Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2015.09.07 

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich Łomża JA i TY.

Podstawowym celem festiwalu jest aktywizacja i integracja społeczna osób wykluczonych i z niepełnosprawnością, poprzez różne działania kulturalno-artystyczne i społeczne. Podczas trwania festiwalu EFFiSW-Łomża JA i TY, będzie można zobaczyć projekcje filmów nadesłanych przez koszaliński Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY I JA"

Dzięki współpracy Społecznego Stowarzyszenia ”Forum Pruszków” z "JA I TY – Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych" festiwal zagości również w Pruszkowie.

Zapraszamy w dniu 11 września o godz. 20.00 do Kawiarni Pawilon, w której zostaną zaprezentowane filmy o tematyce społecznej. W trakcie pokazów będzie można się spotkać i porozmawiać z gośćmi z Łomży organizujący festiwal.

Festiwal organizuje "JA I TY – Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych".

Łączy nas wrażliwość i otwarcie na drugiego człowieka oraz wszelkie działania oparte na arteterapii. Tworzenie, twórczość artystyczna wpływają korzystnie na osobowość oraz wzmacnia poczucie własnej wartości i pozycji społecznej. Realizując to, pragniemy popularyzować aktywność wśród osób z niepełnosprawnością ruchową, poczuciem niskiej wartości i niedostosowaniem społecznym. Poprzez to wszystko chcemy pokazać, że sztuka łączy ludzi mimo istniejących w różnic. Istotne jest to KIM jesteśmy, a nie JACY jesteśmy.

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót