Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.03.23 

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza

Zapraszamy na spotkanie weekendowe pt.: „Abecadło z pieca spadło…?! ABC historii pisma” dnia 25 marca w godzinach 11.00-15.00. Podczas spotkania przybliżone zostaną następujące tematy: pismo klinowe, egipskie hieroglify, alfabet grecki i łaciński, materiały piśmiennicze i „alfabet nie tylko pisany”.

Wczesna wiosna to czas dobrej pogody, ale również jeszcze lepszych informacji. Pragnąc umożliwić poszerzanie horyzontów i lepsze poznanie przeszłości Mazowsza,  przygotowaliśmy cykl bezpłatnych lekcji muzealnych. Od kwietnia do maja grupy zorganizowane będą mogły również nieodpłatnie zwiedzać z przewodnikiem ekspozycję stałą „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”. Przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych zapraszamy na zajęcia przybliżające wiedzę m.in. o: pradziejach Mazowsza, epoce brązu, świecie starożytnych hutników z przełomu er, czasach kiedy Słowianie pojawili się po raz pierwszy na Mazowszu, jak również o ich baśniach i legendach. W ofercie nie zabrakło także zajęć dotyczących najciekawszych wydarzeń z czasów Księstwa Mazowieckiego.

W dniach 28.02-09.03.2017 zapraszamy na wystawę pt. „Klucz do szczęścia”. Ekspozycja prezentuje ilustracje Haliny i Bartłomieja Kuźnickich do wybranych wierszy Agnieszki Osieckiej.Autorzy prac są warszawskimi artystami plastykami z dyplomami wrocławskiej ASP. Obszar ich artystycznej aktywności to rysunek, malarstwo, grafika, plakat, ilustracja, grafika użytkowa, grafika prasowa, scenografia, film, design. Wieloletni współpracownicy krajowych i zagranicznych wydawnictw i tytułów prasowych, wielokrotnie nagradzani w konkursach

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót