Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.04.09 

Kwiecień z MSHM w Pruszkowie

Zapraszamy na szereg wydarzeń muzycznych, teatralnych i rodzinnych: Koncert wiosenny (20 kwietnia), ARCHEOSTACJA „Muzeum” (21 kwietnia), Finisaż wystawy „Miłość” (28 kwietnia) oraz Pruszkowska Wiosna Teatralna – „Eksperyment Adam i Ewa” (14 kwietnia).

Informujemy, że wciąż trwa nabór na warsztaty dla nauczycieli „Jak po korczakowsku uczyć siebie i innych”. Zapisy na warsztaty przyjmuje Kamila Brodowska k.brodowska@mshm.pl, Tel. 22 758 72 66

KONCERT WIOSENNY

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy pragnie ponownie zaprosić melomanów na szczególny koncert. 20 kwietnia na scenie oranżerii wystąpi uznany niemiecki pianista Christoph Soldan wraz z Kwintetem Śląskich Kameralistów. W programie koncertu znajdą się Kwintet fortepianowy A-dur „Pstrąg” Franciszka Schuberta, a także doskonałe kameralne aranżacje największych przebojów muzyki popularnej z lat 60 i 70 XX w. oraz melodii żydowskich.

20 kwietnia 2013 r. (sobota) godz. 20.00
wystąpią: Christoph Soldan wraz z Kwintetem Śląskich Kameralistów
BILETY W CENIE 20 ZŁ

ARCHEOSTACJA „Muzeum”

Zapraszamy rodziców z dziećmi na niedzielne spotkanie familijne. Tym razem zastanowimy się czy muzeum jest nam do czegoś potrzebne. Zaplanowaliśmy aktywności dla najmłodszych i dorosłych. Warsztatowo, praktycznie i plastycznie odpowiemy na pytanie jak wyobrażamy sobie idealne muzeum.

21 kwietnia (niedziela) o godz. 11.00 i 12.30. WSTĘP WOLNY
Ze względu na zaplanowaną formę zajęć prosimy o punktualne przybycie.
Kolejne spotkanie: 12 maja - Stacja „Zabawki”

FINISAŻ WYSTAWY „Miłość”
„PAMIĘTNIK BLUMKI”. OPOWIEŚCI Z PAMIĘCI

Czy można z klocków zbudować dom? Dom ze snu? Taki jak Nasz Dom przy ulicy Cedrowej 12 w Pruszkowie. Dom polskich dzieci. I taki jak Dom Sierot przy ulicy Krochmalnej 92 w Warszawie. Dom żydowskich dzieci. Mieszkali tu doktor Korczak, pani Stefa i dzieci, a wśród nich: Zygmuś, który rybę wypuścił do Wisły, Reginka, co jak nikt potrafiła opowiadać, Kocyk, który w swoim nocniku nosił węgiel, Aron, co często płakał w nocy i szył tak pięknie, jak jego dziadek, Ryfka, rzucająca śnieżkami do celu lepiej niż chłopaki, i Blumka, która pisała pamiętnik. Dzieci miały tu swój sąd, swoją listę łez i swoją gazetę „Mały Przegląd”. I miały swojego doktora. A on miał je. Aż do samego końca. Opowieści dla dzieci i dorosłych na podstawie książek: „Pamiętnik Blumki” Iwony Chmielewskiej, „Pamiętnik z getta” Janusza Korczaka, „Korczak. Próba biografii” Joanny Olczak-Ronikier.

Opowieści, śpiew: Beata Frankowska (Stowarzyszenie Opowiadaczy Grupa Studnia O.)
Muzyka (akordeon): Robert Lipka
28 kwietnia (niedziela) godz. 12.00 WSTĘP WOLNY

PRUSZKOWSKA WIOSNA TEATRALNA

Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński wraz z aktorami Teatru TM serdecznie zapraszają Państwa do uczestnictwa w cyklu teatralnym pod nazwą „Pruszkowska wiosna teatralna”. Propozycja składająca się z czterech spektakli skierowana jest do wszystkich, którzy tęsknią za klasyczną sztuką sceniczną. Pojawienie się teatru w Pruszkowie jest nawiązaniem do tradycji naszego miasta w tej dziedzinie. W ramach cyklu, odbędą się dwa spektakle teatralne w oranżerii MSHM, w tym w kwietniu:

„Eksperyment Adam i Ewa”
14 kwietnia (niedziela) godz. 19.30 WSTĘP WOLNY

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót