Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2017.05.12 

Ambitne plany piekarni AK Otrębusy

Do dużej inwestycji, która przysłuży się mieszkańcom, szykuje się znana nie tylko w naszym regionie piekarnia AK Otrębusy. Na terenie jej siedziby przy ul. Wiejskiej ma powstać przyjazna infrastruktura sportowa i rekreacyjna. Warunkiem jest pomyślna walka o przyznanie dotacji.

25 lat temu firma zaczynała swoją działalność od niewielkiego punktu sprzedaży pieczywa na tyłach skromnej lokalnej piekarni. Dziś to już prężne przedsiębiorstwo, którego markę i wyroby znają nie tylko mieszkańcy Otrębus i okolic, ale także Warszawy i innych miejscowości w Polsce. Sklepy firmowe z pieczywem i ciastami AK Otrębusy znajdziemy m.in. w Błoniu, Sochaczewie, Markach czy Zielonce. Ale główna siedziba firmy i motto jej działania od ponad dwóch dekad pozostają takie same. – Przez lata działalności staliśmy się dużym przedsiębiorstwem, mogącym w pełni wykorzystywać swój potencjał, by działać profesjonalnie. Jednak wciąż przyświecają nam zasady, które cechują małe przedsiębiorstwa: jesteśmy elastyczni, otwarci na wszelkie pomysły naszych partnerów i klientów. To co robimy, robimy z pasją i z przywiązaniem do tradycji – czytamy na stronie firmy.

Potwierdza to w rozmowie z nami Grażyna Zielińska, córka założycielki piekarni, która obecnie współkieruje rodzinnym przedsięwzięciem. – Jesteśmy firmą stąd i we wszystkich działaniach staramy się pamiętać także o mieszkańcach Otrębus. Dla nas taka społeczna odpowiedzialność ma duże znaczenie. Stąd też pomysł, aby rozwijać potencjał miejsca, w którym wszystko się zaczęło, aby tętniło ono życiem, służyło ludziom – wyjaśnia.

Na czym dokładnie ten pomysł polega? Na terenie siedziby piekarni przy ul. Wiejskiej powstać ma przestrzeń do rozwoju przedsiębiorczości i edukacji ekologicznej, infrastruktura rekreacyjna z placami zabaw, w przyszłości także boiskami do gry. Do tego część z małą gastronomią, gdzie posilić się i wypocząć po wysiłku będą mogły całe rodziny. W planach firmy jest także stworzenie nowoczesnych pomieszczeń, z których mógłby korzystać pobliski ośrodek zdrowia. W przychodni mieszczącej się w Pałacyku Toeplitza nie ma obecnie zbyt komfortowych warunków. – Myślimy o tym, aby do Otrębus ściągnąć lekarzy specjalistów, czego bardzo tu brakuje. Brakuje też miejsc, w których rodziny z dziećmi mogłyby aktywnie wypoczywać – tłumaczy Grażyna Zielińska.

Plany są więc ambitne, ale też kosztowne. Całość ma pochłonąć nawet kilka milionów złotych. Firma stara się więc o pozyskanie dotacji na ten cel. Warunkiem koniecznym jest jednak wpisanie wniosku do lokalnego programu rewitalizacji gminy Brwinów. – Bardzo liczymy tu na wsparcie władz gminy, bo bez tego nie uda nam się zrealizować naszych pomysłów. Uwzględnienie ich w programie rewitalizacji jest jednym z wymogów przyznania dotacji – zaznacza Zielińska.

W minionych latach firma AK Otrębusy wielokrotnie wyróżniana była prestiżowymi nagrodami za swoją działalność. Wyróżnienia przyznawane były także na wniosek władz gminy. Pozostaje więc nadzieja, że tym razem pomoc nadejdzie także w walce o sukces.

Mieszkańcy Otrębus mogą wypełniać specjalną ankietę dotyczącą oferty centrum przedsiębiorczości i ekoedukacji. Dokument do pobrania tu. Wypełniony należy przesłać na adres: ankietaotrebusy@onet.pl


Źródło: www.wpr24.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót