Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2015.04.17 

Zapraszamy na spektakl „Dziwna para”!

Już 26 kwietnia o godz. 18.00 w Mateczniku Mazowsze wystąpią dla państwa znani i lubiani aktorzy polskiej sceny teatralnej, filmu i telewizji.

  • Autor: Neil Simon
  • Przekład: Henryk Rzeczkowski
  • Reżyseria: Wojciech Adamczyk
  • Scenografia: Wojciech Stefaniak
  • Choreografia: -
  • Produkcja: Teatr GUDEJKO

Obsada: Artur Barciś, Cezary Żak, Viola Arlak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki/Jerzy Gudejko , Katarzyna Żak

To legendarny hit Broadway`u, a jego autor jest jedynym żyjącym pisarzem, który ma na Broadway`u teatr swego imienia. Jest także najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie, przy czym niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran również w kinie cieszą się zawrotnym powodzeniem.

Nie inaczej było z filmową wersją "Dziwnej pary", w której wystąpili Jack Lemmon i Walter Mathau. Zobaczą Państwo nasz rodzimy, wspaniały duet komediowy - Artura Barcisia i Cezarego Żaka, którzy wydają się tak różni, jak różni są bohaterowie "Dziwnej pary". A są to kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz - co w końcu doprowadza do rozstania żoną - imieniem Oskar i jego żywe zaprzeczenie, domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru do stwierdzenia: "Neil Simon wie o komedii wszystko!"

Bilety dostępne w kasie Matecznika Mazowsze - tel. (22) 208-82-00 lub na stronie www.mazowsze.waw.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót