Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.08.23 

Mazowsze Jazz festiwal 2013

Na zakończenie wakacji zapraszamy na kolejną siódmą edycję Festiwalu "Mazowsze Jazz Festiwal". Tym razem koncerty z warsztatami odbędą się 31 sierpnia o godzinie 18:00 na scenie plenerowej w Ogródku Świetlicy "Okej" w Otrębusach, przy ul. Krótkiej 10.

Podczas wieczoru gościć będziemy znakomitych Artystów: Krzysztofa Ścierańskiego z zespołem EAST END BAND oraz Mateusza Pospieszalskiego z projektem EMPE3. Dodatkową atrakcją będzie degustacja tortu z okazji 5-tej rocznicy działalności portalu Otrębusy.pl. Przyjemności kulinarnych dostarczać będzie także restauracja Elita.

Początek warsztatów - godzina 17:00

Warsztaty zostaną przeprowadzone w trzech kategoriach muzycznych: gitara elektryczna, gitara basowa i wokal. Poprowadzą je: Piotr Fiodorczuk - gitarzysta bluesowy, współpracujący m.in. z Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Jaryczewskim, Tomaszem Wachnowskim czy Beatą Kozidrak.
Będą to konsultacje dotyczące specyfiki frazowania bluesowego, tajników gry slide oraz modalnego ujęcia skal bluesowych.
Warsztaty wokalne poprowadzi Marek Stryszowski, wokalista i saksofonista, laureat Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Kaliszu, współzałożyciel legendy polskiego jazz - rocka LABORATORIUM, laureat brązowego medalu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia będą dotyczyć zagadnień wokalistyki jazzowej, bluesowej, jak również detali i tajników techniki scatt.
Gitarę basową będzie reprezentował laureat Festiwalu Jazz Juniors, Krzysztof Pacan - wybitny basista i kontrabasista, mający na koncie współpracę m.in. z takimi jazzmanami, jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski czy Michał Urbaniak.
Ta część warsztatów będzie dotyczyć różnych technik gry na gitarze basowej. Będą to przede wszystkim walking, klang oraz gry w stylach od jazzu aż po muzykę rozrywkową.
Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w warsztatach! Wystarczą chęci, dobry humor i ewentualnie instrument.
Na zakończenie dnia wystąpi gwiazda wieczoru, Mateusz Pospieszalski z projektem EMPE3 w składzie:

  • Mateusz Pospieszalski - wokal, saksofon altowy i barytonowy, klarnet basowy, kalimba
  • Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy, klarnet, wokal
  • Maksymilian Mucha - kontrabas
  • Michał Bryndal - perkusja

Mateusz Pospieszalski jest to muzyk wielkoformatowy i wielowymiarowy. Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, twórca muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych oraz doskonały wokalista. Gra na saksofonach, klarnecie, fletach, instrumentach klawiszowych, akordeonie. Śpiewa m.in. techniką alikwotową – tzw. tybetański śpiew gardłowy. Współpracował z licznymi artystami, wśród których znalazły się wybitne zespoły oraz wykonawcy solowi: Śmierć Kliniczna, Maanam, Tie Break, Graal, Stanisław Sojka, Anna Maria Jopek, Janusz Radek, Voo Voo, YeShe, 2Tm2,3.
Mateo, z zamiarem nagrania w pełni autorskiej płyty, nosił się od blisko 20-stu lat. EMPE3 to tytuł trochę mylący, pozornie nawiązuje do skompresowanego pliku audio, ale chodzi tu o trzech panów o inicjałach M. P.: Mateusza, Marka (syna) i Marcina (brata) Pospieszalskich, muzyków niezwykle doświadczonych. Sam Mateusz, jak obliczył Paweł Sztompke z Polskiego Radia, uczestniczył w nagraniu już ponad stu albumów muzycznych.
Projekt przygotowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury Okej z Brwinowa, Starostwo Powiatowe w Pruszkowie oraz Sołectwo Otrębusy.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót