Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2016.06.15 

„ŚwiatłoCienioLubni” - dwutygodniowe warsztaty teatralne z elementami fotografii otworkowej i cyjanotypii, scenografii oraz historii sztuki

Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z terenu miasta Pruszków do wzięcia udziału w projekcie „ŚwiatłoCienioLubni”. Zajęcia odbywać się będą codziennie w terminie 11-25 lipca 2016r.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest on już kolejną inicjatywą przeprowadzaną przez „Innowatorium” w Pruszkowie. W zeszłym roku młodzież uczestniczyła w cyklu warsztatów teatralnych pt. „Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna”, których efektem były spektakle pokazywane szerokiej publiczności.

ŚwiatłoCienioLubni to dwutygodniowy cykl warsztatów teatralnych z elementami fotografii otworkowej i cyjanotypii, scenografii oraz historii sztuki, których celem jest badanie symbolicznego znaczenia światła i cienia w kulturze oraz naturze.

Młodzież w czasie warsztatów przeprowadzać będzie własne eksperymenty ze światłem i cieniem na scenie. W czasie zajęć uczestnicy bawić się będą  formą teatru cieni, poszukają różnych form scenicznej ekspresji, wykorzystując do tego wszelkie źródła światła. Zbadają kulturowe i osobiste znaczenia światła i cienia. Warsztaty teatralne zostaną ponadto uzupełnione o zajęcia fotografii otworkowej i cyjanotypii, zajęcia scenograficzne oraz wykład historii sztuki poświęcony podejściu do światła i cienia w malarstwie europejskim. Efekty pracy uzyskane w trakcie zajęć dodatkowych zostaną wplecione w strukturę pokazów finałowych, które odbędą się 24 i 25 lipca.

Warsztaty toczyć się będą na scenie Spółdzielczego Domu Kultury w Pruszkowie.

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, trenerów i animatorów, znanych m.in. z takich projektów jak „Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia teatralna”, „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków”, warsztaty filmowe „Made in Warszawa 3.0”.

Zapisy: swiatlo-cieniolubni@innowatorium.org

Szczegóły projektu na stronie internetowej: www.innowatorium.org (zakładka Projekty)

Informacje o programie „Lato w teatrze” na stronie internetowej: www.latowteatrze.pl (zakładka DLA MEDIÓW)

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót