Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.03.22 

"Eksperyment Adam i Ewa"

Matecznik Mazowsze w Otrębusach zaprasza 13 kwietnia 2013r, o godz. 18.00 na "Eksperyment Adam i Ewa" - Mark Twain na podstawie “Pamiętników Adama i Ewy”.

reżyseria: Tomasz Mędrzak
scenografia: Tatiana Kwiatkowska
ilustracja muzyczna: utwory Fryderyka Chopina
występują: Agnieszka Sitek, Tomasz Mędrzak oraz Piotr Szwedes

Opowiadając Historię Stworzenia Mark Twain pisze o sobie i o swojej żonie. Być może dlatego jego Adam i Ewa to postaci żywe, pełne temperamentu i na wskroś współczesne, a relacje pomiędzy nimi to kwintesencja spontaniczności i poczucia humoru.

Pomiędzy światem z kobiecego i – wręcz przeciwnie – z męskiego punktu widzenia stoi Wąż, Szatan, Demiurg, który /może zmienić bieg życia wielu/... Ale po raz kolejny okazuje się, że Ewa (nawet wtedy, gdy zrywa zakazane jabłko z Drzewa Wiadomości) jest zdecydowanie inteligentniejsza i... mądrzejsza od swojego towarzysza. I tak naprawdę to ona jako przyczyna sprawcza stoi u początku każdego nowego zdarzenia we wszechświecie. Ostatecznie zrozumie to też i Adam, który przyznaje w puencie przedstawienia: /Gdziekolwiek była ona, tam był Raj.

Niespodzianką jest zaskakująca forma spektaklu: brak „czwartej ściany”, a także dialog z publicznością, nawiązujące do tradycji kabaretu. Wspaniały, literacki język nadaje spektaklowi szlachetności i sprawia, że dzieło jest ponadczasowe.

Bilety w cenie 40zł.
Bilety do nabycia w kasie Matecznika Mazowsze w Otrębusach, ul. Świerkowa 2 Tel. (22) 208-82-00 (Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00) Lub na naszej stronie internetowej: www.mazowsze.waw.pl

Zapraszamy !!!

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót