Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.03.27 

Archeologia dzieciństwa

Muzeum Starożytnego Hutnictwa im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na serię wykładów poświęconych dzieciństwu na przestrzeni dziejów. Odbędą się 3 kwietnia 2013 roku,  o godz. 18.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie.

Prelegenci w trakcie kolejnych spotkań będą przybliżać wiedzę o dziecku - o jego wychowaniu, kształceniu, sposobach spędzania wolnego czasu, w tym także przedstawią rozwój myśli pedagogicznych od antyku po czasy współczesne.

Wykłady są częścią projektu Spotkaj (w) Muzeum.

Dr hab. prof. UMK Anna Drążkowska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu „Szatki niekosztowne ale wżdy świetne”. Historia ubioru dziecięcego od średniowiecza do XVIII wieku

Wstęp bezpłatny

Dr Anna Drążkowska jest archeologiem i specjalistą z zakresu konserwacji zabytków archeologicznych. Pracuje w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej zainteresowania badawcze obejmują historię kultury materialnej, zwłaszcza historię tkanin i ubiorów, oraz kulturę funeralną. Specjalizuje się w konserwacji zabytków archeologicznych wykonanych z surowców organicznych.
Zajmowała się między innymi konserwacją zabytków wykonanych z drewna, skóry i tkanin. Poddawała konserwacji i rekonstrukcji odzież pozyskaną z krypt i grobów podposadzkowych z kościołów w Toruniu, Gdańsku, Kostrzynie, Lublinie, Brzozie, Warszawie, Wschowie, Gniewie i w Dubnie na Ukrainie.
Pracowała nad konserwacją zabytków, których dostarcza archeologia czasów najnowszych. Zabezpieczała obiekty wydobyte ze zbiorowych mogił polskich oficerów pomordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni oraz przedmioty z obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze.

http://www.archeologia.umk.pl/index.php/zip/zakad-ponego-redniowiecza-i-nowoytnoci/anna-drkowska

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, pl. Jana Pawła II 2
Tel./fax (22) 758 72 66
e-mail: muzeum@.mshm.pl; www.mshm.pl


Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót