Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.05.01 

Rodzinny Piknik Historyczny

Zapraszamy 3 maja na Plac Jana Pawła II w Pruszkowie, w godz. 12:00-17:30. W urokliwym miesiącu maju zapraszamy w podróż do przeszłości w ramach Rodzinnego Pikniku Historycznego z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Piknik rozpoczniemy Recitalem Chopinowskim. Na następnym przystanku naszej wyprawy będziemy witać Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i uczestniczyć w Obradach Sejmu Wielkiego.

 

Aby poczuć klimat dawnych lat, goście wysłuchają opowieści o ubiorach z II poł. XVIII wieku. Chętni spróbują swoich sił podczas warsztatów tańca barokowego. Uczestnicy będą świadkami audiencji u Króla Stanisława oraz podpisania Konstytucji 3-go Maja. Zostaną przeprowadzone zajęcia warsztatowe.

Kiedy dzień będzie chylił się ku końcowi, nastąpi pożegnanie Króla. Przed podróżą posili się on jednak (wraz ze wszystkimi uczestnikami pikniku) podczas degustacji potrawy z epoki, wzorowanej na jednym z dań podawanych na Obiadach Czwartkowych.

Zapraszamy 3 maja na Plac Jana Pawła II w Pruszkowie, w godz. 12:00-17:30.

Organizatorami wydarzenia są: 
Miasto Pruszków, 
Książnica Pruszkowska, 
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

 

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót