Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.02.15 

Atrakcje w Muzeum

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie przygotowało liczne atrakcje.

FERIE SZKOLNE

 

Zbliżają się ferie szkolne, podczas których prowadzimy wiele zajęć dla grup zorganizowanych. Postanowiliśmy również zorganizować dwa dni dla dzieci, które czas wolny spędzają w domach. We wtorki, w godzinach 11:00-14:00, zorganizujemy warsztaty z szycia (14 lutego) oraz lepienia z gliny (21 lutego). Wstęp na warsztaty kosztuje 5 zł.

 

PRELEKCJA

 

18 lutego o godz. 16:00 wspólnie odkryjemy mniej znane Oblicza Starożytności. Na kolejnej prelekcji z cyklu postaramy się odpowiedzieć na pytanie kim byli dla Greków i Rzymian ludzie nazywani „barbarzyńcami”. Przeanalizujemy pochodzenie samego terminu oraz jego historyczne uwarunkowania. Jak wypuszczone z klatki zwierzęta” – co Grecy i Rzymianie myśleli o barbarzyńcach? Prelekcję będziemy nadawać na żywo w Internecie, adres każdorazowo podajemy na portalu Facebook.

 

KONCERT

 

Na koniec karnawału przygotowaliśmy dla Państwa niezwykły wieczór muzyczny. 25 lutego o godz. 19:00 zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego Collegium Musicum UW, który przeniesie nas w świat poezji utkanej ze słów Agnieszki Osieckiej, w unikalnych aranżacjach Andrzeja Borzyma. Z myślą o osobach pragnących przybyć w większym gronie, przygotowaliśmy promocje na zakup biletów.

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót