Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.05.29 

4 Festyn rodzinny przy kościele w Otrębusach

4 czerwca Siostry Służebniczki NMP i Rodzice dzieci z przedszkola prowadzonego przez Siostry serdecznie zapraszają wszystkich do spędzenia niedzielnego popołudnia na Festynie Rodzinnym. Zaczynamy o godz. 13:30 obok kościoła NMP w Otrębusach.

Masa atrakcji dla dzieci i rodziców w Otrębusach.

Festyn organizowany jest już czwarty raz i z kameralnej, przedszkolnej imprezy rozrósł się do wydarzenia, na które z niecierpliwością czekają mieszkańcy Otrębus i okolic. W tym roku mamy rekordową liczbę sponsorów i atrakcji. Od wielu tygodni szykujemy się do imprezy, wszystko dopięte na ostatni guzik, pogoda zawsze dopisywała. Chyba Ktoś z góry patrzy na nasze wysiłki przyjaznym okiem.

 

Co przygotowaliśmy?

Będziemy puszczać wielkie bańki mydlane, bawić się kreatywnie, eksperymentować z nauką, jeździć na koniku, robić niesamowite zwierzęta z balonów.

Zapytaliśmy dzieci, które odwiedziły Festyn w zeszłym roku, co im się najbardziej podobało. Łukaszowi – 11 lat – najbardziej podobała się atmosfera i zaangażowanie wszystkich organizatorów (pewnie dlatego, ze sam pomagał też w przygotowaniach). Sebastianowi – 7 lat – najbardziej przypadło do gustu malowanie gipsowych figurek i eksperymenty naukowe z p. Markiem (zwłaszcza ten  Coca-colą i Mentosami).

Młodsze dzieci oblegały loterię, w której wszyscy są wygranymi. Tak będzie też w tym roku, w naszej loterii nie ma pustych losów!

 

Dorosłych zapraszamy na aukcję, na której będzie można zdobyć m.in. bilety do teatru lub SPA i wiele innych niesamowitych i zaskakujących przedmiotów.

Do zdobycia będzie m.in. obraz p. Rafała Gadowskiego, który co roku maluje coś szczególnego, specjalnie na tę okazję. Klimat aukcji jest niezwykle wciągający, a cel szczytny. W zeszłym roku po długiej i ekscytującej licytacji stałam się posiadaczką ślicznych filiżanek do kawy, prosto z Kuby oraz bransoletki przywiezionej prze jedną z Sióstr z Afryki. Cóż więcej trzeba?

 

Na miejscu będą służby , które przeszkolą chętne osoby z podstawowych zasadach pierwszej pomocy. Nie zabraknie też uczty dla ciała – będzie można coś przekąsić na słodko (ciasta i gofry wyłącznie domowej roboty) lub słono (grill).

 

Tym i innym atrakcjom towarzyszyć będzie, jak co roku, wyjątkowa, serdeczna atmosfera! To zapewne zasługa naszego patrona bł. Edmunda Bojanowskiego, który na każdego człowieka małego i dużego patrzył przez okulary wiary i miłości.

Przyjdźcie koniecznie, wstęp oczywiście jest bezpłatny!

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót