Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2016.04.29 

Maj w muzeum MSHM

W tym roku majówkę spędzimy muzycznie. Zapraszamy serdecznie 30 kwietnia, 1 i 3 maja na koncerty z okazji 100-lecia Miasta Pruszkowa. Zagrają wyjątkowi muzycy Maria Jose Souza Guedes, Luis Meireles, Jakub Jakowicz, Władysław Kłosiewicz, Piotr Paleczny i członkowie Kwartetu Prima Vista (Krzysztof Bzówka – skrzypce, Józef Kolinek – skrzypce, Piotr Nowicki – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela). Koncerty poprowadzi Andrzej Krusiewicz.

7 maja w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy odbędzie się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – to największa w Europie coroczna plenerowa impreza upowszechniająca naukę. W tym roku do grona wystawców dołączy również nasze Muzeum. Tegoroczna edycja pikniku jest poświecona związkom nauki ze zdrowiem, dlatego na naszym stanowisku – namiot B14, blisko wejścia na Stadion PGE Narodowy od strony Ronda Waszyngtona – skupimy się na przybliżeniu właśnie takich zagadnień w kontekście starożytnych hutników i kowali z Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego.

Już 14 maja odbędzie się Noc Muzeów, a jak na noc przystało… będzie strasznie i niesamowicie. Zadba o to sam Witold Vargas, współautor Bestiariusza Słowiańskiego. Odbędzie się również debata z udziałem uznanych naukowców oraz noc słowiańskich opowieści Grupy Studnia O. Zapraszamy do zapoznania się z programem LELUM POLELUM. Mity i demonologia Słowian.

Tradycyjnie w połowie maja ruszą zapisy na letnie warsztaty historyczno-artystyczne dla dzieci. IX edycja, zatytułowana U źródeł państwa polskiego skupi się na wczesnośredniowiecznej Polsce. Uczestnicy poznają świat dawnych Słowian, ich kulturę, wierzenia, obrzędy, przejdą się uliczkami średniowiecznego grodu, zajrzą do chaty rzemieślnika, a nawet będą świadkami chrztu pierwszego władcy Polski – Mieszka I i jego najbliższych.

W ostatni weekend maja będziemy obecni na Dniach Pruszkowa, na które przygotowujemy nowy projekt.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót