Doktor Dobrze - masażysta Tomasz Jakobielski


Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.04.27 

Inauguracja Roku Ignacego Kozielewskiego

W weekend 22–23 kwietnia 2017 r. uroczyście zainaugurowano Rok Ignacego Kozielewskiego oraz jubileusz 90-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.


Uroczystości odbyły się z udziałem pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości. Odczytane zostały listy gratulacyjne od ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz starosty pruszkowskiego Maksyma Gołosia. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół" zostało uhonorowane medalem pamiątkowym „Pro Masovia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Medal wręczyła radna sejmiku województwa mazowieckiego Dorota Stalińska. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Arkadiusz Kosiński.

 

Wykład na temat 150-letniej historii sokolstwa na ziemiach polskich i jego związkach z historią polskiego sportu wygłosił dr Jerzy Chełmecki z warszawskiej AWF. Zostały zaprezentowane dzisiejsze sekcje „Sokoła” w Brwinowie: sekcja tenisa stołowego, rowerowa, piłki nożnej, kulturystyki, piłki siatkowej i piłki nożnej. Następnie odbył się koncert muzyczny w wykonaniu zespołu instrumentów dętych, w którego repertuarze znalazły się znane pieśni patriotyczne. Podczas świętowania jubileuszu nie zabrakło również pysznego tortu. Następnie w sali gimnastycznej i na przyszkolnych boiskach zostały rozegrane turnieje tenisa stołowego, piłki nożnej oraz siatkówki.

Wyniki turnieju tenisa stołowego

Kategoria Open

 1. Michał Markowski
 2. Anatolii Zamkovyi (Ukraina)
 3. Arkadiusz Postek

Kategoria dzieci:

 1. Jakub Ostas
 2. Mateusz Sakowicz
 3. Dominik Ostras

Kategoria oldboy:

 1. Ryszard Koniewicz
 2. Janusz Płóciennik
 3. Jerzy Marczyński

 

Wyniki w turnieju piłki nożnej:

 1. TG „Sokół” Brwinów
 2. Czerwoni Brwinów
 3. The Blues

Wyniki w turnieju piłki siatkowej:

 1. TG „Sokół” Brwinów
 2. Team Owczarnia
 3. Team Brwinów

O godz. 18 w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie została odprawiona msza św. w intencji druhów, druhen i sympatyków TG „Sokół”. Po mszy w Dworku Zagroda druhny, druhowie oraz zaproszeni goście świętowali przy ognisku przy akompaniamencie zespołu instrumentów dętych.

Niedziela upłynęła pod znakiem biegu przełajowego na 5 km. Trasa Memoriału Druha I. Kozielewskiego prowadziła przez alejki w parku miejskim w Brwinowie oraz zielone tereny zakupione przez gminę Brwinów od SGGW, przy pałacu i pozostałych budynkach. Po biegu w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników można było posłuchać muzyki w wykonaniu orkiestry. Zwyciężczynią memoriału w kategorii kobiet została Anna Szewczykowska, a w kategorii mężczyzn zwycięzcą okazał się Wawrzyniec Pawski zawodnik „Sokoła”, pochodzący z gniazda w Zakopanem.

Zwycięzcami w kategorii kobiet zostały:

 1. Anna Szewczykowska (czas 18 min. 57 s.)
 2. Aneta Sobieraj (czas: 19 min. 34 s.)
 3. Marta Oracka (czas: 21 min. 57 s. )

 

W kategorii mężczyzn:

 1. Wawrzyniec Pawski (czas: 16 min. 27 sek.)
 2. Konrad Taber (czas: 16 min. 32 sek.)
 3. Marcin Klimkiewicz (czas: 17 min.)

Uroczystości jubileuszowe Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” objął patronatem Starosta Pruszkowski. Organizacja zawodów sportowych była współfinansowana w ramach wspierania działalności pożytku publicznego z budżetów gminy Brwinów oraz powiatu pruszkowskiego.

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót