Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.02.16 

Wystawa „Solidarność i wsparcie” w Zagrodzie

Jezcze dodo 26 lutego 2017 r. w dworku Zagroda można oglądać  wystawę przygotowaną przez Muzeum Dulag 121 pt. „Solidarność i wsparcie”.

Wystawa poświęcona jest akcji pomocowej dla ludności Warszawy wypędzonej ze stolicy w czasie Powstania Warszawskiego i po jego zakończeniu. Od sierpnia 1944 r. do połowy 1945 r. wsparcie organizowano wszędzie, gdzie trafiali wygnani warszawiacy, m.in. w obozie przejściowym w Pruszkowie oraz w okolicznych miejscowościach rejonu podwarszawskiego, także w Brwinowie.

Podczas otwarcia wystawy w dworku Zagroda (Brwinów, ul. Grodziska 57, godz. 16) w niedzielę 12 lutego wystąpi Andrzej Wiśniewski – tenor Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zaśpiewa piosenki powstańcze przy akompaniamencie Joanny Kozłowskiej. Prelekcję na temat wystawy wygłosi dyrektor Muzeum Dulag 121 Małgorzata Bojanowska. Będzie też można nabyć publikacje wydane przez muzeum: katalog wystawy oraz numer 1 „Zeszytów Muzeum Dulag 121”, w którym znajdują się m.in. artykuły na temat pomocy udzielanej wypędzonym.

Od poniedziałku 13 lutego ruszają Ferie z historią w Zagrodzie: dzieci i młodzież będą mogli odwiedzić wystawę, rozwiązać zadania i zdobyć nagrody. Wystawa będzie czynna do 26 lutego od poniedziałku do czwartku w godz. 11-15, a w niedziele w godz. 15-17.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót