Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.02.27 

Szach Mat w Mateczniku

Nie masz pomysłu na prezent z okazji dnia kobiet? Zapraszamy na doskonałą komedię „szach-mat” do Matecznika Mazowsze 11 marca o godz. 18.00.

Sztuka „Szach-Mat” na życzenie widzów została przemianowana na „Dama bije Króla”.
Skąd te odniesienia do szachów?
W trakcie spektaklu rozgrywana jest ważna partia gry, ale to tylko tło. Ważniejsze są rozgrywki między głównymi bohaterami: wdowcem Fredem, jego synem Leonardem, przyjacielem Walterem oraz gosposią Rosalindą.

Burzliwych i przezabawnych perypetii nic wcześniej nie zapowiada.
70-letni Fred ma już ustabilizowane życie. Warto dodać, że jest ono dość nudne. Wszystko toczy się według schematu, którego Fred mocno pilnuje.
Wtorek przeznaczony jest dla przyjaciela Waltera, z którym rozgrywa partyjkę szachów. Obowiązkowo zawsze o tej samej porze. Środa to dzień wizyty syna Leonarda. Młody mężczyzna ma wiele pomysłów na ubarwienie życia ojca. Fred jednak twardo i uparcie broni swoich rytuałów. Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz. Stałe boje z gosposiami podsyłanymi przez syna. Te szybko rezygnują z pracy, ponieważ zgryźliwy Fred robi wszystko, by nikt nie krzątał się po jego „terenie”. Do czasu. Życie zgorzkniałego 70-latka do góry nogami wywraca Rosalinda.

Świetne dialogi i monologi, błyskotliwe puenty, dowcipne sentencje, a zwłaszcza świetnie napisane role bohaterów – to wszystko tworzy idealny materiał na wielkie kreacje aktorskie.

Na scenie zobaczymy wybitnych, popularnych i lubianych aktorów: Marka Siudyma, Macieja Damięckiego, Annę Gornostaj, Kacpra Kuszewskiego oraz Roksanę Szmigiero-Pliszkę.

Bilety dostępne w kasie Matecznika Mazowsze w Otrębusach tel.22 208 82 00, bow@mazowsze.waw.pl lub on-line na stronie www.mazowsze.waw.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót