Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2016.12.09 

Kolejne doniesienia po wypadku w szkole w Otrębusach

Redakcja portalu prosi wszystkich mieszkańców o nie wzmacnianie negatywnych emocji związanych z tą sprawą. Zajście jest badane przez odpowiednie służby. Należy poczekać na wyniki trwających kontroli. Dzieci, które miały udział w tym zajściu otoczmy opieką, gdyż działały może mało roztropnie acz nie celowo. Ważne aby z tego zajścia wyciągnąć wnioski i wdrożyć lepsze procedury aby nasze dzieci w szkołach były bardziej bezpieczne.

Najświeższe doniesienia prasowe na temat tej sprawy znajdą Państwo w rozwinięciu tej aktualności.

Krzepiące są działania szkoły po całym zajściu. Na spotkaniu z rodzicami pierwszym tematem było bezpieczeństwo w szkole. Wychowawcy poprosili rodziców o wsparcie i rozmowę z dziećmi o zachowaniu w szkole i niebezpiecznych zabawach na korytarzu. Także wychowawcy przeprowadzili takie rozmowy z uczniami. Dodatkowo szkoła wprowadziła zakaz opuszczania swojego  korytarza klasom 1-3. Jednocześnie wzmocniła dyżury nauczycieli na przerwach oraz wprowadziła strefy zainteresowań (szachy, klub książki etc) które uczniowie mogą odwiedzać podczas przerwy. Udostępniono również uczniom salę gimnastyczną, gdzie na przerwach dzieci pod nadzorem nauczyciela od wf mogą pograć w piłkę czy kosza.  Mam nadzieję, że tendencja poprawy bezpieczeństwa w szkole będzie utrzymana oraz stanie się normą i wzorem dla innych szkół.

Red.Portalu.

6.12.2016 WPR zamieścił kolejny artykuł: Po zebraniu w szkole w Otrębusach...

7.12.2016 List otwarty Państwa Wiejak w imieniu rodziców szkoły https://www.facebook.com/profile.php?id=100014531196191


8.12.2016
post Sołtysa Otrębus Adama Fedorowicza w tej sprawie

Drodzy Mieszkańcy,

w obliczu narastającego konfliktu wokół rozbieżności, dotyczących relacji przykrego zdarzenia, jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, w naszej szkole, z dużym smutkiem i zaniepokojeniem przyglądam się całej sytuacji. Daleki jednak od rozstrzygania prawdy i formułowania jakichkolwiek sądów moralnych, do których nie jestem uprawniony, w poczuciu godności i szacunku do drugiego człowieka, chciałbym Nas, wszystkich, gorąco zaprosić do tego, abyśmy, niezależnie od odmiennych stanowisk i wzburzonych emocji, spróbowali wytrwać we wspólnocie, która potrafi budować i cieszyć się z bycia razem, zarówno w momentach dobrych, radosnych, jak i trudnych, konfliktowych, szukając mostów porozumienia. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania i życzliwości, których, z nadzieją, serdecznie Nam wszystkim życzę.

 

Pozdrawiam

Adam Fedorowicz,

Sołtys Otrębus

 

9.12.2016 Kurier Połufniowy pisze: Ojciec przeciwko „szkolnej znieczulicy”


9.12.2016
List otwarty od Rady Rodziców szkoły w Otrębusach

W związku ze zdarzeniem do którego doszło w naszej szkole w Otrębusach 29.ll.br. zdecydowana większość rodziców dzieci uczących się w tej szkole, często pokoleniami, wyraża swój sprzeciw wobec podawania nieprawdziwych informacji i oszczerstw pod adresem szkoły, pracowników szkoły, a przede wszystkim uczniów -dzieci, które niczemu nie są winne, a ucierpiały najbardziej i poniosą daleko idące konsekwencje nierozważnych decyzji dorosłych. Bezmyślnie wrzucanie do mediów i w eter własnych emocji niepotrzebnie dzieli społeczeństwo Otrębus, a zwłaszcza szkołę i uczniów. Działania takie burzą poczucie bezpieczeństwa uczniów, o które tak zabiegają rodzice poszkodowanego chłopca, a które mogą stać się przyczyną kolejnych nieszczęść wśród dzieci.

Nie życzymy sobie, aby przez pryzmat nieszczęśliwego wypadku, niszczyć dobre imię szkoły, poddawać nasze dzieci tak silnym negatywnym emocjom.

Z serca współczujemy poszkodowanemu chłopcu i jego rodzicom, ale wspieramy także chłopców współczestników zdarzenia i ich rodziców. Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia fizycznego, i psychicznego szczególnie.

Członkowie Rady Rodziców

 

2016-12-19

program TVN Uwaga- zobacz on-line

 

 

wcześniejsze doniesienia znajdują się tutaj >>

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót