Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.04.04 

"Edith i Marlene" w Mateczniku Mazowsze

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie zaprasza na spektakl "Edith i Marlene", który odbędzie się 18 kwietnia 2013 r. oraz 19 kwietnia 2013r o godz. 19.00 w Mateczniku Mazowsze.

„Édith i Marlene” - spektakl w reżyserii światowej sławy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros i w inscenizacji Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.

Autorką sztuki jest węgierska dramatopisarka Éva Pataki. „Édith i Marlene” to opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek -  Édith Piaf i Marleny Dietrich. Widzimy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty – chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste, obydwie wiele w życiu bezpowrotnie straciły. Ale zarówno Édith, jak i Marlene miały pasję. Tą pasją była sztuka. To miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Zresztą największe przeboje z repertuaru obydwu artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: „La vie en rose”, „Padam, padam” i „Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynną piosenkę „Ich bin von kopf bis fuss auf liebe eingestellt” z filmu „Błękitny anioł”, gdzie tytułową rolę grała Marlena Dietrich.

W naszej inscenizacji wystąpią: w roli Édith – Anna Sroka-Hryń, a w roli Marlene – Halina Mlynkova. W pozostałych rolach zobaczymy: Ewę Telegę, Bartosza Opanię, Lesława Żurka i Juliana Mere. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objęli znakomici pianiści i aranżerzy - Czesław Majewski i Janusz Tylman.

Rezerwacja i sprzedaż biletów w:
Kasie Matecznika Mazowsze (22) 208-82-00
Kasie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie (22) 243-27-37 oraz (22) 896-00-10

Zapraszamy!

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót