Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2016.11.18 

Późna jesień w Muzeum Hutnictwa

Zapraszamy do zapoznania się z najbliższymi wydarzeniami w Muzeum Hutnictwa w Pruszkowie.  Późna jesień… czas refleksji… zawieszenie pomiędzy deszczowymi dniami, a przygotowaniami świątecznymi. W taki czas w weekendy najlepiej zostać w domu. Czy na pewno? Może to właśnie najbliższe tygodnie staną się czasem poznawania nowych faktów, przeżywania muzycznych wzruszeń czy wspólnego, rodzinnego poznawania fascynującej przeszłości Mazowsza?

PRELEKCJE

 

Już 19 listopada o godz. 16:00 rozpoczniemy nowy cykl prelekcji „Oblicza Starożytności”. W trakcie najbliższych miesięcy prelegenci wraz ze słuchaczami zgłębią wybrane zagadnienia z zakresu polityki, wojny, życia codziennego i kultury niematerialnej starożytnych Greków i Rzymian. Pierwsze spotkanie: „PARKIET ARESA – O WOJNIE I BITWIE W ŚWIECIE GRECKICH POLEIS”, poprowadzi Mateusz Łobacz – znany prelegent cyklu „Podróżując przez Antyk”. (kliknij by dowiedzieć się więcej)

 

KONCERT

 

26 listopada o godz. 19:00 zapraszamy na niezwykły, nastrojowy koncert, podczas którego będzie dane wsłuchać się w słowa poetów różnych epok, kultur i krajów, połączonych tymi samymi namiętnościami. Wystąpią Katarzyna Łochowska – śpiew, oraz Marcin Mazurek – fortepian.

Bohaterami recitalu „PIEŚNI MIŁOŚCI, TĘSKNOTY I ŚMIERCI”, będą William Szekspir, Marina Cwietajewa, Julian Tuwim, Bertolt Brecht, Wiesław Dymny, Eduardo Ferrer, Wisława Szymborska, Halina Poświatowska, Andrzej Poniedzielski oraz wielkie wykonawczynie piosenek, które powstały do wierszy wyżej wspomnianych poetów – Ewa Demarczyk, Milva, Marianne Faithfull, Ute Lemper, Edyta Geppert. Tytułowe pieśni są dowodem na to, jak niezmienny jest człowiek i jak blisko siebie jesteśmy, choć oddzieleni czasem i przestrzenią. (kliknij by dowiedzieć się więcej)

 

Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w kasie Muzeum. Informujemy, że w dniach 15-22 listopada, prowadzimy promocyjną sprzedaż biletów na koncert: przy zakupie minimum ośmiu biletów, cena za każdy z nich wyniesie 15 zł, przy zakupie 4-7 biletów, 20 zł. Pragniemy również poinformować, że bilety zakupione w ten sposób nie podlegają późniejszym zwrotom.

 

 

SPOTKANIA RODZINNE

 

26 listopada w godzinach 11:00-14:00 zapraszamy na dzień otwarty „Wszystkie drogi prowadzą do artefaktu”. Spotkanie, jest jednym z wydarzeń finalizujących Pruszkowski Festiwal Archeologiczny – ARTEfakty. Podczas spotkania – poprzez stanowiska warsztatowe, wielkoformatową grę o Imperium Rzymskim i Barbaricum oraz zajęcia plastyczne – dzieci i dorośli będą mieli możliwość poznania starożytnej spuścizny Mazowsza i jego powiązań z terenami Italii, Grecji, a nawet Egiptu! (kliknij by dowiedzieć się więcej)

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót