Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2016.09.22 

Krakowiacy i Górale na dzień Nauczyciela

Już 14 października będziemy obchodzili w Polsce Dzień Nauczyciela. Z tej okazji chcieliśmy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty na spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” 14 października 2016 roku, o godzinie 19.00 do Matecznika Mazowsze.

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” to humorystyczny spektakl muzyczny odtworzony przez zespół „Mazowsze” z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia. Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego, a w inscenizacji „Mazowsza” oraz zaproszonych gości jawi się jako pełna humoru i wzruszeń opowieść o miłości, przyjaźni, konfliktach, ale przede wszystkim o pojednaniu i zgodzie.

Barwne stroje regionalne, piękna muzyka, świetna gra aktorska (artyści posługują się gwarą krakowską i góralską) oraz duża dawka humoru sprawiają, iż każdemu spektaklowi towarzyszą owacje na stojąco. Tu przeszłość łączy się z teraźniejszością. „Mazowsze” w innej, lecz nawiązującej do profilu artystycznego formie trzeba koniecznie zobaczyć!

 

Reżyseria i opracowanie tekstu: Andrzej Strzelecki

Choreografia: Zofia Rudnicka

Scenografia: Tatiana Kwiatkowska

Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki

Asystent reżysera: Zdzisław Kordyjalik

Asystent choreografa: Piotr Zalipski

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót