Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.09.09 

Klub Bardzo Młodego Historyka w roku szkolnym 2013/2014

Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat na tegoroczne spotkania Klubu Bardzo Młodego Historyka. Uczestnicy zajęć przekonają się, że historia to nie tylko wkuwanie na pamięć dat bitew, traktatów i biogramów znanych postaci - to też fascynujące odkrycia naukowe, poznawanie ciekawych miejsc, zwyczajów, ubiorów, a także - o czym przekonali się uczestnicy wakacyjnej wycieczki do fabryki krówek w Milanówku - smaków.

Spotkania Klubu nie przypominają sztampowych lekcji, na których przysypiając w szkolnej ławce czeka się tylko na upragniony dzwonek. Klubowicze rozmawiają o historii, oglądając stare zdjęcia i mapy, grając w historyczne gry planszowe oraz ruszając w teren, aby zobaczyć na żywo miejsca związane z dziejami Pruszkowa oraz okolic. Historia w takim ujęciu może być naprawdę inspirująca.

W ramach tegorocznej edycji Muzeum planuje wiele atrakcji: pokazów, konkursów,  gier terenowych oraz spacerów zarówno po Pruszkowie, jak i okolicznych miejscowościach. Będą odbywać się również tradycyjne zajęcia w siedzibie Muzeum, podczas których dzieci i młodzież będzie poznawać między innymi historię najciekawszych miejsc w Polsce, rolę fotografii w dokumentowaniu przeszłości oraz historię broni. W tym roku rozpocznie się też nowy cykl zajęć poświęconych dziejom najsłynniejszych polskich wynalazków oraz odkryć naukowych i geograficznych. Wszystkich ciekawych tego, kto wynalazł lampę naftową, odkrył promieniowanie radioaktywne albo jako pierwszy zdobył oba bieguny, zapraszamy na zajęcia Klubu. Odbywają się w każdy wtorek o godzinie 15:00 w siedzibie Muzeum Dulag 121przy ulicy 3 Maja 8A.

Pierwsze, organizacyjne zajęcia już w najbliższy wtorek 10 września o godzinie 15:00 w siedzibie Muzeum. Do Klubu Bardzo Młodego Historyka można dołączyć zawsze - zapisy trwają przez cały rok!

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót