Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2017.06.12 

X Edycja Warsztatów Historyczno-Artystycznych pt.: „Czas Żelaza”.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat na X Edycję Warsztatów Historyczno-Artystycznych pt.: „Czas Żelaza”. Termin warsztatów: 26.-30.06.2017 r.

Podczas tegorocznej edycji warsztatów uczestnicy odwiedzą tereny obecnego Mazowsza sprzed dwóch tysięcy lat. Poznają mieszkańców dawnych osad, dowiedzą się jak mieszkali oraz czym zajmowali się na co dzień. Pojawi się również okazja ku poznaniu niezwykłej tajemnicy tych ludzi: umiejętności wytopu żelaza w starożytnych piecach dymarskich. Dzieci staną się budowniczymi, hutnikami i kowalami. Przekonają się też, jak ważną rolę pełniło żelazo wśród ówczesnych społeczności. Codzienne zajęcia urozmaicone będą różnego rodzaju grami i zabawami ruchowymi.

Jak co roku, warsztaty odbywać się będą w Parku Potulickich obok Muzeum, w zaaranżowanej wiosce historycznej, od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00-16:00, a w piątek 9:00- 14:30. W piątek od godz. 18:00 zaplanowany jest Wieczór Otwarty. W cenie warsztatów zapewniamy obiad, materiały plastyczne i edukacyjne, wykwalifikowanych opiekunów grup, wyjątkowych prowadzących oraz (co najważniejsze!) niezapomniane wspomnienia.

Koszt warsztatów: 500 zł.

Zapisy prowadzimy w dni powszednie w dniach: 15.05. – 9.06.2017, w godz. 9:00 – 15:30.

Aby zapisać dziecko na warsztaty, należy dostarczyć do organizatora wypełnioną kartę kwalifikacyjną, zaakceptowany regulamin oraz uiścić opłatę (gotówką bądź przelewem).

Szczegółowy program warsztatów, regulamin oraz kartę kwalifikacyjną można odebrać w Muzeum lub pobrać ze strony internetowej Muzeum: http://mshm.pl/warsztaty-letnie-czas-zelaza-ruszyly-zapisy/ .

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót