Aktualności
Wiadomości gminne

Kategoria: Wiadomości gminne

2017.05.09 

Spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz zastępca Jerzy Wysocki spotkali się z pracownicami i nowym dyrektorem Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera.

Niedawno został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora Biblioteki Publicznej w Brwinowie. Nowym dyrektorem została Danuta Barabasz. Podczas spotkania, które odbyło się 9 maja 2017 r. w filii Biblioteki w Otrębusach, burmistrz Arkadiusz Kosiński gratulował jej wyboru i życzył powodzenia w prowadzeniu placówki. Dziękował też wszystkim pracownikom za zaangażowanie i propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Brwinów. W każdym z trzech miejsc, w których funkcjonuje Biblioteka Publiczna – przy ul. Grodziskiej 12, oddział dla dzieci i młodzieży przy ul. Kościuszki w Brwinowie oraz filia w Otrębusach – organizowane są już teraz różnego rodzaju wydarzenia promujące książki, np. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki czy „Wieczory z bajką”. Podczas spotkania panie zgłaszały kolejne pomysły i nowe inicjatywy. Biblioteka zaprasza  - jej zbiory liczą ponad 40 tys. woluminów, a  czytelnicy mogą korzystać także z coraz popularniejszych audiobooków.

 

Czytelnicy filii Biblioteki w Otrębusach wiedzą już, że w maju powinni zaplanować wypożyczenie lektury na zapas: od 1 czerwca do 30 czerwca 2017 r. filia będzie zamknięta z powodu zaplanowanego już na początku roku skontrum/inwentaryzacji. Każda biblioteka ma obowiązek przynajmniej raz na pięć lat przeprowadzić kontrolę faktycznego stanu zbiorów, a tyle czasu minęło już od ostatniego skontrum w Otrębusach.


Redakcja Portalu serdecznie gratuluje awansu nowej Pani dyrektor. Jednocześnie składa głębokie podziękowanie i uznanie dotychczasowej pracy Pani Grażynie Nowocień. Od wielu lat Pani Grażyna dbała o naszą placówkę, wspierając nie tylko czytelnictwo, a także kulturę i sztukę oraz lokalne wydarzenia w Otrębusach. Chętnie służyła radą i ogromną wiedzą dotyczącą naszego rejonu, lokalnych twórców dla potrzeb portalu. Z serca dziękujemy.

Podziękowanie byłej Pani dyrektor Grażynie Nowocień odbędzie się podczas Otrębuskiego pikniku 27.05.2017 r. park Toeplitza, ul. Wiejska 1.

Redakcja Portalu

 

Internetowa strona Biblioteki Publicznej w Brwinowie: www.biblioteka.brwinow.pl

 

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót