Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2017.01.26 

Rozbiórka starej hydroforni w Otrębusach

Gmina Brwinów zajęła się oczyszczeniem terenu gminnej działki znajdującej się u zbiegu ulic Spacerowej i Owocowej w Otrębusach.

Firma Zakład Usługowy MARTEL s.c. przeprowadziła rozbiórkę budynku nieczynnej hydroforni oraz zbiornika betonowego wraz z infrastrukturą podziemną. Termin wykonania umowy został wyznaczony na 30 czerwca 2017 r., ale prace zostały wykonane bardzo sprawnie i umowa zostanie zrealizowana wcześniej. Koszt prac to 59 347,50 zł brutto. Działka o powierzchni 825 m kw. jest własnością gminy Brwinów. Do niedawna był to teren użytkowany przez Spółkę Wodną Otrębusy, która niegdyś zaopatrywała w wodę mieszkańców części Kań i Otrębus.

 

Obecnie jest jeszcze za wcześnie, by dyskutować o konkretnych propozycjach zagospodarowania tego terenu. Gmina Brwinów chce go przede wszystkim uporządkować, a dalsze działania – które mogłyby zostać podjęte np. w ramach funduszu sołeckiego na 2018 rok – mogą być realizowane w dalszej perspektywie czasowej.

Propozycje zagospodarowania terenu należy zgłaszać do sołtysa Adama Fedorowicza. Zbieranie podpisów i pisanie petycji jest bezcelowe. Jeśli w budżecie sołeckim na 2018 r. zostanie umieszczone wydatkowanie na ten cel zostanie ono poddane głosowaniu na spotkaniu sołeckim podczas zatwierdzania budżetu sołeckiego (koniec roku 2017).  przyp. red.


Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót