w piątek o godz. 18.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza na pierwszy w tym roku pruszkowski spacer historyczny, który poprowadzi Agata Gołąb – znawca dziejów Pruszkowa. Spacer odbędzie się 2 lipca, w najbliższą niedzielę o godz. 16. Zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Lipowej i Cegielnianej. Przewidywany czas trwania spaceru to 2,5 godziny. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.06.26  Kino Letnie startuje!

Tego żaden miłośnik dobrych filmów nie może przegapić. Już w najbliższą sobotę, 1 lipca wystartuje szósta edycja Pruszkowskiego Kina Letniego. Repertuar przedstawia się niezwykle ciekawie. Zapraszamy!

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.06.15  Wspaniały koncert

OTWARTE OGRODY w OTRĘBUSACH już za nami, ale cały czas wybrzmiewa w Nas muzyka Chopina. Dziękujemy Panu Prof. Kazimierzowi Gierżodowi za piękny koncert w Karolinie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.06.14  Smaki barbarzyńskie

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie wraz ze Stowarzyszeniem Archeologii Eksperymentalnej „Harjis” zaprasza na Rodzinne Spotkanie Weekendowe pt.: „Smaki barbarzyńskie”, 17 czerwca w godz.: 11:00-15:00. Każdy z poniższych bloków tematycznych przybliży Państwu historię i smaki kuchni barbarzyńskiej:

Kreska
Wydarzenia kulturalne

24 czerwca o godzinie 17. w ramach cyklu „Pruskoviana” Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z Marianem Skwarą – dziennikarzem, publicystą i autorem książki „Historia Pruszkowa do roku 1945”. W programie spotkania wykład „Od endeków do komunistów. Polityka w międzywojennym Pruszkowie”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pierwszy raz w historii zespołu organizujemy dwudniową imprezę plenerową adresowaną do rodzin (wstęp wolny). W naszej siedzibie, w zabytkowym parku w Karolinie czekać będzie moc niezapomnianych atrakcji.W programie m.in. koncerty, warsztaty artystyczne, zajęcia edukacyjne, niespodzianki dla dzieci i dorosłych, przejażdżki kucykami, jarmark produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, pokaz musztry paradnej, degustacja potraw, specjalna strefa dziecka.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

4 czerwca Siostry Służebniczki NMP i Rodzice dzieci z przedszkola prowadzonego przez Siostry serdecznie zapraszają wszystkich do spędzenia niedzielnego popołudnia na Festynie Rodzinnym. Zaczynamy o godz. 13:30 obok kościoła NMP w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W tym roku zapraszamy w 27 maja do pałacu Teoplitzów na ul. Wiejską 1, W programie moc atrakcji dla małych i dużych. Początek pikniku o godz. 12.00. Impreza zakończy się potańcówką o godz. 22.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

30.05.2017 r. (wtorek) godz. 19.00, Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2. W programie koncertu usłyszymy wylansowane przez Artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Piosenki napisane specjalnie dla Artystki przez Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego czy Ernesta Brylla. W programie nie braknie także muzycznych niespodzianek i okazji do wspólnego śpiewu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na Noc Muzeów 2017 w Muzeum Dulag 121, Ul. 3 Maja 8A Pruszków, 20 / 21 maja 2017 w godzinach 16:00 – 1:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie pragnie przekazać Państwu wiadomość z ostatniej chwili. Z dalekich mórz kierują się w naszą stronę wikingowie. Zapewniają jednak, że mimo swojej specyficznej historii mają całkowicie pokojowe zamiary. Zapowiedzieli się oni na 20 maja, na godzinę 17:00 w siedzibie Muzeum. Warto pokonać strach przed tymi groźnymi wojownikami i przybyć do naszej siedziby. Gdy wybije północ, wikingowie muszą wyruszyć w dalszą podróż.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na "Kalejdoskop barw Polski" 12 maja, o godzinie 19.00 do Matecznika ul. Świerkowa 2 w Otrębusach. Wystąpi powszechnie znany i lubiany Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na spektakl teatralny dla najmłodszych pt. "Księżycowe Opowieści" - 06.05 w OKeju w Brwinowie  ul. Wilsona 2 o godz 11.00 oraz w Owczarni  ul. Cyprysowa 4 o godz 15.00. W Otrębusach spektakl będzie można zobaczyć 07.05 o godz. 11 - świetlica na ul. Krótkiej 10.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wykład  Anny Czeremchy  14 maja o godz 12.00 do OKeja w Brwinowie - ul. Wilsona 2

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ramach cyklu Nasze Korzenie 13 maja o godz. 17. w Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Piotrem Lesieckim zatytułowane „Z Kresów przez Mandżurię do Wolnej Polski”. Podczas spotkania usłyszymy opowieść o dziejach rodu Lesieckich herbu Nałęcz od XV do XIX wieku. Poznamy losy rodziny Lesieckich na Lubelszczyźnie i Wołyniu oraz na Dalekim Wschodzie, gdzie Lesieccy uczestniczyli w budowie Wschodniochińskiej Linii Kolejowej w Mandżurii w latach 1898-1903. Zapraszamy serdecznie na spotkanie - wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z okazji 640-lecia Kanie zapraszają na festyn 13 maja. Bawimy się od godz. 15.00 do 21.30 na terenie Szkoły Jazdy Konnej Pa-ta-taj, Kanie, ul. Krótka 9. W programie mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, młodych i młodych od dawna.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

07-05-2017 godz. 11.00 - koncert z cyklu WSZYSTKO GRA - sala widowiskowa przy Świerkowej 1 w Podkowie Leśnej. Serdecznie zapraszamy na kolejny interaktywny, rozśpiewany, gordonowski koncert dla niemowląt i małych dzieci do 6 roku życia oraz Ich rodzin.
Gordonowski bo zgodny z założeniami teorii prof. E. E. Gordona, która tłumaczy jak człowiek uczy się muzyki, interaktywny bo zapraszamy do aktywnego w nim uczestnictwa - śpiewania, kołysania, rytmizowania.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy 3 maja na Plac Jana Pawła II w Pruszkowie, w godz. 12:00-17:30. W urokliwym miesiącu maju zapraszamy w podróż do przeszłości w ramach Rodzinnego Pikniku Historycznego z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Piknik rozpoczniemy Recitalem Chopinowskim. Na następnym przystanku naszej wyprawy będziemy witać Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i uczestniczyć w Obradach Sejmu Wielkiego.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W weekend 22–23 kwietnia 2017 r. uroczyście zainaugurowano Rok Ignacego Kozielewskiego oraz jubileusz 90-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

30 maja (wtorek) o godzinie 19:00 - Recital Haliny Kunickiej "To były piękne dni", 3 czerwca (sobota) o godzinie 18:00 - Przebój sezonu,15 października (niedziela) o godzinie 17:00 - Jak nie oszaleć z facetem, 20 października (piątek) o godzinie 19:00 - Hungarian State Folk Ballet, 22 października (niedziela) o godzinie 17:00 - Małgorzata Walewska, 4 listopada (sobota) o godzinie 19:00 - Ballet Bieriozka Moscow,12 listopada (niedziela) o godzinie 17:00 - Pod niemieckimi łóżkami

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy dzieci powyżej 5 lat na opowieść Beaty Frankowskiej-Patrzykont, warsztaty ekologiczne poprowadzi  Joanna Miś-Skrzypczak a oprawę muzyczną zpewni Beata Patyga. 1 kwietnia spotkanie odbędzie się w OK'eju w Brwinowie (Wilsona 2), natomiast 2 kwietnia w świetlicy w Otrębusach o godzinie 11.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 2 kwietnia, w najbliższą niedzielę, w ramach obchodów 72. rocznicy aresztowania w Pruszkowie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, w Muzeum Dulag 121 odbędą się pokazy filmu dokumentalnego „Szesnastu” w reżyserii Włodzimierza Dusiewicza (Polska, 1989). Na projekcje filmowe zapraszamy o godz. 12, 13, 14, 15 do siedziby Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.03.29  VI WEEKEND NA LUDOWO.

Kolejny już raz w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach odbędzie się WEEKEND NA LUDOWO.W programie artystycznym dwa wyjątkowe koncerty MAZOWSZA: 1 KWIETNIA, godz. 18:00 „KALEJDOSKOP BARW POLSKI” oraz 2 KWIETNIA, godz. 17:00 „KALEJDOSKOP BARW POLSKI”. Poza tym jarmark skupiający wystawców rękodzieła i rzemiosła artystycznego, produktów regionalnych oraz innych produktów inspirowanych sztuką ludową (zwłaszcza wielkanocną). Stoiska będzie można odwiedzać już od godz.11:00 do zakończenia koncertów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na spotkanie weekendowe pt.: „Abecadło z pieca spadło…?! ABC historii pisma” dnia 25 marca w godzinach 11.00-15.00. Podczas spotkania przybliżone zostaną następujące tematy: pismo klinowe, egipskie hieroglify, alfabet grecki i łaciński, materiały piśmiennicze i „alfabet nie tylko pisany”.

Wczesna wiosna to czas dobrej pogody, ale również jeszcze lepszych informacji. Pragnąc umożliwić poszerzanie horyzontów i lepsze poznanie przeszłości Mazowsza,  przygotowaliśmy cykl bezpłatnych lekcji muzealnych. Od kwietnia do maja grupy zorganizowane będą mogły również nieodpłatnie zwiedzać z przewodnikiem ekspozycję stałą „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”. Przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych zapraszamy na zajęcia przybliżające wiedzę m.in. o: pradziejach Mazowsza, epoce brązu, świecie starożytnych hutników z przełomu er, czasach kiedy Słowianie pojawili się po raz pierwszy na Mazowszu, jak również o ich baśniach i legendach. W ofercie nie zabrakło także zajęć dotyczących najciekawszych wydarzeń z czasów Księstwa Mazowieckiego.

W dniach 28.02-09.03.2017 zapraszamy na wystawę pt. „Klucz do szczęścia”. Ekspozycja prezentuje ilustracje Haliny i Bartłomieja Kuźnickich do wybranych wierszy Agnieszki Osieckiej.Autorzy prac są warszawskimi artystami plastykami z dyplomami wrocławskiej ASP. Obszar ich artystycznej aktywności to rysunek, malarstwo, grafika, plakat, ilustracja, grafika użytkowa, grafika prasowa, scenografia, film, design. Wieloletni współpracownicy krajowych i zagranicznych wydawnictw i tytułów prasowych, wielokrotnie nagradzani w konkursach

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ramach cyklu Nasze Korzenie 25 marca o godz. 15. Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie zatytułowane "Genealogia ziemian - ziemianie w genealogii". Ten ciekawy temat przybliży Piotr Szymon Łoś - publicysta radiowy, związany z "Radiem dla ciebie" badacz i popularyzator dziejów ziemiaństwa, autor książki „Szkice do portretu ziemian polskich XX wieku”. Wstęp wolny.

http://dulag121.pl/2017/03/genealogia-ziemian-ziemianie-w-genealogii

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.02.27  Szach Mat w Mateczniku

Nie masz pomysłu na prezent z okazji dnia kobiet? Zapraszamy na doskonałą komedię „szach-mat” do Matecznika Mazowsze 11 marca o godz. 18.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

4 marca (sobota), godz. 15:00, Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A, Pruszków) - W związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z cyklu Karty Historii zatytułowane "Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy". Gościem spotkania będzie historyk, dziennikarz i publicysta Tadeusz M. Płużański.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jezcze dodo 26 lutego 2017 r. w dworku Zagroda można oglądać  wystawę przygotowaną przez Muzeum Dulag 121 pt. „Solidarność i wsparcie”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

18 lutego (w sobotę) o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie pt.: "Kresowe miasta wielu religii" do Muzeum Dulag 121. O wielokulturowości polskich Kresów opowiedzą: Melchior Jakubowski i Maksymilian Sas - współautorzy książki „Miasta wielu religii. Topografia sakralna ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej". Spotkanie jest organizowane w ramach cyklu Pamięć Kresów, przy współpracy z Pruszkowskim Stowarzyszeniem Patriotycznym.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.02.15  Atrakcje w Muzeum

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie przygotowało liczne atrakcje.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Oburza Was nieco większa różnica wieku w związkach? Śmieszą Panie i Panowie zauroczeni młodszymi partnerami w myśl zasady: Mnie by się to nie przydarzyło? Jeśli tak – ta sztuka rozbawi Was do łez i pokaże, że teoria w życiu bardzo różni się od praktyki.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2017.01.26  GRAMY DLA WITKA BRODY

Zapraszamy na koncert i zabawa taneczna z wodzirejem. Będziemy zbierać środki na rehabilitację wybitnego muzyka ludowego Witolda Brody, poszkodowanego w wypadku samochodowym w Mołdawii.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

28 stycznia o godzinie 15:00 zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na spotkanie z cyklu "Nasze Korzenie". Spotkanie pt. „Biblioteki cyfrowe – czego możemy dowiedzieć się z nich o przodkach” poprowadzi Alan Jakman - specjalista z zakresu genealogii i redaktor miesięcznika „More Maiorum”. Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, Muzeum Dulag 121 zaprasza na niezwykłe spotkanie z historią zatytułowane „Powstanie styczniowe w ocenie i działaniach Józefa Piłsudskiego”. Spotkanie, organizowane w ramach cyklu "Karty Historii", poprowadzi dr Krzysztof Jabłonka - kustosz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert z okazji Święta Zakochanych na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń artystycznych Sali Widowiskowej Zespołu Mazowsze. W tym roku zapraszamy Państwa na wyjątkowy i niepowtarzalny Koncert Walentynkowy, w trakcie którego Krzysztof, Piotr i Wojciech Cugowscy wystąpią razem z zespołem "Mazowsze". W programie koncertu rozbrzmiewać będą największe przeboje z repertuaru „Mazowsza” oraz muzyczne niespodzianki w wykonaniu zaproszonych gości. Zapraszamy 10 lutego (piątek) o godz. 19:00 i 11 lutego (sobota) o godz. 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

15 stycznia przypada 135. rocznica urodzin Ignacego Kozielewskiego – autora słów hymnu harcerskiego „Wszystko, co nasze, Polsce oddamy” oraz mieszkańca Brwinowa. Z tej okazji gmina Brwinów będzie obchodzić rok 2017 jako Rok Ignacego Kozielewskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 8 stycznia 2017 o godz. 11. kolejny koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi. Tym razem kolendować będzie chór Pośrodku Żywota pod dyrekcją Jadwigi Małęckiej. Bilety dla dorosłych  10 zł, dla dzieci 5 zł.  CKI Padkowa Leśna ul. Świerkowa 1. Zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do zapoznania się z nadchodzącymi wydarzeniami w Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś i Muzeum Dulag 121 serdecznie zapraszają wszystkie Rodziny z Dziećmi z Powiatu Pruszkowskiego na wyjątkowe bożonarodzeniowe spotkanie ,,Kolędowanie Nadziei 2016”, które odbędzie się 28 grudnia 2016 r. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: opowieści z różnych stron świata, kreatywne warsztaty rodzinne, tworzenie teatrzyków lalkowych oraz zabawy prowadzone przez animatorów z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy w sobotę 17 grudnia o godz. 13.45 na uroczyste odsłonięcie muralu podczas Wigilii Miejskiej. W centrum Milanówka przy ulicy Piłsudskiego 32, na ścianie budynku obok poczty, powstał pierwszy w naszym mieście „jedwabny” mural, upamiętniający szczególnie zasłużone dla Milanówka, a ciągle jeszcze mało znane postaci twórców polskiego jedwabnictwa, Henryka i Stanisławy Witaczków.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na spotkanie bożonarodzeniowe, które odbędzie się w Zespole Szkół Nr 1 w Brwinowie 16 grudnia 2016 roku o godzinie 16.30.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do  CKiIO w Podkowie, sala przy Świerkowej[dawny MOK] dnia 10 grudnia 2016,sobota, godz. 18ta. Przedstawienie wyreżyserował mieszkaniec Kań i nasz miły sąsiad - Pan Andrzej Precigs. Zapraszamy

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy 4 grudnia do Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej, o godzinie 11.00 na
pokaz mody Zima mroźna nam nie groźna.

 

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

3 GRUDNIA 2016 r (sobota), godz. 19.00 W SALI WIDOWISKOWEJ ZESPOŁU MAZOWSZE. Zapraszamy Państwa na pierwsze tournée w Polsce ,,Russian Classical Ballet Moscow’’, który przygotował najpiękniejsze fragmenty z utworów Piotra Czajkowskiego: ,,Jezioro Łabędzie’’, ,,Śpiąca Królewna’’ i ,,Dziadek do Orzechów’’ w wykonaniu wybitnych gwiazd i baletu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Galeria Pomysłów PASJA oraz Przystań Odnowa zapraszają 03.12.16 (sobota) w godzinach 11-18:00 na Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego na którym znajdą Państwo m.in. piękną ceramikę,   zabawki czy wyjątkowe kartki świąteczne. Ul. Brzozowa 1 (rondo) Nowa Wieś. Tel. 22 758 50 05 W trakcie kiermaszu porada dietetyczna gratis.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert prawdopodobnie odbędzie sie później - ok godz 18.30. (film od 17.00  trwa 50 min, plus przemówienia do ok 18.20).


W ramach Etno Jazz Fest Starosta Powiatu Pruszkowskiego Maksym Gołoś oraz Sołectwo Otrębusy zapraszaja na koncert specjalny. Na sali widowiskowej Zespołu Mazowsze (ul. Świerkowa 2 w Otrębusacy), 11.12.2016 r. o godz. 18.00  wystąpi zespół Googie Boys. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza serdecznie na spotkania i wystawy organizowane w listopadzie i grudniu 2016.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do zapoznania się z najbliższymi wydarzeniami w Muzeum Hutnictwa w Pruszkowie.  Późna jesień… czas refleksji… zawieszenie pomiędzy deszczowymi dniami, a przygotowaniami świątecznymi. W taki czas w weekendy najlepiej zostać w domu. Czy na pewno? Może to właśnie najbliższe tygodnie staną się czasem poznawania nowych faktów, przeżywania muzycznych wzruszeń czy wspólnego, rodzinnego poznawania fascynującej przeszłości Mazowsza?

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na III edycję jarmarku produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego "Święta za pasem" w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Wydana przez Gminny Ośrodek Kultury książka „Jur” Piotra Dzięciołowskiego to opowieść Haliny Podgórskiej, łączniczki AK, o jej służbie i codziennym życiu w Brwinowie. Napisana w bardzo przystępny sposób zainteresować może nawet bardzo młodych czytelników.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przedsprzedaż biletów na 2 koncerty gordonowskie gości z Włoch czyli zespołu PIRIMPUMPARA 11 grudnia rozpoczyna się 10 listopada. Bilety można kupić w CKiIO w Podkowie Leśnej lub zapłacić przelewem zaznaczając godzinę koncertu ( 11 lub 12:30) oraz liczbę osób.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z okazji obchodów Święta Niepodległości w Pruszkowie zagości wystawa Muzeum Historii Polski zatytułowana „Wielka Wojna Polaków 1914-1918”. Jej prezentację m.in.: podczas powiatowych obchodów Święta Niepodległości, organizuje pruszkowskie Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

13 listopada w dworku Zagroda odbędzie się wyjątkowe spotkanie z bohaterką książki pt. „Jur” Piotra Dzięciołowskiego – Haliną Podgórską – łączniczką AK i mieszkanką Brwinowa lat wojennych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

6 listopada w godzinach 17:00 - 19:00 zapraszamy na pierwszy koncert muzyki barokowej. Przedstawimy tez utwory a capella Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł i Alessandro Scarlattieego. Sala Kameralna przy Pałacu w Karolinie, Otrębusy, Świerkowa 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Najbliższe wydarzenia organizowane w listopadzie w Muzeum Dulag 121 zapowiadają się bardzo interesująco.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

4 listopada 2016 roku o godzinie 19.00 Milanowskie Centrum Kultury i Galeria Matulka zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Jana Bebela " Mój - ogród - foto - grafika 2"

Kreska
Wydarzenia kulturalne

28.10,2016 o godz. 19 wystąpi w Gminnym Ośrodku Kultury Damian Bartoszewicz - serdecznie zapraszamy

Kreska
Wydarzenia kulturalne

http://www.mazowsze.waw.pl/sub,pl,kup-bilet,3252.html
polecamy wszystkim melomanom... Brel i Brussels Jazz Orchestra 23/11/2016 - 19.00 w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Mamy również dobrą wiadomość dla melomanów. 22 października o godz. 19:00 na scenie oranżerii wystąpi niezrównany muzyk, jazzman, kompozytor i aranżer Andrzej Jagodziński.  W programie koncertu usłyszymy jazzowe aranżacje, dla których wspólnym tytułem stali się  „Chopin i muzyka polska”. Solowe recitale Andrzeja Jagodzińskiego to wyjątkowe, niepowtarzalne wydarzenia muzyczne.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

15 października w godz. 11:00-15:00, zainaugurujemy spotkania pofestiwalowe. Bohaterami pierwszego wydarzenia będą artefakty związane z kowalstwem. Zapraszamy na Sobotę z… ARTEfaktami. W jej trakcie będzie się można przyjrzeć pracy mistrza kowalskiego Wojciecha Sławińskiego, poznać jego narzędzia oraz wyroby. Chętni będą mogli również spróbować swoich sił w tym fascynującym rzemiośle i spróbować własnoręcznie wykuć żelazne przedmioty.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszajmy na warsztaty taneczne nauki poloneza organizowane w ramach przygotowań do tegorocznych obchodów Święta Niepodległości.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert Chóru Filharmonii Narodowej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, 780-lecia erygowania Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie oraz 100-lecia nadania praw miejskich Miastu Pruszków. Koncert odbędzie się w dniu 9 października 2016 (niedziela) o godz. 19:00 w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie na Żbikowie (ul. 3 Maja 124, Pruszków).

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.10.07  Nowa wystawa w OKeju

Zapraszamy do bejżenia wystawy prac Jacka Majerowicza w galerii Ośrodka Kultury w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach zaprasza na niekonwencjonalne zajęcia plastyczne z Agatą Balińską łączące różne techniki plastyczne z elementami arteterapii i historii sztuki. Makart zaprasza także na warsztaty "czas na nas" czyli malowanie na tkaninach i sztuka użytkowa.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.09.23  Jesienny weekend

Wśród propozycji na pierwszy jesienny weekend 24 i 25 września są spacery śladami historii w Brwinowie i Pruszkowie oraz Etno Jazz Fest w Otrębusach i urodziny portalu otrebusy.pl.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego zaprasza w sobotę 24 września 2016 r. o godz. 16.00 do willi Borówka w Milanówku, ul. Królowej Jadwigi 5 (budynek Wozowni) na otwarcie Wystawy “Jedwabne bogactwo Milanówka w czasach PRL-u”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy Państwa na spektak pt. "Przekręt (nie) doskonały", który odbędzie się 12.10.2016r. (środa) godz. 19:00 w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach, ul. Świerkowa 2

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.09.22  Multitrio w MSHM

Już 24 września o godzinie 19.00, koncertem jednej z najwybitniejszych polskich pianistek – Ewy Pobłockiej oraz zespołu Multitrio rozpoczniemy jesienny sezon muzyczny w Muzeum.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W piątek, 23 września zapraszamy Państwa na obchody „Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i niosących im pomoc”, które odbędą się na terenie dawnego obozu Dulag 121 przy pomniku „Tędy Przeszła Warszawa” (przed dawną halą nr 5). Na obchody zapraszają Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, Jan Starzyński Prezydent Pruszkowa, Muzeum Dulag 121 oraz Biuro Promocji i Kultury Miasta Pruszkowa.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na jubileuszową, 10. edycję muzyczno - edukacyjnego Festiwalu "ETNO JAZZ FEST", która odbędzie się już 25 września, w prestiżowej sali widowiskowej PZLPiT "Matecznik - Mazowsze", w Otrębusach! W przerwie koncertu Portal Otrebusy.pl będzie obchodził 8 urodziny - jak co roku zapraszamy na tort.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

24 września (w sobotę) Muzeum Dulag 121 zaprasza na spacer historyczno-fotograficzny „Potuliccy” organizowany na zakończenie cyklu „Spacery na stulecie Pruszkowa”

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 14 października będziemy obchodzili w Polsce Dzień Nauczyciela. Z tej okazji chcieliśmy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty na spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” 14 października 2016 roku, o godzinie 19.00 do Matecznika Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Dulag121 w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na jubileuszową, 10. edycję muzyczno - edukacyjnego Festiwalu "ETNO JAZZ FEST", która odbędzie się już 25 września, w prestiżowej sali widowiskowej PZLPiT "Matecznik - Mazowsze", w Otrębusach. W programie także 8. urodziny portalu Otrebusy.pl.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z okazji 72. rocznicy Powstania Warszawskiego Muzeum Dulag 121 zaprasza mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na plenerową wystawę fotografii archiwalnych zatytułowaną „Obrazy z życia mieszkańców Stolicy – Powstanie Warszawskie 1944”. Unikatowe zdjęcia prezentowane będą w Pruszkowie przy ul. Kraszewskiego 18 w dniach 1-31 sierpnia.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przestrzeń Kulturze Przyjazna "Poczekalnia" zaprasza na midisaż wystawy fotografii Arkadiusza R. Janczaka "Made in Japan", który odbędzie się 24 lipca 2016 r. o godz. 17 w "Poczekalni" na Dworcu Kolejowym w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 1 Maja 4.

Wystawa potrwa od 29.06 do 28.07.2016 r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

ŚwiatłoCienioLubni gimnazjaliści i licealiści z Pruszkowa zapraszają na swoje pokazy teatralne w najbliższą niedzielę i poniedziałek 24 i 25 lipca do sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

2 lipca Muzeum Dulag 121 zaprasza na ósmy spacer historyczny z serii „Spacerów na stulecie Pruszkowa”. Tym razem tematem spaceru będzie I wojna światowa i dzieje Pruszkowa w latach 1914 – 1918. Spacer rozpocznie się przed Dworem PKP w Pruszkowie o godzinie 12:00, a poprowadzą go Aleksandra Wojda i Jacek Zegarłowicz.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Spotkanie z kierowcą rajdowym i atrakcje dla dzieci to elementy akcji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, która będzie przeprowadzona w piątek 17 czerwca na stacji paliw MOP Brwinów Północ (przy autostradzie A2 w kierunku na Poznań).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Gwiazdy na niebie i na ekranie. Czy to możliwe? Tak! Rusza piąta edycja Pruszkowskiego Kina Letniego z niezwykle ciekawym repertuarem. Pierwszy seans już 26 czerwca!

Tego nie można przegapić! Dziesięć gorących niedziel pod pruszkowskim niebem zapowiada się niezwykle interesująco. Na placu Jana Pawła II pojawi się pneumatyczny ekran kinowy o wymiarach 7x4 m, a także 500 krzesełek i 50 leżaków. W czerwcu i lipcu seanse będą startować o godz. 21.30, sierpniu o 20.30, a we wrześniu o 20.00. Wystarczy zabrać ze sobą najbliższych, zaopatrzyć się w koc i spędzić ciekawie letni wieczór. Czeka Was moc kinowych emocji!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z terenu miasta Pruszków do wzięcia udziału w projekcie „ŚwiatłoCienioLubni”. Zajęcia odbywać się będą codziennie w terminie 11-25 lipca 2016r.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest on już kolejną inicjatywą przeprowadzaną przez „Innowatorium” w Pruszkowie. W zeszłym roku młodzież uczestniczyła w cyklu warsztatów teatralnych pt. „Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna”, których efektem były spektakle pokazywane szerokiej publiczności.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

19 czerwca odbędzie się kolejny, 7. spacer historyczny z cyklu „Spacery na stulecie Pruszkowa”, organizowanego przez Muzeum Dulag 121 i Stowarzyszenie „Forum Pruszków”. Tym razem tematem spaceru będzie historia Warsztatów Kolejowych (Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego), które od końca XIX wieku do lat 90. XX wieku funkcjonowały na pruszkowskim Żbikowie. Spacer rozpocznie się w Muzeum Dulag 121 o godzinie 12., a poprowadzi go Szymon Kucharski.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 wraz ze Stowarzyszeniem „Forum Pruszków” zaprasza na 6. spacer historyczny z cyklu „Spacerów na stulecie Pruszkowa”, który odbędzie się 18 czerwca.

Spacer, zatytułowany „Co zostało po pruszkowskich Żydach?”, rozpocznie się o godzinie 12:00 przed dawnym domem Rozenowicza przy ulicy Stalowej 3. Poprowadzi go historyk Marian Skwara, autor publikacji „Historia Pruszkowa do 1945 roku” i „Pruszkowscy Żydzi”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wystawę fotograficzną Arkadiusza R. Janczaka "made in Japan" rozpoczynającą się 6 czerwca 2016, na Lotnisku Chopina w Warszawie (w miejscu spotkań - Meeting Point).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek im. Edmunda Bojanowskiego zaprasza dzieci wraz z rodzicami do niezapomnianej zabawy podczas Festynu Rodzinnego. Festyn odbędzie się 12 czerwca w godzinach 13:30 - 17:30, ul. Sadowa 14, 05-805 Otrębusy Parafia N.M.P. Matki Kościoła.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego i okolic serdecznie zaprasza w sobotę 11 czerwca 2016, o godz. 14.00 na uroczyste otwarcie „Szlaku Jedwabnego Milanówka i okolic” oraz na inne jedwabne atrakcje Festiwalu Otwarte Ogrody.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Otwarte Ogrody w Otrębusach, 11.06.2016 godz. 19.00, skwer przy WKD - spotkanie z Bolesławem Jabłońskim, onitologiem, polarnikiem, gawędziarzem.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Tegoroczny Festiwal Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej odbędzie się w dniach 10-12 czerwca. To już XII edycja festiwalu!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z językiem Angielskim i Hiszpańskim. Spotkania odbywają się na terenie Owczarniańskiego Wiejskiego Ośrodka Animacyjnego Owca, ul. Cyprysowa 4, Owczarnia. Do wyboru dwa terminy: 27.06 - 08.07.2016 lub 01.08 - 12.08.2016 (pn-pt 9:00 - 16:00).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Powoli dobiegają końca prace nad stworzeniem w Milanówku szlaku jedwabnego. Po okresie odchodzenia w niepamięć, unikalne dziedzictwo milanowskiego jedwabiu ma szansę stać się wizytówką miasta.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie przedstawiamy wystawę upamiętniającą gazetę "U Nas O.K." oraz odbywające się w latach 1991-1998 festyny. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Rozpoczęcie 21 maja.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza na wystawę prac szkicowanych węgelm i kredą autorstwa Tadeusza Stachowicza mieszkańca Otrębus. Wystawa jest dostępna w filii Biblioteki Otrębusy, ul. Wiejska od 21 maja w godzinach otwarcia Biblioteki.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z okazji 100. rocznicy nadania praw miejskich miastu Pruszków, Muzeum Dulag 121 wraz ze Stowarzyszeniem „Forum Pruszków”, serdecznie zaprasza na serię spacerów po Pruszkowie, na które złożą się: cykl 10 spacerów historycznych, organizowanych przez Muzeum Dulag 121 oraz cykl 6 spacerów fotograficznych, organizowanych przez Stowarzyszenie „Forum Pruszków” i odbywających się razem ze śniadaniami w Parku Kościuszki.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.05.19  Debata w MSHM

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na debatę o początkach polskiej państwowości: CZAS PRZEMIAN. ROZWAŻANIA O POCZĄTKACH PAŃSTWA POLSKIEGO – NAUKA I MITY. Uczestniczyć w niej będą znakomici historycy i archeolodzy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zbliża się kolejny weekend, a wraz z nim wiele ciekawych propozycji m.in. warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne, wydarzenia sportowe. Nie zabraknie też imprez kulturalnych w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów w Muzeum Dulag 121. W programie m.in. rowerowy spacer, historyczna zabawa klockami MuBaBaO, projekcja filmu, koncert oraz nocne spacery po terenie Warsztatów Kolejowych. Zapraszamy na ul. 3 Maja 8a już od godziny 17.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.05.10  Noc muzeów w Mazowszu

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w karolińskim pałacu otwarta zostanie wystawa "MAZOWSZE W MEKSYKU", która rozpocznie cykl podobnych wystaw w kolejnych latach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.04.29  Maj w muzeum MSHM

W tym roku majówkę spędzimy muzycznie. Zapraszamy serdecznie 30 kwietnia, 1 i 3 maja na koncerty z okazji 100-lecia Miasta Pruszkowa. Zagrają wyjątkowi muzycy Maria Jose Souza Guedes, Luis Meireles, Jakub Jakowicz, Władysław Kłosiewicz, Piotr Paleczny i członkowie Kwartetu Prima Vista (Krzysztof Bzówka – skrzypce, Józef Kolinek – skrzypce, Piotr Nowicki – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela). Koncerty poprowadzi Andrzej Krusiewicz.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.04.29  Bibloteka w maju

Bibliotka Publiczna im. Wacława Wernera zaprasza na Majowe dni książki w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Kolejne spotkanie z cyklu „Nasze Korzenie” odbędzie 7 maja o godzinie 15. w Muzeum Dulag 121, a dotyczyć będzie heraldyki i jej związków z genealogią. Spotkanie zatytułowane „Heraldyka – źródło wiedzy o przodkach” poprowadzi historyk dr Tomasz Mleczek z Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Drugim ze spacerów organizowanych przez Muzeum Dulag 121 z okazji 100. rocznicy nadania praw miejskich miastu Pruszków będzie spacer śladami zasłużonych pruszkowian. Spacer „Ludzie dawnego Pruszkowa” rozpocznie się o godzinie 12. w niedzielę  8 maja 2016 roku przed dworcem PKP Pruszków. Poprowadzi go Szymon Kucharski, znawca i pasjonat historii Pruszkowa.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza na wystawę malarstwa Wioletty Przyborek połączoną z prezentacją literatury o malarstwie. Wystawa będzie dostępna w Galerii na Górce w filii Biblioteki w Otrębusach, ul. Wiejska 1 w godzinach otwarcia Biblioteki. Wernisaż odbędzie się 21 kwietnia (czwartek) godz. 17:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.04.13  "Donna Kamelia"

Stowarzyszenie Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego zaprasza na spektakl „DONNA KAMELIA” według opowiadania Stanisława Kowalewskiego – w reżyserii Waldemara Matuszewskiego i w wykonaniu Jacka Zienkiewicza 16.04. (sobota), godz. 18:30. Wstęp wolny!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można obejrzeć wystawę fotografii Arkadiusz Janczaka. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa około miesiąca.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Galeria AD-HOC przy Ośdroku Kultury "ARSUS" serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Adama Kunikowskiego "Z historią w tle...", który odbędzie się 9 kwietnia (sobota) o godz. 17:00. Wystawa czynna 9.04-8.05.2016, 02-495 Warszawa ul. Traktorzystów 14.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę 10 kwietnia, z okazji Dnia Miasta Ogrodu Podkowa Leśna, zapraszamy na wystawę fotografii z lat 1908-1930 autorstwa Stanisława Wilhelma Lilpopa. Początek o godz. 17.00, oczywiście przy ul. Lilpopa 18. Podkowa Leśna

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Kalendarz imprez i spotkań na najbliższy weekend 2 i 3 kwietnia jest wypełniony. Na mieszkańców Brwinowa i okolic czeka wiele propozycji. Warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne, mecze i spotkanie z podróżnikiem.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Galeria na górce zaprasza na wystawę fotografii kreacyjnej Aleksandry Pachnik. Wystawę można oglądać od 10 marca 2016 r. w Dworku Toeplitza ul. Wiejsca 1, piętro I.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W najbliższy weekend kolejne wydarzenie kulturalno-wystawiennicze - V WEEKEND NA LUDOWO z zespołem „Mazowsze” 12 i 13 marca 2016, MATECZNIK MAZOWSZE W OTRĘBUSACH. Tym razem w całości wypełniony artystycznie "Mazowszem".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzyczne, przebojowe, rozśpiewane i roztańczone show! Przeboje klasyki i estrady okraszone anegdotą i humorem! 16.04.2016r. Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2 Otrębusy

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Powiecie Pruszkowskim Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza 12 marca 2016 r. o godzinie 16. do Młodzieżowego Domu Kultury (MDK) „Pałacyk”, przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie na koncert poetycko-muzyczny „Powrót Wyklętych”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można obejrzeć wystawę prac dzieci i młodzieży z Galerii Pomysłów Pasja "Malowane sercem". Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawę można oglądać od 18 lutego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Kolejne spotkanie z cyklu „Pamięć Kresów” odbędzie się 27 lutego 2016 roku o godzinie 15. w siedzibie Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Prelekcję  zatytułowaną  „I RZECZPOSPOLITA- RELACJE POLSKO- LITEWSKO-  UKRAIŃSKIE”  poprowadzi Pani  Małgorzata Włodek z Pruszkowskiego Stowarzyszenia Patriotycznego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Za nami zimowe ferie. Dla jednych był to czas odpoczynku, dla innych okres pełen aktywności. Bez względu na formę w jakiej spędzili Państwo ostatnie tygodnie, mamy nadzieję, że były one udane.Tymczasem w nowym semestrze roku szkolnego zapraszamy do Muzeum – w najbliższym czasie przygotowaliśmy następujące wydarzenia.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.02.17  Lunch o północy

Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl pt. "Lunch o północy", który odbędzie się 6.03.2016r. (niedziela) godz. 17:00 w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach, ul. Świerkowa 2. Obsada: Paweł Królikowski, Joanna Kurowska, Piotr Gąsowski, Anna Oberc.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 6 lutego czeka nas wielka jazzowa uczta muzyczna. Na scenie oranżerii wystąpi Atom String Quartet, prezentując materiał ze swojego najnowszego albumu „AtomSPHERE”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci z powiatu pruszkowskiego w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia organizowane podczas ferii zimowych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 16 stycznia o godz. 16:00, odbędzie się kolejne spotkanie z Mateuszem Łobaczem w ramach cyklu „Podróżując przez Antyk”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2016.01.11  Eleni w Otrębusach

Zapraszamy na koncert Eleni, który odbędzie się 21.02.2016 r. (niedziela) godz. 16.00 w Matecznik Mazowsze w Otrębusach, Ul. Świerkowa 2. Koncert objęty patronatem portalu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ramach programu „Książki naszych marzeń” gmina Brwinów otrzymała dotację w wysokości 8 680 zł na zakup książek do bibliotek szkolnych. Celem akcji jest zachęcenie młodych ludzi do czytania i tym samym rozwijania swoich zainteresowań. Do 31 grudnia 2015 r. gmina musi wykorzystać przyznane środki.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

9 stycznia 2016 roku o godzinie 15. zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Nasze Korzenie”. Wykład i warsztat genealogiczny,  zatytułowany „Łacina w sądzie i w kościele” poprowadzi heraldyk i genealog, badacz dziejów szlachty północnego Mazowsza Adam A. Pszczółkowski.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, oraz Uczniowie i Przyjaciele zapraszają na Benefis Jakuba Ćwieczkowskiego - Artysty i Nauczyciela. Odbędzie się w niedziele, 13 grudnia 2015 o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich Pałacyk Kasyno w Podkowie Leśnej, ul. Lilpopa 18.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

19 grudnia 2015, w godzinach 11.00-14.00 zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty w Muzeum. Tym razem będziemy robić ozdoby choinkowe z papieru – aniołki, bombki oraz rozmaite zawieszki.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Tęsknota. To uczucie przepływające chyba przez wszystkie pieśni jednego z najbardziej fascynujących narodów świata. Tęsknota. Wyrażana każdym dźwiękiem podtrzymuje żywym świat uciekający w zapomnienie. Tęsknota. To pomost łączący pokolenia, kultury i serca.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie, "Galeria Pomysłów Pasja" - Pracownia Edukacji Artystycznej w Kaniach oraz portal Otrebusy.pl ogłaszają konkurs "Święta z tradycją" inspirowany książką pt. "Święta z tradycją" Marzeny Kuźmińskiej. Konkurs trwa do 9 grudnia. W konkursie biorą udział prace wykonane dowolną techniką rysunkową lub malarsaką.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można obejrzeć wystawę prac najmłodszych dzieci z Galerii Pomysłów Pasja "Święta Rodzina". Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawę można oglądać od 24 listopada.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.11.09  "Zauroczeni jesienią"

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie i "Galeria Pomysłów Pasja" zaprasz na wystawę poezji o jesieni oraz prac plastycznych dzieci i młodzieży "Zauroczeni jesienią". Wystawa odbedzie się w filii biblioteki w Otrębusach w godzinach otwarcie biblioteki do końca listopada 2015r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.10.26  "Magia Świąt"

Biblioteka Publiczna w Brwinowie im. Wacława Wernera zaprasza na prezentację literatury na temat Świąt Bożego Narodzenia i na warsztaty rękodzielnicze. Zapraszamy w każdy czwartek listopada w godz. 17-19 do filii Biblioteki w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już w najbliższą sobotę (24 października o godz. 18.00) zapraszamy na wyjątkowy spektakl w inscenizacji Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”! PIERWSZA POLSKA OPERA!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można obejrzeć wystawę prac członków Galerii Pomysłów Pasja. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa około miesięca.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na niezwykłe warsztaty archeologiczne. Dzięki nim dzieci poznają fascynujące dzieje ludzkości – wielki skok cywilizacyjny, jaki dokonał się w epoce neolitu. Zajęcia przez cały rok szkolny 2015/2016 już od października!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W związku z dużym zainteresowaniem koncertem PZLPiT „Mazowsze” – „Kalejdoskop Barw Polski” - 19 września oraz ze zbliżającymi się VI. urodzinami Matecznika Mazowsze zapraszamy na specjalny koncert Zespołu już 17 października 2015r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już w najbliższą sobotę 19 września o godz. 18:00 w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach odbędzie się uroczysty koncert "Mazowsza" otwierający kolejny sezony artystyczny zespołu oraz Matecznika Mazowsze.  W sezonie 2015/2016 w życiu artystycznym Ambasadora Kultury Polskiej dziać będzie się dużo, gdyż zespół świętować będzie niebawem (6 listopada) 65. rocznicę pierwszego koncertu. To wydarzenie transmitowane będzie przez TVP Warszawa.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.09.15  Wieści z Muzeum Dulag

Harmonogram imprez i spotkań organizowanych przez Muzeum Dulag. Zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.09.15  Wrzesień w Stawisku

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem wydarzeń w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku w Podkowie Leśnej

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Podstawowym celem festiwalu jest aktywizacja i integracja społeczna osób wykluczonych i z niepełnosprawnością, poprzez różne działania kulturalno-artystyczne i społeczne. Podczas trwania festiwalu EFFiSW-Łomża JA i TY, będzie można zobaczyć projekcje filmów nadesłanych przez koszaliński Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY I JA"

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych oraz licealnych, na spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”, w inscenizacji PZLPiT „Mazowsze”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Na zakończenie lata, już po raz dziewiąty, tradycyjnie zapraszamy na wrześniowe koncerty w Otrębusach oraz 7-mą rocznice udodzin portalu Otrebusy.pl. 20.09.2015, godz. 17.00, Ogród Świetlicy „Okej” w Otrębusach, ul. Krótka 10.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Dwie morgi utrapienia” który odbędzie się dnia 11.10.2015 r. (niedziela) godz. 16.00 w Mateczniku Mazowsze, ul. Świerkowa 2, Otrębusy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza w każdą sobotę, od 29 sierpnia do 19 września 2015 roku, na recitale polskich uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 organizuje serię spacerów po Pruszkowie, Brwinowie, Nadarzynie, Piastowie, Raszynie, Nowej Wsi, Otrębusach. We wtorek, 4 sierpnia odbędzie się spacer po Kaniach i Otrębusach. Spotykamy się o godzinie 12.00 na stacji WKD Kanie Helenowskie. Ścieżkę zatytułowaną "Śladami wybitnych mieszkańców Otrębus i Kań" przygotowali uczniowie Gimnazjum im. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można obejrzeć wystawę malarstwa Doroty Truszczyńskiej. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa około 3 miesięcy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Niezwykłe i bardzo pomysłowe prace, są dziełem fotografa - artysty Iwo Świątkowskiego, który o swoich zdjęciach mówi, że są to "wewnętrzne emocje i nastroje ukazane w sposób geometryczny." Wernisaż odbędzie się 7 sierpnia o godz. 18.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.07.16  Wystawy w Stawisku

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza do obejrzenia dwóch wystaw prezentowanych w sezonie letnim : „Fenomen paszyński”. Twórcy ludowi z Paszyna wernisaż z udziałem jednej z Artystek – Władysławy Poręby 24 lipca 2015 (piątek) o godzinie 19.00 oraz Bolestraszyce – cztery pory roku, wystawa fotografii dr. Narcyza Pióreckiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na ostatnie wydarzenie w tym sezonie artystycznym w inscenizacji Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”! Już 28 czerwca o godz. 17.00 „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Festyn Rodzinny organizowany przez Przedszkole Sióstr Służebniczek NMP im. Bł. Edmunda Bojanowskiego odbył się 14 czerwca.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W związku z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą ludobójstwa Ormian Muzeum Dulag 121 zaprasza na organizowany wspólnie z Fundacją Ormiańską „Dzień Ormiański”. Zapraszamy  28 czerwca 2015 roku o godzinie 16:00 do siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z terenu miasta Pruszków do wzięcia udziału w projekcie. Projekt realizowany jest w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Zajęcia odbywać się będą codziennie w terminie 06-20 lipca 2015r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna w Brwinowie oraz "Galeria Pomysłów Pasja" - pracownia  edukacji artystycznej w Kaniach oraz gość specjalny kucharz Leszek Zawisza zapraszają na piknik rodzinny "Wierszyki na deser" inspirowany książką pod tym samym tytyłem, w sobotę dn 06.06.2015 r. w godzinach 9.00-12.00. W programie wiele atrakcji i konkursów. Zapraszamy

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wystawę fotograficzną, która jest zakończeniem warsztatów, które odbyły się 22 i 23 maja w CKiIO. Wystawa odbędzie się 5 czerwca o godzinie 17:00 w budynku CKiIO w Podkowie Leśnej przy ul. Świerkowej 1. Serdecznie wszystkich zapraszamy, wstęp wolny!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza 23 maja 2015 na godz. 15. na kolejne spotkanie z cyklu „Karty Historii”. Tym razem gościem spotkania będzie Wojciech Łuczak, prezes Fundacji Niezłomni, który opowie o poszukiwaniach miejsc pochówku Żołnierzy Wyklętych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na Mszę Św. w intencji założyciela zespołu "Mazowsze", która obędzie się w Kościele w Otrębusach, 23 maja o godzinie 13:00 oraz koncert w 60. rocznicę śmierci T. Sygietyńskiego o godz. 18:00 w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.05.12  MISZ MASZ

MISZ MASZ działania kreatywne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat MISZ MASZ to kreatywne połączenie kilku wątków. Będziemy śledzić starożytne mity greckie i rzymskie. Poprzez zabawy poszukamy źródeł słów w językach nowożytnych, będziemy tłumaczyć zwroty frazeologiczne nawiązujące do mitologii, jak np. koń trojański, pięta achillesowa itp.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert i gala rozdania teatralnych nagród muzycznych im. Jana Kiepury odbędą się 16 maja o godz. 18:00 w sali koncertowo-widowiskowej w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.05.12  Noc muzeów w Stawisku

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza na NOC MUZEÓW 16 maja 2015 w godzinach 18.00-24.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza 16.05.2015 r. godz. 18.00-23.00 na pełną archeologicznych wrażeń Noc Muzeów. W tym roku hasłem przewodnim będzie „koza/owca”, a w programie znajdą się m.in.: filmy z Festiwalu Filmów Archeologicznych w Krakowie, warsztaty, wykonywanie linorytów oraz gry i zabawy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

23 maja o godz. 19.00 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na koncert: „Od Bacha do Komedy”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka w Brwinowie serdecznie zaprasza czytelników i mieszkańców na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 18 w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 12.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza 16 maja na pruszkowski Żbików na Noc Muzeów. Od godziny 17. do 2. w nocy pod siedzibą Muzeum przy ul. 3 Maja 8a czekać będą na Państwa liczne atrakcje, m.in. gra plenerowa, prezentacja sprzętu militarnego oraz wystawa zdjęć z Powstania Warszawskiego, koncert orkiestry „Pruszkowianka”, plenerowa stołówka robotnicza oraz dwa nocne spacery.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 26 kwietnia o godz. 18.00 w Mateczniku Mazowsze wystąpią dla państwa znani i lubiani aktorzy polskiej sceny teatralnej, filmu i telewizji.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można obejrzeć wystawę malarstwa mieszkanki Kań – Marianny Mika. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa około 3 miesięcy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.04.09  "Edith i Marlene"

Dwie legendarne piosenkarki na jednej scenie czyli „Édith i Marlene” w MATECZNIKU MAZOWSZE - spektakl Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w reżyserii Márty Mészáros. Zapraszamy 11.04.2015r. o godz. 18.00 na wspaniały wieczór z muzyką na żywo, pięknymi piosenkami w niezwykłych interpretacjach i niezapomnianymi aktorskimi kreacjami.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

19 kwietnia 2015 r. o godzinie 15 w Muzeum Dulag 121 odbędzie się ostatni z trzech wykładów Karola Karasiewicza, zatytułowany „Terror komunistyczny wobec podziemia niepodległościowego w Warszawie i okolicach w latach 1944 - 1947".

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.04.08  PIERWSZA POLSKA OPERA!

Zapraszamy na kwietniowy spektakl w inscenizacji Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”! Już 18 kwietnia o godz. 18.00 „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu Wieczory filmowe „Kino w Pawilonie”! Pokazy filmowe w ramach tej inicjatywy odbywają się raz w tygodniu w Kawiarni Pawilon w sali, która pomieści ok. 30 osób. Staramy się prezentować interesujące filmy o różnej tematyce i różnym charakterze – wielkie produkcje, filmy oscarowe, ale także kino niezależne, europejskie i światowe. Dzięki ofercie Kawiarni Pawilon, z której korzystać można podczas seansów, odbywają one w miłej i kameralnej atmosferze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od kwietnia do czerwca 2015 r. realizowany będzie pilotażowy projekt „Dni Otwartych Pracowni Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów”. Każda osoba pragnąca spróbować sił w wybranej technice artystycznej lub chcąca zwiedzić daną pracownię może w określonym dniu i w konkretnych godzinach bezpłatnie skorzystać z gościnności pracowni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.03.09  Muzyka wieczorem

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza z okazji 35. rocznicy śmierci Jarosława Iwaszkiewicza na recital Mirosława Czyżykiewicza „Muzyka wieczorem”, który odbędzie się 22 marca 2015, o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.02.23  Karty Historii

Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z cyklu „Karty Historii” organizowane w ramach Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Powiecie Pruszkowskim pod patronatem Zdzisława Sipiery Starosty Pruszkowskiego. 28 lutego 2015 r. w siedzibie Muzeum odbędzie się wykład prof. dr. hab. Jana Żaryna oraz maraton filmów poświęconych Żołnierzom Wyklętym.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza na spotkanie autorskie pt.: "Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu". Odbędzie się w filii Biblioteki w Otrębusach, ul. Wiejska 1, 26 lutego (czwartek) o godz. 17.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.02.11  Luty w MSHM

Wieczór 14 lutego należeć będzie do Kasi Rodowicz, która wraz z Zespołem zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty. Tydzień później przeniesiemy się do świata Imperium Rzymskiego, by podczas „Spotkania z kulturą antyczną” dowiedzieć się jak Rzymianie dbali o swój wygląd.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza w niedzielę, 22 lutego 2015, o godzinie 18.00 na recital piosenek żydowskich Zol zajn w wykonaniu artystów Piwnicy Pod Baranami Beata Czernecka.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ramach cyklu Karty Historii Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład Karola Karasiewicza Okupacja Niemiecka. Okres od września 1939 roku do 1 sierpnia 1944. Organizacja terroru. Zbrodnie i straty ludności cywilnej. Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2015 r. o godzinie 15. w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.02.05  "Mały Picasso"

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie i Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na prezentację literatury do nauki malowania różnymi technikami oraz wystawę prac plastycznych dzieci. Wystawę można oglądać w filii biblioteki w Otrębusach od 5.02 do 31.03 w godz. otwarcia biblioteki. Wernisaż wystawy odbędzie się 5.02 godz. 17:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie, "Galeria Pomysłów Pasja" - Pracownia Edukacji Artystycznej z Kań i Wydawnictwo BIS Warszawa zapraszają na spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książki dla dzieci pt. "Gupikowo". Zapraszamy 12 lutego o godz. 17:00 w filii Biblioteki w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Osoby, które pod koniec stycznia 2015 roku odwiedzą bibliotekę w Brwinowie lub w Otrębusach będą mogły nieodpłatnie otrzymać egzemplarz książki „Wspomnienie o Profesorze Wacławie Wernerze”. Wydana rok temu przez gminę Brwinów publikacja będzie rozdawana w związku ze 101. rocznicą urodzin jej autora Stanisława Wernera.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Na kameralnej scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie wystąpi promująca swą debiutancką płytę w Polsce islandzka piosenkarka Halla Norðfjörð. GOK zaprasza na koncert w sobotę 7 lutego 2015 roku o godz. 20.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy  na wspaniały wieczór z muzyką na żywo, pięknymi piosenkami w niezwykłych interpretacjach i niezapomnianymi aktorskimi kreacjami. Dwie legendarne piosenkarki na jednej scenie czyli „Édith i Marlene” w MATECZNIKU MAZOWSZE już 24 stycznia o godz. 18.00 - spektakl Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w reżyserii Márty Mészáros.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie przedstawiamy wystawę rysunku, wieloletniego mieszkańca Otrębus - Tedeusza Stachowicza. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Rozpoczynamy w sobotę 17 stycznia 2015 roku w godz. 11.00-15.00 – rodzinnym „Weekendem z kulturą antyczną”. Wiedzę o legionistach i armii rzymskiej przybliżą członkowie grupy rekonstrukcyjnej Legio XXI RAPAX.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w wieku 9-14 na zajęcia podczas tegorocznych ferii zimowych. Wybierzemy się na wycieczki do Warszawy oraz będziemy uczestniczyć w pokazowej rozgrywce gry bitewnej „Flames of War”. Miłośników planszówek zapraszamy do odwiedzania nas i korzystania z dostępnych w Muzeum gier. Wszystkie proponowane zajęcia są bezpłatne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.01.14  Koncert karnawałowy

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej zaprasza na koncert karnawałowy pt. Sarna w krainie puzonów, który odbędzie 18 stycznia 2015 o godzinie 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 oraz Wydawnictwo Gondwana zapraszają na promocję II wydania książki Anny Danuty Sławińskiej Kiedy kłamstwo było cnotą. Wspomnienia z pracy w obozie przejściowym w Pruszkowie 2 IX 1944 – 16 I 1945, nad której wydaniem Muzeum objęło patronat medialny, oraz rozmowę z córką Autorki, Bożeną Sławińską.  Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2015 r. o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8a w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2015.01.07  Koncert w Stawisku

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku Podkowa Leśna, ul. Gołębia 1, zaprasza w niedzielę, 18 stycznia 2015, o godzinie 17.00 na koncert zatytułowany „Karnawał z kolędą”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę 6 grudnia o godzinie 16 zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na projekcję filmu dokumentalnego „Zejść na ziemię – Powstanie Warszawskie 1944 r.” połączoną ze spotkaniem z reżyserem, Michałem Nekandą-Trepką. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Karty Historii”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W najbliższą niedzielę, 30 listopada o godzinie 15.00 zapraszamy na spotkanie poświęcone powstaniu listopadowemu. Będzie to okazja, aby zobaczyć umundurowanie i broń polskich wojsk powstańczych oraz usłyszeć polskie  pieśni patriotyczne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spektakle „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”, w inscenizacji  PZLPiT „Mazowsze”.  Odbędą się 29 listopada, godz. 18.00 oraz 30 listopada, godz. 17.00 w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Okazuje się, że w bibliotece można nie tylko wypożyczać książki, ale też skorzystać z wielu ciekawych propozycji edukacyjnych. Biblioteki w gminie Brwinów wychodzą do swoich czytelników z atrakcyjną ofertą zajęć: młodsi mogą uczyć się angielskiego i matematyki, a seniorzy wziąć udział w kursach komputerowych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

22 listopada (sobota) godz. 19.00 koncert pod hasłem "Autumn Leaves". Trio Włodka Pawlika zagra najpiękniejsze standardy jazzowe oraz utwory z nagrodzonej Grammy płyty „Night in Calisia” w aranżacji na fortepian, kontrabas i perkusję.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.11.19  Koncert Bachowski

Serdecznie zapraszamy na koncert bachowski, który odbędzie się 28 listopada w Podkowie i 29 listopada w Brwinowie. Jest nas troje Otrębusiaków śpiewających w podkowiańskim chórze kameralnym "Pośrodku Żywota" - my oraz Ela Kulfan-Skóra z muzeum Mazowsza.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.11.13  Przedświt

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego powraca do pełnej działalności wystawienniczej, edukacyjnej i warsztatowej. Zapraszamy na nową ekspozycję stałą Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er, weekendowe Spotkania z kulturą antyczną, warsztaty tkactwa pradziejowego dla dorosłych oraz lekcje i warsztaty muzealne dla grup zorganizowanych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 12 listopada, podczas swojej trasy St. Petersburg Festival Ballet, wystąpi w Sali Widowiskowej Matecznika Mazowsze w Otrębusach i zaprezentuje nam dwa spektakularne spektakle ze swojego repertuaru.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Publiczne Ognisko Plastyczne im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim zaprasza na wernisaż poplenerowej w piątek 24 października o godz. 19, w centrum kultury w milanówku przy ul. Kościelnej 3.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na pierwsze w Pruszkowie uliczne performatywne działanie osnute wokół historii miasta, a w szczególności poświęcone tematowi istnienia obozu przejściowego Dulag 121. Performance został przygotowany przez uczestników projektu „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków”, realizowanego przez Muzeum Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po latach przebudowy, rewitalizacji i tworzenia nowej muzealnej rzeczywistości – wracamy. 25 i 26 października otworzymy ekspozycję stałą „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”. Korzystając z bogatego wachlarza nowoczesnych technologii, jak również najlepszych tradycji scenograficznych, stworzyliśmy jedną z najnowocześniejszych wystaw archeologicznych w Polsce.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z profesorem Władysławem Bartoszewskim które odbędzie się 23 października 2014 r. (czwartek) o godzinie 12:00 w Muzeum Dulag 121. Spotkanie będzie ostatnim elementem Obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego w Powiecie Pruszkowskim, nad którymi honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W piątek 10 października brwinowski dworek Zagroda gościł miłośników czytelnictwa. Późnym popołudniem odbyła się tu promocja nowej książki Ałbeny Grabowskiej „Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli”. Akcja powieści toczy się w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.10.14  Wystawy w bibliotece

Zapraszamy na dwie wystawy w bibliotece w Otrębusach: "Smaki jesieni" - prezentacja książek kulinarnych i wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży oraz "Włoskie marzenia" - wystawa obrazów Katarzyny Manowskiej, mieszkanki Otrębus.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie przedstawiamy wystawę twórczości rzeźbiarza, mieszkańca Otrębus – Adama Fedorowicza. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pomoc mieszkańców Pruszkowa i okolicznych miejscowości więźniom obozu przejściowego Durchgangslager (Dulag) 121. Sierpień 1944 – styczeń 1945”, która odbędzie w dniach 8-9 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie (ul. Drzymały 30) w godzinach 10-17.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Kolory czterech pór roku zawitały w sobotę 20 września 2014 roku do parku miejskiego w Brwinowie. W tej wyjątkowej scenerii wieczorny koncert fortepianowy zagrali dwaj mieszkańcy Brwinowa – Wojciech Parol i Aleksander Wdowiak.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jeszcze tylko do 28 września 2014 roku można obejrzeć w Organistówce wystawę opowiadającą m.in. o bitwie pod Brwinowem, dzielnej postawie ludności cywilnej we wrześniu 1939 r., i historii Legii Akademickiej oraz dwie towarzyszące jej ekspozycje: prezentującą malarstwo Jarosława Wróbla i zdjęcia wykonane w czasie II wojny przez niemieckich fotografów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Tego jeszcze nie było w powiecie pruszkowskim. „GRAwitacja – Ciało i Umysł”  to Mistrzostwa Sportu i Gier Planszowych, podczas których możecie sprawdzić nie tylko siłę swoich mięśni, ale również umysłu!

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.09.08  Kabaret Ani Mru-Mru

To kabaret dla każdego widza. Nie potrzeba być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, żeby dobrze się bawić – ten kabaret polityką się nie zajmuje. Chłopaki z Ani Mru-Mru podejmują tematy z życia wzięte np. skecz Na porodówce albo wprowadzają bohaterów baśniowych np. skecz O wampirku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Matecznik Mazowsze zaprasza na wyjątkową komedię z udziałem znakomitych polskich gwiazd. Już 4 października o godzinie 19.00 przy ul. Świerkowej 2 w Otrębusach odbędzie się spektakl OLD LOVE.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Na zakończenie lata zapraszamy na ósmą edycję naszych koncertów w Otrębusach, która odbędzie się 21 września o godz. 17.00 w Ogrodzie Świetlicy „Okej” w Otrębusach, ul. Krótka 10. W tym roku, na deskach otrębuskiej sceny, usłyszymy dwa zespoły. Legendarną formację „ORKIESTRA NA ZDROWIE” i „TRIFONIDIS ROOTS TRIO”. Koncerty wzbogacą warsztaty bębniarskie, prowadzone przez Jerzego „Słomę” Słomińskiego. Dodatkową atrakcją będzie degustacja tortu przygotowanego przez Piekarnię-Cukiernię AK Otrębusy z okazji 6-tej rocznicy działalności portalu Otrebusy.pl.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Projekt „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków” to innowacyjna inicjatywa polegająca na zrealizowaniu pierwszego w Pruszkowie ulicznego performance’u. Będzie to niespotykane dotąd wykorzystanie sztuki performance w popularyzacji lokalnej historii. Nasze działania obejmują przeprowadzenie warsztatów teatralnych dla młodzieży ponadgimnazjalnej ze szkół pruszkowskich i zrealizowanie spektaklu performance w przestrzeni miejskiej, podejmującego temat obozu przejściowego Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie przedstawiamy wystawę z okazji 25lecia wolności (4 czerwca). Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W piątek 4 lipca od godz. 18.00 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza do Parku Potulickich, na wieczór otwarty VII Warsztatów historyczno-artystycznych dla dzieci „Uczta Króla Kazimierza”. Przygotowano szereg atrakcji na świeżym powietrzu dla małych (i tych nieco większych) rycerzy i dam dworu, w tym zamkowe szranki i harce oraz królewski poczęstunek.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.06.17  Summertime

Najpiękniejsze standardy jazzowe i kompozycje Włodka Pawlika w mistrzowskim wykonaniu! Z okazji 25 lat wolności wystąpi 28 czerwca o godz. 20 w Podkowie Leśnej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Gmina Brwinów w najbliższy weekend 14-15 czerwca 2014 r. otworzy swoje ogrody dla zwiedzających.  W niedzielę ulicami miasta pobiegną też uczestnicy biegu na 10 km. Atrakcji będzie bez liku: muzycznych, teatralnych, sportowych, dla dzieci i dorosłych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ramach obchodów Roku Karskiego 2014  Muzeum Dulag 121 zaprasza na współorganizowane wraz z  Muzeum Historii Polski całodniowe spotkanie z cyklu Karty Historii zatytułowane „Pruszkowski Dzień Karskiego”, które odbędzie się w sobotę, 28 czerwca w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8A. W programie warsztaty dla dzieci oraz pokaz polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych oraz animowanych poświęconych postaci Karskiego, m.in. Andrzeja Wolskiego oraz Claude’a Lanzmanna.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę 14 czerwca w pięknym parku przy pałacyku Toeplitzów ( ul. Wiejska 1), odbędzie się pokaz filmu niemego "Bartek Zwycięzca". Film nakręcony został w 1923 r. na podstawie noweli H. Sienkiewicza. Akcja filmu dzieje się w czasie wojen prusko-francuskich- w połowie XIX wieku, w okolicach Poznania. W tym też czasie Kolberg publikował swoje dzieło. Muzyka do filmu jest w całości oparta na 7 tomach "Wielkie Księstwo Poznańskie".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza na "Toeplitzowo-Bajkowo-Tajemniczy Ogród Bajek, Baśni i Opowieści", 14 czerwca w godz. 9 - 12.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.06.02  Konkurs plastyczny

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt.: „MOJE WYMARZONE WAKACJE”. Uczestnikiem konkursu może zostać dziecko w wieku od 4 do 8 lat. Czas trwania konkursu: do 6 czerwca 2014 roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na zabawy, warsztaty i spotkania z okazji dnia dziecka, które odbędą się 30 maja w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.05.16  Wystawa fotograficzna

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Kuby Ćwieczkowskiego i spotkanie z artystą, które odbędą się 17 maja o godz. 20:00 w Galerii N'69, ul. Tarchomińska 9, Warszawa.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.05.14  Gala Kiepurowska

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie sali koncertowo – widowiskowej Matecznika Mazowsze w Otrębusach zaprasza 22 maja 2014 o godz. 19.00 na wielką Galę Kiepurowską i uroczyste wręczenie teatralnych nagród muzycznych im. Jana Kiepury

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.05.12  CKiIO Podkowa Leśna

Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem wydarzeń planowanych na maj 2014 roku przez CKiIO.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza 17 maja na wydarzenia organizowane w ramach Nocy Muzeów 2014. Wśród atrakcji między innymi prezentacja polskich i niemieckich jednostek walczących w Powstaniu Warszawskim, gra terenowa, pokaz filmów dokumentalnych, koncert „Pruszkowianki” oraz coroczny nocny spacer po terenie byłego obozu Durchgangslager 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.05.12  Dla Ciebie śpiewam

Już 25 maja będzie można podziwiać na scenie sali koncertowo- widowiskowej „Matecznika  Mazowsze” Grażynę Brodzicką i Jacka Wójcickiego.  Wykonawcom towarzyszyć będzie mistrzowska para taneczna-  Dorota Poślednik  i Jakub Furman oraz 30-sto osobowa orkiestra „Krakowska Młoda Filharmonia” pod dyrekcją Tomasza Chmiela.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Niezwykła muzyczno-filmowa podróż dla "małych i dużych" do świata bohaterów polskiej animacji. Już 25 maja 2014r. o godz. 15.15 w sali koncertowo-widowiskowej "Matecznika Mazowsze".

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.05.12  Łąccy fascynacje

Zapraszamy na wystawę Pawła i Józefa Łąckich - lokalnych artystów, pt. "Łąccy fascynacje". Wernisaż odbędzie się 16 maja o godz 19:00 w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.04.30  Spotkanie promocyjne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza na spotkanie promocyjne książek: "Aloes na co dzień", "Pierwiastki i witaminy" oraz "O zdrowie zadbaj Sam". Odbędzie się 8.05 w godz. 17:00 - 18:30 w Bibliotece w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2014.04.25  "Anoda"

Zapraszamy na najbliższe spotkanie z cyklu Karty Historii, tym razem poświęcone postaci Jana Rodowicza "Anody".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie przedstawiamy wystawę gobelinów oraz zdjęć z podróży mieszkanki Kań, Ewy Stolarczyk. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na muzyczną grę miejską w Podkowie Leśnej, 12 kwietnia (sobota) w godz.12.00 - 15.00. Teren Miasta Ogrodu Podkowa Leśna: CKiO Świerkowa 1. Wstęp bezpłatny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na trzy wystawy fotograficzne, charakteryzacja na żywo i koncert Pędzących Żółwi - 29 marca (sobota), godz. 19.00. Podczas XI edycji Światła na Młodych będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć zdjęcia trójki autorów: Dominika Pulkowska, Mateusz Kowalski, Cyryl Lenard.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Kolejny już raz w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach odbędzie się WEEKEND NA LUDOWO. Tym razem jednak w całości wypełniony Mazowszem.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stara Cukiernia w Komorowie zaprasza na koncert z okazji 57. rocznicy urodzin Jacka Kaczmarskiego: "Chwilia światła między wschodem a zachodem". Koncert odbędzie się 22 marca o godz. 20:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na seans filmowy "Jesteś Bogiem" 14 marca, wernisaż malarstwa Pawła Cabanowskiego 15 marca, seans filmowy "Hannah Arendt" 15 marca, warsztaty filmowe dla młodzieży i dorosłych od 22 marca, opowieść Indian z Ameryki Północnej 16 marca oraz koncert Justyny Kańskiej i Elżbiety Rakoczy "3xB" 16 marca.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy członków Klubu Bardzo Młodego Historyka oraz wszystkich zainteresowanych na zajęcia podczas ferii zimowych. Wybierzemy się na wycieczki do Warszawy i Otrębus oraz będziemy grać w gry planszowe. Mamy też propozycję dla nieco starszych - gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych – nową grę „Rozegraj miasto”, którą można wypróbować z przyjaciółmi.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Cykl wykładów dla dorosłych i warsztatów architektonicznych dla dzieci. W ramach popularyzacji i uwrażliwienia dzieci i młodzieży na kształt urbanistyczny ich otoczenia, zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 5 – 12 lat na serię warsztatów architektonicznych: Wszystkie zajęcia z (wyjątkiem 11 maja) w Pałacyku – Kasyno, ul. Lilpopa 18

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie przedstawiamy wystawę malarstwa mieszkanki Otrębus Agnieszki Janczak, z domu Piętka. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na Spektakl Walentynkowy „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” 15 lutego o godz. 18.00, oraz spektakl „Się Kochamy” – Ale! Teatr, który odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej zaprasza na spotkanie i otwarcie wystawy Włodzimierza Borowskiego, które odbędzie się 29 listopada, w piątek, o godz. 19.00 w Galerii Kasyno. Wstęp wolny!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie i "Galeria Pomysłów Pasja" - pracownia edukacji artystycznej z Kań, prowadzona przez Dorotę Płóciennik zapraszają wszystkie Panie do filii Biblioteki, Otrębusy, ul. Wiejska 1, dnia 23 listopada 2013 r (sobota) godz. 16:30.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

PIERWSZA POLSKA OPERA! w inscenizacji „MAZOWSZA” i zaproszonych gości. Zapraszamy 22 i 23 listopada do Matecznika Mazowsze. Ostatnie wolne miejsca!!!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jeszcze do 23 listopada 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie można oglądać wystawę malarstwa Henryka Wańka, artysty, którego dzieła znajdują się w zbiorach wielu muzeów i prywatnych kolekcjach w Polsce i na świecie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.11.08  Wieczór poetycki

W imieniu Organizatorów, Autorów i Aktorów serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki "Wiersze z szuflady".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od samego początku swojego istnienia Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” ma swoją siedzibę w Otrębusach, na terenie gminy Brwinów. Z okazji jubileuszu „Mazowsza” w budynku Sejmu RP została otwarta wystawa prezentująca 65 lat jego działalności.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie zaprasza na spektakle "Edith i Marlene", które odbędą się 26 i 27 października oraz 14 i 15 grudnia.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie przedstawiamy reprodukcje  najsłynniejszych i najciekawszych dzieł znanych mistrzów malarstwa: Calude Monet, Camille Pissarro, Michelangelo da Carravagio, Edvard Munch, Pablo Picasso, Rembrandt Hermensz van Rijn, Peter Paul Rubens i Vincent van Gogh. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu „Kochanek Królowej” 19 października (sobota) o godz. 18.00 oraz bezpłatny poranek filmowy dla dzieci 20 października o godz. 11:30.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na spektakl muzyczny „Siostrunie” w reżyserii Mariusza Kiljana, który zostanie wystawiony 14 listopada 2013 o godzinie 19.30 w Mateczniku Mazowsze znajdującym się przy ul. Świerkowej 2 w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich serdecznie zapraszają na spektakl 4 października (piątek), godz. 19.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.10.01  Harold i Matylda

Zapraszamy na spektakl „Harold i Matylda”, który zostanie wystawiony 22 października 2013 o godzinie 19.30 w Mateczniku Mazowsze, który znajduje się w Otrębusach przy ul. Świerkowej 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na ostatnią prelekcję pana Karola Karasiewicza z Muzeum Powstania Warszawskiego z cyklu „Powstanie Warszawskie – dzień po dniu” zatytułowaną „Znowu w niewoli…”. Wykład odbędzie się w niedzielę, 6 października w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ulicy 3 Maja 8A punktualnie o godzinie 16:00. Po prelekcji udamy się na nocny spacer z latarkami po terenie dawnego obozu Dulag 121.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wystawę malarstwa Adama Kunikowskiego "Jest Warszawa...", która dostępna będzie w dniach 3 - 30 października w Galerii Fangorówka (Ogród Botaniczny PAN ul. Prawdziwka 2, Warszawa Powsin).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Galeria Letnia Ogród Leonardo Da Vinci w Podkowie Leśnej zaprasza na wernisaż wystawy (5.10) malarstwa Marcina Piotrowskiego. Wystawa czynna 5-30 października w weekendy w godz. 13 - 19.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Gminny Ośrodek Kultury OK zaprasza na "Dzień Bębenka i Klawisza" 28 września w godz. 12 - 14.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

„Single i remiksy” - nowa odsłona najpopularniejszego spektaklu komediowego w Polsce - już 28 września w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

PIERWSZA POLSKA OPERA w inscenizacji „MAZOWSZA” i zaproszonych gości. Premiera odbędzie się 11 października o godz. 19:00 w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do Matecznika Mazowsze w ostatni weekend września: 28.09 o godz. 18.00 SINGLE I REMIKSY, reżyseria: Olaf Lubaszenko oraz 29.09 o godz. 18.00 Po Drodze do Madison - Teatr 6.piętro.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na kolejną prelekcję pana Karola Karasiewicza z Muzeum Powstania Warszawskiego z cyklu „Powstanie Warszawskie – dzień po dniu” zatytułowany „Stracone nadzieje. Puste obietnice”. Wykład odbędzie się w niedzielę, 22 września w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ulicy 3 Maja 8A punktualnie o godzinie 16:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza do swojej siedziby na XVII Festiwal Nauki – w tym roku odbędzie się on pod hasłem:  STARCIE TYTANÓW – CELTOWIE I RZYMIANIE

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.09.16  Przesilenie w MSHM

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na cykl koncertów jesiennych „Przesilenie”, który w metaforyczny i subtelny, ale nie pozbawiony muzycznej wirtuozerii sposób, przeprowadzi melomanów przez astronomiczną granicę pór roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

15 września (niedziela), godz. 17.00 - koncert muzyki Karola Szymanowskiego i poezji Skamandrytów. W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 w Podkowie Leśnej zapraszamy na trzecią - i już niestety ostatnią - odsłonę projektu "Trzecia Młodość Aidy", czyli cyklu koncertów odbywających się w przestrzeni pięknej, zabytkowej Willi Aida, udostępnionej dzięki uprzejmości jej gospodarza, Tadeusza Iwińskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat na tegoroczne spotkania Klubu Bardzo Młodego Historyka. Uczestnicy zajęć przekonają się, że historia to nie tylko wkuwanie na pamięć dat bitew, traktatów i biogramów znanych postaci - to też fascynujące odkrycia naukowe, poznawanie ciekawych miejsc, zwyczajów, ubiorów, a także - o czym przekonali się uczestnicy wakacyjnej wycieczki do fabryki krówek w Milanówku - smaków.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie "Forum Pruszków", Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają 14 września o godz. 18 na film pt. "Ki" reżyserii Leszka Dawida. Wyjątkowo podczas tego spotkania nie ma zapewnionej opieki nad dziećmi.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Architektura Ognia w Podkowie Leśnej 14 września o godzinie 15:00 w podkowiańskim Pałacyku-Kasynie, przy ul. Lilpoppa.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Odbędą się 14-15 września (sobota-niedziela). Jak co roku zapraszamy na obchody EDD, tym razem odbywające się pod hasłem "Nie od razu Polskę zbudowano". W ramach lokalnych obchodów w Podkowie Leśnej odbędą się m.in. wernisaż wystawy projektów, szkiców i plakatów Franciszka Starowieyskiego, koncert Kwartetu Prima Vista, konferencja pt. „Niepokorni,  solidarni  - rozmowy o polskich drogach do wolności”, wystawa fotograficzna i warsztaty wykonywania kafli dla dzieci oraz tradycyjny konkurs na Podkowiański Produkt Lokalny. Na wszystkie imprezy wstęp jest bezpłatny!

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.09.02  "KULTowe dni miasta"

Zapraszamy na "KULTowe dni miasta" które odbędą się 14 września na Stadionie Miejskim im. J. Kosucińskiego w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Wszystkich miłośników gier planszowych i dobrej zabawy w miłym towarzystwie zapraszamy na Wieczór gier planszowych w ramach Pruszkowskiego Klubu Planszówkowego! Będzie to okazja do rozmowy, poznania się i zabawy przy nowoczesnych planszówkach, karciankach i imprezówkach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert BMF Piano Trio odbędzie się 30 sierpnia 2013 o godz. 19.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Zachęcamy do zapoznania się z programem wieczoru oraz do przybycia w ten wieczór do Muzeum.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Kolejne znakomite wydarzenie w ramach projektu "Trzecia Młodość Aidy" - koncert wybitnych muzyków z ich interpretacjami poezji Jarosława Iwaszkiewicza pochodzącymi z płyty znakomitego jazzowego muzyka Włodka Pawlika pt. "Struny na ziemi".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Józef Krzysztof Oraczewski i Małgorzata Bojanowska dyrektor Muzeum Dulag 121 mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy obrazów z cyklu „Biczowani” 5 września 2013 r. o godz. 18:00 w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie przy ul. 3 Maja 8a.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Na zakończenie wakacji zapraszamy na kolejną siódmą edycję Festiwalu "Mazowsze Jazz Festiwal". Tym razem koncerty z warsztatami odbędą się 31 sierpnia o godzinie 18:00 na scenie plenerowej w Ogródku Świetlicy "Okej" w Otrębusach, przy ul. Krótkiej 10.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.08.06  Dożynki Gminne 2013

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2013, które odbędą się 18 sierpnia o godz. 14:15 na terenie OSP Żółwin.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.08.06  Plener malarski

Gminny Ośrodek Kultury OKey zaprasza młodzież (od lat 14) i dorosłych na już drugi tego lata plener malarski w terminie 12 - 23 sierpnia (pon, śr. i pt) w godz. 11-13:30. Udział bezpłatny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do Matecznika Mazowsze na trzy wrześniowe spektakle: „Się kochamy” – 22.09, „SINGLE I REMIKSY” – 28.09 oraz „Po Drodze do Madison” 29.09.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.07.19  PKF- ELFIK

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Akademia Elfik oraz Hotel ComfortBiznes zapraszają na bezpłatny, poranek filmowy dla dzieci ("Mustang z dzikiej krainy"), który odbędzie się 28 lipca oraz na letnie warsztaty teatralne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 razem z Młodzieżowym Domem Kultury w Pruszkowie zapraszają na XI-tą odsłonę cyklu „Literatura i Historia” tym razem poświęconą poezji Czesława Miłosza. Gościć będziemy redaktor naczelną Dwutygodnik.com Zofię Król, która opowie o doświadczeniu wojny w poezji noblisty. Wiersze z tomu „Ocalenie” czytać będzie Krzysztof Gosztyła. Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 lipca w siedzibie Muzeum w Pruszkowie przy ulicy 3 Maja 8A o godz. 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na IV odsłonę cyklu „Karty Historii”, której bohaterem będzie generał Władysław Anders (13 lipca godz. 15:00). X-ta odsłona cyklu „Literatura i Historia” poświęcona osobie Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego - podróżnika, pisarza i dziennikarza. Spotkanie (12 lipca godz. 18:00). Klub Bardzo Młodego Historyka zaprasza klubowiczów oraz wszystkie dzieci w wieku od 7 do 14 lat na wakacyjne wydarzenia organizowane przez Muzeum Dulag121 wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy 5 lipca od godz. 18.00. W archeologicznej wiosce, usytuowanej w sercu Parku Potulickich przybyli goście będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach i widowiskowych pokazach przygotowanych przez zaproszonych rekonstruktorów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Nie masz pomysłu na wakacyjny wieczór? Jesteś fanem dobrego kina? W każdą wakacyjną niedzielę będziesz miał szansę poczuć magiczną atmosferę i obejrzeć największe hity kinowe pod gołym niebem. 30 czerwca rusza II edycja Pruszkowskiego Kina Letniego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już w sobotę - 22 czerwca o godz. 18.00, zapraszamy Państwa na spektakl Teatru 6.piętro – „Fredro Dla Dorosłych Mężów i Żon” w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Pruszkowa i miłośników archeologii do naszej wioski archeologicznej Piecowiska Stare 25 i 26 maja od godz. 12:00, oraz na Ognisty Finał 26 maja o godz. 21:30.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą wystawę malarstwa Olgi Langowskiej. Wernisaż odbędzie się 24 maja o godz.19:00 w Galerii Matulka przy ul. Piłsudskiego 30 w Milanówku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny, pokaz filmu: „OBŁAWA” - 18 maja o godzinie 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na 7 Brwinowską wiosnę artystyczną, która odbędzie się 25 maja od godziny 16:00 w Dworku Zagroda przy ul. Grodziskiej 57 w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W tym roku święto muzeów przypada w sobotę, 18 maja. Muzeum Dulag 121 przygotowało z tej okazji bogaty program dla odwiedzających. Zapraszamy od godz. 17:00 do 2:00 w nocy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W bieżącym roku (18 maja), Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, po raz pierwszy włączy się w Europejską Noc Muzeów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

29 lipca - 3 sierpnia 2013 - na półmetku wakacji, w zacisznym leśnym klimacie odbędą się jedyne w swoim rodzaju warsztaty taneczne rodem z Nowego Jorku!!!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już w sobotę - 18 maja o godz. 18.00, zapraszamy Państwa na spektakl Teatru 6.piętro – „Central Park West”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

XI Wieczór Patriotyczny w Muzeum Dulag 121 organizowany razem z Ruchem Światło – Życie odbędzie się 11 maja 2013 r. o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Dulag 121. Natomiast 12 maja odbędzie się spotkanie poświęcone Pierwszemu Marszałkowi Polski – Józefowi Piłsudskiemu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W związku z narodowym Dniem Flagi i rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja serdecznie zapraszamy na wystawę "Znaki Państwa Polskiego. Herb, barwy, hymn", którą można oglądać w naszym Muzeum w dniach 1-15 maja.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na galę wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, która odbędzie się 16 maja o godz. 19.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny, pokaz filmu Chichy chaos”, który odbędzie się 27 kwietnia (sobota) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza na:IX spotkanie z cyklu „Literatura i Historia” (25 kwietnia o godz. 18), „Karty Historii” - spotkanie poświęcone 70. Rocznicy Powstania w Warszawskim Getcie (27 kwietnia o godz. 17) oraz podsumowanie konkursu „Makieta naszej miejscowości” (wystawa od 17 do 23 kwietnia).

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.04.17  Chory z urojenia

Już w Najbliższą niedzielę, 21 kwietnia o godz. 17.00, zapraszamy Państwa na spektakl Teatru 6.piętro – „Chory z urojenia”

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie, filia w Otrębusach zaprasza na wernisaż Sirke Borzymowski w sobotę 13 kwietnia o godz. 16:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po zimie czas na wiosnę!!!! Zapraszamy na pierwsze wiosenne spotkanie przy grach. Zagramy m.in. w: Dixit, Fasolki, Set,  Time's Up, Dobble, Qwirkle, Carcassonne oraz  Kolejkę. Spotykamy się 13 kwietnia (sobota), zaczynamy od godz. 18. Natomiast 27 kwietnia o godz. 18.00 bezpłatny pokaz filmu „Cichy chaos”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na szereg wydarzeń muzycznych, teatralnych i rodzinnych: Koncert wiosenny (20 kwietnia), ARCHEOSTACJA „Muzeum” (21 kwietnia), Finisaż wystawy „Miłość” (28 kwietnia) oraz Pruszkowska Wiosna Teatralna – „Eksperyment Adam i Ewa” (14 kwietnia).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można zapoznać się z poezją artystki z Otrębus: Izabeli Kingi Bukato. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa od początki kwietnia do końca czerwca 2013 roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.04.05  Buratino w Okej

Scena OKEJ zaprasza wszystkie dzieci na spektakl Agencji Turystycznej Teatron Buratino, który odbędzie się 20 kwietnia o godz. 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury Okej przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

MCK zaprasza do Teatru Letniego 5 kwietnia o godz. 19:00 „Młodzi klasycznie”, 7 kwietnia o godz. 17:00 „Z malowanej skrzyni” oraz 18 kwietnia o godz. 19:00 „Katarzyna Groniec”. Wszystkie imprezy odbędą się przy ul. Kościelnej 3 w Milanówku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie zaprasza na spektakl "Edith i Marlene", który odbędzie się 18 kwietnia 2013 r. oraz 19 kwietnia 2013r o godz. 19.00 w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.04.02  Jam session w OKeju

6 kwietnia  o godz. 18.00 w Brwinowskim Ośrodku Kultury na ul. Wilsona 2 odbędzie się Jam session w tonacji Blues. Zapraszamy gitarzystów, perkusistów oraz wszelkich instrumentalistów - wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wystawę fotograficzną "Otwarte serce" 4-16 kwiecień 2013 do Galerii Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa. Pomysłodawcą i autorem zdjęć jest Rafał Burczyński zaś pomysłodawcą i autorem projektu jest Arkadiusz Janczak.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na serię wykładów poświęconych dzieciństwu na przestrzeni dziejów. Odbędą się 3 kwietnia 2013 roku,  o godz. 18.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Matecznik Mazowsze w Otrębusach zaprasza 13 kwietnia 2013r, o godz. 18.00 na "Eksperyment Adam i Ewa" - Mark Twain na podstawie “Pamiętników Adama i Ewy”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.03.20  Koncert Atmosferyczny

W ramach programu „Literacko” zapraszamy na poetycki Koncert Atmosferyczny Milanowskiej Artystki Małgorzaty Wałaszek wraz z zespołem. Odbędzie się 23 marca o godz.18:00 w Teatrze Letniego Milanowskiego Centrum Kultury, ul. Kościelna 3. Wstęp płatny 10 PLN bezpośrednio przed koncertem.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny, pokaz filmu: Orzeł kontra rekin, 23 marca (sobota) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Rozpoczynając kolejny cykl spotkań w Mateczniku Mazowsze - KONCERTÓW NIEDZIELNYCH, mamy zaszczyt zaprosić Państwa w sentymentalną, muzyczną podróż do świata nieocenionych inspiracji folklorem w Mateczniku Mazowsze 14 kwietnia o godz. 17:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na Koncert, wieńczący obchody związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W dniu 17 marca (niedziela) o godzinie 16:00 w pięknym Dworku "Sarmata" w Kozerach Nowych k. Grodziska Mazowieckiego, ul. Krajobrazowa 23, odbędzie się Koncert "Jeszcze się Polska o nas upomni".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków” serdecznie zaprasza na spotkanie swoich członków i sympatyków, które odbędzie się 16 marca o godz. 16.00 w kawiarni Zapach Szczęścia, Pruszków ul. Ołówkowa 1 D (tuż przy stacji PKP Pruszków).

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.03.08  Golgota Jasnogórska

Prezydent Pruszkowa, Jan Starzyński zaprasza na niezwykłe wydarzenie artystyczne. W sobotę, 16 marca o godzinie 19.00, w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie - GOLGOTA JASNOGÓRSKA w wykonaniu Ernesta Brylla, Joanny Lewandowskiej i Marcina Stycznia.WSTĘP WOLNY

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.03.08  Muzeum Dulag 121

Przedstawiamy najbliższe wydarzenia organizowane przez Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie: 15 marca spotkanie z cyklu "Literatura i Historia" oraz 16 marca premierowe spotkanie cyklu "Karty Historii".

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.03.08  Życie lasu

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza na wernisaż pt. "Życie lasu", który odbędzie się w sobotę 9 marca 2013 r o godz. 17:00 w filii Biblioteki w Otrębusach, ul. Wiejska 1.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert 60-letniego „Śląska” i 65-letniego „Mazowsza” oraz jarmark produktów regionalnych. 9 marca, godz.18:00 -  „Wesele na Górnym Śląsku” - spektakl ZPiT "Śląsk" im. S. Hadyny, 10 marca, godz.17:00 - „Kalejdoskop Barw Polski” - koncert PZLPiT "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego oraz Jarmark 9-10 marca, godz.11:00 – 20:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.03.06  TREBUNIE-TUTKI

Matecznik Mazowsze zaprasza na "Nuty Wielkiego Pasterza" - TREBUNIE-TUTKI, które odbędą się 6 kwietnia 2013r. o godz. 17.00 w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny, pokaz filmu: „Musimy porozmawiać o Kevinie”, 9 marca (sobota) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na spektakl teatralny „Dieta Cud”, który odbędzie się 16 marca o godz. 18.00 na Hali Miejskiej przy ZSG nr 1, ul. Królewska 69.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Spektakl Teatru Polskiego odbędzie się 24.03.2013r. o godz. 18.00. w Sali Matecznika Mazowsze przy ul. Świerkowej 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Kurs składa się z kilkuset gier, piosenek karaoke, filmów, fotolekcji i ćwiczeń.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny, pokaz filmu „80 milionów”, który odbędzie się 23 lutego (sobota) o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W tym tygodniu przypada 5. rocznica śmierci gen. Antoniego Hedy-Szarego, legendarnego dowódcy oddziałów partyzanckich AK i WiN. Z tej okazji w niedzielę 17 lutego odbędą się uroczystości w Otrębusach i Kaniach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na kolejne spotkanie literacko-historyczne zatytułowane „Dwa zegarki Iwana Bunina. O Rosji, rewolucji i miłości” 15 lutego o godzinie 18:00 w Pałacyku Sokoła w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można podziwiać prace artysty z Otrębus: Marka Szmausa. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa ok. 2 miesięcy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na Recital Krzysztofa Tyńca - "Na biesiadną nutę", który odbędzie się 18 lutego, o godz. 19.00 w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na wydarzenia: projekt Spotkaj (w) Muzeum - seria wykładów popularnonaukowych pt. Archeologia dzieciństwa oraz spotkania familijne Archeostacja. Melomanom polecamy koncert muzyki dawnej zespołu La Mouvance, który otworzy Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.02.04  Ferie w Pruszkowie

Pruszkowski Klub Filmowy zaprasza w sobotę (9 lutego) o godz. 17.00 na pokaz filmu „Sztuka płakania” oraz o godz. 19:00 na koncert zespołu Funky Tunk.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert „Die Schöne Müllerin” pieśni Franza Schuberta do słów W. Müllera będący podkowiańską promocją płyty pod tym samym tytułem w wykonaniu Jolanty Pawlik – fortepian i Karola Kozłowskiego – tenor. Odbędzie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 17.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia i wycieczki, które organizujemy w czasie tegorocznych ferii zimowych. Chcemy wspólnie spędzać czas, odkrywając historię Pruszkowa, walcząc w turnieju gier planszowych i uczestnicząc w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Wojska Polskiego i Dom Spotkań z Historią.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.01.22  Ferie w bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie filia w Otrębusach oraz "Galeria Pomysłów Pasja" zapraszają na zimowe warsztaty w dniach 28 - 29 stycznia 2013 roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie, filia w Otrębusach, ul. Wiejska 1 - serdecznie zaprasza na dwie wystawy: prac dzieci i młodzieży z "Galerii Pomysłów Pasja” oraz na wernisaż Piotra Łukasiewicza 26 stycznia 2013 r o godz. 17:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie powraca do swoich najlepszych muzycznych tradycji. W nowym roku zapraszamy melomanów na… Urodziny Mozarta.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej, poświęconej myśli pedagogicznej Janusza Korczaka „Miłość”, autorstwa Justyny Polakowskiej. Jest to pierwsza ekspozycja czasowa prezentowana po gruntownym remoncie placówki.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2013.01.11  "Przepis na miłość"

PRUSZKOWSKI KLUB FILMOWY, Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny, pokaz filmu: „Przepis na miłość”, który odbędzie się 26 stycznia (sobota) o godz. 17.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie zaprasza na Recital Sławy Przybylskiej „Pamiętasz była jesień”. Odbędzie się 14 stycznia 2013 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Matecznika Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na koncerty, występy, filmy i warsztaty do CKiIO w podkowie leśnej już od 12 stycznia do 8 lutego 2013 roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Matecznik Mazowsze w Otrębusach zaprasza na spektakl Teatru Capitol – „Lady Fosse 2”, który odbędzie się 27 stycznia 2013 roku, o godz. 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza na niezwykły wieczór wspomnieniowy. Spotykamy się w ostatni piątek 2012 roku, 28 grudnia 2012 roku o godzinie 18:00. Trwając w świątecznej, refleksyjnej atmosferze pragniemy przenieść się za sprawą wspomnień do czasów wojennych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” serdecznie zaprasza na styczniowe koncerty edukacyjne: "Tańce narodowe" - 15.01.2013r. oraz "Piękna nasza Polska cała" - 16.01.2013r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pruszkowski Klub Filmowy, Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny pokaz filmu „WYMYK”. Pokaz odbędzie się 15 grudnia (sobota) o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Spektakl złożony z piosenek Władysława Szpilmana ma bardzo określony cel artystyczny. Chodzi nie tylko o nowe, czy też lepiej -  w dobrym tego słowa znaczeniu - nowocześniejsze odczytanie pięknej muzyki kompozytora, ale i o próbę wprowadzenia tej muzyki w ponowny obieg publiczny.  Odbędzie się 6 stycznia 2013 roku o godzinie 16:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego realizuje projekt „Mazowsze dla Mazowsza”. W ramach projektu zostanie zrealizowany festiwal teatralny, impreza promocyjno-wystawiennicza dla instytucji kultury oraz seminarium dla dyrektorów i managerów reprezentujących tzw. branże kreatywne. Odbędą się w dniach 29 listopad - 2 grudzień w Mateczniku Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Nieformalna Grupa Teatralna MIĘDZY SŁOWAMI serdecznie zaprasza na PODKOWIANSKIE ZADUSZKI Poetyckie 2012 pt.: „Przychodzimy... Odchodzimy...”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Literatura i Historia”, które odbędzie się 30 listopada o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum. Będzie poświęcone życiu i twórczości zmarłego 14 października 2012 r. pisarza Janusza  Andrzeja Krasińskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" zaprasza dzieci i rodziców na Mikołajki w Mateczniku Mazowsze6, 7 i 8 grudnia czekamy na Was w siedzibie „Mazowsza” w Otrębusach przy ul. Świerkowej 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pierwszy w historii „Mazowsza” i Matecznika Mazowsze w Otrębusach niezapomniany wieczór zapowiada się bardzo interesująco! Gwiazdą wieczoru i prowadzącym będzie Vadim Brodski.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do Milanówka w piątek 16 listopada na projekcję filmu dokumentalnego "Pani Weronika i jej chłopcy" o naszych rodakach, żołnierzach AK, kombatantach i łagiernikach z Kresów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na koncert edukacyjny - "Piękna nasza Polska cała", który odbędzie się 22 listopada o godz. 12.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Drugi koncert symfoniczny w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach, odbędzie się 18 listopada o godz. 17:00. Tylko teraz bilety o 50% taniej!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny pokaz filmu  „Ja też” w reż. Antonio Naharro, Álvaro Pastor,  dramat (2009).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty artystyczne z florystką Panią Ewą Gołębiewską "Jesienne spacery" w najbliższą sobotę tj. 10 listopada 2012 r. godz. 15:00 do oddz. Biblioteki dla dzieci, Brwinów, ul. Kościuszki 1E.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można podziwiać malarstwo artystów z Otrębus: Pawła i Józefa Łąckich. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa około 3 miesięcy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Elżbieta Smolińska - Starosta Pruszkowski zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 10 i 11 listopada.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.10.29  Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne dla dorosłych w odbywają się w Świetlicy OK w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Drugi Koncert Symfoniczny w Mateczniku Mazowsze (ul. Świerkowa 2 w Otrębusach) odbędzie się 18 listopada o godz. 17.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.10.25  Matriks w Milanówku

Milanowskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich miłośników do odwiedzin Milanowskiego Klubu Scrabble – Matriks.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny, pokaz filmu: "Walc z Baszirem" reż. Ari Folman (2008) animacja, wojenny, biograficzny, dokumentalny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Gala i konferencja naukowa rozpocznie się o godzinie 13:00, 27 października (sobota) - teatr letni, ul. Kościelna 3 w Milanówku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.10.09  "Nic do oclenia"

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, oraz Urząd Miejski w Pruszkowie zapraszają na bezpłatny pokaz belgijsko-francuskiej komedii „Nic do oclenia" w reżyserii Dany'ego Boona.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na spektakle gościnne w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach. 27 i 28 października odwiedzą nas artyści Teatru Nowego z Zabrza. Zaprezentują dwa spektaklu ze swojego repertuaru „Tatum” oraz „Związek Otwarty”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 7 października w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze w Otrębusach odbędzie się niezwykle ważne wydarzenie dla tego miejsca oraz ludzi z nim związanych. Właśnie tego dnia odbędzie się Koncert z okazji nadania imienia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej sali koncertowej Matecznika Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Wernisaż wystawy malarstwa Adama Kunikowskiego odbędzie się 12 października o godzinie 18:00 w Pałacowo-Parkowym Zespole Zabytkowym „KAROLIN”. Wystawa czynna do 5 listopada w godzinach 10:00-16:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze zaprasza na Tysięczny koncert dla Warszawy do Sali Kongresowej PKiN w Warszawie, który odbędzie się 17 października o godzinie 19:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Piknik wspierajmy pszczoły - Imię róży - odbędzie się w sobotę 29 września w Parku Przyjaźdni Polsko - Węgierskiej w Podkowie Leśnej w godzinach 10:00 - 14:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.09.12  Uwaga konkurs!

Wyjątkowa oferta cenowa na bilet!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Rokrocznie w siedzibie zespołu „Mazowsze”, we wrześniu, odbywa się jeden z najlepszych festiwali muzyki jazzowej w tej cześci regionu. VI edycja festiwalu Jazz w Mazowszu odbędzie się 15-16 września i upłynie pod znakiem stylistycznej różnorodności, jazzowych odkryć oraz spotkań z artystami młodego pokolenia aspirującymi do miana gwiazd.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na szereg imprez organizowanych w ramach Festiwalu Nauki. Po raz pierwszy wydarzenia organizowane przez MSHM odbywać się będą w dwóch miejscach – w siedzibie placówki w Pruszkowie oraz na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Barbarzyńcy w ogrodzie – dzień otwarty w MSHM, odbędzie się 22 września w godzinach 11:00 - 16:00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można obejrzeć wystawę związaną z historią Otrębus. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa około 2 miesięcy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie i Stowarzyszenie LGD "Zielone Sąsiedztwo" zapraszają w niedzielę 16 września w godzinach 11:00 - 14:00 do otrębuskiej filii Biblioteki na spotkanie pt. Imię Róży.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem odbędzie się 9 września o godzinie 18:00 na polach parzniewskich.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.08.29  Koncert reggae

W sobotę 8 września o godz. 18:00 w parku miejskim odbędzie się koncert Maleo Reggae Rockers i Suportow.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.08.28  Dożynki Gminne

Burmistrz Gminy Brwinów, Ośrodek Kultury, Sołtysi oraz OSP w Żółwinie zapraszają na Dożynki Gminne 19 sierpnia w OSP w Żółwinie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.08.27  "Kwiaty polskie"

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera serdecznie zaprasza na wernisaż „Kwiaty polskie”, który odbędzie się 5 września 2012 o godz. 17:00 w filii biblioteki w Otrębusach - Teoplitzówka, ul. Wiejska 1.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od 14 września rozpoczyna się nowy sezon artystyczny w Mazowszu. Zapraszamy na koncerty, które odbędą się na scenie Matecznika Mazowsze w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.08.22  Pokaz filmu "Upadek"

Muzeum Dulag 121 zaprasza w piątek 24 sierpnia na pokaz filmu „Upadek” w reżyserii O. Hirschbiegela.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.08.13  Coma w Grodzisku

18 sierpnia na placu przed Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się koncert plenerowy. Gwiazdą imprezy będzie znany rockowy zespół Coma.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy Rodziców z Dziećmi oraz Dziadków z wnukami na rodzinne spotkania w Muzeum Dulag 121. Chcemy wspólnie odkrywać historię, bawić się i poznawać świat. Spotkania będą okazją do rozwijania zainteresowań historycznych i aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można podziwiać twórczość artystki z Podkowy Leśnej – Marianny Synowiec. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Więcej prac artystki można obejrzeć w galerii "Na górce". Oficjalne rozpoczęcie wystawy odbędzie się 25 lipca o godzinie 17:00. Wystawa potrwa do końca sierpnia.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Obchody 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizowane przez Muzeum Dulag 121 – pod patronatem Elżbiety Smolińskiej, Starosty Pruszkowskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przed zbliżającą się 68 rocznicą Powstania Warszawskiego w imieniu Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Oddział Warszawa oraz naszego Powiatowego Klubu Historycznego zapraszam wszystkich zainteresowanych na otwarty, bezpłatny pokaz filmów o Armii Krajowej i Powstaniu Warszawskim.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

V spotkanie z cyklu "Literatura i historia" w Muzeum Dulag 121 odbędzie się 27 lipca o godzinie 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.07.09  Recital fortepianowy

​Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza 15 lipca (niedziela) do Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej na koncert fortepianowy w wykonaniu Ernestine Bluteau.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Władze Pruszkowa zapraszają fanów muzyki instrumentalnej na koncert światowej sławy skrzypka Vadima Brodskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza mieszkańców Pruszkowa oraz Powiatu Pruszkowskiego na wakacyjne bezpłatne zajęcia, wycieczki oraz pokazy filmowe. Proponujemy wspólne spędzanie czasu wolnego w  interesujący i wzbogacający sposób, który  łączy odpoczynek, zabawę i edukację historyczno-patriotyczną. Letnie dni spędzone z Muzeum Dulag 121 mogą być fantastyczną wakacyjną przygodą.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Wójt Gminy Nadarzyn Janusz Grzyb i Burmistrz Miasta i Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński zapraszają na koncert australijskiej orkiestry Derwent Valley Concert Band i Orkiestry OSP Nadarzyn, który odbędzie się w 20 lipca o godz. 19.00 w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach, ul. Świerkowa 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W minioną niedzielę - 24 czerwca, odbył się spacer historyczny po terenie szpitala psychiatrycznego w Tworkach zorganizowany przez Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

21 czerwca 2012 r. w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie odbyło się uroczyste zakończenie przeprowadzonej przez naszych pracowników akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W inicjatywę "Cały powiat czyta dzieciom" włączyła się gmina Brwinów: 10 maja w Zespole Szkół w Otrębusach dzieci słuchały opowieści o Kajtusiu czarodzieju.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.06.23  Muzeum Dulag 121

Na koniec czerwca zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na wydarzenia w muzeum Dulag 121: finisaż wystawy "Pamięć i Duma", spotkanie z cyklu "Literatura i historia" oraz projekt zajęć wakacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W weekend 23 - 24 czerwca odbędzie się festyn wiejski w Kaniach oraz III turniej świętojański w SJK Pa Ta Taj.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach zaprasza dzieci na spektakl teatralny "Wilk i zając na wakacjach", który odbędzie się 23 czerwca o godzinie 11:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można podziwiać twórczość artystki z Brwinowa - Marii Rogińskiej. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Więcej prac artystki można obejrzeć w galerii "Na górce". Wystawa potrwa około 3 miesięcy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera, filia w Otrębusach dnia 23 czerwca  w godzinach 10:00 - 14:00 zaprasza mieszkańców do odwiedzenia naszych ogrodów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Zadaniem biorących w nim udział jest napisanie analizy, recenzji lub eseju. Następnie odbędzie się Konferencja Rymkiewiczowska oraz gala wręczenia nagród 27 października w Teatrze Letnim w Milanówku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Do końca czerwca zapraszamy na wystawę prac Marii Rogińskiej w Galerii M.R. przy ul. Grodziskiej 3 w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jesteś fanem dobrego kina? Zostajesz w mieście na wakacje? W każdą wakacyjną niedzielę będziesz miał szansę poczuć magiczną atmosferę i obejrzeć największe hity kinowe pod gołym niebem. 8 lipca rusza Pruszkowskie Kino Letnie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

16 czerwca o godzinie 16:00 w świetlicy OK w Otrębusach, przy ul. Krótkiej 10, odbędzie się "The Best" odsłona trzecia, pt.: "Nie ma tego złego".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Otrębusach odbędzie się trzecia odsłona Brwinowskich Spotkań Teatralnych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.06.06  Blues w Mazowszu

W sobotę 2 czerwca o godzinie 18:00 odbył się koncert zespołów Blues - rockowych na scenie plenerowej w parku Mazowsza.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert Zespołu „Mazowsze” - Kalejdoskop Barw Polski odbędzie się 15 czerwca o godzinie 19:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert finałowy warsztatów artystycznych „Roztańczeni z Mazowszem” odbędzie się 13 i 14 czerwca o godzinie 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” zaprasza dzieci i rodziców na piknik artystyczny MAZOWSZE DZIECIOM.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dnia 16 czerwca o godzinie 18:00 w Mateczniku Mazowsza, odbędzie się koncert z okazji Dnia Artysty Śpiewaka. Poprowadzi go Maestro Wiesław Ochman.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Gminny Ośrodek Kulutry Okey zaprasza na: przegląd najlepszych filmów polskiego kina niezależnego 2011, lato w mieście dla dzieci, wernisaż malarstwa i rysunku Małgorzaty Lekszyckiej oraz I Plenerowe Spotkania Teatralne Brwinów 2012.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.05.16  Warsztaty filmowe

Odbędą się w sobotę 26 maja w godzinach 9:00-18:00 w Centrum Kultury w Grodzisku w garderobie na parterze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków”, Urząd Miasta Pruszkowa oraz Bank Spółdzielczy w Pruszkowie serdecznie zapraszają na IV edycję rajdu pieszo-rowerowego „Pruszkowskie Poruszenie”. Patronat nad rajdem objął Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński. Początek rajdu 26 maja godz. 11.00 w Parku Kościuszki przy Pałacyku Sokoła. Planowane zakończenie imprezy ok. godz. 15.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę 19-ego maja o godzinie 19:00, w dworku "Zagroda", ul. Grodziska 57 w Brwinowie, odbędzie się koncert 4 pory roku Antonio Vivaldiego w wykonaniu Konstantego Kulki oraz Kwartetu Prima Vista, Moniki Raczyńskiej i Antona Biruli.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W czwartek 10-ego maja, w Otrębusach odbyło się spotkanie dzieci i dorosłych, podczas którego wspólnie czytali oni książki w ramach nowej akcji pod hasłem „Cały powiat czyta dzieciom”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dnia 19-ego maja (sobota) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5, odbędzie się pokaz filmu „Chrzest” w reżyserii Michała Wrony.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dnia 2-ego czerwca, o godzinie 18.00, na scenie plenerowej w Parku Mazowsza w Otrębusach ul. Świerkowa 2, odbędzie się koncert dwóch świetnych zespołów blues rockowych - BASKERVILLES BLUES BAND i JOHNNY COYOTE.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dnia 11-ego maja o godzinie 19:00 na scenie Matecznika Mazowsze, ul. Świerkowa 2 w Otrębusach, odbędzie się koncert dedykowany Stanisławowi Jopkowi - wielkiemu artyście, ikonie Zespołu "Mazowsze".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Uroczystość nadania imienia legendy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego odbędzie się w MATECZNIKU MAZOWSZE w Otrębusach koło Warszawy, 8 maja o godzinie 18:30. Nowa siedziba zespołu sal prób ma kilka, lecz tej jedynej, w której szlifuje repertuar chór, zostanie nadane imię. I choć pomysł zrodził się kilka lat temu, tuż po śmierci Stanisława Jopka w 2006 roku, dopiero obecna dyrekcja „Mazowsza” wciela go w życie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 zaprasza na drugie z spotkanie z cyklu „Literatura i Historia” zatytułowane „Literatura niczym historyczny dokument”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.04.23  Obchody Dni Książki

Biblioteka Publiczna w Brwinowie im. Wacława Wernera zorganizowała spotkanie z poetą,  Panem Wojciechem Kassem – dyrektorem Muzeum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu na Mazurach, które odbyło się 13 kwietnia 2012 r. w filii BP w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dnia 21ego kwietnia w budynku Zespołu Szkół w Otrębusach odbył się spektakl muzyczno-teatralny, pt.: „Cztery strony świata”, który był wydarzeniem podsumowującym warsztaty artystyczno-naukowe u smoka Pompona.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Gminny Ośrodek Kultury OK zaprasza na wycieczkę, sobotę, 29ego kwietnia. W programie: zwiedzanie ruin zamku, gry i zabawy na powietrzu, piknik oraz plener malarski.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.04.17  Spektakl Koguty i Kury

Gminny Ośrodek Kultury OK w Brwinowie i teatr Wariacje zapraszają dzieci na spektakl "Koguty i Kury", w niedzielę, 29 kwietnia o godzinie 14:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Ośrodek Kulutry OK w Brwinowie zaprasza na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Odbędzie się w sobotę 8 maja, zbiórka o godzinie 8:30 w Okejce.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.04.13  Cztery strony świata

Punkt przedszkolny U smoka Pompona oraz Bawmy się Muzyka, zapraszają na spektakl muzyczno-teatralny. w sobotę 21 kwietnia o godzinie 12:00, w Zespole Szkół w Otrębusach, ul. Piaseckiego 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniach od 13 do 15 kwietnia w Galerii OK, ul. Wilsona 2 Brwinów, zapraszamy na: malowanie na tkaninie,  wystawę malarstwa i rysunku Katarzyny Bonieckiej oraz najpiękniejsze miniatury z różnych stron świata.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przy popołudniowej herbacie i domowej szarlotce Wojciech Kass opowie o swojej twórczości oraz odbędzie się wystawa pt "Fot-graficzny Zielnik" wg. Jarosława Iwaszkiewicza.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę 21 kwietnia o godz. 19.00 w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury odbędzie koncert zespołu hiphopowego Hemp Gru.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Bezpłatne pokazy filmów 14 i 28 kwietnia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pięć koncertów na scenie Matecznika Mazowsze w Otrębusach. Królować będzie taniec, śpiew i przepiękne kostiumy ludowe. A wszystko to za sprawą gospodarza obiektu – zespołu „Mazowsze”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

​13ego kwietnia odbędzie się koncert pełnospektaklowy Chóru, Baletu i Orkiestry PZLPiT „Mazowsze” im. T.Sygietyńskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Chcesz poznać historię Podkowy Leśnej, odwiedzić znane i ważne dla jej historii miejsca, a dodatkowo wykazać się dobrą formą fizyczną? A może po prostu dobrze pobawić się w gronie rodziny, znajomych i współuczestników? Weź udział w terenowej grze miejskiej już 14 kwietnia!


Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dnia 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w Mateczniku Mazowsza zorganizowano występy dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. Najbardziej wyczekiwaną częścią spotkania był występ grupy teatralnej ze szkoły w Otrębusach, który tego samego dnia został nagrodzony pierwszym miejscem, w konkursie teatralnym organizowanym przez Ośrodek kultury Brwinów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przedstawiamy program ostatnich, kwietniowych warsztatów. Zachęcamy do zapisywania swoich pociech.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Na rodzimej scenie w Mateczniku Mazowsze królować będzie taniec, śpiew i przepiękne kostiumy ludowe. A wszystko to za sprawą gospodarza obiektu – zespołu „Mazowsze”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na kilka ostatnich otwartych bezpłatnych Warsztatów Artystyczno-Naukowych u Smoka Pompona.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia Taijiquan (Tai-Chi Chuan), które odbywają się w Otrębusach, w budynku „Matecznika” Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” przy ulicy Świerkowej 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.03.19  Weekend na ludowo

Kolorowy weekend, który odbył się 9-10 marca w Mateczniku Mazowsze. Okazał się strzałem z dziesiątkę, czego dowodzi duże zainteresowanie wśród wystawców, ale i frekwencja odwiedzających. Na widzów „Śląska” i „Mazowsza” czekała natomiast repertuarowa niespodzianka. Mazowszański „Furman” śpiewany był przez Filipa Micka wspólnie ze „Śląskiem”, a następnego dnia Beacie Pydzie w piosence „Poszła Karolinka” towarzyszyło „Mazowsze”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od 1 do 31 marca, od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-20:00 foyer Matecznika Mazowsze wypełniają płótna artysty wszechstronnego, wywodzącego się z pracowni Kazimierza Ostrowskiego. Pretekstem do skompletowania zbioru prac Marka Szmidla stanowi Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka Publiczna w Brwinowie im. Wacława Wernera zaprasza na spotkanie pt. „Pod tureckimi cedrami”. Spotkanie odbędzie się 17.03.2012 r. ( sobota ) o godzinie 15:30 w filii Biblioteki Publicznej w Otrębusach przy ul. Wiejskiej 1 ( Teoplitzówka).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pruszkowski Klub Filmowy, Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o., zapraszają na bezpłatny pokaz filmu "Jabłka Adama" w reżyserii Andersa Thomasa Jensena.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2012.03.03  Atrakcje na niedziele

Zapraszamy do skorzystania z niedzielnych atrakcji - Filharminii dziecięcej w Podkowie Leśnej, Grechuty na jazzowo w Brwinowie czy Kreatywnych niedziel dla dzieci i dorosłych w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przedstawiamy program warsztatów na marzec. Zachęcamy do zapisywania swoich pociech.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

PUNKT PRZEDSZKOLNY U SMOKA POMPONA w Otrębusach serdecznie zaprasza dzieci w najbliższy piątek 24 lutego o g. 15.00 na kolejne warsztaty teatralne w ramach WARSZTATÓW ARTYSTYCZNO - NAUKOWYCH.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Koncert edukacyjny „Tańce narodowe”, Weekend na ludowo - koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S.Hadyny pt. „A to Polska właśnie”, „Pomalu jeszcze raz!” - spektakl Teatru Capiol czy Chór Armii Aleksandra Pustovalova to marcowa propozycja Matecznika Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul.Wiejska 1), gdzie można podziwiać twórczość artystki z Kań - Iwony Stojko-Osłońskiej. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa około 3 miesięcy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Twórcy filmu "Artyści ludowi Ziemi Kutnowskiej" przeprowadzili z profesorem Marianem Pokropkiem wywiad odnośnie tradycji rzeźbiarskiej w Polsce.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Punkt przedszkolny Raz Dwa Trzy zaprasza 9 lutego w godzinach 15:00 - 16:30 na bal karnawałowy pt. "Świat Bajek".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej najbliższe propozycje kulturalne, jakie będą miały miejsce w lutym tego roku.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o.,  zapraszają na bezpłatny pokaz filmu: Broken Flowers reż. Jim Jarmusch. Pokaz odbędzie się 28 stycznia (sobota) o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.Podczas pokazu Akademia Elfik zapewni bezpłatną opiekę nad dziećmi od lat 4.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie dr Tadeusz Skoczek oraz Dyrektor Muzeum Sztuki Ludowej prof. dr hab. Marian Pokropek zapraszają na otwarcie wystawy "Pamięć o wojnie (II wojna światowa w sztuce ludowej) -  26 stycznia (czwartek), godz. 12.00. Wystawa potrwa około 2 miesiące.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Dulag 121 z siedzibą w Pruszkowie, przy ulicy 3 Maja 8a organizuje dla dzieci i młodzieży powiatu pruszkowskiego zajęcia podczas ferii zimowych, które swym patronatem objęła Pani Elżbieta Smolińska - Starosta Pruszkowski.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na lutowe warsztaty artystyczno-naukowe "U Smoka Pompona". Do kwietnia 2012 w Punkcie Przedszkolnym U Smoka Pompona w Otrębusach, w ramach bezpłatnego, otwartego projektu, będą odbywały się się warsztaty dla dzieci i ich rodzin z Otrębus, Kań, Brwinowa i Podkowy Lesnej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W najbliższy piątek i sobotę w Punkcie Przedszkolnym U Smoka Pompona w Otrębusach odbędą się otwarte, bezpłatne warsztaty dla dzieci w różnym wieku, ich Rodziców i Dziadków.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie ma zaszczyt zaprosić na wystawę Marii Oleszczyk pt. "Hafty jak poezja".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Miło jest nam poinformować, że Pruszkowski lub Filmowy realizowany przez Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, został nominowany do konkursu na Najlepszą Imprezę Kulturalną roku 2011.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Na koniec karnawału, w sobotę 18.02.2012 o godz. 20.00 w Podkowiańskim Liceum przy ul. Wiewiórek 2/4 rozpocznie się bal w charakterze western'u. Na gości będzie czekać mnóstwo niespodzianek i wspaniała zabawa.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na styczniowe warsztaty artystyczno-naukowe "U Smoka Pompona". Do kwietnia 2012 w Punkcie Przedszkolnym U Smoka Pompona w Otrębusach, w ramach bezpłatnego, otwartego projektu, będą odbywały się się warsztaty dla dzieci i ich rodzin z Otrębus, Kań, Brwinowa i Podkowy Lesnej.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne
Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków na spotkanie "Kolędujmy wszyscy wraz" w ramach otwartych, bezpłatnych warsztatów artystyczno - naukowych - 30 grudnia (piątek) o g. 15.00 w Punkcie Przedszkolnym U SMOKA POMPONA w Otrębusach. Prosimy o zabranie instrumentów i śpiewników. Zapewniamy instrumenty perkusyjne :)
Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pruszkowski Klub Filmowy, Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o., zapraszają na bezpłatny pokaz filmu "Debiutanci" w reżyserii Mike'a Mills'a

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.12.13  Podkowa Freestyleśna

„Podkowa Freestyleśna” – warsztaty, wykłady, koncerty hiphop! Od stycznia 2012 rusza nowy cykl hiphopowy w Podkowie Leśnej! Będą to warsztaty rapu i freestyle’u, wykłady z historii hiphopu oraz koncerty z udziałem najlepszych reprezentantów gatunku połączone z supportami okolicznych zespołów i bitwami freestylowymi.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Klub Rodzinny IHAHA rozpoczął nabór do nowych grup robotyki w Podkowie Leśnej (ul. Kwiatowa 15). Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach 17.30 - 19.00 i 19.15 - 20.45.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

9 grudnia w Mateczniku Mazowsze zostanie ukoronowana 36. laureatka konkursu Miss polonia 2011. Finał rozpocznie się o godzinie 21.10 i będzie transmitowany przez TVP 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę 11 grudnia o godz. 12.30 w Pałacyku Kasyno (ul. Lilpopa 18) w Podkowie Leśnej zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd, i pastorałek.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich oraz Uniwersytet Otwarty „Pokolenia” zapraszają 10 grudnia (sobota) o godz. 18.00 do Willi "Aida" (wejście od ul. Lilpopa) na XIX Popołudnie Poetycko-Muzyczne "Julian Tuwim - Kwiaty Polskie i inne wiersze"

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już w najbliższą sobotę 10 grudnia od godz. 12.30 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej 1 i Podkowie Lesnej działać będzie Przedświąteczny Targ Przydasiów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

„Galaktikos” to ponad dwie godziny humoru na najwyższym poziomie. Przeniesiemy się m.in., do studia radiowego, gdzie słuchowisko literackie zilustruje dźwiękami nie do końca trzeźwy realizator, zrozumiemy dlaczego Polska jest potentatem w sportach zimowych, albo zobaczymy jak nasi rodacy próbują kupić w Londynie Kebab z jagnięciny nie mówiąc ani be ani me po angielsku.
Prawie same premierowe numery, niepokazywane dotąd w telewizji.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.11.30  Kiermasz artystyczny

W dniach 10-11 grudnia zapraszamy wszystkich na ulicę Brwinowską 2 w Podkowie Leśnej na świąteczny kiermasz z niepowtarzalnymi wyrobami artystycznymi.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na grudniowe warsztaty artystyczno-naukowe "U Smoka Pompona". Do kwietnia 2012 w Punkcie Przedszkolnym U Smoka Pompona w Otrębusach, w ramach bezpłatnego, otwartego projektu, będą odbywały się się warsztaty dla dzieci i ich rodzin z Otrębus, Kań, Brwinowa i Podkowy Lesnej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie LGD „Zielone Sąsiedztwo” ma przyjemność zaprosić osoby fizyczne oraz przedstawicieli stowarzyszeń zainteresowanych zdobyciem umiejętności lokalnego animatora – opiekuna grup turystycznych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pruszkowski Klub Filmowy, Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatny pokaz filmu "Rudi i Cursi" w reżyserii Carlosa Cuaron

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej najbliższe propozycje kulturalne, jakie będą miały miejsce w listopadzie tego roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Nadarzyński Ośrodek Kultury (Plac Poniatowskiego 42) zaprasza na inaugurację nowego cyklu imprez dla młodzieży.
Pierwsza impreza odbędzie się 12.11.2011 r. o godz. 19:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Ruszają zapisy na zajęcia modelarskie w Świetlicy w Otrębusach. Spotkania będą się odbywać w soboty od godz. 12.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.11.02  Stand Up w Okeju

W najbliższą sobotę, 5.11 o godz. 18.00 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury Okej odbędzie się Stand Up rozśmiesz publiczność!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych czytelników (i nie tylko) na wystawę prac Pani Marzeny Jacniackiej pt. "Ręcznie malowany jedwab".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

 

Zapraszamy na listopadowe warsztaty artystyczno-naukowe "U Smoka Pompona". Do kwietnia 2012 w Punkcie Przedszkolnym U Smoka Pompona w Otrębusach, w ramach bezpłatnego, otwartego projektu, będą odbywały się się warsztaty dla dzieci i ich rodzin z Otrębus, Kań, Brwinowa i Podkowy Lesnej.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Punkt Przedszkolny U Smoka Pompona zaprasza w najbliższy piątek (21.10) o godz. 15.00 na kolejne bezpłatne, otwarte warsztaty teatralne w ramach „Warsztatów Artystyczno-Naukowych u Smoka Pompona".

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.10.19  Rap koncert w Okejce

Znany i lubiany brwinowski raper - ostatnio gwiazda jam session - Dominik Kopaszewski wystąpi na okejowej miniscenie. Koncert odbędzie się w Piątek, 21.10.2011r. o godz. 18.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie 5 plus wraz z Shaggy Dog English Centre organizuje kolejne spotkanie, podczas którego będzie można wymienić książki. Tym razem oprócz samej wymiany zapraszamy dzieci na spotkanie z Krystyną Drzewiecką, autorką książek dla dzieci m.in. znanej serii „Piątka z Zakątka”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy malarstwa Sławomira Kamińskiego "30 lat pracy twórczej", po którym odbędzie się koncert bluesowy w Mateczniku Mazowsze. Wydarzenie zacznie się o godz. 19.00, 4 listopada 2011.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przedstawiamy Państwu zestawienie wydarzeń, które będą miały miejsce w najbliższych dniachnaszej okolicy. Zapraszamy do udziału we wszystkich.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul.Wiejska 1), gdzie można podziwiać twórczość artystki  z Kań - Alicji Czebotar Siemaszko. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa do końca roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W najbliższym czasie w Mateczniku Mazowsze zobaczymy - (09.10) Wieczór baletowy „Nie tylko Chopin”, (14.10) Zespół "Mazowsze" nauczycielom oraz szczególnie polecany najmłodszym widzom "Magiczny sklep z zabawkami" (22.10).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

 

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o., zapraszają na bezpłatny pokaz filmu: DRÓŻNIK (8 października (sobota) o godz. 18.00) oraz ERRATUM (15 października (sobota) o godz. 18.00). Pokazy odbędą się w  Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

 

Zapraszamy na październikowe warsztaty artystyczno-naukowe "U Smoka Pompona". Do kwietnia 2012 w Punkcie Przedszkolnym U Smoka Pompona w Otrębusach, w ramach bezpłatnego, otwartego projektu, będą odbywały się się warsztaty dla dzieci i ich rodzin z Otrębus, Kań, Brwinowa i Podkowy Lesnej.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Werbkowicach, Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, Burmistrz Gminy Brwinów oraz Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach serdecznie zapraszają na wystawę rysunków i obrazków Piotra Drożdżaka z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Turkowicach, pow. Hrubieszów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy wszystkich na autorską wystawę malarstwa Zuzanny Sierocińskiej. Wystawa znajduje się w 'Galerii na górce' w Bibliotece Publicznej w Otrębusach - dworek Toeplitzówka, ul. Wiejska 1, pierwsze piętro.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na kolejny, trzeci Pruszkowski Salonik z Kulturą.
Sala Koncertowa Pałacyku Sokoła, 25 września, godzina 19:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o., zapraszają na bezpłatny pokaz filmu pt. "REZERWAT" w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od września 2011 do kwietnia 2012 w Punkcie Przedszkolnym U Smoka Pompona w Otrębusach, w ramach bezpłatnego, otwartego projektu, odbędą się 32 warsztaty dla dzieci i ich rodzin z Otrębus, Kań, Brwinowa i Podkowy Lesnej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.09.07  Bawmy się muzyką

czyli zespołowe zajęcia instrumentalno-wokalne dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Nie musisz jechać do Poznania, by zobaczyć Polski Teatr Tańca!
Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od tego wielkiego wydarzenia artystycznego. „Minus 2" to największa pod względem ilości zaangażowanych tancerzy produkcja w historii teatru.
17 września, godz. 18:00, Scena Matecznika Mazowsze w Otrębusach

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie 5plus zaprasza mieszkańców wraz z ich czworonożnymi przyjaciółmi na Festyn Zwierzęcy. Odbędzie się on 10 września w Pruszkowie w Parku Mazowsze, w ramach miejskiego festynu "Żegnaj lato na rok...".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

„JAZZ W MAZOWSZU” w tym roku przypada już 5-ta edycja cyklicznego wydarzenia muzycznego.

Z tej okazji, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na wyjątkowy wieczór, poświęcony pamięci wybitnego pianisty i kompozytora jazzowego, Krzysztofa Komedy w 80–tą rocznicę jego narodzin. Portal Otrębusy.pl jest jednym z patronów medialnych koncertu.

Oprócz licznych wystaw koncertowi będzie towarzyszyła uroczystość 3 rocznicy powstania portalu Otrebusy.pl. Rozdamy nagrody, będzie również słodka niespodzianka.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Punkt Przedszkolny U SMOKA POMPONA w Otrębusach zaprasza wszystkich przedszkolaków i ich Rodziców,  Rodzeństwo oraz wszystkie inne chętne osoby na spotkanie ze sztuką ludową w Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach  we wtorek  30 sierpnia o g. 15.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można podziwiać twórczość artysty  malarza z Otrębus - Adama Kunikowskiego. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni. Wystawa potrwa do końca września br.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

TANIEC, to jeden z najstarszych przejawów działalności kulturowej człowieka, towarzyszy mam od zarania dziejów. Ma różne źródła, formy, dynamikę, elementy. Zawsze wpływa pozytywnie na sprawność fizyczną, postawę, wdzięk i gracje, ale również rytmiczność, koordynacje ruchową, twórcze myślenie i fantazje!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej najbliższe propozycje kulturalne, jakie będą miały miejsce we wrześniu tego roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jeszcze tylko przez kilka dni w Centrum Folklorystycznym Matecznik Mazowsze będzie można obejrzeć ekspozycję dokumentującą twórczą pracę Jeremiasza i Witolda Popiela. Finisaż wystawy pod tytułem „Ojciec i syn" odbędzie się w piątek 19 sierpnia 2011 roku o godzinie 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Punkt Przedszkolny U Smoka Pompona (Ul. Jesionowa 10), Otrębusy zaprasza na bajkę pt. "Klementynka". 17 sierpnia (środa), godz. 10.00.
Występują: Joanna Sarnecka i Katarzyna De Latour

Kreska
Wydarzenia kulturalne

20 sierpnia (sobota), godz. 20.00 - Film Nocy letniej: "Chico i Rita" oraz "Mary i Max". Druga edycja nocnego maratonu filmowego w Podkowie Leśnej!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę 7 sierpnia 2011 o godz. 19:00 w dolnym kościele Parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej zaprezentowany będzie film dokumentalny "Ksiądz Leon Kantorski".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym: „Odkryj w sobie Barbarzyńcę

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W najbliższy piątek (tj. 5.08.2011 roku) o godz. 19:30 na terenie Pruszkowa i okolic odbędzie się wyścig rowerowy Alleypiast.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

6 sierpnia (sobota), godz. 19.00 -"Panny z W." - spektakl dyplomowy wg opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Bohaterowie Iwaszkiewicza przeniesieni zostali w realia współczesne. Teatralne przepisanie opowiadania zaowocowało powstaniem nowego oryginalnego tekstu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku serdecznie zaprasza na uroczyste „powitanie” Portretu Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów – obrazu, który obrósł już legendą. Prezent ślubny Witkacego dla Iwaszkiewiczów, trzymany przez nich za szafą, bo przedstawiał Annę jako femme fatale, potem będący ozdobą Muzeum w Stawisku, sześć lat temu stał się łupem gangsterów, którzy używali go między sobą do regulowania rachunków. Znaleziony w piwnicy pomiędzy kartoflami a marihuaną, został przewieziony w asyście jednostki antyterrorystycznej do Muzeum Narodowego w Warszawie, skąd niedawno wrócił na swoje miejsce, do Stawiska.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniach od 25 września do 16 października odbywać się będzie w Stawisku Festiwal Literacko-Muzyczne Konfrontacje: Miłosz - Iwaszkiewicz.
Festiwal będzie miał na celu zapoznanie odbiorców z tym aspektem twórczości i biografii Miłosza, który jest ściśle związany z osobą Jarosława Iwaszkiewicza. Spotkania literackie zostaną wzbogacone o występy zespołów prezentujących folklor litewski i ukraiński oraz o muzykę kompozytorów szczególnie lubianych przez Miłosza i Iwaszkiewicza.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już tylko kilka dni dzieli nas od nie byle jakiej atrakcji. Odzwyczajeni od wielkiego ekranu, pamiętając, że w Pruszkowie były kiedyś trzy kina zapraszamy na sobotnią noc z 30 na 31 lipca do Parku Kościuszki. Jak już wcześniej anonsowaliśmy, w scenerii odremontowanego zabytkowego pałacu "Sokoła" o godzinie 9.00 wieczorem rozpocznie się pokaz trzech filmów. Wyłączona fontanna, wygaszone latarnie, leżaki i krzesła dla Państwa. Prosimy zabrać ze sobą ciepłą i przeciwdeszczową odzież. Na wszelki wypadek. Seanse będą realizowane w każdych warunkach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Brwinowski GOK Zaprasza dzieci i młodzież 22 lipca (piątek) o godz. 11:00 na Stadion Miejski w Brwinowie na konkurs plastyczny pod tytułem Malowanie na Parkanie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalne zdarzenie artystyczne tego lata w Pruszkowie! 18 lipca ( poniedziałek) 10.00 – 12.00
"Będzie się działo” – happening - przemarsz przez miasto kolorowej drużyny Pipi i jej przyjaciół wraz z grupą teatralną, w kostiumach scenicznych ulicami Pruszkowa.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Poniżej przedstawiamy zbiór pokrótce opisanych zdarzeń kulturalnych, które będą miały miejsce dookoła Otrębus.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę, 16 lipca zapraszamy wszystkich na wyjątkowy seans po zmroku! Na ekranie wystawionym w podkowiańskim Parku Miejskim pokażemy dwa animowane krótkie metraże oraz pełnometrażową ekranizację kultowego komiksu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne warsztaty tworzenia ceramiki. Będziemy lepić z gliny ręcznie, poprzez wyciski z form gipsowych i wykrawanie foremkami. Będziecie mieć okazję stworzyć wazoniki, miseczki i inne przedmioty, które pięknie ozdobią wasze pokoje lub staną się cudownym prezentem dla rodziny bądź przyjaciół!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowopowstałej strony internetowej Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach profesora Mariana Pokropka. Stronę można znaleźć pod adresem www.muzeumsztukiludowej.otrebusy.pl.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Ruszył letni sezon, w którym to większość z Państwa spędzi na zasłużonym odpoczynku od codziennych obowiązków i problemów. Sposobów na relaks jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Najczęściej są to dalekie wyjazdy, ale mogą to być również wakacje w teatrze będące okazją do obejrzenia ciekawych spektakli i obcowania z kulturą .

Kreska
Wydarzenia kulturalne

1 lipca (piątek), godz. 13.00 i 3 lipca (niedziela) godz. 12.30
"Rio", animowany film familijny w reżyserii Carlosa Saldanhy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już w sobotę, 2 lipca o godzinie 18:00 zapraszamy Państwa do Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej 1 w Podkowie Leśnej na koncert 'Podkowa Dobrze Rockuje'

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniach 27.06 - 8.07 br. Milanowskie Centrum Kultury i kawiarenka „uArtystek” zapraszają na warsztaty tkackie, tworzenia biżuterii, malarstwa i rysunku, makijażu, decoupage, eko-plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Brwinowski GOK organizuje w dniach 6-20 lipca 2011 w godzinach 11.00 – 14.00 plener malarski dla dorosłych i młodzieży od lat 14.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dobry sposób na wakacje! Wyprawy piesze, rowerowe, autobusem, kolejką, pociągiem - z kamerą, aparatem fotograficznym, „wypasionym" telefonem - odkrywanie w najbliższej okolicy ciekawych miejsc, domów, willi, kapliczek, ich historii... to może być to!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy dzieciaki z Podkowy i okolic na półkolonie. Będzie wesoło i artystycznie. Każdy tydzień poświęcony zostanie innemu rodzajowi twórczości, której będzie można doświadczyć, a może nawet odnaleźć pasję życia?
Nie zabraknie tradycyjnej rozrywki w postaci kina i teatru, a także spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat do wspólnego, twórczego spędzenia czasu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Magiczna Kraina przy ulicy Borkowej 27 w Brwinowie otwiera dla Państwa swój ogród w sobotę 25 czerwca w godzinach 15:00-18:00, szczególnie zapraszając dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami na warsztaty artystyczne rozwijające wyobraźnię, kreatywność i małą motorykę.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy do  „Tajemniczego Ogrodu w Karolinie” organizowanego w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody 2011 w Brwinowie, Otrębusach, Owczarni.
25 czerwca w godz. 11:00 - 15:00 Otrębusy, ul. Jesionowa 10 Punkt Przedszkolny U Smoka Pompona.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dnia 26 czerwca baw się z Przedszkolem Tuptuś!
Czeka na ciebie wesołe miasteczko, scena muzyczna, wiele innych atrakcji i pyszności!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do parku za "Toeplitzówką" na festiwal w ramach "Otwartych Ogrodów" w sobotę, 25 czerwca 2011 w godzinach 9:00 - 15:00

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy Państwa nao kolejną wystawę w galerii „Na górce” w naszej placówce przy ulicy Wiejskiej 1.
Tym razem mamy zaszczyt gościć prace niezwykłej artystki – pani Izabeli Pietrzak.
Wystawa będzie trwać od 15 czerwca do 15 lipca tego roku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.06.17  Nabór do "Mazowsza"

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im.Tadeusza Sygietyńskiego ogłasza nabór do chóru i baletu. Tegoroczne przesłuchania odbędą się 18 czerwca, o godz. 9.00, w siedzibie Zespołu, w Otrębusach, ul.Świerkowa 2.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.06.09  Letni wieczór filmowy

Serdecznie zapraszamy na Letni Wieczór Filmowy do podkowiańskiego liceum ogólnokształcącego przy ulicy Wiewiórek 2/4. Wieczór filmowy rozpocznie się w czwartek, 16. czerwca o godzinie 20:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Poniżej zamieszczamy program festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej na dni 10-12 czerwca 2011.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy do ogrodu Katarzyny i Artura Tusińskich w Podkowie Leśnej przy ulicy Podleśnej 26 w niedzielę 12 czerwca 2011 r. w godzinach 16.00 – 18.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej najbliższe propozycje kulturalne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z radością zawiadamiamy że Punkt Przedszkolny U SMOKA POMPONA w Otrębusach otrzymał właśnie informację z Urzędu Marszałkowskiego o odbiorze umowy na tzw. mały projekt w ramach działania PROW z funduszy EU: "Warsztaty artystyczne U SMOKA POMPONA dla dzieci i rodzin". Projekt będzie trwał od IX 2011 do VI 2012.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniu 28 maja o godzinie 11.00, Samorządowe Przedszkole w Otrębusach zaprasza na Festyn Rodzinny w ogrodzie przedszkolnym przy ulicy Wiejskiej 1a

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pruszkowski Klub Filmowy, Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o., zapraszają na bezpłatne pokazy filmów "Euforia" oraz "Fala".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można podziwiać wystawę poświęconą maestro Witoldowi Zapale. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę, 11 czerwca o godzinie 11:00 na terenie liceum ogólnokształcącego nr 60 przy ulicy Wiewiórek 2/4 w Podkowie Leśnej będzie miała miejsce Wystawa Psów Kochanych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy wszystkich na Festyn Rodzinny do parku przy Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Impreza odbędzie się 29 maja 2011r. w godzinach 15:00 - 18:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

informujemy, że dnia 9 kwietnia 2011 przedszkole Tuptuś reprezentowało gminę Brwinów w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym w Błoniu. Otrębusy reprezentowało przedszkole Sióstr Służebniczek. Swoje układy taneczne zaprezentowały m.in. przedszkola z Milanówka, Sochaczewa, Teresina i Grodziska Mazowieckiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Milanowskie Centrum Kultury zaprasza na energetyczny wieczór z tangiem argentyńskim w wykonaniu Face to Face oraz utworami Astora Piazzolii 14 maja (sobota) o godz. 18.30

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych ma na celu popularyzację dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych z Domów Pomocy Społecznej, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów szkół specjalnych i osób indywidualnych z terenu Mazowsza.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.05.17  Brwinowskie Mozarteum

28 maja o godzinie 17.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie odbędzie się spektakl dla dzieci pt. Czarodziejski Flet.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.05.16  13-ty Dzień Pruszkowa

Prezydent Pruszkowa - Jan Starzyński zaprasza na 13 Dzień Pruszkowa, który odbędzie się w sobotę 28 maja. Festyn podzielono na dwie części.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Milanowskie Centrum Kultury i kawiarenka "uArtystek"13 maja (piątek) o godz. 20.00 zapraszają na Koncert Silk Jazz Cafe

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pruszkowski Klub Filmowy, Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o.

zapraszają na bezpłatny pokaz filmu:

Co wiesz o Elly?

reż. Asghar Farhadi

Kreska
Wydarzenia kulturalne

 

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej najbliższe propozycje kulturalne.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruszkowie, Prezydent Miasta Pruszkowa Dyrektor Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zapraszają w dniu Święta Narodowego 3 Maja na koncert w wykonaniu Stefana Kamasy – altówka oraz Marii Sterczyńskiej – fortepian.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Punkt Przedszkolny U Smoka Pompona w Otrębusach (ul. Jesionowa 10) zaprasza wszystkich przedszkolaków na Teatrzyk Kukiełkowy "Jak Kicia i Gapcio ratowali Ziemię"

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.04.28  FLORIANKI 2011

W dniu 2 maja w Parku Miejskim w Brwinowie odgędzie się II Festyn Muzyczny - FLORIANKI 2011. Organizatorami są Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie oraz Parafia Św. Floriana w Brwinowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Szanowni Państwo, w imieniu własnym oraz zespołu "Mazowsze" pragnę poinformować o planowanym przez nas wydarzeniu artystycznym - koncercie "Mazowsze" i Przyjaciele z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 29 kwietnia, godz. 19:00 na Scenie Matecznika Mazowsze w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10) serdecznie zaprasza dzieci na spektakl teatralny „Dwie Dorotki”. Sztuka odbędzie się w najbliższą sobotę (16 kwietnia) o godzinie 11:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców Otrębus wraz z rodzicami.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

12 kwietnia 2011 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład „Tum - perła romańskiej architektury”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka w Otrębusach oraz InfoCentrum Otrębusy serdecznie zapraszają na wystawę fotografii sportowej autorstwa Rafała Nastarowicz.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków”, Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, Urząd Miejski w Pruszkowie oraz Agro-Man Sp. z o.o., zapraszają na bezpłatny pokaz filmu: Postrzyżyny w reżyserii Jirí Menzel

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.04.01  Informator kulturalny

Poniżej przedstawiamy informacje o wydarzeniach kulturalnych, które będą miały miejsce w najbliższych dniach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej najbliższe propozycje kulturalne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

5 kwietnia 2011 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Tajemnice Góry Św. Wawrzyńca w Kałdusie nad Wisłą

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dobre tradycje warto kontynuować, więc Festiwal Otwarte Ogrody powraca do Brwinowa – a Brwinów powraca do idei Festiwalu. Planowany termin tegorocznej edycji na terenie gminy Brwinów: 25-26 czerwca 2011 r. Zapraszamy mieszkańców do współtworzenia Otwartych Ogrodów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie Mieszkańców Kań oraz SJK Pa Ta Taj zapraszają na Zimowe Wieczory Country. W najbliższy weekend zagra jeden z najpopularniejszych w Polsce piosenkarzy country i folk, Tomasz Szwed.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Na nowej scenie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im.Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach k.Warszawy, 18 marca o godz. 19.00, z dwuczęściowym widowiskiem opartym na muzyce Wojciecha Kilara wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im.Stanisława Hadyny. W jednym miejscu, w jednym czasie, lecz po różnych stronach sceny spotkają się artyści i dyrektorzy obu zespołów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Klub Podróżnika zaprasza na prelekcję oraz pokaz zdjęć Karoliny Likhtarovich "Czarnobyl – 25 lat po wybuchu"

Kreska
Wydarzenia kulturalne

15 marca 2011 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Roszarnia lnu z okresu rzymskiego w Karczynie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wernisarz malarstwa i fotografii Jakuba Cwieczkowskiego.

Odbędzie się on w Sobotę, 12 Marca o godzinie 17:00 w galerii Pałacyku Kasyno (ul. Lilpopa 18) w Podkowie Lesnej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już 4. marca o godz. 21.15 na TVP 2 w programie z udziałem Maryli Rodowicz, Kayah, Alicji Majewskiej, Piotra Gąsowskiego, Tomasza Kamela oraz tradycyjnie już Marzeny Rogalskiej i Katarzyny Zielińskiej rusza kolejna edycja programu "Kocham Cię Polsko". W inauguracyjnym odcinku pojawi się PZLPiT "Mazowsze". Nasi miejscowi artyści zaprezentują się w piosence "Cyt, cyt". Serdecznie zapraszamy przed telewizory!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Miło mi jest zaprosić Państwa na kolejną wystawę w bibliotece w Otrębusach. Tym razem jest to ekspozycja stała pt. „Teoplitzówka dawniej”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można podziwiać twórczość artysty z Podkowy Leśnej - Jacka Malickiego. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej najbliższe propozycje kulturalne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Młodzieżowa Rada Miasta Podkowa Leśna wraz z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich serdecznie zapraszają wszystkich, którzy zostają podczas ferii w Podkowie Leśnej na pokazy filmowe dla młodzieży w CKiO (w dawnym MOKu) przy ulicy Świerkowej 1. Po każdym seansie chętni mogą zostać na dyskusję na jego temat.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie 1 marca 2011 roku odbędzie się kolejny koncert z cyklu Dzieła wszystkie Fryderyka Chopina, w którym od roku 2004 prezentujemy wszystkie utwory Kompozytora.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Czy masz już „pomysł" na udany wieczór w gronie bliskich i znajomych.? A może warto zajrzeć do teatru?

Serdecznie zapraszamy 19 lutego w najbliższą sobotę na godz 19:00 do Matecznika Mazowsze na porywające przedstawienie Teatru Hybrydy „Pomysł na morderstwo". Chodź motywem tej sztuki jest morderstwo to gwarantujemy, nikt z naszych gości nie dozna uszczerbku na zdrowiu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy Mieszkańców Pruszkowa i okolic na pokaz filmu Kena Loacha

Wiatr buszujący w jęczmieniu

W irlandzko-brytyjskiej produkcji, reżyser pokazuje historię dwóch braci, którzy w imię wielkich idei i walki o równość i sprawiedliwość zostają zmuszeni, żeby stanąć przeciwko sobie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Szanowni Państwo,

Zapraszam na wydarzenia w Mateczniku Mazowsze - nowej Sali widowiskowo-teatralnej w siedzibie Mazowsze w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.02.07  Nowe oblicze muzeum

W Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku dobiegają końca rozpoczęte w połowie września prace remontowe. Dzięki pozyskanym środkom udało się zrealizować szereg tak ważnych inwestycji, jak montaż centralnego ogrzewania, wymiana instalacji elektrycznej, doprowadzenie kanalizacji, czy udogodnienia dla niepełnosprawnych. Od 1 lutego placówka jest otwarta dla zwiedzających

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ostatnią sobotę karnawału, 05.03.2011 od godz. 19:00 w Podkowie Leśnej, w budynku Liceum na ul. Wiewiórek 2/4 odbędzie się bal.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

15 lutego 2011 roku w pruszkowskim Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Opatów. Największe cmentarzysko ludności kultury przeworskiej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Matecznik Mazowsze Centrum Folklorystyczne w Otrębusach-Karolinie a jednocześnie nowa siedziba Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im.Tadeusza Sygietyńskiego z miesiaca na miesiąc stają się coraz bardziej popularne poprzez szeroką ofertę kulturalną. Profesjonalny teatr na 560 widzów z zapleczem konferencyjno-hotelarskim to nie tylko jedyna w Polsce taka scena wybudowana na wsi, ale także jedyny obiekt w województwie mazowieckim pełniący tak wiele funkcji społeczno-kulturalnych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej propozycje kulturalne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Cafe beztroska przy ulicy Zgoda 6b zaprasza na Wieczór Bajek dla Dorosłych.

Opowiada Michał Malinowski - Dyrektor Muzeum Bajek i Baśni, jedynej takiej instytucji na świecie!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10) serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na na spektakl teatru „Art.-Re” pt. „Książe i żebrak”.

Przedstawienie odbędzie się w sobotę, 22 stycznia o godzinie 11:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

25 stycznia 2011 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Nowy Łowicz – wykopaliska pod ostrzałem wygłosi dr Adam Cieśliński

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Brwinów na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w bibliotece w Otrębusach (ul. Wiejska 1) w sobotę (15 stycznia) o godzinie 16:30.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2011.01.07  Kolędy w Świetlicy

Świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10) zaprasza wszystkie dzieci oraz rodziców na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 8 stycznia o godzinie 11:00. Wstęp wolny

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W.P.I.S. czyli Wieczór Polotu improwizacji Słownej - druga edycja rusza 15.11.2011r. w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

11 stycznia 2011 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Najważniejsze odkrycia archeologiczne ostatnich dziesięcioleci w Polsce.

Wykład pt. Wolin – Słowianie i Wikingowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

16 grudnia 2010 roku (czwartek) w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI Najważniejsze odkrycia archeologiczne ostatnich dziesięcioleci w Polsce. Wykład „Haćki. Tajemniczy gród na pograniczu światów”

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka w Otrębusach, InfoCentrum oraz galeria "Na górce" serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na wystawę obrazów pani Agnieszki Janczak (malarstwo olejne).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10) serdecznie zaprasza dzieci na spektakl teatralny „Królowa Śniegu”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 grudnia o godzinie 11:00. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI
Najważniejsze odkrycia archeologiczne ostatnich dziesięcioleci w Polsce

7 grudnia 2010 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Puszcza Białowieska – archeologia wśród kniej wygłosi mgr Dariusz Krasnodębski

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po kilkunastu latach od likwidacji ostatniego kina, do Pruszkowa wraca kinematografia! W sobotę 11. grudnia, o godzinie 17.00 gorąco zapraszamy Mieszkańców na pokaz filmu "Sztuczki"!

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Teatr Rodzinny zaprasza w najbliższą niedzielę 5 grudnia o godz. 11:00 do siedziby Zespołu "Mazowsze" (Pałac) na przedstawienie pt."Czerwone Kapturki".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

REPREZENTACYJNY ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY WOJSKA POLSKIEGO serdecznie zaprasza do Matecznika Mazowsze na widowisko historyczne z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem „MIECZÓW DOSTATEK, CHORĄGWI TRYUMF..."

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie zaprasza na wystawę malarstwa artystów Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku, która trwać będzie od 19 listopada do 20 grudnia 2010 na górnym foyer Matecznika Mazowsze w Karolinie, ul. Świerkowa 2 w Otrębusach

Kreska
Wydarzenia kulturalne

23 listopada 2010 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Łowcy epoki kamienia z mazurskich wysp – Dudka, Szczepanki

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie zaprasza na wernisaż malarstwa artystów Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku, który odbędzie się 19 listopada 2010 o godz 18:00 na górnym foyer Matecznika Mazowsze w Karolinie, ul. Świerkowa 2, Otrębusy

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Punkt Przedszkolny U SMOKA POMPONA w Otrębusach serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na spektakl teatru ART – RE z Krakowa pt.: Przygody świerszcza Maurycego, który odbędzie się 5 listopada o  g. 11:30. WSTĘP WOLNY.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po kilkunastu latach od likwidacji ostatniego kina, do Pruszkowa wraca kinematografia!

W sobotę 13 listopada, o godzinie 17.00 gorąco zapraszamy na pokaz filmu "Zakochani widzą słonie"!

Seans odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie,

ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pruszkowskie Muzeum od 1991 roku organizuje cieszące się wielkim uznaniem melomanów koncerty kameralne. Jesienią tego roku pragniemy zaprosić Państwa na trzy nastrojowe wieczory (5, 19 i 26 listopada) wypełnione muzyką dawną. Zabytkowa oranżeria muzeum posiadająca unikatową akustykę wydaje się być szczególnie predysponowaną do goszczenia tego gatunku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

6 Listopada 2010 o godzinie 19:00 w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się Wielka Improwizacja Polotu Słownego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Punkt Przedszkolny  U SMOKA POMPONA w Otrębusach zaprasza 25 października (poniedziałek) o g. 11.00 dzieci w wieku przedszkolnym  na wesoły jesienny koncert pt. „ Radości i smutki w królestwie królewny Batutki”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

26 października 2010 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Weklice. Cmentarzysko gockich elit w centrum bursztynowego wybrzeża

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Biblioteka w Otrębusach serdecznie zaprasza na wernisaż Jarosława Pętkowskiego w "Galerii na górce"- 8 października 2010  o godzinie 17. Wystawa będzie prezentowała obrazy batalistyczne, marynistyczne  oraz portrety. Wstęp wolny

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Parafia w Otrębusach, Sołectwo Kanie, oraz gmina Brwinów Zapraszają Wszystkich mieszkańców Otrębus i Kań oraz gości Na koncert 10 października 2010 (niedziela) o godz. 19 (po Mszy św.) pt. "Odkryj bogactwo muzyki prawosławia" w wykonaniu chóru ”Polifonia” Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Marty Zinkiewicz.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie 17 października 2010 roku odbędzie się kolejny koncert z cyklu Dzieła wszystkie Fryderyka Chopina, w którym od roku 2004 prezentujemy wszystkie utwory Kompozytora. Najbliższe, czternaste spotkanie wypełnią między innymi pieśni Chopina.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy serdecznie 24 października (niedziela) godz. 16 na spotkanie z Bogumiłą Wiktorią Siedlecką, absolwentką LO Nr 60 w Podkowie Leśnej, autorką książki „Historia jednego marzenia”  Pałacyk Kasyno ul. Lilpopa 18

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dyrektor samorządowego przedszkola w Otrębusach ma zaszczyt zaprosić na uroczystości jubileuszowe z okazji 40-lecia placówki.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Obchody 66. rocznicy Powstania Warszawskiego mają szczególny charakter. Po odbywającym się na terenie całego powiatu cyklu imprez rocznicowych upamiętniających Powstanie oraz jego uczestników, 1 października br. na terenie byłego hitlerowskiego obozu przejściowego „Dulag 121” w Pruszkowie odbędzie się uroczystość otwarcia Muzeum Dulag 121, upamiętniającego fakt istnienia tego obozu, martyrologię przetrzymywanych w nim Mieszkańców Warszawy oraz poświęcenie i ofiarność miejscowej ludności udzielającej pomocy wypędzonym.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po letniej przerwie wznawiamy rozpoczęty na początku roku cykl prelekcji ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Najważniejsze odkrycia archeologiczne ostatnich dziesięcioleci w Polsce. Do końca roku odbędzie się 6 wykładów, w których przedstawione zostaną badania na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Otrębus i okolic na piknik, który odbędzie się w najbliższą sobotę (18 września) w parku za dworkiem Toepliztówka (Wiejska 1) od godziny 10:00. Organizatorzy w programie zapewnili wiele atrakcji.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie po raz jedenasty uczestniczy w Festiwalu Nauki, którego ideą jest popularyzacja nauki oraz prezentacja najnowszych osiągnięć badawczych. W bieżącym roku (20.09-26.09) chcemy przedstawić w szerokim kontekście problemy metalurgii żelaza w starożytności. Organizujemy cykl wykładów i lekcji festiwalowych o hutnictwie i kowalstwie, które prowadzić będą archeolodzy, etnolodzy i podróżnicy, omawiając nie tylko zagadnienia technologiczne, ale także sferę wierzeń i zwyczajów ludzi związanych z metalurgią.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Lato dobiega końca a przed nami kolejny sezon artystyczny pełen niespodzianek. Nie zabraknie w nim dobrej zabawy, muzyki, śpiewu i tańca.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

We Wtorek, 7 Września o godzinie 10:00 Klub Przedszkolaka u Smoka Pompona będzie gościć Teatr na Dzień Dobry (aktorzy teatru Lalka z Warszawy), który wystąpi ze spektaklem Malutkie słoniątko.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

5 września (niedziela) Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej ul. Lilpopa 18 zaprasza w godz. 12.30-17.00 na Piknik Rodzinny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2010.08.31  Dożynki Gminne 2010

W niedzielę, 22 sierpnia, na terenie OSP w Żółwinie odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęła Polowa Msza Św., z udziałem Zespołu „Schola” z Warszawy, którą koncelebrowali ks. Proboszcz z Rokita Kazimierz Ambroziak, ks. Radosław Wasiński z Brwinowa i ks. Kanonik Stanisław Jurczuk z Milanówka.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

5 września o godzinie 17:00 w Pałacowo-Parkowym Zespole Zabytkowym "Karolin" przy ulicy Świerkowej 2 odbędzie się koncert bluesowo-jazzowy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W pruszkowskim Muzeum, w którym latem gościmy muzykę jazzową tym razem zabrzmi jazz inspirowany muzyką Chopina. CHOPIN OFFBEAT to cykl czterech koncertów, z udziałem wybitnych muzyków jazzowych zafascynowanych muzyką Chopina, którzy stworzyli własne, współczesne interpretacje utworów Kompozytora.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można podziwiać obrazy atysty z Otrębus - Jakuba Cwieczkowskiego. Wstęp wolny w godzinach funkcjonowania przychodni.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2010.07.31  WARSFOLK w Mateczniku

Serdecznie zapraszamy na Powitalny koncert IV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „WARSFOLK" 2010, który odbędzie się 18 SIERPNIA 2010, godz. 19:00 w sali widowiskowej Matecznika Mazowsze.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
Wielki FINAŁ V Przystanku PaT (próby, finał i koncert) będzie miał miejsce 24 lipca w godz. 14.00 – 19.00 w Warszawie przed dworcem PKP Warszawa Śródmieście (okolice Pałacu Kultury i Nauki od strony Al. Jerozolimskich) i na jego dachu! Na FINAŁ nie ma zgłoszeń, biletów i wejściówek, nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych czy ilościowych. Każdy jest mile widziany! Więcej informacji na stronie internetowej www.pat.policja.gov.pl
Kreska
Wydarzenia kulturalne
„Przystanek PaT” to coroczne, ogólnopolskie spotkanie młodzieży z całego kraju. Na uczestników każdego roku czeka moc atrakcji. Przez pięć dni odbywają się bezpłatne warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. Można wziąć udział m.in. w zajęciach teatralnych, wokalnych, tanecznych, literackich, plastycznych, recytatorskich, dziennikarskich, iluzjonistycznych, charakteryzatorskich i technicznych. W programie przewidziane są również warsztaty profilaktyczne, rozmowy filozoficzne koncerty oraz spektakle w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski. W tym roku Przystanek PaT odbywa się w dniach 21-25 lipca w Otrębusach w Karolinie - siedzibie "Mazowsza".
Kreska
Wydarzenia kulturalne

9 lipca (piątek) godz. 18.00 zapraszamy na ul. Świerkową 1 w Podkowie Lesnej. Tańce poprowadzi doświadczona instruktorka Anna Abramowicz. Tańce w kręgu nie wymagają dużych umiejętności tanecznych ani... posiadania partnera! Tańczyć je może każdy bez względu na płeć, wiek i doświadczenie taneczne. Taniec w kręgu i korowodzie bazuje na etnicznych tańcach europejskich i stanowi tym samym znakomity klucz do poznania kultury innych narodów. Przede wszystkim zaś integruje i wprowadza w doskonały nastrój! Cena: 10 zł/os.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy na VII Zlot Fanów zespołu Electric Light Orchestra, który odbędzie się w dniach 16-17 lipca w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (Pszczelińska 99). Największą gwiazdą zlotu będzie zespół Sun Flower Orchestra, który ma w swoim repertuarze covery hitów „Elektyków”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Z Zamku Królewskiego i Zachęty w Warszawie do Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach. PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH i MUZEUM SZTUKI LUDOWEJ W OTRĘBUSACH serdecznie zapraszaja na wystawę "Pani Maria KACZYŃSKA wśród laureatów V i VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH" wraz z prezentacją nagrodzonych i wyróżnionych prac. Wystawa będzie czynna od 1 VII -30 IX 2010r. Spotkanie wernisażowe odbędzie się 3 lipca 2010r . (sobota) o godzinie 17.30 w Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach ul. Natalińska 15.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W najbliższy czwartek (24 czerwca) w otrębuskiej bibliotece (Wiejska 1) zostanie otwarta galeria "Na górce". Otwarciu będzie towarzyszyć wernisaż malarski Marii Rogińskiej. Przewidziany drobny poczęstunek dla gości.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2010.06.21  Chopin w Mateczniku

27 czerwca o godzinie 18:00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się koncert „Chopin a capella” zespołu wokalnego Voice Faktory.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Szkoła Jazdy Konnej Pa Ta Taj zaprasza na Festyn Wiejski "Sobótka 2010" w sobotę 19.06. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w tym I Świętojański Turniej Konny. Impreza rozpocznie się od godz 10.00 i potrwa do 22.00. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

12 czerwca o godzinie 11:00 w otrębuskiej świetlicy (ul Krótka 10) odbyło się przedstawienie dla dzieci „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Na scenie obejrzeliśmy młodych aktorów Studia Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii „Art-Re” z Krakowa. Do świetlicy przybyło ok. 20-cioro dzieci wraz z rodzicami, którzy aktywnie brali udział w widowisku. Zobacz film z widowiska ...

Kreska
Wydarzenia kulturalne

15 czerwca o godzinie 18:00 na scenie Matecznika wystąpią uczestnicy całorocznych zajęć „Roztańczeni z Mazowszem". Zobaczymy w krótkich etiudach tanecznych nasze dzieci z grup warsztatowych: taniec klasyczny/balet, taniec ludowy z przyśpiewkami, taniec współczesny. Gościnnie wystąpią dzieci ze szkoły w Otrębusach, biorące udział w projekcie „Jak Mazowsze" finansowanym przez Komisję kultury gminy Brwinów. Zapraszamy na koncert: rodziców, znajomych, koleżanki i kolegów. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

11-13 czerwca CKiIO oraz  Urząd Miasta Podkowa Leśna zapraszają do CKiIO i Pałacyku Kasyno, ul. Lilpopa 18. Program Otwartych Ogrodów jest bardzo rozbudowany i różnorodny, dostosowany do potrzeb "małych i dużych" widzów. Szczegóły można znaleść na stronie www.wpr24.pl

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2010.06.11  ŚWIAT MAŁEJ KOLEI

„Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna“... – ale już wkrótce zobaczymy ją w Brwinowie w skali mikro! W niedzielę 13 czerwca o godz. 12.30 w Organistówce przy ul. Rynek 14 zostanie otwarta wystawa modeli kolejek wykonanych przez ks. Janusza Grygiera. Oprócz tytułowej „Lokomotywy“ będzie można podziwiać m.in. satyry kolejowe – zabawne scenki z codziennego życia na kolei.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Otrębus i okolic na kurs decoupage (metoda zdobienia drewna). Zajęcia zaczną się 10 czerwca o godzinie 17:30 w bibliotece miejskiej w Otrębusach i potrwają godzinę. Cena kursu to 30 zł (2 godziny). Szczegóły pod numerem telefonu: 790023380

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2010.06.02  Mazowsze dla powodzian

10 czerwca o godzinie 19:00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pt. „Mazowsze dla powodzian” Zapraszamy na koncert specjalny "Mazowsza". Dochód z występu Zespołu zostanie przekazany ofiarom powodzi w Polsce. Bilety do nabycia pod numerami telefonów: +48222088109, +48222088108 oraz w siedzibie zespołu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

1 czerwca 2010 o godz. 22.00 Teatr Ognia „Doll in Art” ożywi przedwieczny świat płomieni. Zespół tworzy widowiska z wykorzystaniem ognia, światła, ruchu i dźwięku, w oparciu o pirotechnikę, ultrafiolet, dymy oraz przede wszystkim ogień. Pracę nad jego okiełznaniem doprowadzili do perfekcji. 1 czerwca Tancerze Ognia z Doll in Art zaprezentują się w Pruszkowie i spróbują rozpalić naszą wyobraźnię. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk zapraszają 23 maja (niedziela) o godzinie 17  na spotkanie z cyklu Akademia Myśli i Dźwięku.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

25 maja 2010 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI.Wykład pt. Jakuszowice. Książęca siedziba ze schyłku starożytności. wygłosi dr Judyta Rodzińska-Nowak. Prelekcja o godzinie 18. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

22 maja 2010 r. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na dzień otwarty pt."Świat epoki lodowcowej". Goście Muzeum będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych imprezach edukacyjnych oraz zwiedzić stałą ekspozycję muzealną „Czas żelaza”. Uczestnicy będą mogli poznać świat epoki lodowcowej z jej fauną i florą, zapoznają się z życiem codziennym człowieka w czasach, kiedy w Europie dominowała tundra, odkryją świat sztuki człowieka epoki kamienia.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2010.05.19  Ateneum w Mateczniku

23 maja o godzinie 17:00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się przedstawienie „Album rodzinny” teatru Ateneum im. Stefana Jaracza.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10) serdecznie zaprasza dzieci na spektakl teatralny „Pan Twardowski”. Wstęp wolny. Spektakl odbędzie się w sobotę, 15 maja o godzinie 11:00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

"Pruszków nieznany – spacer po Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego"
Dni Pruszkowa, 22 maja 2010, godz. 12.00. Są miejsca w Pruszkowie, do których na co dzień wstęp jest ograniczony, a które skrywają ciekawą historię. Kto z nas, jadąc koleją do Pruszkowa, nie zwrócił uwagi na stojący w pobliżu torów „pałacyk” z wieżą zegarową, czy napis "Tędy przeszła Warszawa"?

Kreska
Wydarzenia kulturalne

15-go maja 2010 r. (w sobotę) w godz. 15-21 w O.S.P. w Żółwinie odbędzie się IV Brwinowska Wiosna Artystyczna. W programie wiele atrakcji kulturalnych i artystycznych m.in. koncert Chopinowski, programy taneczne, zespół muzyki cygańskiej "Randia", zespoły rockowe "Panaceum" i "Sparks And Fuel" oraz gwiazda wieczoru zespół "Boogie Boys".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Wiosenny cykl Nastroje tworzą trzy koncerty (14, 21 28 maja), których wspólnym mianownikiem pozostają śpiewający Panowie. Artystów łączy przywiązanie do pięknych tekstów, które ozdabiają muzyką podaną w najlepszym klasycznym brzmieniu. Każdy z wieczorów utrzymany będzie w odmiennej stylistyce, wynikającej z różnej ekspresji wykonawców, jak również dobranego przez nich repertuaru. Podczas kolejnych wieczorów usłyszymy między innymi piękne, nastrojowe ballady rosyjskie, piosenkę francuską oraz piosenki Włodzimierza Wysockiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2010.05.10  Miej "Otwarte oczy"

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy współpracy ze Stowarzyszeniem "Związek Podkowian" oraz pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta-Ogordu Podkowa Leśna Andrzeja Kościelnego zaprasza wszystkich chętnych którzy ukończyli 14 lat do wzięcia udziału w konkursie filmowym "Otwarte oczy".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

11 maja 2010 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI.Wykład pt. Słonowice. Wielkie, drewniane grobowce sprzed 6 tysiącleciwygłosi dr Krzysztof Tunia. Prelekcja o godzinie 18. Wstęp wolny.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

21 maja o godzinie 19:00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Majowy koncert będzie okazją do zaprezentowania publiczności programu artystycznego przygotowanego z myślą o letnim tournee zagranicznym do Chin.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Galeria MiTo (Warszawa ul. Waryńskiego 28) ma zaszczyt zaprosić na wystawę malarstwa "Łąccy 2010". Wernisaż wystawy odbędzie się 6 maja 2010 roku (czwartek) o godzinie 18.00. Obrazy będzie można oglądać w dniach 7-20 maja 2010r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

14 maja o godzinie 19:30 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się koncert pt. „Szanty na Mazowszu”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

9 maja o godzinie 17:00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się spektakl teatru "Wierszalin" pt. „Reportaż o końcu świata”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na koncert z okazji Święta Narodowego 3 Maja w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego który odbędzie się o godz. 20.00. Wykonawcami będą Kwartet smyczkowy COLLEGIUM MUSICUM Uniwersytetu Warszawskiego oraz Chór kameralny COLLEGIUM MUSICUM Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Andrzeja Borzyma. W programie utwory Moniuszki, Gomółki, Zielińskiego. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

23 kwietnia o godzinie 19:00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" pt. "Wiosenne inspiracje".

Kreska
Wydarzenia kulturalne

27 kwietnia 2010 roku odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Srebrna figura byka z Radymna koło Przemyśla wygłosi prof. Michał Parczewski. Prelekcja o godzinie 18. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Organizatorzy tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Ogrody zapraszają do wzięcia udziału w weekendowych imprezach, które odbywać się będą od maja do września w warszawskich i podwarszawskich miastach-ogrodach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Niedziela, 25 kwietnia. Start w godz. 14.30-15.00 spod ratusza przy ul. Grodziskiej 12. To odpowiedź na powtarzające się pytanie – kiedy następna gra? – zadawane już pół roku temu, po pierwszej grze miejskiej. Tytuł tegorocznej gry (i nie tylko gry!) brzmi: „Miasto Brwinów: 60 lat minęło”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI - Najważniejsze odkrycia archeologiczne ostatnich dziesięcioleci w Polsce. 20 kwietnia 2010 roku o godzinie 18 odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Społeczności epoki brązu i wczesnej epoki żelaza w Polsce południowowschodniej wygłosi prof. Sylwester Czopek. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

13 kwietnia 2010 roku w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. "Targowisko, Kraków-Bieżanów. Skarby z małopolskich autostrad" wygłosi prof. Sławomir Kadrow.
Prelekcja o godzinie 18. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na koncert 2 kwietnia 2010 r. o godzine 20.00, do pruszkowskiego Muzeum Hutnictwa pt. "WIELKI PIĄTEK A.D. 2010". W programie KWARTETY SMYCZKOWE w wykonaniu kwartetu Prima Vista. Bilet wstępu 15 zł.

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

26 marca o godzinie 19:00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt. „Legenda Gór”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

23 marca 2010 roku w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Jaskinia w Obłazowej. Sanktuarium ze starszej epoki kamienia wygłosi prof. Paweł Valde-Nowak.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Bolka pt.: „Święto pejzażu” Galeria Kasyno, Lilpopa 18, Podkowa Leśna 20 marca 2010 (sobota) Godzina 16.00

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul Krótka 10) serdecznie zaprasza dzieci na spektakl teatralny „Muzykanci z Bremy”. Odbędzie się on 20 marca o godzinie 11:00. Wstęp wolny

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Na spotkanie autorskie z Ryszardem Makowskim w otrębuskiej bibliotece przyszło ok. 15 czytelników. Na wstępie dawny członek kabaretu OT.TO wspominał swoje dotychczasowe życie, obsypywał słuchaczy wieloma anegdotami ze sceny kabaretowej oraz przedstawił swoje osiągnięcia w sferze muzycznej. Opowiedział również o genezie powstania swojej książki „Miłość czy sport”. W drugiej części spotkania mogliśmy usłyszeć wiele piosenek na bieżące tematy życia społecznego, politycznego ujęte w humorystyczny sposób.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

19 marca o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się kolejny koncert pod tytułem „Z piosenką przez świat”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

16 marca 2010 roku o godzinie 18.00 odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI. Wykład pt. Ulów. Tajemnice starożytnego Roztocza wygłosi mgr Barbara Niezabitowska – Wiśniewska. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do odwiedzenia przychodni zdrowia Vita-Med (ul. Wiejska 1), gdzie można przeczytać wybrane wiersze z twórczości poetki Anety Borewicz.  Wstęp bezpłatny. Do nabycia są również tomiki poezji.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spotkania z fotografią, w czasie których wspólnie odkryjemy jej tajemnice. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 4 marca 2010 roku o godz. 17:00 w Świetlicy Ośrodka Kultury w Otrębusach (Krótka 10).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

28 lutego o godzinie 17:00 w sali Matecznika odbędzie spektakl teatru „Ateneum” pod reżyserią Adama Opatowicza oraz Andrzeja Poniedzielskiego pt. „Stacyjka Zdrój”. Sztuka odbędzie się w ramach programu „ Teatr na niedzielę”.  Wystąpią między innymi: Artur Barciś, Piotr Fronczewski, Krystyna Tkacz, Krzysztof Tyniec oraz inni.  Bilety od 50 zł do nabycia w Karolinie w kasie zespołu tel: 022 208 81 08.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

12 lutego 2010 (piątek) o godz. 20.00 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej (ul. Świerkowa 1) zobaczymy spektakl „Wyzna(nie)” w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego, którego autorką jest Katia Czarna.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W ostatni weekend karnawału (12-13 lutego) w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (ul. Pszczelińska 99) odbędzie się VI ogólnokrajowy zlot fanów Electric Light Orchestra & Jeffa Lynne.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul.Krótka 10) zaprasza wszystkie dzieci na spektakl „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. Odbędzie się on 3 II 2010 (środa) o godzinie 9:30. Więcej informacji pod numerem telefonu 7585518.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W Dniu Zakochanych - 14 lutego o godz. 17 odbędzie się w Mateczniku (Karolin - sala widowiskowa) koncert zespołu Mazowsze. Czekają nas miłe niespodzianki, gdzie oprócz światowych przebojów zobaczymy przepiękne tańce i weźmiemy udział w przygotowanej loterii.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

24 stycznia br. w bibliotece kolędowali mieszkańcy Kań i Otrębus.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Od 25 stycznia 2010 roku (przez tydzień) przy kościele p.w. N.M.P. Matki Kościoła w Otrębusach można zobaczyć wystawę plenerową "Wielcy, Wierni, Solidarni", którą przygotowało powstające Muzeum Jana Pawła II przy współpracy Warszawskiej Kurii Metropolitalnej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2010.01.11  Wspólne kolędowanie

Zapraszamy do wspólnego kolędowania 24 stycznia (niedziela) od godziny 17:00 w bibliotece.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Europejskie Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "Matecznik" MAZOWSZE w Otrębusach-Karolinie oraz Komisja Kultury, Oświaty i Sportu Rady Miejskiej w Brwinowie zapraszają na spektakl muzyczny „Sługa dwóch panów” Carlo Goldoniego w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku, który odbędzie się 17 stycznia 2010 roku (niedziela) o godz. 17:00 na scenie „Matecznik” MAZOWSZE w Otrębusach-Karolinie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zachęcamy do wysłuchania nagrań pięciu kolejnych kolęd w wykonianiu chóru parafii NMP Matki Kościoła w Otrębusach pod batutą prof. Kazimierza Gierżoda. Nagrania zostały zarejestrowane amatorską kamerą podczas sesji nagraniowej dla potrzeb płyty CD w marcu 2009 roku. Posłuchaj >>

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na prowadzoną przez Magdalenę Zawadzką promocję książki Gustawa Holoubka "Wspomnienia z niepamięci". Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 grudnia 2009 r. o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Podkowie Leśnej (ul. Błońska 50).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już kolejny raz Nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali nam swoją interpretację spisku Heroda przeciwko Jezusowi. Na zaproszenie Pani Dyrektor uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pani Starościna powiatu Pruszkowskiego, Burmistrzowie Gminy Brwinów i Wójt Gminy Nadarzyn, ale głównymi gośćmi były dzieci i mieszkańcy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul Krótka 10) serdecznie zaparsza dzieci na spotkanie z Mikołajem. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godzinie 15:00. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Teoplitzówki (ul.Wiejska 1, hol przychodni zdrowia Vita-Med), gdzie po raz kolejny Redakcja Portalu Otrebusy.pl zorganizowała wystawę kulturalną. Tym razem można obejrzeć obrazy autorstwa Pana Józefa Łąckiego – wybitnego artysty, absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na jasełkę w wykonaniu nauczycieli z Zespołu Szkół w Otrębusach (ul. Piaseckiego 2) - Nauczyciele Dzieciom i Mieszkańcom - 11 grudnia o godzinie 16.00. W programie również sprzedaż wykonanych przez uczniów kartek świątecznych na cele charytatywne, oraz targ prezentów świątecznych wykonanych przez okolicznych artystów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę 6 grudnia o godzinie 13.45, w ramach Festiwalu Siedmiu Spotkań, w kościele w Otrębusach na ul. Sadowej 14 odbędzie się koncert mikołajkowy "Kolędy i pieśni zimowe" w wykonaniu grupy wokalnej NotaBene. Serdecznie zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Raphael Rogiński gra Baha - 14 listopada 2009 (sobota), godzina 18.30.  Zaś w niedzielę o godzinie 17.00, wielbicieli muzyki dawnej "Pośrodku żywota - Towarzystwo pieśni dawnej" zaprasza na koncert średniowiecznej i renesansowej wielogłosowej muzyki wokalnej "Quam pulchra es". Pałacyk Kasyno Ul. Lilpopa 18 Podkowa Leśna Główna. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10) serdecznie zaprasza dzieci na spektakl teatralny „MUZYKANCI Z BREMY”, który odbędzie się 7 listopada (sobota) o godzinie 11:00. Wstęp wolny

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na koncert światowej sławy trębacza jazzowego, Longineu Parsonsa, będącego w Polsce na tourneé z zespołem Eryka Kulma - 30 października 2009.

Otwarcie wystawy projektu „transFORM – twórcza przestrzeń nad Wisłą”. transFORM to projekt działań artystyczno-ekologicznych nad Wisłą. Zaangażowało się w niego kilkudziesięciu artystów, polskich i z zagranicy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

z przyjemnością zapraszamy na wieczór kabaretowy w Podkowie Leśnej.

Wystąpią dla Państwa gwiazdy polskiej sceny kabaretu i ballady.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

17-go października 2009 r. nastąpiło uroczyste otwarcie centrum folklorystycznego – „Matecznik Mazowsze”. Trzy lata temu wbudowano kamień węgielny, dziś Matecznik zapisuje nową kartę w historii zespołu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy 22 października ’09 o godz 17.30 do Pałacyku KASYNO na VIII. Popołudnie Literacko – Muzyczne z cyklu KOMU WIERSZ KOMU PIOSENKĘ zrealizowane w oparciu o teksty miniatur Jerzego Szaniawskiego.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W piątek 16-go października 2009 r. odbył się uroczysty koncert w Mateczniku dla mieszkańców Otrębus i okolic naszego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zaproszeni goście wypełnili tłumnie salę koncertową. Oklasków na stojąco, wzruszeń, ciekawych anegdot z życia Mazowsza nie było końca.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Milanowskie Centrum Kultury, Kawiarenka "U Artystek" i Galeria "Jedwabny Zakątek" zapraszają na "Silk Jazz Cafe". 15 października (czwartek) godz. 20.00 muzycznym gościem będzie Bogdan Hołownia. Bilety w cenie 20zł. gwarantują dowolny napój w prezencie oraz wspaniale spędzony wieczór. Rezerwacja biletów w kawiarni "u Artystek", Milanówek, ul. Warszawska 36, tel. 603 861 787.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Milanowskie Centrum Kultury zaprasza na Wieczór Kabaretowy 23 października (piątek), godz. 20.00. Miejska Hala Sportowa przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, ul. Królewska 69, Milanówek.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Świetlica w Otrębusach (ul Krótka 10) zaprasza dzieci na spektakl Teatru Krakowskiego „Bazyliszek”. Przedstawienie odbędzie się 3 października o godzinie 11:00. Wstęp wolny.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

X Festiwal Muzyczne Konfrontacje pt. "Dzieło Chopina i jego literackie rezonanse" rozpocznie się 4-go października. Do 25-go października Muzeum im A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku zaplanowało szereg wystaw i koncertów. Serdecznie zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Starosta Pruszkowski i Prezydent Pruszkowa mają zaszczyt zaprosić na obchody 65-tej rocznicy likwidacji Obozu Przejściowego w Pruszkowie oraz wmurowania aktu erekcyjnego  Muzeum Dulag 121. Uroczystości odbędą się  w dniu 2 października 2009 r. na terenie dawnych Zakładów  Naprawczych Taboru Kolejowego  przy ul.  3-go Maja  8 w Pruszkowie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę, 6 września odbyło się uroczyste otwarcie wytawy „Pamięć o wojnie” w Muzeum Etnograficznym prof. Pokropka. Licznie przybyli goście zostali powitani w ogrodach Profesora występem zespołu tanecznego „Tęcza” z Radzikowa, który wykonał program taneczno-artystyczny o charakterze patriotycznym. Na zakończenie programu wszyscy zgromadzeni odśpiewali na stojąco „Marsz Polonia”. Następnie prof. Pokropek przedstawił artystów będących autorami dzieł przedstawionych na wystawie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

19 września o godz. 17:00 w Otrębusach "Karolinie" koło Warszawy rozpocznie się wyjątkowy koncert Karoliny Glazer wraz z zespołem. Przed koncertem o godzinie 16.00 Portal Otrebusy.pl (patron medialny koncertu) uczci pierwszą rocznicę swojego powstania tortem urodzinowym i prezentami. Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Miłośników tańca i czynnego spędzania wolnego czasu zapraszamy do Matecznika w Karolinie na WARSZTATY TANECZNE 2009/2010, ROZTAŃCZENI z MAZOWSZEM !!! Warsztaty odbywać się będą od 1. października 2009r. dwa razy w tygodniu (pełna godzina zegarowa) w ośmiu technikach tanecznych, w godz. 16 - 19.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy czytelników oraz sympatyków portalu na wystawę sztuki Pt. „Pamięć o wojnie” upamiętniającą 70. w rocznicę wybuchu II wojny światowej 1-17 września 1929 roku.
Pierwszy wernisaż odbędzie się 6 września o godzinie 16:00 w Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach. Ekspozycję będzie można oglądać do połowy października 2009 r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już po raz piąty odbędzie się Festiwal OTWARTE OGRODY w Zalesiu Dolnym, Konstancinie (5-6 września 2009) i Podkowie Leśnej (12-13 września 2009).

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W tym roku przypada 70. rocznica bitwy pod Brwinowem, jednej z bitew kampanii wrześniowej. Z tej okazji Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprasza wszystkich w niedzielę 6 września do wzięcia udziału w grze miejskiej "Brwinów 1939". Gra miejska to znakomita zabawa dla rodzin, dzieci, młodzieży oraz dorosłych: spacer śladami historii z przewodnikiem opowiadającym o wydarzeniach sprzed lat.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

19 lipca (niedziela) w Pałacyku Kasynie w Podkowie Leśnej odbędzie się koncert z cyklu „Chopin w Kasynie” - czyli jeden z niedzielnych recitali fortepianowych zorganizowanych we współpracy z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Rozpoczęcie koncertu godz. 16.00, Wstęp wolny, Miejsce: Lilpopa 18 w Podkowie Leśne. Zapraszamy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2009.07.15  Anioły w Zagrodzie

W sobotę, 11 lipca, w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa otwarta została niecodzienna wystawa. Na ścianach starego dworku pojawiły się… anioły. Niezwykłej urody płaskorzeźby p. Małgorzaty Krzywickiej – artystki z Otrębus – zachwyciły licznie przybyłych gości.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na zajęcia taneczne dla 4 grup wiekowych, w 8 technikach tanecznych, które odbęda sie w Zespole Pieśni i Tańca w Karolinie. Dla uczestników zajęć darmowe zwiedzanie sal pamiątkowych Zespołu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniu 5 lipca 2009 r. odbyła się pierwsza z pięciu planowanych wycieczek w ramach Szlaku Muzealnego na Piątkę z Plusem. Zapraszamy Państwa na kolejne objazdy, które odbędą się 19 lipca oraz 2, 16 , 30 sierpnia 2009 r.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Chcemy zaprezentować nasz nowy produkt turystyczny - szlak muzealny - wspólne przedsięwzięcie ludzi z niezwykłych miejsc znajdujących się na terenie Gminy Brwinów oraz Miasta Podkowa Leśna. Nazwa naszej turystycznej trasy brzmi „Szlak Muzealny na Piątkę z Plusem”. Pięć magicznych obiektów można zwiedzić jednego dnia w ciągu pięciu godzin, docierając do nich zabytkowym, londyńskim autobusem.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W sobotę 20-go czerwca w Kaniach odbyła się impreza z okazji nocy świętojańskiej. Mieszkańcy bawili się zgodnie ze słowiańskimi tradycjami. Odbyło się plecenie oraz puszczanie wianków, pojawiły się nawet rusałki oraz można było podziwiać taniec ognia. Dla najmłodszych był konkurs biegu w workach, rzut podkową co celu oraz inne atrakcje.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

DYREKCJA I RADA RODZICÓW SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W OTRĘBUSACH zapraszają na FESTYN RODZINNY dnia 31 maja /niedziela/ o godz. 12.00.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielne popołudnie, 10-go maja 2009 o godzinie 17 na terenie Pałacowo-Parkowym Zespołu Zabytkowego „Karolin” odbył się prawdziwy kulturalny show. Opady deszczu nie wystraszyły licznie przybyłych gości.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W niedzielę 10-go maja 2009 o godz. 17.00 odbędzie się koncert grupy  Boogie Boys blues & boogie band w Pałacowo-Parkowym Zespole Zabytkowym "Karolin" ul. Świerkowa 2 w Otrębusach. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Portal Otrebusy.pl ma zaszczyt być patronem medialnym koncertu.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Dnia 5 maja w kościele N.M.P. Matki Kościoła w Otrębusach odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pt. „Maryi – Patronce naszej Parafii – Mazowsze”.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2009.04.24  Impreza w Pszczelinie

Zapraszamy wszystkich czytelników naszego portalu, mieszkańców Otrębus i okolic oraz miłośników jednośladów na uroczyste otwarcie serwisu the-best.pl Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę przy ulicy Pszczelińskiej 99 w Brwinowie na terenie dawnej szkoły w Pszczelinie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Miło nam poinformować czytelników portalu, że już 5 maja o godzinie 19:15 odbędzie się kolejny koncert Chóru i Orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w kościele N.M.P w Otrębusach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W minioną sobotę oraz niedzielę 18-19 KWIETNIA 2009 r. odbyła się druga edycja imprezy popularyzatorskiej "U Słowian i Wikingów". Zainteresowani, którzy pojawili się w te dni w Kaniach, w Szkole Jazdy Konnej PaTaTaja mieli niepowtarzalną okazję, aby cofnąć się o co najmniej tysiąc lat w czasie. Portal Otrebusy.pl był patronem medialnym imprezy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

4 kwietnia w sobotnie, słoneczne popołudnie na polach parzniewskich odbyła się „Pierwsza Bitwa o Warszawę”. W zawodach wzięło udział 27 zawodników ze swoimi modelami samolotów.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2009.02.25  Kulturalnie zapraszamy

26 lutego 2009r. o godzinie 19.00 prof. Marian Rębkowski wygłosi prelekcję z cyklu "Na tropie przeszłości" Kołobrzeg-archeologia miast. Wstęp wolny.
27 lutego 2009r. Ewa Pobłocka będzie grała na fortepianie, a 6 marca 2009r. Paweł Kamasa oraz Michael Reid wystąpią w koncercie o godzinie 19.00. Cena biletu 12 zł. Prelekcja i koncerty odbędą się w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie pl.Jana Pawła II 2. tel.0 22 758 72 66.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa pt. "Kolory, Kwiaty, Kształty" w dn. 20 lutego 2009 r. w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury oraz 20 marca 2009 r. w MOK w Pruszkowie. Prezentowane obrazy to kobiece inspiracje twórczością profesora Aleksandra Turka.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy na wykłady do Urzędu Gminy Brwinów:
06.02.2009 godz. 17.00 - "Regiony geograficzno - kulturowe w Polsce i regionalizm" - prof. dr hab. Marian Pokropek
13.02.2009 godz. 17.00 - "Krajobrazy południowej Australii" - dr Bolesław Jabłoński

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jeśli wierzysz tak jak my, że świat zmieniają ludzie z pomysłami i pasjami. Jeśli masz dużo chęci i pozytywną energię, aby zmienić coś w swoim otoczeniu. Jeśli jesteś gotowy na aktywną pracę warsztatową i dyskusje do późnych godzin wieczornych i nie dziwi cię, że swoje marzenia możesz przedstawić za pomocą garści zapałek. To te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Uniwersytet Każdego Wieku zaprasza na wykład prof. dr hab. Ewy Paczowskiej pt: „Skandale literackie w XIX i XX wieku”, który odbędzie się 30.01.2009 r. w piątek o godzinie 17.00. Prelekcja odbędzie się w Urzędzie Gminy Brwinów (sala konferencyjna ) ul. Grodziska 12.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z nowymi pozycjami książkowymi w naszej bibliotece w Otrębusach. Nowości będą cyklicznie prezentowane na portalu na podstronie biblioteki - Nowości książkowe.. Po kliknięciu na okładkę książki istnieje możliwość zapoznania się z opisem książki.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do wspólnego kolędowania w dniu 23 stycznia 2009r., od godziny 18.15, w Bibliotece Publicznej w Otrębusach ("Toeplitzówka"). Będzie herbatka i "co nieco"... Więcej informacji pod numerem tel.: 022 758 50 79

 

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Redakcja portalu zaprasza do słuchania kolęd w wykonaniu chóru parafialnego z kościoła NMP w Otrębusach. Nagrania można obejrzeć na portalu, na stronie chóru.

Rozpoczęliśmy dzieło utrwalania repertuaru naszego chóru. W ubiegłą niedzielę dokonaliśmy nagrania pierwszych pięciu kolęd. Na kolejnej mszy niedzielnej 18 stycznia o godz. 11 chór będzie można posłuchać na żywo. Wówczas kolędy zostaną także zarejestrowane. Mamy nadzieję, że z czasem uda się nagrać i opublikować wszystkie wykonywane utwory. Nie będzie to łatwe, gdyż repertuar naszego chóru jest już bardzo szeroki.

Zachęcamy także wszystkie osoby pragnące włączyć sie w śpiew chóru. Próby odbywają się w piątki o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 10.10.

Zobacz repertuar chóru >>

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniu 6 stycznia br. w brwinowskim kościele pw. Św. Floriana odbył się koncert kolęd „Wigilia Polska” w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Koncert zorganizowany we współpracy samorządu Gminy Brwinów i Proboszcza parafii Św. Floriana w Brwinowie, zgromadził ogromną liczbę mieszkańców naszej gminy, którzy nie mogli sobie odmówić tak wspaniałej uczty duchowej.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na "ROZTAŃCZONE FERIE W „MAZOWSZU"" - warsztaty taneczne w 3 technikach odbywać się będą w karolinie/otrębusy (siedziba zespołu) od 19.01 do 30. 01. 2009 (10 spotkań) Termin zgłoszeń: do 11.01.2009.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Jak co roku o tej porze odbywają się spotkania Wigilijne w szkołach, przedszkolach, którym towarzyszą przedstawienia i kolędy. W Zespole Szkół w Otrębusach grono nauczycielskie przygotowało program artystyczny dla swoich uczniów i ich rodziców. Nauczyciele poprzebierani byli za ważne w naszej tradycji postacie.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Samorząd Gminy Brwinów oraz Proboszcz Parafii Św. Floriana w Brwinowie zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze".
6 stycznia 2009 r. godzina 19:15 -
Kościół Św. Floriana w Brwinowie

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do zapoznania się z koncertami i imprezami kulturalnymi organizowanymi w naszej okolicy.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Pracownicy Muzeum Starożytnego Hutnictwa z Pruszkowa i z innych części Polski przyjechali do Zespołu Szkół w Otrębusach aby dokonać eksperymentu, polegającego na próbie tradycyjnego wytopu żelaza w dymarkach.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

W dniu 21 września o godzinie 12.15 portal www.otrebusy.pl został oficjalnie otwarty przez sołtysa Otrębus - panią Annę Grzegorowską i twórcę portalu - pana Sebastiana Szczepańskiego z firmy SEBIPOL.

Kreska
Wydarzenia kulturalne

Już po raz drugi zabrzmiał jazz w urokliwym parku Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. W maju gościliśmy dwa zespoły jazzowe Quintet Mateusza Smoczyńskiego i Quartet Piotra Rodowicza. Wspólnym mianownikiem tych zespołów były skrzypce.

Kreska
Wydarzenia kulturalne
2008.08.25  Dożynki gminne 2008

Wzorem lat ubiegłych, tegoroczne dożynki gminne odbyły się 24 sierpnia 2008 r. na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie. Uroczystość rozpoczęła się mszą, koncelebrowaną przez dwóch proboszczy: z Brwinowa i z Podkowy Leśnej. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Trapiści”.

Kreska