Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2015.06.23 

PIERWSZA POLSKA OPERA!

Zapraszamy na ostatnie wydarzenie w tym sezonie artystycznym w inscenizacji Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”! Już 28 czerwca o godz. 17.00 „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” to humorystyczny spektakl muzyczny odtworzony przez zespół „Mazowsze” z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia. Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego, a w inscenizacji „Mazowsza” oraz zaproszonych gości jawi się jako pełna humoru i wzruszeń opowieść o miłości, przyjaźni , konfliktach, ale przede wszystkim o pojednaniu i zgodzie.

Barwne stroje regionalne, piękna muzyka, świetna gra aktorska (artyści posługują się gwarą krakowską i góralską) oraz duża dawka humoru sprawiają, iż każdemu spektaklowi towarzyszą owacje na stojąco. Tu przeszłość łączy się z teraźniejszością.

„Mazowsze” w innej, lecz nawiązującej do profilu artystycznego formie trzeba koniecznie zobaczyć!

  • Reżyseria i opracowanie tekstu: Andrzej Strzelecki
  • Choreografia: Zofia Rudnicka
  • Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
  • Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
  • Asystent reżysera: Zdzisław Kordyjalik
  • Asystent choreografa: Piotr Zalipski

Krótki film promocyjny

Bilety dostępne w kasie Matecznika Mazowsze w Otrębusach (tel. 22 208 82 00) lub on-line na www.mazowsze.waw.pl

Po sfinalizowaniu transakcji platniczej, za okazaniem niniejszego potwierdzenia rezerwacji, bilety nalezy odebrac w Kasie Matecznika Mazowsze.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót