Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.04.02 

Zapraszamy na wystawę fotograficzną "Otwarte serce" 4-16 kwiecień 2013

Zapraszamy na wystawę fotograficzną "Otwarte serce" 4-16 kwiecień 2013 do Galerii Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa. Pomysłodawcą i autorem zdjęć jest Rafał Burczyński zaś pomysłodawcą i autorem projektu jest Arkadiusz Janczak.

Wystawa niepublikowanych fotografii przedstawiająca przebieg operacji wrodzonej wady serca - kanału przedsionkowo-komorowego u pół rocznego dziecka, wykonywanej przez zespół lekarzy pod kierunkiem prof. Piotra Burczyńskiego z Kliniki Kardiochirurgii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, wiceprezesa zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na Polską Kardiochirurgię Dziecięcą, jej rangę i znaczenie w medycynie i w życiu każdego człowieka.

Wystawa pokazuje wybitne zdolności kardiochirurga dziecięcego, jego  niepowtarzalne umiejętności i olbrzymi talent. Przedstawia mistykę zawodu chirurga i jego rolę w walce o ratowanie życia ludzkiego.

Operacja na żywym sercu 6 miesięcznego dziecka jest dowodem na istnienie lekarzy „otwartego serca” o nieprzeciętnych możliwościach i predyspozycjach.

Wystawa poświęcona pamięci prof. Jarosława Stodulskiego, jednego z twórców współczesnej Kardiochirurgii Dziecięcej i nauczyciela kolejnych pokoleń kardiochirurgów w Polsce.

Patronat wystawy          Narodowe Centrum Kultury

Partner wystawy             YAMAHA

Galeria:

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót