Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2009.08.31 

Rusza jesienna edycja Festiwalu Otwarte Ogrody!

Już po raz piąty odbędzie się Festiwal OTWARTE OGRODY w Zalesiu Dolnym, Konstancinie (5-6 września 2009) i Podkowie Leśnej (12-13 września 2009).


Mieszkańcy podwarszawskich miast ogrodów zapraszają do swoich historycznych ogrodów i willi, gdzie doświadczyć można ich gościnności, historię, dziedzictwo kulturalne i naturalne, a także życie współczesne, wierne tradycji i na miarę XXI wieku. Festiwal odbędzie się w weekendy, w miesiącach od maja do września. Do dnia dzisiejszego w roku 2009 Festiwal OTWARTE OGRODY zorganizowały Józefów (30-31 maja), Komorów (30 maja - 7 czerwca), Milanówek (6-7 czerwca), Warszawska Sadyba (6-7 czerwca).

W najbliższych tygodniach na festiwal zapraszają:

Konstancin (5-6 września 2009)
KONTAKT Urząd Miasta Konstancin, Tomasz Marszał,
Tomasz.Marszal@konstancinjeziorna.pl

Podkowa Leśna (12-13 września 2009)
KONTAKT: Centrum Kultury w Podkowie Lesnej, Magda Kantorowicz,
magda.kantorowicz@ckiopodkowa.pl,

Podwarszawskie miasta – ogrody można uznać za żyjące muzeum architektury XX wieku. Każde z miast - ogrodów jest inne i wyjątkowe, ma inną historię, charakteryzuje się inną architekturą, ogrodami, roślinami, znanymi postaciami, wokół których powstała legenda, wyjątkowymi budynkami, które mają do opowiedzenia piękne historie, produktami lokalnymi i ofertą kulturalną. Każde z nich ma inne aspiracje na przyszłość.

Szczegółowy program Festiwalu Otwarte Ogrody w roku 2009 znajdziecie Państwo na naszej stronie www.otwarteogrody.pl

OTWARTE OGRODY 2009 odbędą się w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji oraz Europejskich Dni Dziedzictwa.

redakcja portalu

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót