Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.08.26 

Koncert BMF Piano Trio w MSHM

Koncert BMF Piano Trio odbędzie się 30 sierpnia 2013 o godz. 19.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Zachęcamy do zapoznania się z programem wieczoru oraz do przybycia w ten wieczór do Muzeum.

Program:

  • J. Haydn - Trio fortepianowe E - dur Hob. XV/28
  • W. A. Mozart - Trio fortepianowe C - dur KV 548
  • L. van Beethoven - Trio fortepianowe D - dur op. 70/1 “Duch”

Czas programu to ok. 60 min.
Bilety w cenie 20 zł

BMF Piano Trio - założone w grudniu 2008 roku, BMF Piano Trio zostało uznane za jeden z najciekawszych zespołów swojej generacji po wygraniu dwóch  międzynarodowych konkursów kameralnych – International Chamber Music Competition w Salonikach (2010) oraz St Martin’s Chamber Music Competition pod patronatem Sir Neville’a Marrinera w Londynie (2011).
Największy wpływ na styl i estetykę gry BMF Piano Trio wywarli tak znakomici artyści, jak Stephen Kovacevich, Raphaël Pidoux (Trio Wanderer), Marek Moś, Andrzej Bauer, Ewa Pobłocka, Maja Nosowska, Vadim Brodski, Jan Stanienda, Marcin Sikorski czy Piotr Janosik (Kwartet Śląski).
Repertuar BMF Piano Trio obejmuje najwybitniejsze dzieła muzyki kameralnej od Haydna aż po muzykę XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej XX wieku. Zespół występował w Wielkiej Brytanii, Austrii, Grecji, Czechach oraz w ramach festiwali muzyki kameralnej w Polsce, zdobywając uznanie publiczności oraz krytyków.
Członkowie zespołu są stypendystami Dartington International Summer School (2011) oraz laureatami IX edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2012). Bmf Trio zostało zakwalifikowane jako jedyny polski zespół do przesłuchań ARD Musikwettbewerb w Monachium (wrzesień 2013).

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót