Przedszkole Tuptuś

Położenie:
ul. Pszczelińska 35,  05-840 Brwinów

Właściciel:
Justyna Mazurczak

Godziny otwarcia:

Przedszkole czynne jest od 7.00 - 18.00

Kontakt:
tel. 0-601-989-473
e-mail: biuro@tuptus.net.pl
Strona internetowa: http://www.tuptus.net.pl

Opis:
Przedszkole Tuptuś to placówka niepubliczna wychowawczo oświatowa dla dzieci od 2,5 do 6 lat

Przedszkole realizuje cele i zadania dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przedszkole składa się z 4 oddziałów. Każda grupa ma swoją nazwę, Zajączki, Rybki, Misie, Kaczorki.

Placówka spełnia wszelkie normy i przepisy Unii Europejskiej gwarantujące bezpieczne i higieniczne warunki do przebywania dzieci. Przeznaczona na 70 dzieci.

Warunki lokalowe / ogród

Przedszkole Tuptuś mieści się w obiekcie przeznaczonym na 70 dzieci, umiejscowionym w imponującej architekturze otaczającego ogrodu. Niesamowite otoczenie naszej placówki tworzy wspaniałą atmosferę wypoczynku i zabawy.
Ogród wyposażony jest w bezpieczny plac zabaw odrębny dla dziecka. Składać się będzie z:

 • kompleksu zjeżdżalni i toru przeszkód oraz
 • zabawek na sprężynkach
 • huśtawki
 • dużej piaskownicy

Obiekt wyposażony jest w:

 • sale dydaktyczne przestronne, nowocześnie umeblowane i doskonale wyposażone w pomoce edukacyjne i kolorowe zabawki,
 • salę zabaw,
 • salę plastyczną,
 • gabinet dla specjalistów

Placówka spełnia wszelkie normy i przepisy Unii Europejskiej gwarantujące bezpieczne i higieniczne warunki do przebywania dzieci.

Czas wolny

Pobyt dzieci w przedszkolu to nie tylko zajęcia dydaktyczne. To także właściwe ważenie czasu pomiędzy poznawaniem nowych zjawisk w trakcie zajęć edukacyjnych a swobodną zabawą pozwalającą na wykazaniu się własną inicjatywą i wolnym wyborem. Dzieci mogą wtedy korzystać z Sali zabaw lub spędzić czas na placu zabaw, na świeżym powietrzu.

Wypoczynek

Po obiedzie, we wszystkich grupach, prowadzone będą zajęcia wyciszające, a w grupie najmłodszej dzieci skorzystać mogą ze sjesty poobiedniej z możliwością snu, na wygodnych leżaczkach z przytulnymi kocykami. To czas relaksu przy łagodnej muzyce i słuchanie opowiadań do poduszki. Sjesta poobiednia to nie tradycyjne leżakowanie. Jeśli dziecko nie ma ochoty na spanie, to nie śpi, przegląda wtedy książki, słucha opowiadań bądź muzyki i odpoczywa.

Zapewniamy również:

Spacery - duży nacisk na zapewnienie dzieciom jak największej ilości zajęć na świeżym powietrzu. W ogrodzie czeka dzieci mnóstwo atrakcji. Gry zespołowe, zabawy i konkursy na świeżym powietrzu sprawią każdemu przedszkolakowi wiele radości. Spacery edukacyjne, obserwowanie życia zwierząt i roślin uwrażliwią dzieci na piękno i bogactwo otaczającej przyrody. Obserwujemy pory roku, zjawiska atmosferyczne, drzewa, rośliny, napotkane zwierzęta, ludzi, samochody, domy. Obserwujemy, porównujemy, szukamy różnic lub podobieństw, opisujemy, badamy. Budzimy ciekawość i zachwyt otaczającym nas światem.

Posiłki

Kuchnie wyposażone są w specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę uzgodnioną dietetykiem przedszkolnym i z Terenową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Uwzględniamy indywidualne diety dla małych alergików.
W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą poprosić o dokładkę. Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale wychowawca nie zmusza dzieci do jedzenia.
Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań jak również ćwiczenia zachowania się przy stole: używanie serwetek, posługiwanie się nożem i widelcem itp.


Zapewniamy w cenie:

- opiekę pediatryczną dla wszystkich dzieci
- zajęcia specjalistyczne:

 • rytmiko-taneczne,
 • teatralne- prowadzenie spotkań teatralnych wraz z rodzicami
 • naukę języka angielskiego metodą Helen Doron
 • logopedę (pierwsze badanie wszystkich dzieci w przedszkolu jest bezpłatne), zajęcia indywidualne płatne osobno,
 • oraz szereg innych atrakcji (urodziny, wyjazdy, wycieczkki i zajęcia dodatkowe)

Powrót