Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2017.01.13 

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI W OTRĘBUSACH!

Wczoraj, po długim remoncie, biblioteka w Otrębusach wznowiła swoją działalność. W pięknie wyremontowanych pomieszczeniach, pachnących jeszcze farbą, czekają książki dla naszych Mieszkańców. Nową atrakcją, którą można podziwiać w bibliotece, są reprodukcje grafik śp.Tadeusza Stachowicza, które Pani Grażyna Nowocień wyeksponowała na odmalowanych ścianach.


Biblioteka to nie tylko miejsce, w którym znajduje się 14 tysięcy książek, ale również miejsce wielu działań kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To między innymi miejsce, w którym po wielu latach reaktywowano Festyn "U Nas OK" i nadano mu imię Tadeusza Stachowicza, pomysłodawcy i współorganizatora Festynu. Bardzo dobra współpraca Sołectwa Otrębusy z Panią Grażyną Nowocień, Dyrektor biblioteki, rodzi ogromną nadzieję na rozwój czytelnictawa wśród Czytelników - bo jak pięknie powiedział wczoraj na otwarciu biblioteki Burmistrz naszej gminy, Pan Arkadiusz Kosiński - "dobrzy ludzie czytają książki". Otwiera ona równiż szerokie pole do stworzenia bogatej oferty kulturalnej, która zgodnie z wyrażoną w ankiecie wolą Mieszkańców ma szanse uczynić z Pałacu Toeplitzów prawdziwy "Pałac Kultury".
Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót