Doktor Dobrze - masażysta Tomasz Jakobielski


Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2016.07.19 

Spektakle finałowe projektu „ŚwiatłoCienioLubni”

ŚwiatłoCienioLubni gimnazjaliści i licealiści z Pruszkowa zapraszają na swoje pokazy teatralne w najbliższą niedzielę i poniedziałek 24 i 25 lipca do sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury.

Po raz drugi pruszkowska młodzież uczestniczyła w ogólnopolskim programie „Lato w teatrze” i przez dwa tygodnie dzień w dzień prowadziła dociekliwe badania światła i cienia. Eksplorowała znaczenia światła i mroku i doświadczała ich mocy w sposób tekstowy, dramaturgiczny, scenograficzny i fotograficzny. Były to niezwykłe warsztaty, podczas których młodzi ludzie pod okiem pedagogów teatralnych sami tworzyli etiudy i improwizacje teatralne.

Efekty intensywnych eksperymentów ze światłem i cieniem w teatrze można będzie zobaczyć na bezpłatnych spektaklach. To doskonała okazja, aby przekonać się, na czym polegają artystyczne improwizacje ze światłem, autorski teatr cieni czy nietypowe użycie szkolnego rzutnika do foliogramów. Więcej tajemnic można odkryć na pokazach. Zapraszamy!

Przedstawienia prezentowane będą dwukrotnie (24 i 25 lipca) w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie. Wstęp wolny.

 

Terminy i godziny spektakli:

24 lipca (niedziela) – godz.15.00

25 lipca (poniedziałek) – godz.18.00

 

Projekt „ŚwiatłoCienioLubni” realizowany jest przez Fundację Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Szczegóły projektu na stronie internetowej: www.innowatorium.org (zakładka Projekty)

 

Informacje o programie „Lato w teatrze” na stronie internetowej: www.latowteatrze.pl (zakładka DLA MEDIÓW)

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót