Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2016.11.18 

Informator kulturalny Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 zaprasza serdecznie na spotkania i wystawy organizowane w listopadzie i grudniu 2016.

14 – 25 listopada
Wystawa „Wielka Wojna Polaków 1914-1918” w Muzeum Dulag 121.
Wystawa poświęcona I wojnie światowej przygotowana przez Muzeum Historii Polski dostępna jest dla zwiedzających do 25 listopada w siedzibie Muzeum Dulag 121 (Pruszków, ul. 3 Maja 8A).

27 listopada (niedziela), godz. 15:00
Spotkanie z cyklu Pamięć Kresów -„Wielkość i dramat polskich Kresów”.

Gościem Muzeum Dulag 121 będzie Stanisław Srokowski - pisarz, poeta, krytyk literacki i publicysta, autor opowiadań kresowych, które stały się kanwą filmu pt. „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Spotkanie poprowadzi Robert Jurszo – dziennikarz i publicysta zajmujący się tematyką historyczną. Wstęp wolny.

3 grudnia (sobota), godz. 15:00
Spotkanie z cyklu Pamięć Kresów - „Śladami słów skrzydlatych…” – pisarze i poeci polskich Kresów.
Gościem Muzeum Dulag 121 będzie Mariusz Olbromski – pisarz, poeta, animator kultury i muzealnik, który opowie o dziejach literatury polskiej na terenie dzisiejszej Ukrainy, począwszy od czasów renesansu, aż do XXI wieku. Poprowadzi nas kresowym szlakiem do magicznych, sławnych, ale także mało dziś znanych miejsc, związanych z dziejami polskiej kultury. W programie także pokaz fotografii i prezentacja albumu "Śladami słów skrzydlatych… Pomniki pisarzy i poetów polskich na Kresach Południowych dawnej Rzeczypospolitej". Wstęp wolny.

4 grudnia (niedziela), godz. 15:00
Spotkanie z cyklu Nasze Korzenie - „Czy można odnaleźć przodka w Internecie?”
Spotkanie poprowadzi Alan Jakman – redaktor miesięcznika genealogicznego „More Maiorum”. Podczas spotkania dowiemy się, jak za pośrednictwem Internetu odnaleźć informacje o swoich przodkach, poznamy polskie i zagraniczne bazy genealogiczne, usłyszymy opowieści i anegdoty związane z genealogią. Wstęp wolny.

10 grudnia (sobota) godz. 15:00
Spotkanie z cyklu Karty Historii pt.: „Historia oczami kobiet”.
Gościem Muzeum Dulag 121 będzie Anna Herbich - autorka książek przedstawiających kobiece spojrzenie na historię. W dyskusji wezmą udział bohaterki książek "Dziewczyny z Powstania" i "Dziewczyny z Syberii" - pani Janina Rożecka,  uczestniczka Powstania Warszawskiego oraz pani Natalia Zarzycka, która przetrwała sowiecką deportację na Sybir. Wstęp wolny.

Edukacja: Zachęcamy szkoły, świetlice i kluby do korzystania z oferty edukacyjnej muzeum, która dostępna jest na stronie internetowej www.dulag121.pl w dziale Edukacja i kultura.Przypominamy, że we wtorki i soboty w Muzeum Dulag 121 są spotkania Klubu Historyka dla dzieci i młodzieży. Na wtorkowe, bezpłatne zajęcia klubowe dla gimnazjalistów w godz. 15:30 – 17:30 są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy serdecznie.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót