Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2016.09.22 

Spacer na stulecie Pruszkowa

24 września (w sobotę) Muzeum Dulag 121 zaprasza na spacer historyczno-fotograficzny „Potuliccy” organizowany na zakończenie cyklu „Spacery na stulecie Pruszkowa”

24 września (w sobotę) w ramach cyklu „Spacery na stulecie Pruszkowa” Muzeum Dulag 121 oraz Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków” zapraszają na ostatni w tym sezonie spacer historyczno-fotograficzny zatytułowany „Potuliccy”. Grupę poprowadzi Maciej Boenisch, któremu towarzyszyć będzie pruszkowski fotografik Piotr Tomaszewski. Start o godz. 14:00 z placu Jana Pawła II w Pruszkowie (zbiórka przy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego). Podczas spaceru poznamy dzieje rodziny Potulickich – przedwojennych właścicieli pruszkowskiego majątku ziemskiego, w skład którego wchodził m.in.: park, pałac i oranżeria. Zwiedzimy dawną wozownię należącą niegdyś do zabudowań pałacowych, gdzie obecnie mieści się siedziba Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Historia rodziny Potulickich będzie również punktem wyjścia do opowieści o parku Potulickich, który dziś jest parkiem miejskim i jednocześnie ulubionym ogrodem mieszkańców Pruszkowa. Podczas spaceru zwiedzimy park poznając jego układ przestrzenny, historię i przyrodę. Warto zabrać aparaty fotograficzne, bo zdjęcia uczestników, po zakończeniu cyklu spacerów, będą prezentowane na wystawie organizowanej przez Stowarzyszenie „Forum Pruszków” dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski z programu Patriotyzm Jutra. Udział w spacerze jest bezpłatny.

 

Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Dulag 121 www.dulag121.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót