Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2009.07.15 

Anioły w Zagrodzie

W sobotę, 11 lipca, w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa otwarta została niecodzienna wystawa. Na ścianach starego dworku pojawiły się… anioły. Niezwykłej urody płaskorzeźby p. Małgorzaty Krzywickiej – artystki z Otrębus – zachwyciły licznie przybyłych gości.

A było co podziwiać. Ponad setka prac, a każda inna, niepowtarzalna. Utrzymane w trzech tonacjach kolorystycznych – delikatnego błękitu, subtelnej zieleni i soczystej czerwieni rzeźby przykuwały wzrok i zdawało się, że wyobrażone na nich anioły są gotowe do odlotu. Nic dziwnego więc, że niektórzy zwiedzający zapragnęli mieć takiego „stróża” i w domu. Na wielu pracach pojawiły się karteczki z napisem „zarezerwowane”.

Pani Małgorzata Krzywicka, jak sama twierdzi, czerpie twórczą inspirację z miłości do ludzi i z rozmów z nimi. Zachęcona podziwem i aplauzem widzów obiecuje zorganizować warsztaty plastyczne w „Zagrodzie”. Zaś zarząd TPB już planuje na grudzień ponowną ekspozycję prac artystki. Kto nie mógł lub nie zdążył przybyć do dworku w sobotę, ma jeszcze okazję obejrzeć wystawę w następujących terminach: poniedziałki i piątki w godzinach 18:30 – 20:00 oraz w niedziele 19 lipca i 2 sierpnia w godzinach 11:00 – 12:30.

Prace p. Małgorzaty Krzywickiej można będzie zakupić po zamknięciu wystawy. Serdecznie zapraszamy!


źródło: www.brwinow.com


Galeria:

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót