Aktualności
Wiadomości gminne

Kategoria: Wiadomości gminne

2017.01.03 

Stypendia gminy Brwinów

Wśród czternastu stypendystów są laureaci olimpiad przedmiotowych, którzy wykazali się wiedzą z matematyki, informatyki, biologii, geografii, filozofii i wiedzy o społeczeństwie oraz młodzi sportowcy odnoszący sukcesy na zawodach pływackich, lekkoatletycznych oraz tanecznych.

Stypendium gminy Brwinów przyznawane jest uczniom i studentom, mieszkańcom gminy, którzy mogą się pochwalić wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub sportowymi. Komisja stypendialna wybrała w tym roku 14 osób:

 

Jan Bednarski – uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za zdobycie tytułu laureata w Krajowym Konkursie Gier Matematycznych i Logicznych organizowanym przez Politechnikę Wrocławską pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Prezydenta RP.

Kamil Gontarczyk – uczeń LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego m.in. J. Kusocińskiego w Warszawie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich stylem dowolnym na 200 m, za zajęcie I miejsca stylem dowolnym na 200 m i 400 m, zajęcie I miejsca stylem motylkowym na 200 m i stylem zmiennym na 200 m na Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.

Bartosz Iwoła – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Batorego w Warszawie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za zdobycie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Zuzanna Maria Jędrychowska – uczennica V liceum Ogólnokształcącego im. Księcia J. Poniatowskiego w Warszawie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za zdobycie tytułu finalistki  w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Zofia Miarczyńska – uczennica  LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za zdobycie tytułu laureatki w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Aleksandra Misarko – uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. tytuł laureatki w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Wojewódzkim Konkursie Biologicznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie II miejsca w VII Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych.

Kacper Motrenko – student Uniwersytetu Warszawskiego, otrzymuje stypendium za osiągnięcia edukacyjne za zdobycie tytułu finalisty w XXVIII Olimpiadzie Filozoficznej.

Filip Orlicz – uczeń Gimnazjum nr 78 w Warszawie, otrzymuje stypendium sportowe m.in. za 12-krotne zdobycie tytułu Mistrza Polski w pływaniu oraz ustanowienie 6 nowych rekordów Polski w kategorii juniorów.

Natalie Pośpiech – studentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, otrzymuje stypendium za zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej „Golden Scapula”.

Julia Sadkowska – uczennica LXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. J. Bema w Warszawie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za 2-krotne zajęcie I miejsca na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, za 2-krotne zajęcie III miejsca na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych oraz za zajęcie I i II miejsca na XVIII Otwartych Mistrzostwach Polski w Tańcu na Wózkach.

Bartosz Słowikowski – uczeń Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za 2-krotne zajęcie II miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich stylem grzbietowym na 100 m, zajęcie III miejsca stylem dowolnym na 100 m, zajęcie I miejsca stylem grzbietowym na 50 m oraz zajęcie I miejsca stylem grzbietowym na 100 m.

Lidia Sobońska – uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie, otrzymuje stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in.  tytuł laureatki w Wojewódzkim Przedmiotowym Konkursie Informatycznym LOGIA16 oraz za zdobycie tytułu laureatki w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Robert Soboński – uczeń Szkoły Podstawowej im. W. Puchalskiego w Otrębusach, otrzymuje stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. tytuł laureata w Wojewódzkim Przedmiotowym Konkursie Informatycznym miniLOGIA14 organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz zdobycie tytułu laureata w Krajowym Konkursie Gier Matematycznych i Logicznych organizowanym przez Politechnikę Wrocławską pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Prezydenta RP.

Wiktoria Wojtanek – uczennica Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie, otrzymuje stypendium sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich stylem motylkowym na 100 m, I miejsca stylem klasycznym na 100 m i zajęcie I miejsca stylem zmiennym na 100 m.

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót