Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2015.09.02 

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych oraz licealnych, na spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”, w inscenizacji PZLPiT „Mazowsze”.

Barwne stroje regionalne, piękna muzyka, świetna gra aktorska (artyści posługują się gwarą krakowską i góralską) oraz duża dawka humoru sprawiają, iż każdemu spektaklowi towarzyszą owacje na stojąco. Tu przeszłość łączy się z teraźniejszością.

Interpretacja „Mazowsza” spotkała się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem. Od premiery w październiku 2013 roku spektakl obejrzało już ponad 20 tysięcy widzów, m. in. na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym w Operze Novej, w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie czy podczas „Święta Śląska” w Koszęcinie – siedzibie ZPiT „Śląsk” im. S. Hadyny.

Teraz tym wyjątkowym widowiskiem, które na polskich scenach wystawiane jest od 221 lat, chcielibyśmy zainteresować młodszą publiczność. Jesteśmy pewni, że spektakl przypadnie do gustu uczniom szkół gimnazjalnych oraz liceów.

Specjalnie dla nich przygotowaliśmy promocyjną ofertę cenową.

Nauczycielom i opiekunom klas gwarantujemy wstęp wolny.

Planowane spektakle dla szkół średnich i gimnazjalnych odbędą się w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach w następujących terminach:

  • 29 i 30 września, godz. 11:00
  • 13, 14 października, godz. 11:00
  • 17, 18 listopada, godz. 11:00

Chęć rezerwacji biletów oraz wszelkie pytania prosimy kierować do kasy Matecznika Mazowsze w Otrębusach pod nr. (22) 208-82-00.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót